Страница 35 от 707 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследноПоследно
Резултати от 511 до 525 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #511

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Що не приеха закона за снкциите при нарушена карантина 10 дена по-рано.
    Ти самия риташе срещу ограничаването на конституционните ти права. Сега ревеш, че не са ти ги ограничили по-рано. Мерките, които се взеха в петък, едва днес се прилагат в страни, които са 2 седмици преди нас в разпространението на епидемията. А тези, които се вземат днес, ще бъдат приложени във Франция след седмица.
    Karata и Mega харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #512

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Писах преди няколко дни, че главният прокурор трябва да разследва тези от държавният резерв - защо няма защитни костюми, маски и очила. Отделно и за продадените на търг само преди седмици респиратори...

    То тука не се спазва карантината от ученици и пенсионери, а вие очаквате да я спазват онези 7-8000 завърнали се гайстрбайтери. Има си решение
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Другият вариант е още на границата, арест и под конвой в автобуси(изолирани с преграда за шофьора и охранителя) ги водят в лагерите за имигранти(те са празни в момента), където да изкарат 21 дневна карантина - под въоръжена охрана на оградата и портала.
    5160 е общият брой на местата в бежанските лагери у нас. В момента са заети на 8%.

    Трябва да се напише нов план за действие в подобни ситуации, защото вируса може да се завърне още по смъртоносен само след няколко години.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Стига хейтили! Факт е, че нашите мерки са много по-адекватни и навременни, от повечето европейски.
    Кой е адекватен? Оня националният консултант по заразни болести дето е в щаба, ама в краят на Януари твърдеше пред медиите, че вируса нямало да дойде у нас и нямало място за притеснения??
    Или генералчето, защото не може да си инструктира и контролира служителите на летището, дето препращат заразен да се изследва от София чак във Варна ?
    Министрите на вътрешните и външните работи, както и тази на туризма, дето спаха и не забраниха влизането на чужденци у нас навреме...
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 17-03-20 в 20:28.

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #513

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    И добре, че никой не те пита! Либерастията свърши. Сега не е време да се пита защо едно или друго нещо не е било направено, а какво трябва да се направи тази нощ, утре, вдругиден за да се сведат до минимум жертвите! Все още сме в началото и влака не е изпуснат!
    Кое в моя пост от изброените критики е свързано със свободи или с каквото там имаш предвид с твоята дума "либерастия" ?
    Питам щот си ме цитирал.

    Силно подозирам, че по навик четеш по диагонал, или по-скоро дори и това не правиш, а гледаш кой е автора на поста. И ако е мой, включваш на автопилот, пък автопилота каквото напише напише.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Ти самия риташе срещу ограничаването на конституционните ти права. Сега ревеш, че не са ти ги ограничили по-рано. Мерките, които се взеха в петък, едва днес се прилагат в страни, които са 2 седмици преди нас в разпространението на епидемията. А тези, които се вземат днес, ще бъдат приложени във Франция след седмица.
    Посочи текстовете написани от мен в подкрепа на думите ти.
    Не ме карай и теб да обвинявам за безполезен автопилот в главата ти.
    Ритал съм и продължавам да ритам срещу чиновници превишаващи правата си. Това е !
    Никъде и никога не съм ритал срещу извънредното положение. Казвал съм и продължавам да казвам, че сега трябва да внимаваме докъде И ЗАЩО управляващите ще стигнат в ограничаването на гражданските свободи и дали няма да престъпят Конституцията.

    ... В онова видео, при официална държавна политика "стойте си в къщи на доброволна карантина", млад човек БЕЗ СИМПТОМИ е държан при мизерни условия дълго време. Това карантина ли е или затвор от ниска категория. Естествено че ще съм против и ще рипам защо не е осигурен специализиран транспорт да го откара да дома му където да си кара карантината при човешки условия.
    Неосигуряването на такъв транспорт е видим пропуск, който пропуск довежда до много конфликти, по-точно можеше да предоврати много конфликти, най-вече пристигащи от чужбина хора да са принудени да се прибират до домовете си с публичен транспорт, което е тежък риск и конфликт. И нещо повече - за същото прибиране да бъдат обявявани за "безотговорни" от най-високо ниво пред камерите на националните телевизии (това си е точно нарушаване на права - клевета, обиди, както е там правната формулирока - и аз лично бих го съдил г-н чиновника Мутафчийски).
    И като се замислиш, дължи се на "аз съм прост и вие сте прости, в смисъл прости сте и затова ще търпите моите прости мерки"
    Този пост е редактиран от MitkoS; 17-03-20 в 20:46.

  5. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #514

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    И добре, че никой не те пита! Либерастията свърши. Сега не е време да се пита защо едно или друго нещо не е било направено, а какво трябва да се направи тази нощ, утре, вдругиден за да се сведат до минимум жертвите! Все още сме в началото и влака не е изпуснат!
    Митко е прав. Беше проспан около месец и се събудиха когато избухна в Италия заразата! Имаха време да пренастроят производство към защитни облекла и сега щяхме да сме по защитени.
    В болниците положението е на късмет да не срещнат заразен от корона вирус. Това е направо недопустимо но факт. По телевизиите говорят как се правили защитни облекла и тем подобни глупости а на терен няма защита. Ние с жена ми се чудим как да намалим риска и честно казано не намираме решение! Всички в отделението вече си говорят, че ще бъдат заразени и е само въпрос на време... Представете си за каква атмосфера става въпрос!
    В това положение изпаднахме и избухне ли зараза в болниците - а това ще стане рано или късно отиде останахме без лекари и сестри!

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #515

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    някой да ми припомни къде са "огнищата" на зараза в България, че тази вечер всички много удобно пропуснаха този детайл

    банско, та банско... там ли са новите 20-ина случая?

    конкретно за варна колко стотици е заразил единственият заразен, подчертавам заразен, а не разболял се?

    за България имаме 80-ина болни и 2 смъртни случая (първите кюмюри, които разхвърляха вируса), което е точно в рамките на 2-3%
    като станат около 120 би следвало да има трети смъртен, т.е. след 3-4 дни, като той/тя трябва да е на поне 60+

    никъде не намирам статистика за пол/възраст/етнос за нашите заразени
    досега чувам само писъци как се качвали с по десетина на ден, без никаква конкретика...
    MitkoS одобрява това.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #516

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Посочи текстовете написани от мен в подкрепа на думите ти.
    Не ме карай и теб да обвинявам за безполезен автопилот в главата ти.
    Заповядай!

    г-н чиновника Мутафчийски
    Можеш да се запознаеш с биографията на "чиновника":

    http://www.vma.bg/%D0%91%D1%80%D0%B8...0%BD-FACS.html

    Keep Trolling...
    Този пост е редактиран от Kasap; 17-03-20 в 21:24.
    Lupus и Karata харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #517

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Що не приеха закона за снкциите при нарушена карантина 10 дена по-рано. Ние тук забелязахме дефицита, а управниците не ?
    Това са примери които коментирахме тук. Но има още много.
    В Англия например отдавна медицинския персонал надсякъде и от всякакъв ранг е маскиран като (цитат от човек живееш там) бели нинджи.

    Ние тук коментираме от много отдавна и затова тук много отдавна мина китайската информация (благодарение на Христослав), че ИНКУБАЦИОННИЯ ПЕРИОД Е 8 ДЕНА и през този период човек може да заразява околните без самия той да има изразени симптоми.
    Това черното изречение е предостатъчно на лаик като мен да е на 101% убеден, че ще се стигне до пандемия.
    Защо нашите управници не прочетоха това изречение навреме ?!
    Човек, освен, че ще се стигне до глобална пандемия, идва и краят на света!
    В Щатите патроните по магазините са изкупени. Смятай какво предстои.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #518

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Митко е прав. Беше проспан около месец и се събудиха когато избухна в Италия заразата! Имаха време да пренастроят производство към защитни облекла и сега щяхме да сме по защитени.
    В болниците положението е на късмет да не срещнат заразен от корона вирус. Това е направо недопустимо но факт. По телевизиите говорят как се правили защитни облекла и тем подобни глупости а на терен няма защита. Ние с жена ми се чудим как да намалим риска и честно казано не намираме решение! Всички в отделението вече си говорят, че ще бъдат заразени и е само въпрос на време... Представете си за каква атмосфера става въпрос!
    В това положение изпаднахме и избухне ли зараза в болниците - а това ще стане рано или късно отиде останахме без лекари и сестри!
    От дистанцията на времето много лесно е да се критикува. На 3 март на едни хора им беше смешно ,когато ги съветваха да не се събират на Шипка заради грипната епидемия .
    А 2-3 дена по-късно едни хора с много справедливи искания ,направиха палатков лагер и призоваваха да се съберат повече хора за да свалят правителството.
    Kasap одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,876
    #519

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Е, на нас днес ни отпуснаха цяло шише - 1л дезинфектант - за 12 човека!
    Поприказвах си и с шефа на диализата ( там пациентите са много по-податливи на инфекции)
    с какво разполагат - ами с нищо по-особенно.Нема екипировка.
    Дано го оправят това скоро.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #520

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    В момента дебилите свиркат и пляскаат от терасите, прозорците...С ръкопляскане нищо не се решава.
    Вместо да съберем пари и да вземем липсващите в болниците очила, маски, термометри....лекарства, респиратори. Дето уж са задължение на безхаберното ни правителство..
    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    От дистанцията на времето много лесно е да се критикува. На 3 март на едни хора им беше смешно ,когато ги съветваха да не се събират на Шипка заради грипната епидемия .
    А 2-3 дена по-късно едни хора с много справедливи искания ,направиха палатков лагер и призоваваха да се съберат повече хора за да свалят правителството.
    Дебилите нямат край и са над закона! Тъй де, какви са тези от правителството, че ще ми казват какво може и не може да правя...
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 17-03-20 в 21:12.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,876
    #521

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Рано е за пляскане - още не е почнало!
    Wise, espace и Mega харесват това.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #522

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    От дистанцията на времето много лесно е да се критикува. На 3 март на едни хора им беше смешно ,когато ги съветваха да не се събират на Шипка заради грипната епидемия .
    А 2-3 дена по-късно едни хора с много справедливи искания ,направиха палатков лагер и призоваваха да се съберат повече хора за да свалят правителството.
    Аз се запасих с трайни хранителни продукти и медицнски материали - маски+ръкавици+калцуни (по една кутия - оказва се че е недостатъчно) ПРЕДИ 3-ТИ МАРТ.
    Ще се самоцитирам:
    Ние тук коментираме от много отдавна и затова тук много отдавна мина китайската информация (благодарение на Христослав), че ИНКУБАЦИОННИЯ ПЕРИОД Е 8 ДЕНА и през този период човек може да заразява околните без самия той да има изразени симптоми.
    Това черното изречение е предостатъчно на лаик като мен да е на 101% убеден, че ще се стигне до пандемия.
    Защо нашите управници не прочетоха това изречение навреме ?!
    ПП
    Сега погледнах датите - на 20-Февруари в къщи сме се обзавели с машина за хляб, половинката е изпекла хляб с много дебела коричка, а аз чрез Вайбър съм изпратил снимка на една фантастично изглеждаща филийка домашен хляб.
    Като се има предвид, че доставката на машината закъсня около седмица - значи решението за запасяване съм го взел не по-късно от 10-Февруари и съм го изпълнил през следващата седмица.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 17-03-20 в 21:21.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #523

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    То се изредиха куп лекари да приказват ,че тези защитни маски никого не защитават и пак се искат маски. За какви лекарства става въпрос? Да не би коронавируса да се лекува?

    - - - - - - - - - -

    Стига с тези маски защитни облекла и т.н. Това не е ебола.Вие при болен от СПИН облечени като космонавти ли ще влезете?
    Aleksandars одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #524

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Маските, очилата, облеклото са нужни на лекарите за да се защитят от зарази - все пак имат контакт със заразно болни! Нали не искаш да останем без лекари(като се заразят и излязат в карантина)? Такива трябваше да има в националният резерв(както и в болничните складове), но няма....плюс мълчание по въпроса и бездействие от страна на главният прокурор.
    Защитните маски трябва да се носят и от заразените, за да не пръскат зараза...

    Виж първи пост на темата.

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #525

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    То се изредиха куп лекари да приказват ,че тези защитни маски никого не защитават и пак се искат маски. За какви лекарства става въпрос? Да не би коронавируса да се лекува?

    - - - - - - - - - -

    Стига с тези маски защитни облекла и т.н. Това не е ебола.Вие при болен от СПИН облечени като космонавти ли ще влезете?
    Ама никой не те кара насила да се пазиш с безполезни маски. Решението си е твое. (... засега)
    Този пост е редактиран от MitkoS; 17-03-20 в 23:48.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 35 от 707 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 986
    Последно: 04-05-24, 22:25
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе