Страница 473 от 707 ПърваПърва ... 423463471472473474475483523 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,081 до 7,095 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #7081

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Не почвайте тази дискусия. Смисълът е нулев.
    Абсолютно! И особено с хора дето хал хабер си нямат от онова време.
    espace, svetlio1 и podredko харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #7082

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Пак ще отбележа . За 8% здравна вноска толкова.Безплатно здравеопазване няма никъде.
    hristoslav2 и podredko харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #7083

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Да. Темата е обширна.
    И за съжаление - пряко засягаща актуалната ситуация в здравеопазването/"ковид-пандемията" и с очевадния факт за качество.
    Не е необходимо да я сравняваме с миналото. Достатъчно е да се погледнат последните 20-тина години.
    Относно заплащането - каква заплата ще да е необходима за лекар в Бг, за да върши качествено работата си, понеже за някои лекари у нас нито 10 000 лв./месечно, нито 50 0000 лв./месечно са достатъчни, за да не окепазяват хорицата...?!
    Все по-малко качествени лекари остават в редиците. За съжаление - положението е същото и в другите сфери.

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #7084

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Дет се вика за 5 милиарда годишно....толкова!
    Личното ми непроменяемо мнение за лекарите базирано на личен опит е, че колкото по-високо платени са, толкова по-големи боклуци са....
    Този пост е редактиран от Tommorow; 19-03-21 в 09:24.
    etg и hristoslav2 харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #7085

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Такава пандемия се случва веднъж на 100 години. Нито една здравна система по света не беше готова за нея. Днес получих sms ,че ми изместват точно с 1 седмица ваксинацията.
    Този пост е редактиран от emil vasilev; 19-03-21 в 09:31.
    lazarus18 одобрява това.

  7. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #7086

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Пак ще отбележа . За 8% здравна вноска толкова.Безплатно здравеопазване няма никъде.
    при заплата около 2500 лева и 15 години стаж, здравната осигуровка (лице +работодател) е към 218 лева на месец. Малко ли ти се вижда. За нивото на "здравеопазването" тук?
    При все повече намаляващи жители в Чукундурска Джамахирия Тиквостан?
    а пък любимите избиратели на Тиквошенко, с лилавите венци, обикновено нищо не плащат, а са първи навсякъде.. за тех като плащаш, как ти се вижда?
    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    Mig82 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #7087

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Firenze69 Виж публикацията
    при заплата около 2500 лева и 15 години стаж, здравната осигуровка (лице +работодател) е към 218 лева на месец. Малко ли ти се вижда. За нивото на "здравеопазването" тук?
    При все повече намаляващи жители в Чукундурска Джамахирия Тиквостан?
    а пък любимите избиратели на Тиквошенко, с лилавите венци, обикновено нищо не плащат, а са първи навсякъде.. за тех като плащаш, как ти се вижда?
    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    Не се притеснявай. Останаха само още 2 седмици. След това всичко ще тръгне по мед и масло.
    ccankov73 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,875
    #7088

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Сухи абсолютни цифри за 2018г. (не относителни проценти) :
    ЕС 3525$ на човек, БГ 690$.И то ако махнеш нас, румънците и.т.н. средната цифра за ЕС ще се вдигне.
    Е, как да стане същото при разлика 5 пъти....?
    И това е доста преди пандемията.

    https://www.macrotrends.net/countrie...hcare-spending
    https://www.macrotrends.net/countrie...hcare-spending

    Ето, излезе причината за високата смъртност у нас - хората сами са си виновни (естествено.. ) :
    "Здравето е отговорност на всеки. Ако не водите един здравословен начин на живот, търсите лечение вече при постигнато заболяване. В периодите, когато трябваше да се правят тези прегледи, много хора ги неглижираха. За съжаление именно тези съпътстващи заболявания водят до високата смъртност"
    https://dnes.dir.bg/obshtestvo/shefat-na-rzi-sofiya-visokata-smartnost-e-zaradi-neglizhirane-na-hronichni-bolesti
    Този пост е редактиран от ccankov73; 19-03-21 в 10:03.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #7089

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Сухи абсолютни цифри за 2018г. (не относителни проценти) :
    ЕС 3525$ на човек, БГ 690$.И то ако махнеш нас, румънците и.т.н. средната цифра за ЕС ще се вдигне.
    Е, как да стане същото при разлика 5 пъти....?
    И това е доста преди пандемията.
    https://www.macrotrends.net/countrie...hcare-spending
    Как ще обясниш инфото от същият източник: От 2000 г. до 2018 г. имаме увеличение на именно същия разход на човек - от 94$ до въпросните 690$ т.е. увеличение с 634% (над 6 пъти), като в същото време примерно един показател като смъртността при родилките е мръднала с едва 10% надолу...?!
    Тук разликата нещо... преди пандемията хем...?!
    По логиката - през 2000-2003 г. е нямало лекари ли, или не са работили?!
    Този пост е редактиран от Kaar; 19-03-21 в 10:17.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #7090

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Firenze69 Виж публикацията
    при заплата около 2500 лева и 15 години стаж, здравната осигуровка (лице +работодател) е към 218 лева на месец. Малко ли ти се вижда. За нивото на "здравеопазването" тук?
    При все повече намаляващи жители в Чукундурска Джамахирия Тиквостан?
    а пък любимите избиратели на Тиквошенко, с лилавите венци, обикновено нищо не плащат, а са първи навсякъде.. за тех като плащаш, как ти се вижда?
    Да, и последните години станахме свидетели на всевъзможни безумия от българското "здравеопазване"

    - дете починало заради вадене на сливица
    - дете починало заради вадене на зъб
    https://www.24chasa.bg/Article/998008
    Би Нюз | Майка на дете, което почина след поставяне под пълна упойка за вадене на зъби: Изборът ми не бе информиран


    Последният случай с починалото момче от Търново, което българските доктори "излекуваха" завинаги от корона вирус с препарат за артрит, в листовката на който с дебели черни букви е написано "да не се прилага при активни тежки инфекции"

    Шансът на всеки един български гражданин да се измъкне жив от лапите на българското "здравеопазване" клони към 0-ла.
    Дори и добре да живееш, рано или късно попадаш в лапите му, и внезапно животът ти може да приключи скоропостижно и неочаквано.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 19-03-21 в 10:20.
    Firenze69 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,875
    #7091

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Как ще обясниш инфото от същият източник: От 2000 г. до 2018 г. имаме увеличение на именно същия разход на човек - от 94$ до въпросните 690$...
    С разликата в покупателната стойност на тези 94 и 690$.Помниш колко бяха стоте долара тогава у нас(2000г), сега са нищо.
    Само да ти разкажа нещо - 2002г баба ми и оперирха ф-ра - приятел в Окръжна Варна.При постъпването сестрата ми даде 1 списък за пазаруване- марли, бинтове, лекарстава и т.н.Отвори ми склада моя приятел и вика - "гледай - няма НИЩО".Та с очите си видях - празно.
    Тъй като там беше тогава единствения спешен център на Варна му викам кво правите със спешните?
    -"Ами пращаме ги, тях или близките, отсреща в аптеките да пазаруват"!
    Та обърнах 100$ да купя консумативите и още 250$ за пироните...(бях се прибрал в отпуска от чужбина точно тогава).
    Те така беше със 94те$ тогава, няма колеги,няма приятели, просто нямаше нищо....

  14.  
     
  15. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #7092

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Не се притеснявай. Останаха само още 2 седмици. След това всичко ще тръгне по мед и масло.
    за съжаление нищо няма да тръгне.... сега имаме La Piovra 3,очаква се La Piovra 4..само че, за съжаление в Тиквостан нямаме нито един Corrado Cattani....

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #7093

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    С разликата в покупателната стойност на тези 94 и 690$.Помниш колко бяха стоте долара тогава у нас(2000г), сега са нищо.
    Само да ти разкажа нещо - 2002г баба ми и оперирха ф-ра - приятел в Окръжна Варна.При постъпването сестрата ми даде 1 списък за пазаруване- марли, бинтове, лекарстава и т.н.Отвори ми склада моя приятел и вика - "гледай - няма НИЩО".Та с очите си видях - празно.
    Тъй като там беше тогава единствения спешен център на Варна му викам кво правите със спешните?
    -"Ами пращаме ги, тях или близките, отсреща в аптеките да пазаруват"!
    Та обърнах 100$ да купя консумативите и още 250$ за пироните...(бях се прибрал в отпуска от чужбина точно тогава).
    Те така беше със 94те$ тогава, няма колеги,няма приятели, просто нямаше нищо....
    Чудо, как не се е затрил целия народец по болниците през '96-97... аушвиц и менгеле ще да са били като дежаву.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #7094

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Шансът на всеки един български гражданин да се измъкне жив от лапите на българското "здравеопазване" клони към 0-ла.
    Дори и добре да живееш, рано или късно попадаш в лапите му, и внезапно животът ти може да приключи скоропостижно и неочаквано.
    То не е задължително да се лекуваш. Щом смяташ, че няма да ти помогнат и даже ще ти навредят просто не ходи.
    Осигурявай се там на задължителния минимум и разчитай на природата и интернет. На врачките, знахарите също може да разчиташ.
    podredko и emil vasilev харесват това.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,875
    #7095

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Хората имаха скътани пари и даваха под масата. 96-7 бях студент още и на стажовете в хирургията еднократните ръкавици в операционната (Варна) се събираха, перяха и стерилизираха.Стажантите не се обличаха щот нямаше с какво, най-много да пуснат един по-изключение.Един път скъсах ръкавица(нещо нормално) и напуснах щото за мен резервна нямаше естесвено.Другата нескъсана отиде за миене, а старшата ме гледаше все едно съм я напсувал.
    От време на време се спираха планови операции поради липса на стерилно операционно бельо!!Стерилизацията била скъпа!
    Университетска болница...?!?
    Това помниш ли го?!Ако не и не ми вярваш питай някой лекар или сестра работили по онова време.
    Аз спирам наистина, няма смисъл...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 986
    Последно: 04-05-24, 22:25
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе