Страница 484 от 707 ПърваПърва ... 434474482483484485486494534 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,246 до 7,260 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7246

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Увреждане на вътрешната обвивка на съдовете, тромби и те така...
    Тя и антиковид терапията доста спомага. Включително и за постковид синдроми. ("спомага" в смисъл прави увреждания)

    На дясната ръка нормално имам 10-15 места където да се ръчне абокад. По време на болничния престой, след петия ден вливки, съдовете на дясната ръка почнаха да ме болят, дори и там където не са слагани абокади, но там където са пътищата на влятото лекарство. После смяната на абокад стана трудна, в смисъл, че при убождане за нов абокад съда се "трошеше". Последния абокад успяха да го монтират от шестия опит - наложи се да е от външната страна на ръката на място което ти самия не можеш нормално да видиш без огледало.

    А от левокса, след ковида имах болки в сухожилията точно над колената - не можех да клекна докрай без да извикам от болка. На левия крак тия болки изчезнаха след шестия месец, а на десния след шест седмици по-късно.

    ПП.
    Съдовете на дясната ръка се възстановиха с малки изключения, но трябваше да мине известно време. А и краката също - 15 клякания не ме затрудняват тия дни

    -------------
    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Търся някакъв паралел на управленско поведение с нашите олигофрени....търся....
    Някакъв паралел можеш да видиш в отмяната на вече взето вчерашно решение.
    ... което по принцип аз лично не го намирам за нещо лошо, щото всеки може да вземе решение и по-късно да го забележи като грешно с новопостъпилата информация.
    И по-принцип, в "учебниците" пише, че няма най-правилно решение, от което следва, че всяко решение е правилно към момента на вземането му и според наличната информация към този същия момент.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 25-03-21 в 12:27.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #7247

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Аз очаквам Корнелия от Крушовица да стане министър-председател и след това всички мерки да бъдат отменени.
    https://www.facebook.com/watch/?v=1884055485078085

    Само на мен ли ми прави впечатление, че борисов фъфли ужасно и дори не може да говори нормално. Нещо му има на тоя, личи си, че не е добре...

  4. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #7248

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Някакъв паралел можеш да видиш в отмяната на вече взето вчерашно решение.
    ... което по принцип аз лично не го намирам за нещо лошо, щото всеки може да вземе решение и по-късно да го забележи като грешно с новопостъпилата информация.
    И по-принцип, в "учебниците" пише, че няма най-правилно решение, от което следва, че всяко решение е правилно към момента на вземането му и според наличната информация към този същия момент.
    Аз за начина говорех, ти чу ли някой да ти се извини...? Няма да коментираме логиката на това, защо магазина трябва да намали площа си до 300м2...вероятно защото 100 човека на 300м2 е "по-безопасно" от 100 човека на 800м2?
    Ами тук? Някакви мерки освен парцала на сурата? Само днес няколкостотин хиляди и само в София ще обменят флуиди и аерозоли...
    Този пост е редактиран от Tommorow; 25-03-21 в 18:19.

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7249

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    е хайде сега пък и ти - преди беше "някакъв паралел", а сега стана на "конкретен паралел в извинението"
    ... тъсиш "някакъв" и аз помагам да намериш "някакъв"

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7250

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    тумороу, много ме дразниш, честно!

    снощи мислех да питам кога ще спират градския транспорт, щото нали... да няма струпване на открито, ама за да стигнеш до неструпването на открито, се налага да минеш през струпването на закрито в автобуса

    ама забравих

    и днес те виждам как си ми надничал в снощните мисли.
    тия, дето го правят, после горко съжаляват

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,303
    #7251

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Има ли някой от щамовете симптом сваляне на кръвното и/ или събиране на границите?
    Говорих с личната лекарка и тя ми каза, че имала няколко такива случая вече.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #7252

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    тумороу, много ме дразниш, честно!
    и днес те виждам как си ми надничал в снощните мисли.
    тия, дето го правят, после горко съжаляват
    Ще влезна тихо. Кротко ще приседна,
    ще вперя поглед в мрака да те видя.
    Когато се наситя да те гледам –
    ще те целуна и ще си отида.


    Гена
    При една част от пациентите в началото има атипични симптоми като нестабилност на кръвното налягане или болки в сърдечната област. В десетилетната си практика като пулмолог, не съм срещал такава болест, с такова „артистично” поведение, по-талантлива дори от туберкулозата, която наричаме „великата актриса”. Проф, Костов

    И тук търся паралел....
    Този пост е редактиран от Tommorow; 25-03-21 в 19:24.

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7253

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Фрагмент от днешно изказване на министъра на здравеопазването.

    "Винаги съм казвал, че ваксинирани и преболедували могат да бъдат преносители", каза още Костадин Ангелов, докато коментираше случая със заразяването при възрастните хора в Дома в добричкото село Опанец.

    Няма да го коментирам тоя фрагмент, а го публикувам само за да е пълна информацията към един вече минал дебат.
    Но пък пак съм склонен отново да припомня политическото изказване на мутафчийски пред камерите в деня в който се ваксинира - (цитат по смисъл) "ваксинирах се и сега вече мога да отида да видя родителите си без да се страхувам да ги заразя"

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7254

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    между другото, в дома за старци с деменция (или там както е полит.коректната формулировка) всички 42 били ваксинирани, 33 болни, от които само 2 (или четирима ?) стигнали до болница

    може да бъркам в някое число, признавам си, ама ако данните са репрезентативни, процентът стигнали до болница след ваксина (този път не "ама се зарази 2 дни след втората игла") ХИЧ не ми харесва....

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #7255

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    "32-ма са общо заразените с COVID-19 от началото на март в дома, в който има 41 обитатели. 18 са били тествани на 7 март, 14 - на 14 март. От тях шестима са имали лека температура и са били приети в COVID отделението в болницата "Карвуна". Трима от хоспитализираните не са били ваксинирани. Останалите са без симптоми. Има заразени и сред персонала.'

    http://m.dnes.bg/stranata/2021/03/25...nenieto.484505

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,584
    #7256

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Лека температура и в ковид отделение - тука по-ми мяза на едни лесни парички усвоени така да се каже ...

  14.  
     
  15. ayl
    ayl е офлайн
    Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    406
    #7257

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Точно това ми обясни един приятел, живеещ в Далас. Там информационната кампания, за разлика от тук, е на ниво. Та той каза, че ваксинираните с Файзер не могат да се разболеят (разбира се има едни 5% които ще се разболеят леко), но вируса стои в носа и устата и могат да заразяват.
    Така че Мутафчийски пак не е разбрал, а ние чакаме от тях да ни разясняват...

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7258

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    По принцип, уважавам професорите и то много.
    Но генералите - почти никак ... все се сещам за Швейк и другите тамошни герои ... пък и за министър председателя, ама той поне не парадира точно с тази титла.

    И мисля че в това отношение далеч не съм изключение в обществото - сигурно 90% от хората с които общувам очи в очи са на същото мнение.

    ------------------------------
    Уфф, дебела грешка !
    УФФ,
    политическото изказване за бащата не е на мутафчийски, а е на ангелов.

    https://www.svobodnaevropa.bg/a/31021090.html
    (27-Декември) „Вярвам, че ще надделеем над COVID-19, нямам търпение да видя 70-годишния ми баща без да се притеснявам“, бяха първите думи на здравния министър, след като беше ваксиниран.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 25-03-21 в 22:40.

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,779
    #7259

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Лека температура и в ковид отделение - тука по-ми мяза на едни лесни парички усвоени така да се каже ...
    Да прав си. Аз днес ходих да дарявам кръв на познат за майка му 24-ти ден в медикаментозна кома, ама ме върнаха, защото съм имал само една доза ваксина въпреки че са мина над 30 дни. На мен ми мяза, че и от кръводаряването искат да изкарат нещо.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #7260

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Фрагмент от днешно изказване на министъра на здравеопазването.

    "Винаги съм казвал, че ваксинирани и преболедували могат да бъдат преносители", каза още Костадин Ангелов, докато коментираше случая със заразяването при възрастните хора в Дома в добричкото село Опанец.

    Няма да го коментирам тоя фрагмент, а го публикувам само за да е пълна информацията към един вече минал дебат.
    Но пък пак съм склонен отново да припомня политическото изказване на мутафчийски пред камерите в деня в който се ваксинира - (цитат по смисъл) "ваксинирах се и сега вече мога да отида да видя родителите си без да се страхувам да ги заразя"
    Да, и аз го гледах по новините.
    Някаква жена каза, че с ваксина, или без, имунната система нямало как да каже на вируса да не влиза в тялото.
    Така че и ваксинираните могат да са заразопреносители.

    Доста хора, които си мислят, че ваксината им осигурява безсмъртие могат да останат неприятно изненадани.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 994
    Последно: 12-05-24, 10:11
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе