Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 17 от 80 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 1192
Like Tree64Одобрявам

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    95
    #241

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    samsung pc share manager-Аз съм с тази програма и ако си я активираш,настроиш правилно и филмите са ти в една папка със субтитрите и с еднакви имена ще ти върви всичко.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #242

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    А това ще става ли и за други телевизори защото има и едно ЛГ в мрежата ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    27
    #243

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Свързах телевизора с компа посредством dlna сървър,и си инсталирах Хоум медия сървър всичко е ОК, филмите по 3,4 гигабайта вървят добре но пуснах един 23гб и се забелязва леко насичане.На какво се дължи това? Телевизорът е Самсунг LE32D550.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    27
    #244

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от hanks
    Свързах телевизора с компа посредством dlna сървър,и си инсталирах Хоум медия сървър всичко е ОК, филмите по 3,4 гигабайта вървят добре но пуснах един 23гб и се забелязва леко насичане.На какво се дължи това? Телевизорът е Самсунг LE32D550.
    Някой може ли да помогне?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    119
    #245

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Един приятел си купи вчера TOSHIBA 40TL838G, свързах го директно с компа, пробвах с Windows Media Server - разпозна го, но за съжаление можеше да възпроизведе само снимки. Сложих си Serviio и с 300 зора го направих да го разпознае, успя да възпроизведе само mp3 и jpeg файлове. Настроен е на Transcoding и Generic DLNA profile а компютъра ми е HP Compaq nx7300 с Celeron M 1,7GHz. Приятелчето има комп с Core 2 E6600. Иначе Toshiba-та от USB ми пусна един mkv файл. Някакви съвети plz?

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    199
    #246

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Я да питам и аз.Изтеглих от сайта на Самсунг само програмата Allshare и вързах ТВ и PC с LAN кабел и всичко ми тръгна!Това "Хоум медия сървър" трябва ли да го кача?
    Пуснах си и нет към TV-то като шарнах PPPOE конекцията към лан картата която ми за TV-то

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    167
    #247

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте, да споделя и аз моят проблем, че вече нямам нерви. Става въпрос за телевизор TOSHIBA 46WL753 и връзката му с DLNA сървър. Значи преди време с рутер Д-Линк не помня модела, но беше G-рутер, успях да свържа ТВ-то с ПС-то(настолно) и си плейвах музиката без проблем (само затова ми трябва). Преди месец се сдобих с лаптоп и подобаващо смених рутера с TP-Link TL-WR841N и направих мрежа и с настолния компютър, като двата компа ги свързах в домашната мрежа на WIN 7 за да си ползвам споделянето между двата компа. Дойде ред и на връзка с ТВ-то и тук започнаха проблемите. Тв-то е с WI-FI донгъл който успявам да вържа с мрежата на рутера и нет на него си има. Инсталирал съм вече не знам колко медийни сървъри и на двата компа, но ТВ-то не вижда нито един от тях. Просто избора ми за медиен сървър не ми е активно. В опцията на телевизора за избор на медиен контролер ми излизат двата MAC адреса този на лаптопа и този на настолния комп.(който е клониран в рутера по ясни причини). Задавам му тези медийни контролери. Изключил съм всички защитни стени (и за домашна и за публична мрежа и тази на рутера),изключил съм и microsoft essentials и не стaва нищо. Тв-то не вижда медийните сървъри. Ресетвал съм i TV-to. Явно пропускам нещо важно, нo дотолкова се замотах, че вече не знам..... Като капак да споделя, че единия комп. успява да плейне файл към другия комп. през DLNA със уиндоуския си сървър (все пак искам само музика), но обратното не става - не се виждат. Някакви идеи? Благодаря Ви предварително за оказаната помощ! Забравих да споделя, че по незнайни за мен причини донгъла беше боднат във входа за УСБ, но и от там си имаше НЕТ. Аз естествено го преместих в неговия си вход. Дали нещо в него не е изгоряло, но пък се връзва към мрежата и интернет си има. Странна му работа.

    P.S. Снощи след много игра с мрежата с медиa сървъра се оказа, че от плеяра на медия сървъра увеличавам и намалявам звука на телевизора - странно но факт. Другото пак не става. Не се вижда от телевизора медия сървъра. Foobar2000 е сървъра който пробвах снощи. Намирисва ми на настройки на рутера - идеи?

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,485
    #248

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    stennly пробвай това

    Сваляте си Wild Media Server, примерно от тук: http://www.torrentz.ru/download-torr....08.2-LZ0.html
    Инсталирате я. Интерфейса е на български и не би трябвало да ви затрудни. В настройки -> Устройство ->Избирате Philips TV 2008 (DLNA, 16:9, 1920x1080) ,в Транскодер ->Субтитри (най-долната лента на прозореца) може да промените шрифта, големината и цвета на субтитрите (Tahoma, Regular, жълт цвят, 4 големина изглежда добре на екрана на телевизора). Има много други настройки,може да експериментирате. Стартирате сървъра.
    На телевизора: Menu -> Медиа плеър ->Настройка на медиа плеър ->Настройка на медиен сървър ->(маркирате името на сървъра) ->готово
    Връщате се в Медиа плеър -> филми ->избирате желаната опция.
    По подразбиране, сървъра търси филмите в My Videos, но може да зададете в настройките къде се намират медиа файловете.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    167
    #249

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    stennly пробвай това

    Сваляте си Wild Media Server, примерно от тук: http://www.torrentz.ru/download-torr....08.2-LZ0.html
    Инсталирате я. Интерфейса е на български и не би трябвало да ви затрудни. В настройки -> Устройство ->Избирате Philips TV 2008 (DLNA, 16:9, 1920x1080) ,в Транскодер ->Субтитри (най-долната лента на прозореца) може да промените шрифта, големината и цвета на субтитрите (Tahoma, Regular, жълт цвят, 4 големина изглежда добре на екрана на телевизора). Има много други настройки,може да експериментирате. Стартирате сървъра.
    На телевизора: Menu -> Медиа плеър ->Настройка на медиа плеър ->Настройка на медиен сървър ->(маркирате името на сървъра) ->готово
    Връщате се в Медиа плеър -> филми ->избирате желаната опция.
    По подразбиране, сървъра търси филмите в My Videos, но може да зададете в настройките къде се намират медиа файловете.
    Всичко това е направено, но менюто за избор на медиен сървър не е активно - как да го избера. Пробвано е вече и с кабел и все тая. Не е активно. Скоро ще пробвам със стария рутеер да видя дали всичко ще е наред и ще пиша.

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    5
    #250

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Pc Share Manager-a не разпознава -исо формат файл,ако някой е запознат с кой софтуер е възможно нека сподели.
    През Wi-Fi може ли да върви 3д филм?

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    3
    #251

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте................това насичане на 720p и на 1080p, на какво се дължи................на слаб лап топ, слаб интернет или нещо бъркам в настройките на мултимдийния сървър, който е http://www.homemediaserver.ru/page1.php ???

    Поздрави.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #252

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    При мен не се актуализира автоматично списъка. Уж всичко съм цъкнал но не актуализира файловете, дори и като дам ръчно обновяване. Трябва да излезна от програмата и да я стартирам наново, че да се появят новите файлове. да знаете защо става така ?

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #253

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Доста обезпокоителна информация чета тук. Предстои ми окабеляване и възникват някои въпроси, които искам да ги споделя с вас.
    1. 54 битов рутер достатъчен ли е или ще трябва да го сменям? 150 или 300 битов?
    2. Филми могат ли да се плейват от хардуерен медиа плеър през DLNA? DIVA например.
    3. Разстоянието между различните устройства решаващо ли е?

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    2
    #254

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте аз съм нов в този саит. Имам тв. Сони КДЛ 55 720 . всичко при мен е на 6 с Home media server имам едно питане . Когато си свалих от саита на руснасите подкасти, всички подкасти ми вървят имали някои идея как и от къде да си направя български подкаст с Български филми например от (http://hdfilmi.com) Ще съм много благодарен за помощта. Готов съм да споделя моя опит с тв.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #255

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Това с непознатия формат от кое идва - длна сървъра или телевизора или от някъде другаде ? Защото два ави филма например единия върви а другия не ? Може ли да се оправи това, че е малко дразнещо да си свалиш филм и да не тръгне през длна

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 80 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 20:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 14:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе