Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 25 от 80 ПърваПърва ... 1523242526273575 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 1192
Like Tree64Одобрявам

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #361

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Затова ли ми "къса" нервите HMS, сега погледнах за Английската версия на програмата и там пише:

    The program can overlay subtitles (external and internal) when transcoding video.

    http://webcache.googleusercontent.co...g&client=opera

    А аз съм чакал да ми ги покаже без транскодинг, не че със ги показва, но това е друг въпрос... Ако досадното Nero не ми крашваше постоянно...

  2.  
     
  3. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #362

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    Затова ли ми "къса" нервите HMS, сега погледнах за Английската версия на програмата и там пише:

    The program can overlay subtitles (external and internal) when transcoding video.

    http://webcache.googleusercontent.co...g&client=opera

    А аз съм чакал да ми ги покаже без транскодинг, не че със ги показва, но това е друг въпрос... Ако досадното Nero не ми крашваше постоянно...
    Не знам за какво говориш, но при мен и филмите, и субтитрите ми тръгнаха веднага след като си инсталирах руската версия и то без да пипам каквито и да било настройки. При мен проблема е, че не ще да ми пусне сървъра до телевизора по кабел Пуска го само през WiFi на рътъра

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #363

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от spark33
    Не знам за какво говориш, но при мен и филмите, и субтитрите ми тръгнаха веднага след като си инсталирах руската версия и то без да пипам каквито и да било настройки. При мен проблема е, че не ще да ми пусне сървъра до телевизора по кабел Пуска го само през WiFi на рътъра
    Ех, само аз ли съм най-големия карък...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    48
    #364

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от spark33
    При мен не спират, но секат здраво И не мога да разбера защо става така. Интересното при мен е, че когато съм на ВИФИ, мога да си пускам всичко през сървъра, но когато съм на кабелна връзка компа не ми открива ТВ-то
    Цитат Първоначално публикувано от spark33
    При мен не спират, но секат здраво И не мога да разбера защо става така. Интересното при мен е, че когато съм на ВИФИ, мога да си пускам всичко през сървъра, но когато съм на кабелна връзка компа не ми открива ТВ-то
    С какъв рутер си?Опиши по-подробно връзката "компютър/лаптоп-телевизор".При мен както казах по-горе флмите спират между 25-30та минута.Използвам за wi-fi връзка рутер на ВИВАКОМ...

  6. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #365

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от marfi62
    С какъв рутер си?Опиши по-подробно връзката "компютър/лаптоп-телевизор".При мен както казах по-горе флмите спират между 25-30та минута.Използвам за wi-fi връзка рутер на ВИВАКОМ...
    Интернет кабела влиза в суитч. От суича отива до рутъра. От рутъра има кабел до компа и до телевизора (EU32D6500). Модела на рутъра е "dlinkgo n150 dir-501". Имам кабелен интернет на компа, имам кабелен и безжичен нет на телевизора (в зависимост от настройките, които му задам).Когато ползвам интернета на телевизора за браузване, нямам поблем, но когато реша да гледам филм през сървъра не ми позволява да ползвам кабелната мрежа. Мога да прегледам файловете от компа на телевизора само с безжична връзка която, както и при теб, почва да сече след 20-30 мин. Това е цялата схема при мен.

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #366

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Някой би ли качил настройки под формата на видео за медиа сървъра HMS, и ако може да разясни, как да подкарам пустите субтитри?

    Благодаря!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    122
    #367

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от spark33
    Интернет кабела влиза в суитч. От суича отива до рутъра. От рутъра има кабел до компа и до телевизора (EU32D6500). Модела на рутъра е "dlinkgo n150 dir-501". Имам кабелен интернет на компа, имам кабелен и безжичен нет на телевизора (в зависимост от настройките, които му задам).Когато ползвам интернета на телевизора за браузване, нямам поблем, но когато реша да гледам филм през сървъра не ми позволява да ползвам кабелната мрежа. Мога да прегледам файловете от компа на телевизора само с безжична връзка която, както и при теб, почва да сече след 20-30 мин. Това е цялата схема при мен.
    Не знам защо си сложил този суич преди рутера,но както и да е.Свържи телевизора и компютъра към суича (рутера изобщо го елиминирай) и кажи дали ти спира (или накъсва) след еди-колко си минути филма.

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #368

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Може ли някой, който е с LG и използва HMS, да направи видео с настройките на относно подкарването на субтитрите, без транскодиране?

    Благодаря!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    48
    #369

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от spark33
    Не знам за какво говориш, но при мен и филмите, и субтитрите ми тръгнаха веднага след като си инсталирах руската версия и то без да пипам каквито и да било настройки. При мен проблема е, че не ще да ми пусне сървъра до телевизора по кабел Пуска го само през WiFi на рътъра
    Здравей!Би ли ми подсказал как да пусна субтитри през руския сървър-HMS!"Домашний медиа сървър!Ще бъда благодарен.

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #370

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от marfi62
    Здравей!Би ли ми подсказал как да пусна субтитри през руския сървър-HMS!"Домашний медиа сървър!Ще бъда благодарен.
    И аз питам по 100 пъти едно и също, обаче или се пускат други отговори след моя, или никой не отговаря...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    122
    #371

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    И аз питам по 100 пъти едно и също, обаче или се пускат други отговори след моя, или никой не отговаря...
    https://forum.setcombg.com/index.php...,50634.70.html

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #372

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от boy123
    Благодаря, но това е пробвано и НЕ става!

    P.S. субтитрите само когато се изпълнява транскодинг ли се показват?

    Общо взето прочетох някъде, макар че при мен не става, дори по този начин, а именни:

    да влезна в настройки от менюто на телевизора, да намеря субтитрите, да ги отбележа, после да се върна пак в папката с филма... Егати!

    Как така Nero само като си пусна филма и ги включва? Единствената причина да искам да имам субтитри на HMS е, че Nero не ми пуска субтитри на m2ts файлове.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    122
    #373

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    P.S. субтитрите само когато се изпълнява транскодинг ли се показват?
    Мисля,че да.
    Деинсталирай този сървър,който си качил,изтрий и папката на програмата. Качи си версия 1.20.3 и задай само телевизора в настройките (аз съм с Тошиба 863 , се задава Телевизор Philips 2008 (DLNA, 16:9, 1920x1080). Нищо друго не съм задавал и субтитрите си тръгват сами. Направил съм си папка "филми" и всеки филм със субтитрите си е в отделна подпапка на "Филми".
    П.С. Не помня,дали съм шернал папката,но от телевизора се вижда. Може би трябваше,с десен бутон - share this folder и т.н.
    Впрочем,всичко гореописано правя под WIN XP SP3 ,под 7-цата имаше някакви проблеми,май връзката с ТВ-то на ставаше.

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #374

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от boy123
    Мисля,че да.
    Деинсталирай този сървър,който си качил,изтрий и папката на програмата. Качи си версия 1.20.3 и задай само телевизора в настройките (аз съм с Тошиба 863 , се задава Телевизор Philips 2008 (DLNA, 16:9, 1920x1080). Нищо друго не съм задавал и субтитрите си тръгват сами. Направил съм си папка "филми" и всеки филм със субтитрите си е в отделна подпапка на "Филми".
    П.С. Не помня,дали съм шернал папката,но от телевизора се вижда. Може би трябваше,с десен бутон - share this folder и т.н.


    Впрочем,всичко гореописано правя под WIN XP SP3 ,под 7-цата имаше някакви проблеми,май връзката с ТВ-то на ставаше.
    Мерси, ще пробвам. Аз съм с Windows 7 и нямам проблем със сървъра. В такъв случай, щом само чрез транскодинг се виждат субтитрите, малко не виждам смисъл, филм който се поддържа от плеъра да се транскодира в друг формат, в името на това да има субтитри.

    P.S. не става и това си е...


  18. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    1
    #375

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Помогнете! Трябват ми драйвери за HDV камера Canon Legria HF R26 e

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 80 ПърваПърва ... 1523242526273575 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 20:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 14:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе