Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 3 от 80 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 1192
Like Tree64Одобрявам

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    51
    #31

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Това ми е вече фаворита Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) просто N1 DLAN
    Без проблем вече и най тежките blu-ray филми ги възпройзвежда има МНОГО настройки
    просто красота и ако искате да гледате като мен чист блу-раи да знаете за транскодиране
    се иска I7 + 6gb ... за да може да не ви накъсва




  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    28
    #32

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от muraveia
    Здравейте някой би ли ми казал да ли има ЛГ42ЛД750 поне 100 херца защтото като натисна инфото ми показва 50 херца?
    Телевизора ти има не 100, ами 200 херца- Меню-Картина-TruMotion

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    51
    #33

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP)

    това е истината


  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    100
    #34

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    defender359 - И аз днес си инсталирах тази безплатна програма - Домашний Медиа-Сервер и надмина очакванията ми - работи идеално, настройките са бързи и елементарни,снимките, филмите и субтитрите от компютъра излизат перфектно на телевизора - Sony KDL-40EX500 , с Windows 7 съм и с LAN кабел ( видя ми се скъпа джаджата за wifi безжична връзка на Sony - 120 или 130 лв беше, а кабела- 16 метра ми излезе по-малко от 10 лв и мисля че с кабел е по-добре)

    http://www.homemediaserver.ru/page10.php


  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    90
    #35

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    някой да се е борил с lg ld750 и xbmc (под линукс). Телвизора го намира, но отказва да се конектне. Всички устройства са свързани към gigabit портове на рутер.

  7. spinus
    Guest
    #36

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Nick_BG
    defender359 - И аз днес си инсталирах тази безплатна програма - Домашний Медиа-Сервер и надмина очакванията ми - работи идеално, настройките са бързи и елементарни,снимките, филмите и субтитрите от компютъра излизат перфектно на телевизора - Sony KDL-40EX500 , с Windows 7 съм и с LAN кабел ( видя ми се скъпа джаджата за wifi безжична връзка на Sony - 120 или 130 лв беше, а кабела- 16 метра ми излезе по-малко от 10 лв и мисля че с кабел е по-добре)
    Дай малко подробности като за лаик при свързването на кабела и ползването на тази програма, нстройки и така нататък. Със Сони ех 500 съм, но не знам откъде да я захвана .....

    http://www.homemediaserver.ru/page10.php


  8.  
     
  9. spinus
    Guest
    #37

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    От горния цитат чети последните две изречения. Сори....

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    100
    #38

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    spinus - няма нищо сложно - нужни са ти LAN кабел (прав, не кроснат- включваш го отзад в модема в едно от - LAN 2X, 3X, 4X) от модема (рутера)- аз съм на BTK(vivacom все още, но скоро ще сменям доставчика) до телевизора, сваляш програмата (домашний медиа сервер) и си я инсталираш, след това задаваш в нея кои папки искаш да споделиш - Список Каталогов (в настройките на сървъра), маркираш ги - може една по една и задаваш - сканировать в настройките. Трябва и Сонито да ти е настроено както трябва за интернета - аз му зададох автоматични настройки и то си намери всичко само - IP адрес - 192.168.0.4 , маска и default gateway - 192.168.1.1 , ако трябва му задай да обнови сървърите и съдържанието от настройките му. Зададох в програмата (домашний сервер) направо папката в която свалям филмите от торентите, сложих и субтитрите при филма - като трябва да са със същото име като филма - и Сонито си намери и разпозна всичко, а субтитрите излизат по-добре дори от двд плейъра ми. Филма също си вървя гладко и картината беше много добра! Програмата има и разни други настройки които тепърва ще разучавам.
    И да не забравиш да дадеш - "Запуск" от главното меню на сървъра, че иначе нищо няма да тръгне!

  11. spinus
    Guest
    #39

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Благодаря, ще опитам и ще пиша.

  12. Member Аватара на maxim7
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    някъде по млечния път
    Мнения
    291
    #40

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Nick_BG
    spinus - няма нищо сложно - нужни са ти LAN кабел (прав, не кроснат- включваш го отзад в модема в едно от - LAN 2X, 3X, 4X) от модема (рутера)- аз съм на BTK(vivacom все още, но скоро ще сменям доставчика) до телевизора, сваляш програмата (домашний медиа сервер) и си я инсталираш, след това задаваш в нея кои папки искаш да споделиш - Список Каталогов (в настройките на сървъра), маркираш ги - може една по една и задаваш - сканировать в настройките. Трябва и Сонито да ти е настроено както трябва за интернета - аз му зададох автоматични настройки и то си намери всичко само - IP адрес - 192.168.0.4 , маска и default gateway - 192.168.1.1 , ако трябва му задай да обнови сървърите и съдържанието от настройките му. Зададох в програмата (домашний сервер) направо папката в която свалям филмите от торентите, сложих и субтитрите при филма - като трябва да са със същото име като филма - и Сонито си намери и разпозна всичко, а субтитрите излизат по-добре дори от двд плейъра ми. Филма също си вървя гладко и картината беше много добра! Програмата има и разни други настройки които тепърва ще разучавам.
    И да не забравиш да дадеш - "Запуск" от главното меню на сървъра, че иначе нищо няма да тръгне!
    с кроснат лан кабел шервам филета м/у две писита ,LCD с такъв кабел към писи ,няма ли да види
    шернатите филета,без други атрибути?,или трябва още нещо?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #41

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    maxim7, трябва ти и DLNA сървър. Само с шерване не става.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    29
    #42

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте, имам проблем с DLNA на TOSHIBA 40WL768G. Подкарах мрежата през Wi-Fi . Тв-то се вързва казва че всичко с мрежата е ок, но дотам. Медия сървара не е активен в менюто на телевизора. Качих homemediaserver настроих го и му зададох тв филипс, но нищо не става. Компа ми е с вин 7. Пробвах да инсталирам и Toshiba Media Controller, но ми дава постоянно грешка при самата инсталация.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    18
    #43

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Преди стартиране на "Домашный медиа сервер" трябва да изключа Windows Firewall, иначе DLNA-връзката между PC и TV не става.Може ли да се направи някаква настройка във Windows Firewall, за да не се налага това?Или трябва да инсталирам друга защитна стена?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #44

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    dedidi, отиваш в контрол панел -> windows firewall намираш Allowed programs.
    В случай, че си с уин7/виста може да поставиш този линк в адрес бара на файл експлоръра: Control Panel\All Control Panel Items\Windows Firewall\Allowed Programs

    Натискаш бутона Change settings от горе (трябва ти админ акаунт)

    От списъка си намираш програмата и отмяташ за какви мрежи да не важи файъруола. Пробвай и кажи дали става по този начин.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    18
    #45

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Biro, благодаря ти, но аз съм с Windows XP.
    В прозореца "Exception" на програмата "Домашний Медиа Сервер" е поставена отметка, както на много други програми.
    Мога ли да направя нещо друго?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 80 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 20:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 14:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе