Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 5 от 80 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 1192
Like Tree64Одобрявам

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    18
    #61

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    ilma1234,

    прочети коментарите от началото на темата - има споделен опит.
    (За да тръгнат субтитрите, трябва да се сложат в отделна папка - там си копираш всички субтитри (името трябва да е същото като на филма!). Влизаш в настройки, транскодиране, от табовете най-долу избираш субтитри и посочваш горе пътя до папката със субтитри. Рестарт на сървъра и готово. Има и настройка за големината на шрифта, отстояние от долу и др. При пускане на филма, програмата си намира файла със субтитри.)

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    3
    #62

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте, имам следния въпрос:
    един и същи фаил (BD full HD) плейван на телевизора 40С650 от външен хард диск и по DLNA не върви по един и същи начин. Мисълта ми е, че от външния хард върви без проблеми, а по мрежата - насича; пробвах какво ли не: сложих на друг хард филма(леко подобрение); вързах ТВ с РС директно, без рутер и т.н.(леко подобрение)преинсталирах windows-a сложих по-лек...сложих друга мрежова карта... резултат от тези всичките операции имаше, но не задоволителен. Използвам руския медиа сървър...
    Когато с tsmuxer орежа излишните аудио и субтитри потоци от оригиналния фаил, всичко върви както трябва...
    въпроса ми е следния: компа ли е толкова слаб, че не позволява този трансфер или мрежовата карта на телевизора позволява толкова?
    Благодаря предварително за отговорите Ви

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    28
    #63

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте,
    имам голям проблем - с LG 42LD750 съм и от известно време, не знам и аз точно от кога не ми тръгват субтитрите по безжичната мрежа на някои филми, без да мога да забележа някаква логика или зависимост при кой филм тръгват и при кой не. Отначало помислих, че е от ъпдейта, който си направи телевизора сам. След всякакви опити и след като нищо не ми роди главата реших накрая да сваля един от филмите, на който не тръгваха субовете на флашка и да пробвам пак - субтитрите си тръгнаха веднага, т,е. проблема явно не е в телевизора, както си мислех, а някъде другаде. Ако някой може да ми помогне с някаква идея каква може да е причината за този проблем, ще съм му много благодарен, че вече много се изнервих. За сървър ползвам Nero MediaHome 4, който си върви с телевизора.
    Между другото същия проблем го има и един приятел с LG 42LX6500.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    28
    #64

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    П
    Цитат Първоначално публикувано от ilma1234
    Здравейте,
    имам голям проблем - с LG 42LD750 съм и от известно време, не знам и аз точно от кога не ми тръгват субтитрите по безжичната мрежа на някои филми, без да мога да забележа някаква логика или зависимост при кой филм тръгват и при кой не. Отначало помислих, че е от ъпдейта, който си направи телевизора сам. След всякакви опити и след като нищо не ми роди главата реших накрая да сваля един от филмите, на който не тръгваха субовете на флашка и да пробвам пак - субтитрите си тръгнаха веднага, т,е. проблема явно не е в телевизора, както си мислех, а някъде другаде. Ако някой може да ми помогне с някаква идея каква може да е причината за този проблем, ще съм му много благодарен, че вече много се изнервих. За сървър ползвам Nero MediaHome 4, който си върви с телевизора.
    Между другото същия проблем го има и един приятел с LG 42LX6500.
    Проблема е решен

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    24
    #65

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте !
    Помогнете с настройката на Домашний медиа-сервер ,
    когато плейва оригиналния файл всичко е ок, когато плейва транскодиран отгоре и отдолу има по около 1 см. сива линия ?
    Оправих я , недоглеждане от моя страна...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    19
    #66

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте,
    предстои ми покупка на TV. Насочил съм се към моделът на LG 37LE5500 или 42LE5500 защото ми се струва че има доста добри параметри и наличие на DLNA . Изчетох темата но не можах да рабера следното: Когато ТВ е всързан чрез DLNA с компютъра, кой декодира филмът( ТВ или PC)? Тъй като въпросния модел има доста вградени формати(*.dat/*.mpg/*.mpeg/*.ts/*.trp/*.tp/*.vob/*.mp4/*.mkv/*.avi/*.divx), значи ли това че, когато се пусне филм от PCто, и този филм се възпроизвежда с кодеци налични в самия ТВ то PCто няма да се натоварва. Питам защото компютъра ми не блести нито с процесор нито с памет (PIV - 3.2GHz, 1Gb - RAM). И накрая въпросът в едно изречение: За да гледам full HD филми чрез DLNA ще ми трябва ли процесорна мощ на PCто, или ТВ трябва да поеме тази функция?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    6
    #67

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте, наскоро си купих Panasonic TX-P42G20E и естествено си направих и HTPC ( ION чипсет ATOM 1,6 диск Хитачи 1 ТБ) WIndows 7 Ult. х86. За медиа сървър ползвам Wild Media server. СЛед много настрой успях да го подкарам, но за да имам субтитри трябва задължително да транскодирам. И тук е проблема. Искам да транскодирам с профила който е за 1920х1080, но фреймовета са доста ниски - около 14-15 fps. Знам че машианта не е кой знае какво но по време на транскодирането процесора (4 ядра) не е натоварен на макс,а на около 50-60% средно(т.е. може още). Върви добре само на профил 720х406 (и по-малките резолюции). Тогава FPS-a e около 30.
    Проблема ми е че на по-малките резолюции субтитрите са леко размазани (има трептене на самите букви и това дразни очите) , докато на голямата са кристални.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    28
    #68

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от emoned
    Здравейте,
    предстои ми покупка на TV. Насочил съм се към моделът на LG 37LE5500 или 42LE5500 защото ми се струва че има доста добри параметри и наличие на DLNA . Изчетох темата но не можах да рабера следното: Когато ТВ е всързан чрез DLNA с компютъра, кой декодира филмът( ТВ или PC)? Тъй като въпросния модел има доста вградени формати(*.dat/*.mpg/*.mpeg/*.ts/*.trp/*.tp/*.vob/*.mp4/*.mkv/*.avi/*.divx), значи ли това че, когато се пусне филм от PCто, и този филм се възпроизвежда с кодеци налични в самия ТВ то PCто няма да се натоварва. Питам защото компютъра ми не блести нито с процесор нито с памет (PIV - 3.2GHz, 1Gb - RAM). И накрая въпросът в едно изречение: За да гледам full HD филми чрез DLNA ще ми трябва ли процесорна мощ на PCто, или ТВ трябва да поеме тази функция?
    Плеърът на телевизора възпроизвежда всичко.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    46
    #69

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от g_mihalev
    Здравейте, наскоро си купих Panasonic TX-P42G20E и естествено си направих и HTPC ( ION чипсет ATOM 1,6 диск Хитачи 1 ТБ) WIndows 7 Ult. х86. За медиа сървър ползвам Wild Media server. СЛед много настрой успях да го подкарам, но за да имам субтитри трябва задължително да транскодирам. И тук е проблема. Искам да транскодирам с профила който е за 1920х1080, но фреймовета са доста ниски - около 14-15 fps. Знам че машианта не е кой знае какво но по време на транскодирането процесора (4 ядра) не е натоварен на макс,а на около 50-60% средно(т.е. може още). Върви добре само на профил 720х406 (и по-малките резолюции). Тогава FPS-a e около 30.
    Проблема ми е че на по-малките резолюции субтитрите са леко размазани (има трептене на самите букви и това дразни очите) , докато на голямата са кристални.
    Няма как да се случи, единствения вариант е да правиш предварително транскодиране. Трябва ти доста по-мощен компютър за транскодиране на hd сигнал в реално време. Щом си сглобил HTPC, защо не ползваш HDMI и евентуално безжична мишка клавиатура, много по-удачен вариант е. Може и с малко повече занимавка да ползваш дистанционно вместо мишка и клавиатура.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    6
    #70

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от di-sign
    Няма как да се случи, единствения вариант е да правиш предварително транскодиране. Трябва ти доста по-мощен компютър за транскодиране на hd сигнал в реално време. Щом си сглобил HTPC, защо не ползваш HDMI и евентуално безжична мишка клавиатура, много по-удачен вариант е. Може и с малко повече занимавка да ползваш дистанционно вместо мишка и клавиатура.
    Може би не се изразих правилно. Самото видео (624х352 - и подобни на него) което искам да транскодирам не е FullHD(1920x1080),и по принцип няма логика да го транскодирам в резолюция 1920х1080, но само тогава субтитрите от Wild Media Server("домашний медиа сервер") излизат добре. Ако го транскодирам в по-ниска резолюция изглеждат все едно трептят и дразнят очите. Гледам доста хора писаха че ползват този сървър. Някой няма ли този проблем или просто не ви е направило впечатление?

  13. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #71

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от g_mihalev
    Здравейте, наскоро си купих Panasonic TX-P42G20E и естествено си направих и HTPC ( ION чипсет ATOM 1,6 диск Хитачи 1 ТБ) WIndows 7 Ult. х86. За медиа сървър ползвам Wild Media server. СЛед много настрой успях да го подкарам, но за да имам субтитри трябва задължително да транскодирам. И тук е проблема. Искам да транскодирам с профила който е за 1920х1080, но фреймовета са доста ниски - около 14-15 fps. Знам че машианта не е кой знае какво но по време на транскодирането процесора (4 ядра) не е натоварен на макс,а на около 50-60% средно(т.е. може още). Върви добре само на профил 720х406 (и по-малките резолюции). Тогава FPS-a e около 30.
    Проблема ми е че на по-малките резолюции субтитрите са леко размазани (има трептене на самите букви и това дразни очите) , докато на голямата са кристални.
    Той процесора е с 2 ядра нищо, че ги показва 4, и е доста слаб. Аз също имам плеар с ION чипсет. Реално никога не съм виждал "фалшивите" 2 ядра да се товарят на макс. Но пък то и няма нужда, както са ти написали по-горе пускаш сигнала през HDMI, слагаш едно Boxee и гледаш филмите без проблеми. Аз така съм направил и съм много доволен, до момента само Blu-ray ми се опъват, Boxee-то има някакъв проблем с тях и сече зверки. Тях си ги пускам през MPC-HC http://mpc-hc.sourceforge.net/.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    6
    #72

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от portokala123
    Той процесора е с 2 ядра нищо, че ги показва 4, и е доста слаб. Аз също имам плеар с ION чипсет. Реално никога не съм виждал "фалшивите" 2 ядра да се товарят на макс. Но пък то и няма нужда, както са ти написали по-горе пускаш сигнала през HDMI, слагаш едно Boxee и гледаш филмите без проблеми. Аз така съм направил и съм много доволен, до момента само Blu-ray ми се опъват, Boxee-то има някакъв проблем с тях и сече зверки. Тях си ги пускам през MPC-HC http://mpc-hc.sourceforge.net/.
    Така е, не е с 4 ядра, грешно съм се изразил с 2 е и ползва HyperThreading и ги умножава за това ги показва 4-ри. И аз стигнах до същото заключение че явно за транскодиране този процесор е дръвце. Пишат че тези дъна с ION ще се справят доста по-добре ако самите приложения можеха да ползват за този вид изчисления CUDA ядрата на видеото, но поне аз незнам за такъв streemserver.
    Да попитам постоянно ли ви са вързани TV-тата с HDMI към PC и едновременно към BNC (кабеларката с коаксиал).
    Ползвате ли някакви софтуера/продукти за управление с дистанционно ?
    Благодаря на всички отзовали се

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    46
    #73

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от g_mihalev
    Може би не се изразих правилно. Самото видео (624х352 - и подобни на него) което искам да транскодирам не е FullHD(1920x1080),и по принцип няма логика да го транскодирам в резолюция 1920х1080, но само тогава субтитрите от Wild Media Server("домашний медиа сервер") излизат добре. Ако го транскодирам в по-ниска резолюция изглеждат все едно трептят и дразнят очите. Гледам доста хора писаха че ползват този сървър. Някой няма ли този проблем или просто не ви е направило впечатление?
    Да сега вече те разбрах, но все нямах време да го проверя. Тази вечер го пробвах и няма проблем да постигнеш това което искаш. От Настройки -- Транскодер долу избираш таба Субтитри и махаш отметката най-отгоре. По този начин Медия сървъра не вгражда субтитрите в картинката и те не се прескалират, а се предават като текстов стрийм. Въпросът е обаче дали ТВто ти може да възпроизвежда субтитрите? При мен самсунга се справя, просто трябва да са в директорията на филма и да са с името на филма. Ако телевизора ти не чете текстовия стрийм, т.е. не възпроизвежда субтитри, няма как да стане. Повечето ТВта май не четат кирилицата

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    188
    #74

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте, скоро подмених старото/ново TV с малко по-голям в модел и размери.
    Та, TV-то е Panasonic TX-P46G20E и немога да подкарам субтитри на кирилица. Използвам "PS3 Media Server", плейва почти всичко без проблем. Изчетох темата посветена за субтитри през "..... Media Server" но не се получава. Като преди това са минали през "VieraSRT" или "panasonicSubtitles". Излизат винаги с йероглифи. Или аз нещо не правя или не ползвам правилната програма?
    Засега само малката намазва. Гледа си анимации по мрежата и е супер доволна... .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    134
    #75

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Лаптоп с медия сървър + лан кабел + LCD ?
    Възможна ли е тази комбинация, шерване на нет през лан картата на лаптопа и чрез DLNA на LCD-то да четат видео,снимки и музика. Също така и интернет.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 80 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 20:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 14:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе