Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 32 от 80 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследноПоследно
Резултати от 466 до 480 от общо 1192
Like Tree64Одобрявам

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #466

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Няма никакъв проблем, но сигнала ще трябва да мине по HDMI до телевизора, а не по мрежата DLNA.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    24
    #467

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Не се разбираме и това е !!!Имам Blu ray ISO на комютара,кабелна DLNA и Panasonic 50ST50,(забравя ме за HDMI).Мога ли да го гледам това исо и как?

  4. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #468

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Не са изключени разлики в работата на плеъра при източник по мрежата и от USB/SD Card.
    При мен има точно такъв проблем - TX-L47ET5E и Serviio. Филмът е Аватар - 2-та 3D релийза в За**нда. При пускане на съдържанието от USB всичко се плейва нормално, 3D-то е с нормални ефекти, всичко е страхотно, с изключение на субтитрите, които са дребни и трудни за четене (това е и причината да търся друг вариант). Когато филма е пуснат от компютъра през HDMI 1.4 телевизора открива 3D сигнал, но когато го смеси се получава прекалено отдалечено застъпване на кадрите за ляво и дясно око. В резултат на това през очилата картината в краищата изглежда изкривена (като през лупа) и след 2-3 минути гледане направо ти се кръстосва погледа. Първоначално помислих, че проблема е в видеокартата и че има нужда от някакви настройки. Затова инсталирах Serviio с надеждата да използвам вградения плейър на телевизора. Ефекта беше абсолютно същият. Някакви идеи как да се избегне това?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    20
    #469

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Как се пускат субтитри на Panasonic ET5E чрез Домашний медиа-сервер? Не 3Д, а обикновени .srt...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    31
    #470

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Привет, на предната страница има малко пояснения!
    Лек ден.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    6
    #471

    Re: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Има ли друга разлика между Домашний медиа-сервер и Wild Media Server освен езика?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    85
    #472

    Отговор: Re:DLNA /Faq проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от n_netov Виж публикацията
    Как се пускат субтитри на Panasonic ET5E чрез Домашний медиа-сервер? Не 3Д, а обикновени .srt...
    Влизаш в настройки/устройства избираш телевизора от бутоните от дясно даваш Изменътя след това ще ти се отвори прозорец в него доло в дясно щракаш на настройки после Транскодер/Фаьлъ, Субтитрьа и слагаш отметка на Субтитрьа даваш му шрифт Thomа и аз съм избрал размер 12.
    Цитат Първоначално публикувано от Shienar Виж публикацията
    При мен има точно такъв проблем - TX-L47ET5E и Serviio. Филмът е Аватар - 2-та 3D релийза в За**нда. При пускане на съдържанието от USB всичко се плейва нормално, 3D-то е с нормални ефекти, всичко е страхотно, с изключение на субтитрите, които са дребни и трудни за четене (това е и причината да търся друг вариант). Когато филма е пуснат от компютъра през HDMI 1.4 телевизора открива 3D сигнал, но когато го смеси се получава прекалено отдалечено застъпване на кадрите за ляво и дясно око. В резултат на това през очилата картината в краищата изглежда изкривена (като през лупа) и след 2-3 минути гледане направо ти се кръстосва погледа. Първоначално помислих, че проблема е в видеокартата и че има нужда от някакви настройки. Затова инсталирах Serviio с надеждата да използвам вградения плейър на телевизора. Ефекта беше абсолютно същият. Някакви идеи как да се избегне това?
    Аз имам същия телевизор, но 42 инча и нямам никакви проблеми с 3D-то. Вижда се перфектно. Няма никъкви "изкривявания" каквито казваш. Аз пускам филмите с HDMI 1.4 Hight Speed кабел от лаптопа ми. Видео картата му е Nvidia GeForce GT 320M. Филмите се виждат много добре. Да не казвам голяма дума ама е като на кино, само дето е малко по-малък екрана :D.
    Цитат Първоначално публикувано от vetrenec Виж публикацията
    Не се разбираме и това е !!!Имам Blu ray ISO на комютара,кабелна DLNA и Panasonic 50ST50,(забравя ме за HDMI).Мога ли да го гледам това исо и как?
    Можеш. Аз използвам CyberLink PowerDVD 12. Нямах никъкви проблеми с нея докато бях на Windows 7, но сега като съм на Windows 8 понякога ми крашва.
    Та сега и аз да си задам въпроса:
    Аз използвам Домашний медиа-сервер. Субтитрите ги има. Филмите се виждат добре. На някои 3D филми малко ми зацепва, но проблема е, че когато пусна 3D SBS филм и дам на телевизора да възпроизвежда 3D и филма става 3D, но субтитрите си стоят SBS. Как да го оправя?
    Този пост е редактиран от radibg2; 01-11-12 в 18:09.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #473

    Отговор: Re: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Stanislav Nalbantov Виж публикацията
    Има ли друга разлика между Домашний медиа-сервер и Wild Media Server освен езика?
    Освен езика и разликата, че едната е безплатна а другата платена - друго няма.

  11. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #474

    Отговор: Re:DLNA /Faq проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от radibg2 Виж публикацията
    Аз имам същия телевизор, но 42 инча и нямам никакви проблеми с 3D-то. Вижда се перфектно. Няма никъкви "изкривявания" каквито казваш. Аз пускам филмите с HDMI 1.4 Hight Speed кабел от лаптопа ми. Видео картата му е Nvidia GeForce GT 320M. Филмите се виждат много добре. Да не казвам голяма дума ама е като на кино, само дето е малко по-малък екрана :D.
    Проблемът се оказа в релийзите - не знам каква е причината, но и двата изглеждаха отвратително. С друг свален от друго място нямаше никакъв проблем.

    Цитат Първоначално публикувано от radibg2 Виж публикацията
    Та сега и аз да си задам въпроса:
    Аз използвам Домашний медиа-сервер. Субтитрите ги има. Филмите се виждат добре. На някои 3D филми малко ми зацепва, но проблема е, че когато пусна 3D SBS филм и дам на телевизора да възпроизвежда 3D и филма става 3D, но субтитрите си стоят SBS. Как да го оправя?
    3D Subtitler - Download 3D-Subtitler 2.7.1.0 Free - Convert srt subtitles into a readable idx / sup subtitle - Softpedia
    Преконвертира 2D субтитри в 3D.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    20
    #475

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от n_netov Виж публикацията
    Как се пускат субтитри на Panasonic ET5E чрез Домашний медиа-сервер? Не 3Д, а обикновени .srt...
    Субтитрите тръгнаха, но качеството на картината се влоши значително. Когато инсталирах програмата, качеството на картината, първия път, беше зле. Докато експериментирах по всевъзможни начини да пусна субтитрите (ровил съм единствено в менютата за субтитри), картината беше перфектна. Не мога да си обясня как при положение, че не съм правил нищо друго освен да пусна субтитри, картината може да се влоши така. Ако някой има решение на проблема, нека сподели. Субтитрите оправих по описания от Fire_Man начин в една друга тема:

    Цитат Първоначално публикувано от Fire_Man Виж публикацията
    Привет,
    дано помогна:

    Прикачен файл 6981

    Така съм ти отворил прозорците, да проследиш стъпките.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    85
    #476

    Отговор: Re:DLNA /Faq проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Shienar Виж публикацията
    Проблемът се оказа в релийзите - не знам каква е причината, но и двата изглеждаха отвратително. С друг свален от друго място нямаше никакъв проблем.


    3D Subtitler - Download 3D-Subtitler 2.7.1.0 Free - Convert srt subtitles into a readable idx / sup subtitle - Softpedia
    Преконвертира 2D субтитри в 3D.
    Те субтитрите са си 3D аз съм ги конвертирал, но когато го пусна филма вмести да се конвертират субтитрите и те като SBS си седят като обикновенни субтитри и се отпечатват два пъти. Ако не бяха 3D половината щяка да са от единяи край на екрана, а другата половина в другия.
    Та как да го оправя това?
    Сега нещат да се появяват никакви субтитри. Защо така?
    Този пост е редактиран от radibg2; 01-11-12 в 22:51.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    България
    Мнения
    71
    #477

    Отговор: Re:DLNA /Faq проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от radibg2 Виж публикацията
    Те субтитрите са си 3D аз съм ги конвертирал, но когато го пусна филма вмести да се конвертират субтитрите и те като SBS си седят като обикновенни субтитри и се отпечатват два пъти. Ако не бяха 3D половината щяка да са от единяи край на екрана, а другата половина в другия.
    Та как да го оправя това?
    Сега нещат да се появяват никакви субтитри. Защо така?
    Аз имах същия проблем със субтитрите. С ДМС при опита да гледам 3D филм ми излизаха два пъти субтитрите. Видях, че в папката имам 4 вида субтитри с различни разширения. Махнах от папката другите, като оставих само . srt и вече нямам проблем.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    85
    #478

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    bubynka ти не си ме разбрал нещо. Субтитрите на 2D филмите излизат добре, но на 3D SBS филмите SBS субтитрите не се конвертират в 3D.

  17. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #479

    Отговор: Re:DLNA /Faq проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от radibg2 Виж публикацията
    Те субтитрите са си 3D аз съм ги конвертирал, но когато го пусна филма вмести да се конвертират субтитрите и те като SBS си седят като обикновенни субтитри и се отпечатват два пъти. Ако не бяха 3D половината щяка да са от единяи край на екрана, а другата половина в другия.
    Та как да го оправя това?
    Сега нещат да се появяват никакви субтитри. Защо така?
    Соломоново решение, но все пак - защо не опиташ да смениш Домашний медиа-сервер с друг DLNA просто за проба?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    85
    #480

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Ами предложи ми някой.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 32 от 80 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 20:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 14:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе