Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 40 от 80 ПърваПърва ... 30383940414250 ... ПоследноПоследно
Резултати от 586 до 600 от общо 1192
Like Tree64Одобрявам

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Varna, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    154
    #586

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    Здравейте, използвам HMS за стрйимване на филми от компютъра към телевизора. Работи без проблем, обаче има нещо което ме дразни. Когато пусна субтитрите и качеството на филмът се разваля значително. Ако е без субтитри, се вижда супер. Има ли някаква настройка която съм пропуснал или да уча перфектно английския!

    Sent from my HTC Sensation

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    4
    #587

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    Постарах се да прочета всички коментари по темата, но не открих никой да е писал за подобен или поне сходен проблем. Телевизорът ми е Тошиба 40RL938 и използвам "Домашний медиа сървър". Връзката между компютъра и телевизора се осъществява по следния начин: лаптоп чрез WiFi е свързан с рутер, а рутера с кабел към телевизора. Успях да пусна всички филми на телевизора с "Домашний медиа сървър", субтитри, дори и Сопкаст. Проблемът е в това, че когато си пусна филм винаги след 55 минути възпроизвеждането му спира и ме връща в менюто със заглавията на филмите /каталога/. При повторното пускане на същият филм започва винаги от начало. Изписва ми съобщение на екрана: "да продължа ли възпроизвеждането да/не" и дори при избор на "да" филмът си започва от начало. В същото време плеърът на телевизора не изписва общата дължина на филма в часове и минути и не позволява преместване/превъртане/ напред или назад във видео файла. Работят единствено бутоните "стоп", "плей" и "пауза". Забелязъл съм, че това се случва само и единствено на филми, които имат субтитри . Когато видео файлът е без субтитри /субтитрите са с различно име от това на филма или изобщо ги няма/, озвучен на български, гледам спорт чрез Сопкаст този проблем го няма и сървъра си работи безотказно с часове. Разглеждах из опциите на програмата, но не видях някъде настройка или опция, която да променя за да премахна това досадно спиране. Надявам се някой, който знае как да се справя с този проблем да ми помогне. Поздрави!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    122
    #588

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    Виж във форума Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) • Просмотр форума - Общие решения
    за подобен проблем или качи друга версия.

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    1
    #589

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    Здравейте, има ли начин от лаптоп през WiFi рутер да се пуска презентация от Power Point на проектор с LAN или WiFi DLNA възможност?
    И по друг начин казано: Имам два варианта да избирам между проектор с LAN порт, който да закача към рутера и проектор с WiFi DLNA, който също да е към рутера, на който трябва да подкарам Power Point презентация от лаптоп през WiFi.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    48
    #590

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от chasere Виж публикацията
    Постарах се да прочета всички коментари по темата, но не открих никой да е писал за подобен или поне сходен проблем. Телевизорът ми е Тошиба 40RL938 и използвам "Домашний медиа сървър". Връзката между компютъра и телевизора се осъществява по следния начин: лаптоп чрез WiFi е свързан с рутер, а рутера с кабел към телевизора. Успях да пусна всички филми на телевизора с "Домашний медиа сървър", субтитри, дори и Сопкаст. Проблемът е в това, че когато си пусна филм винаги след 55 минути възпроизвеждането му спира и ме връща в менюто със заглавията на филмите /каталога/. При повторното пускане на същият филм започва винаги от начало. Изписва ми съобщение на екрана: "да продължа ли възпроизвеждането да/не" и дори при избор на "да" филмът си започва от начало. В същото време плеърът на телевизора не изписва общата дължина на филма в часове и минути и не позволява преместване/превъртане/ напред или назад във видео файла. Работят единствено бутоните "стоп", "плей" и "пауза". Забелязъл съм, че това се случва само и единствено на филми, които имат субтитри . Когато видео файлът е без субтитри /субтитрите са с различно име от това на филма или изобщо ги няма/, озвучен на български, гледам спорт чрез Сопкаст този проблем го няма и сървъра си работи безотказно с часове. Разглеждах из опциите на програмата, но не видях някъде настройка или опция, която да променя за да премахна това досадно спиране. Надявам се някой, който знае как да се справя с този проблем да ми помогне. Поздрави!
    Аз имах същия или подобен проблем.Реши се като си смених рутера с по-класен и увеличих мощността на процесора на домашния ми компютър,сега процесора ми е двуядрен на 2.5Gz.От компютъра гледам филмите през "Домашний..."Връзката ми с компютъра към телевизора е както при теб.Успех и дано съм помогнал.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от chorlav Виж публикацията
    Здравейте, използвам HMS за стрйимване на филми от компютъра към телевизора. Работи без проблем, обаче има нещо което ме дразни. Когато пусна субтитрите и качеството на филмът се разваля значително. Ако е без субтитри, се вижда супер. Има ли някаква настройка която съм пропуснал или да уча перфектно английския!

    Sent from my HTC Sensation
    Качеството ти се разваля защото при пускането на субтитрите най-вероятно се извършва транскодиране/декодиране/ на филма.Тогава качеството се влошава.Вероятно имаш телевизор Тошиба...Ако пускаш субтитрите,всъщност обясни как ги пускаш,но ако ти в многото папки,които се отварят на филма в HMS си отишъл в папка "Транскодиране","Настройки","Субтитри" и ги зареждаш от там,то качествата ще пада.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Georgi Penchev Виж публикацията
    Моля за помощ , не мога да пусна субтитри през домашния сървър с 42 ет5 е съм моля кажете ми по-подробно откъде да вляза за да направя необходимите настройки ?
    В настройките на ДМС, раздела за субтитри има една опция "транскодирай винаги когато намериш субтитри" сложи отметка пред нея.И друго направи-субтитрите,така както са с едни и същи заглавия като на филма ги копирай в отделна папка.Тази папка я посочи като папка за субтитрите в настройките на "Домашний...".Успех

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    25
    #591

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    Има ли възможност при ДМС да възпроизвеждам филм със субтитри без да слагам отметка на "транскодирай винаги когато намериш субтитри" , тъй като процесорът на компа се товари на 100%. Иначе ползвам Toshiba TL938.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    10
    #592

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    Здравейте ! Днес си купих LG 32LS5600 и го свързах с HMS - всичко точно, но ме дразни, че когато тръгна да превъртам от телевизора и пуска филма от начало, не ми дава да превъртам. Пробвах с Plex - прочетох, че е точно за LG, там ми дава да превъртам, но не ми чете субтитрите. Как да накарам Plex да чете български субтитри ?

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    4
    #593

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    Благодаря за отговорите.
    marfi62 - с рутер малко над среден клас и 4 ядрен процесор съм. Явно не е от хардуера.
    los4e когато гледаш филм със субтитри имаш ли същия проблем, който съм описал в пост #587 ?
    Като махна отметката на "транскодирай винаги когато намериш субтитри" мога да превъртам във видео файла, но филма излиза без субтитри. Значи трябва да пусна филма със субтитри, но без да се изпълнява транскодиране вариант за който и los4e пита. За сега опитвам безуспешно.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    25
    #594

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от chasere Виж публикацията
    Благодаря за отговорите.
    marfi62 - с рутер малко над среден клас и 4 ядрен процесор съм. Явно не е от хардуера.
    los4e когато гледаш филм със субтитри имаш ли същия проблем, който съм описал в пост #587 ?
    Като махна отметката на "транскодирай винаги когато намериш субтитри" мога да превъртам във видео файла, но филма излиза без субтитри. Значи трябва да пусна филма със субтитри, но без да се изпълнява транскодиране вариант за който и los4e пита. За сега опитвам безуспешно.
    Не нямам

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #595

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    chasere, ако това се случва на различни филми, но винаги на едно и също място (време) значи е от настройките на сървъра. Погледни колко място имаш на дяла където се транскодира филма, надявам се не е FAT32, друго, ако има някаква настройка за големината на междинния транскодиран файл - увеличи я.
    За субтитрите без транскодиране не става. Serviio го може, стига субтитрите на вградения плеър на телевизора да ви харесват или да могат да се регулират, защото на практика плеара на телевизора чете файла. За 3Д обаче няма как... досега не съм срещал плеър на телевизор който да подкарва 3Д субтитри - затова там с прекодиране, при което качеството пада осезаемо... Затова аз препоръчвам гледането на 3D филми да става по HDMI кабел или от външен мултимедиен плеър.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    48
    #596

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от chasere Виж публикацията
    Благодаря за отговорите.
    marfi62 - с рутер малко над среден клас и 4 ядрен процесор съм. Явно не е от хардуера.
    los4e когато гледаш филм със субтитри имаш ли същия проблем, който съм описал в пост #587 ?
    Като махна отметката на "транскодирай винаги когато намериш субтитри" мога да превъртам във видео файла, но филма излиза без субтитри. Значи трябва да пусна филма със субтитри, но без да се изпълнява транскодиране вариант за който и los4e пита. За сега опитвам безуспешно.
    Здравей!За телевизор "Тошиба" без транскодиране,т.е. без отметката на "транскодирай винаги когато намериш субтитри" няма как да подкараш субтитрите,но и не можеш да превърташ поради същата причина-на транскодирането.Повтарям,това е за тези телевизори-аз съм с Toshiba 32TL838 и за това съм сигурен в това ,което казвам.А щом хардуера ти е толкова як,друга причина,която промених при мен е и скоростта на интернета-увеличих я.Що се отнася до настройките на "Домашний...",ето какво направих аз-инсталирах сървъра,показах пътя на папката със субтитри,зададох какъв телевизор имам-в настройките за устройство за възпроизвеждане,сложих отметка в квадратчето да транскодира винаги,промених езика на субтитрите и аудиото да е на български,сканирах,рестартирах "Домашний..." и всичко си ми работи.Късмет.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    27
    #597

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Здравейте! Простете простотията ми ама как да подкарам 3д през ДМС на телевизор Сони?Всичко си работи нолмално,субтитри и т.н. но телевизора не превключва на 3д.Не използвам изхода на компа ХДМИ защото не работи.

  16. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Varna, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    154
    #598

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    Колеги, някой може ли да сподели има ли настройка Домашния Медия сървър, да може да се пуска филма на цял екран, без има черни ленти от горе и от долу. Някой филми си тръгват на full screen, но има някой които ми ги реже?!
    Не е от настройките на телевизора всичко е настроено от него.

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #599

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    Колега филма е конвертиран в такава резолюция. Няма как да избегнеш линиите.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    10
    #600

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    Здравейте, някой може ли да каже как да накарам Plex да чете бг субтитри ? Също така, защо при Plex мога да превъртам филма, а при HMS не ? Благодаря предварително !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 40 от 80 ПърваПърва ... 30383940414250 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 20:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 14:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе