Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 7 от 80 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 1192
Like Tree64Одобрявам

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    16
    #91

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от vassilp
    Привет! И тук да благодаря на Лазарус, който успя да ми даде ценни съвети при избора и покупката на нов ТВ . От 3 дни съм горд собственик на плазма Панасоник 42G20 и след внимателно препрочитане на форума се захванах с основните неща:
    1. Да убедя жена ми, че (когато отсъствам и нямам пряк контрол върху ситуацията) правилната експлоатация на телевизора през първите 200 часа включва гледането му при занижени настройки 
    2. Да си удължа гаранцията
    3. Да регистрирам вградения Медия плеър
    4. Да настроя DLNA за връзка между ТВ-то и лаптопа ми
    Мислех, че най трудна ще е работата с жена ми, ама тази нощ се оказа, че съм подценил точка 4. Първоначално без проблем направих връзката между двете устройства посредством „Library”-то на WMP. След това инсталирах „Домашний медия сервер” – конфигурирах го (използвайки опцията „Поиск”, която автоматично засича параметрите на мрежата – IP-то и т.н.), влязох в „Спиксок каталози” и шернах една от папките на компа, обнових каталога, натиснах „Запуск” и ...нищо.  През Vierata на Панасоника са достъпни и двата сървъра, но виждам шернатите папки само на WMP. Влизам в руския медия сървър и – празно – няма никой и нищо?! Спрях NOD-а и Firewall-a – без успех. Каква може да е причината?
    И да питам още нещо - след „тествовия” период от 200-те часа има ли някакви универсални настройки за картината на този модел? Ясно е, че е доста субективно, но все пак...
    Никой ли няма идея къде е проблема?? :-(

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    71
    #92

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от vassilp
    Никой ли няма идея къде е проблема?? :-(
    Здравей, може да проблем на рутера ти. Аз си смених рутера (с този на Близу - безжичния) в резултат на което няма шанс да се подкара DLNA. Преди това с рутер D-link всичко си вървеше. Разрови се по настройките на рутера или вземи на заем от някой познат за проба

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    46
    #93

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от vassilp
    Никой ли няма идея къде е проблема?? :-(
    В основния прозорец на ХМС виждаш ли филми в каталога. В лявата колона трябва да имаш папка Каталоги медия ресурсов и в нея са всички филми, които са намерени от ХМС в папките. Ако няма нищо, провери дали в настройки срещу името на папката имаш зелени лампички, те са като отметки в дадената папка да сканира за музика, филми, картинки, търси и в подпапки. Ако не са зелени ги направи.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    16
    #94

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от di-sign
    В основния прозорец на ХМС виждаш ли филми в каталога. В лявата колона трябва да имаш папка Каталоги медия ресурсов и в нея са всички филми, които са намерени от ХМС в папките. Ако няма нищо, провери дали в настройки срещу името на папката имаш зелени лампички, те са като отметки в дадената папка да сканира за музика, филми, картинки, търси и в подпапки. Ако не са зелени ги направи.
    Зелени са... Настройките на мрежата би трябвало да са в ред - щом виждам сървъра на ТВ-то, изключил съм NOD-a и Firewall-a...??

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #95

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Допълних FAQ във втори пост, надявам се да ви е от полза
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg435714

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    46
    #96

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от vassilp
    Зелени са... Настройките на мрежата би трябвало да са в ред - щом виждам сървъра на ТВ-то, изключил съм NOD-a и Firewall-a...??
    тв-то май не може да покаже такъв филм без транскодиране, а може и да бъркам. Панасониците не показват ли само мпег2? Въпреки че би трябвало да го видиш в списъка с файлове. Като добавяш снимки, музика, какво се получава?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    16
    #97

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от di-sign
    тв-то май не може да покаже такъв филм без транскодиране, а може и да бъркам. Панасониците не показват ли само мпег2? Въпреки че би трябвало да го видиш в списъка с файлове. Като добавяш снимки, музика, какво се получава?
    Филмът го избрах произволно - само за тест. Проблемът е, че абсолютно никакъв файл не се появява в "Медия сървър"-а на ТВ, въпреки опитите ми да добавя освен видео и снимки, и музика... Дали не се налага да отворя определен порт на рутера? Иначе виждам самия сървър на Панасоник-а. Проблемът би трябвало да е от настройките на ХМС, ама и там си мисля, че направих всичко правилно...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    46
    #98

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    хм, сега като ти погледнах скриншота, ползваш много стара версия на ХМС. Ъпдейтни до последната.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    4
    #99

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте колеги и за много години!
    Не мога да се оправя с тези сървъри, затова ще ви питам, колкото и да са тъпи въпросите.
    Първо подкарах вградения на Windows 7, но няма субтитри.
    ХМС ми дава грешка още при инсталацията (не може да намери някакви файлове).
    Ps3 го инсталирах, но не вижда устройството (в случая плеър Sony SMP N100 свързан през WiFi).

    Благодаря предварително.

    едит: успях все пак да инсталирам wild media server, което е същото. Не знам къде греша, но плеъра не вижда сървъра.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #100

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от vassilp
    Филмът го избрах произволно - само за тест. Проблемът е, че абсолютно никакъв файл не се появява в "Медия сървър"-а на ТВ, въпреки опитите ми да добавя освен видео и снимки, и музика... Дали не се налага да отворя определен порт на рутера? Иначе виждам самия сървър на Панасоник-а. Проблемът би трябвало да е от настройките на ХМС, ама и там си мисля, че направих всичко правилно...
    ЧНГ на всички!!!!!!

    аз съм с Панасоник TXL32D28. Изчетох много теми и направих всичко което е описано в тази тема, дори на рутер си отворих портове за руската програма. ТВ ми разпознава сървъра, но когато искам да вляза в него винаги дава , че няма връзка. Инсталирах и WMP 11. С него влизам по веднъж на ден, може би е случайно, но ако повторя ми дава, че няма връзка със сървъра. Реших, че може би е от кабела и си поръчах и DVI-HDMI kabel . Малко избързах, защото след 10 минути намерих решението.

    Решението: Прочетох ето тази статия, http://www.mikefletcher.co.uk/docume...for%20DLNA.pdf
    предполагам, че ще бъде полезна на много от вас и разбрах, че само Тwonky manager е програмата за мен. От първото пускане всичко тръгна без никакви проблеми. Супер. Много съм доволна.

    Току що виждам, че в youtube има много клипчета как да се свърже компютъра с тв за начинаещите. Например [url=https://www.youtube.com/watch?v=X9P3iulnN4Y#ws[/url]

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    4
    #101

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Компютър: msi gx700:
    -CPU INTEL DUAL CORE E5200 2X2.0GHz
    -RAM 3GB DDR2
    -HDD 320 GB
    -VGA NVIDIA GF 8600GT 512MB, DVI, VGA, HDMI

    TV: Samsung UE40C8000

    Рутер: Linksys с N Wifi (евтината серия)

    Софтуер: „SAMSUNG PC Share Manager” v4.2
    Нужно беше да направя нещата от тук за да бъде видим сървъра: http://forums.cnet.com/7723-13973_10...;forum-threads

    Резултати:
    1. Снимки: файлове “JPG” – няма проблеми.
    2. Музика: файлове „MP3” – няма проблеми.
    2. Музика: файлове „ААС” – не е е тествано.
    3. Клипове:
    а) от фотоапарат „Canon” с разширение „MOV” - не е е тествано.
    б) клипове от „YouTube” - вървят директно от Youtube App.

    4. Филми:
    Tествал съм само 720p, 1080p HD филми от арената. Резултати - за субтитрите трябва да се включат, енкодинга и големината ( от Tools менюто. Прескачене/пауза/връщане работи. Компютъра не се натоварва въобще, сървъра работи без транскодинг! Лаптоп стои в друга стая да не шуми и доставя през N wifi.
    Правих опити и с други сървъри „TVersity-Free”, „PS3”, „Windows Media Player DLNA server”. Samsung-ския ги бие с много .

    Следваща цел:
    подкарване на PVR ф-ята през DLNA.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    66
    #102

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от vlindos
    Компютър: msi gx700:
    -CPU INTEL DUAL CORE E5200 2X2.0GHz
    -RAM 3GB DDR2
    -HDD 320 GB
    -VGA NVIDIA GF 8600GT 512MB, DVI, VGA, HDMI

    TV: Samsung UE40C8000

    Рутер: Linksys с N Wifi (евтината серия)

    Софтуер: „SAMSUNG PC Share Manager” v4.2
    Нужно беше да направя нещата от тук за да бъде видим сървъра: http://forums.cnet.com/7723-13973_10...;forum-threads

    Резултати:
    1. Снимки: файлове “JPG” – няма проблеми.
    2. Музика: файлове „MP3” – няма проблеми.
    2. Музика: файлове „ААС” – не е е тествано.
    3. Клипове:
    а) от фотоапарат „Canon” с разширение „MOV” - не е е тествано.
    б) клипове от „YouTube” - вървят директно от Youtube App.

    4. Филми:
    Tествал съм само 720p, 1080p HD филми от арената. Резултати - за субтитрите трябва да се включат, енкодинга и големината ( от Tools менюто. Прескачене/пауза/връщане работи. Компютъра не се натоварва въобще, сървъра работи без транскодинг! Лаптоп стои в друга стая да не шуми и доставя през N wifi.
    Правих опити и с други сървъри „TVersity-Free”, „PS3”, „Windows Media Player DLNA server”. Samsung-ския ги бие с много .

    Следваща цел:
    подкарване на PVR ф-ята през DLNA.
    Здравей,аз съм с 40С7000 и нямам никакви проблеми с „SAMSUNG PC Share Manager” v4.2 и съм доволен.Единствено не се чете Blu-ray,не съм си играл с операциите за подкарване споделени в темата за SAMSUNG.При теб как са нещата?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    66
    #103

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    ЧНГ на всички!

    Не съм запознат в детайли с 3D филмите за телевизори,но има ли начин да се пуснат на ТВ-то чрез DLNA?
    Имам 3D ТВ Samsung UE C7000 ,но нямам 3D Blu-ray player,нямам възможност и от PC чрез HDMI да пробвам...
    1.Чрез DLNA 3D Blu-ray филми не тръгват заради неподдържането на Blu-ray от плеъра на ТВ-то.
    2.По същия начин,пробвах с 3D 1080р BDrip.mkv заради поддръжката на мкv контейнера...и резултата на ТВ-то е "неподдържана резолюция".
    Филма като го пусна на РС-то/не е с 3D карта/тръгва,но.....с две картини/образа/една под друга.В руските тракери на тези релийзи им казват "Вертикальная стереопара" или могат да бъдат с "Горизонтальная анаморфная стереопара" и тук възниква въпроса,такава ли трябва да бъде структурата/изгледа/ на 3D филм за ТВ? Принципа е , че два кадъра са наложени един в/у друг ,а не както при анаглифните, цветово.
    Някой има ли повече опит да сподели? В последната версия на homemediaserver се споменаваше нещо като възможност за 3D възпроизвеждане,но не съм сигурен.

    Малко по-късно..... Няма проблем да се подкара 3D филм чрез DLNA ,но за "неподдържаната резолюция" /незнайно все още защо/ чрез homemediaserver трябва да се прави транскодинг,за който ще търся най-доброто решение.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #104

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    vassilp ,ако го подкараш, моля сподели!!
    И при мен е така и когато отворя сървъра на ХМС от ТВ/то , веднага се появява надпис "Няма връзка със сървъра". Отворила съм портове TCP/UTP в рутера и стената не би трябвало да са проблем, вички настройки мисля че съм направила, но въпреки това няма връзка. Нямам връзка и с WMP 11. Само с Twonky отварям всичко, сега само трябва да науча как да си пусна и субтитрите. Ако някой има представа ще се радвам да ме посъветва и къде мога да бъркам с другите два сървъра, та нямам връзка. В една статия пише , е Панасоник поддържат само Twonky сървърите, дали в това не се състои проблема или е просто рекламен трик?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    134
    #105

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    На PS3 как се зарежат субтитрите и може ли да се регулират по големина?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 80 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 20:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 14:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе