Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 9 от 80 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 1192
Like Tree64Одобрявам

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    46
    #121

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Да, така няма да има проблем.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #122

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Според мене ще има проблем, мрежата се товари на 40-50% при блу-рей, ако го чете този филм по мрежата, и после го предава пак по мрежата...на всеки му е ясно, че не можеш я натовари тази мрежа на 100%; аз даже ако не поорежа блу-рей файловете, не мога да ги предам без да насича, а ги слагах на различни хардове, на различни ОС и т.н. Най-добре този външен хард да е или на тв-то директно, или на някой компютър и да се шерва по DLNA.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    46
    #123

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Блурея може и да е на ръба, но пак трябва да се пробва. Разбира се, ще зависи от мрежата, но при най-често срещания сценарии може и наистина да засича. Това със товаренето на мрежата в % е много субективно, по-добре е да се види като скорост. Насичането на блурея не е проблем на мрежата. По-скоро е от прекалено многото пътечки в файла.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    51
    #124

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    При мен без проблем си гледам blu-ray нито ми насича нито ми товари мрежата просто иска
    малко да си напрегнете мозаците и да почетет руския форум (около 10 пъти да го препрочетете)
    и може да ви се раздвижат мозаците да ви просветне какво трябва да правите ,
    ако ли не не изрязвайте тъпи мнения да заблуждавате останалите потребите ли
    кое е на ръба,кое с колко процента .. и т.н .Всичко си работи , но иска
    четене не чатене.

  6. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #125

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    defender359
    Ти като си прочел защо не осветлиш и останалите.
    До преди месец когато ти молеше за помощ, трябваше по същия начин да ти отговарят.
    Благодарение на тези чАтъри си понаучил нещичко и за благодарност сега ги наричаш тъпи.
    hristoslav2 и lazarus18 също са тъпи че превеждат всичко от чуждите форуми, така ли?

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #126

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Да спрем с дрязгите.

    defender359
    Ако знаеш нещо ,което може да помогне на останалите, нещо което са пропуснали или не са прочели-напиши го. Тук сме за да споделяме опит и знания - не да набиваме канчетата на другите и да им обясняваме колко били тъпи или не знам си какви. Ако обичаш разясни подробно решението на проблема с плейването на blu-ray ,така че всички да разберат.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    76
    #127

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Напълно подкрепям Христослав. Нека си сътрудничим за да е по-леко на всички!

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    51
    #128

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Е добре де вярно е помогнахте ок първото нещо за да се гледа blu-ray ,
    е да имате мощно PC за пример сокет 1156 или 1366 ( процесор на 4.0гх) + HD5850 минимум
    защото се изсползва Транскодиране за това първо тези който искат да гледат трябва да се снабдят
    с горе посочения сокет ако ли не забравете ще накъсва и ще изписва "Подгот.изпъл. " винаги .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #129

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    defender359, сега май е мой ред да ти кажа, че трябва да попрочетеш още малко...и не руския форум, а този, нашия...Христослав го е описал в темата са самсунг(аз нея следя, може и в другите), че ако насича, трябва да се махнат излишните потоци.

    цитат:

    Плеъра на с650 серията е напълно способен да плейва блурей. Нужно е да му се помогне леко.
    В няколко стъпки. Всяка следваща е за по-закучен случай.
    1. Най-елементарно - преименувате .m2ts файла в .ts намира се в папката stream най-големия хващате. Ако ползвате DLNA, което противно на очакванията ми се оказа прекрасно решение Home media server прави това вместо вас.
    2. Понякога след стъпка едно файла въпреки че се стартира отвреме на време забива. Махате излишните аудио пътечки и субтитри с tsmuxer и сте готови да гледате изходния .ts
    3. Ако файла продължава да ви дразни защото сега се плейва и не забива, но пък има лек разсинхрон с аудиото, то след като подобно на стъпка две извадите нужните стриймове (за аудио и видео) ги опаковате в mkv с mkvtoolnix mmg.exe. Плеъра на Самсунг наистина харесва най-много мкв.
    Всичките операции не са свързани с прекодиране и стават доста бързо.

    Лично аз достигнах до същия извод. И сега гледам чист блу-рей в .ts контейнер БЕЗ ТРАНСКОДИРАНЕ!!! И не, нямам нито един от тези изброени сокети, процесора ми е тъп до безбожие, Р4 на 2666 е...и гледам чист блу-рей. Така че не заблуждавай съфорумците.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    51
    #130

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Ами щом така ти харесва гледай си го така аз изскам да ги гледам без да махам нищо (аудио и субтитри...)
    то по твойта логика изтегли си MKV и си го гледай.Второ аз съм казал как може да се гледа Blu-ray
    никаде не споменавам за скопен филм (применуване,рязане,изваждане)така че никой не заблуждавам
    всеки да си прави сметка какво иска да гледа.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    147
    #131

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Че ти като го транскодираш си го скопяваш, просто не го разбираш. С компютър за 2000 лв и баба знае, тук се обсъжда как се работи на нормален домашен компютър.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #132

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Мдам, така е, ти си скопяваш филма, аз не транскодирам нищо, гледам го със същото качество, като оригинала. И не, не е все едно да изтеглиш .mkv...
    Какво искаш да кажеш, че ти искаш да гледаш блу-рей? че си си взел от магазина дискове и ги пускаш на плеара си ли???
    и не виждам какво те оправя това, че има вътре вградени субтитри, като и без това телевизора ти не ги разпознава(о, да, забравих, ти ги гледаш на блу-рей плеар)
    или какво искаш да кажеш, че правиш сравнение на всички аудио-та на различните езици, и тогава си избираш с кое аудио да го гледаш ли??? ми аз си избирам само мастер аудио потока с DTS-HD аудио 5.1, защото имам външна система и си го оставям само него...за какво са ми някакви гръцки, турски, албански и тъй-нататък субтитри или аудиота, като и без това не ги разбирам?(о, да, забравих, така се оказва орязан филм, а не блу-рей).
    И накрая, завършвам така: с цитат от твоя пост...
    цитат: то по твойта логика изтегли си MKV и си го гледай.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    66
    #133

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от tricki11
    Мдам, така е, ти си скопяваш филма, аз не транскодирам нищо, гледам го със същото качество, като оригинала. И не, не е все едно да изтеглиш .mkv...
    Какво искаш да кажеш, че ти искаш да гледаш блу-рей? че си си взел от магазина дискове и ги пускаш на плеара си ли???
    и не виждам какво те оправя това, че има вътре вградени субтитри, като и без това телевизора ти не ги разпознава(о, да, забравих, ти ги гледаш на блу-рей плеар)
    или какво искаш да кажеш, че правиш сравнение на всички аудио-та на различните езици, и тогава си избираш с кое аудио да го гледаш ли??? ми аз си избирам само мастер аудио потока с DTS-HD аудио 5.1, защото имам външна система и си го оставям само него...за какво са ми някакви гръцки, турски, албански и тъй-нататък субтитри или аудиота, като и без това не ги разбирам?(о, да, забравих, така се оказва орязан филм, а не блу-рей).
    И накрая, завършвам така: с цитат от твоя пост...
    цитат: то по твойта логика изтегли си MKV и си го гледай.
    Точно и на място казано!




    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1294580586[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от tricki11
    Здравейте, на Samsung вървят абсолютно всички познати ми до сега видео формати; както и беше казано преди няколко поста, само се избира от домашний медия сървър телевизор самсунг 1920х1080, а долу, където са файловете формати, се ибират всички чрез онези кръгчта шарените. Всички възможни формати се превъртат, .mkv, .ts, .avi и тъй нататък....m2ts файлове(blu-ray) се преименуват единствено на .ts и тръгват. Но тези въпроси са обсъждани... Относно въпроса за външния хард закачен на рутера директно, има го и този въпрос задаван вече...няма как да стане, трябва да бъде шернат на някой комп, той да го шерва през DLNA на тв-то...по-добре да е закачен директно на комп-а, иначе рутера ще се товари и може да не му стигне скоростта за да върви.

    Единственото, което не мога да подкарам както трябва е голям .ts файл(с голям битрейт заради няколкото аудио потока и субтитри).

    Субтитрите не е задължително да се слагат в отделна папка, така се прави, ако ще се транскодира филма за да се вградят субтитрите вътре. Самсунг-а си ги чете без проблем, слагам ги при видео файла със същото име и всичко е ок. Само че преди това трябва да се настроят субтитрите с филм от флашка или външен хард(от USB).

    Дано съм помогнал на тези със самсунг и home media server. Samsung PC share manager е с проблеми със windows 7, освен това много бавно обновява базата....добавете два блу рея и гледайте сеир...един час имате умрял комп... докато руската шерва директно дисковете... не е необходимо да се добавя постоянно нова медия.
    Здравей, какво значи " Само че преди това трябва да се настроят субтитрите с филм от флашка или външен хард(от USB)." ? Защото не тръгват когато са в папката на филма, дори и от папка "субтитри" на HMC. Когато в настройките зададох "windows-1251" тръгват само от папка "субтитри" на HMC. Говоря за нормално пускане на филм, а не чрез транскодиране.Със "Samsung PC share manager" няма никакви проблеми относно субтитрите.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    33
    #134

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте,
    Бих искал да Ви питам за srtreaming на windows media player.Гледат се през нея клипчета, които са в интернет.Имал ли възможност да се стриймва веднага към ТВ това клипче, което реално не се намира на компютъра.От интернет през лаптопа към ТВ-то.Без да се свалят локално?Не съм съвсем наясно с dlna....настоящия тв не го поддържа, но ако е възможно по-горното ще си купя такъв ТВ.
    Благодаря предварително

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    46
    #135

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Да, възможно е, но няма много места от които да гледаш качествен сигнал. HMS, руския медиен сървър има тази възможност.

    По въпроса за субтитрите при HMS няма драми, аз ги оставям в папката на филма, просто ги записвам в UTF8, а не в ANSI. Това е заради телевизора, в моя случай самсунг, за него трябва да са уникод.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 80 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 20:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 14:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе