Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 66 от 80 ПърваПърва ... 1656646566676876 ... ПоследноПоследно
Резултати от 976 до 990 от общо 1192
Like Tree64Одобрявам

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ogs
    ogs е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    15
    #976

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Пробвах всички цитирани в темата програми (и някои други). С никоя не можах да подкарам 3D субтитри на LG 47 LB671V. Накрая махнах всичко и сложих софтуера на самите LG (Smart share) - няма никакви настройки, само му указваш кои папки да шерва. 2D subs вървят и ми се струва, че товари по-малко PC-то. За тази webos няма ли някакъв samba клиент да не се занимвам с dlna простотии...
    Този пост е редактиран от ogs; 04-12-14 в 11:32.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #977

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    3Д субтитри вървят САМО с транскодиране, плеърите на телевизорите не ги поддържат. Мога само да предполагам, че тв с Андроид би поддържал такива, както и samba.
    zabadara одобрява това.

  4. ogs
    ogs е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    15
    #978

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Ми не знам, този поляк си ги пусна без transcoding с mezzmo на един Панасоник.

    https://www.youtube.com/watch?v=kxdFIjPHWlI

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #979

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Само дето субтитрите дето ги пуска поляка са 2Д.
    zabadara одобрява това.

  6. ogs
    ogs е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    15
    #980

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Така е, по-горе не се изразих правилно - аз не можах да пусна каквито и да е subs на 3D филм. Иначе този webos се оказа голяма пръчка - тромаво превъртане на филми, показава <i> таг на subs и т.н. Жалко ще е ако трябва да дам още 100лв за някой външен android player, но натам вървят нещата.

  7. Member Аватара на zabadara
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    175
    #981

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    3Д субтитри вървят САМО с транскодиране, плеърите на телевизорите не ги поддържат. Мога само да предполагам, че тв с Андроид би поддържал такива, както и samba.
    Явно колегите искат да се мъчат до край с тези събове,колкото и до обясняваме ,че не става по този начин.И явно не са гледали 3D филм с 2D субтитри-пълен кошмар(ставаш разноглед).На такива релийзи даже не им обръщам внимание.Не ти ли излязат буквите пред тв-то едни 5-10см какъв е смисъла от цялата гимнастика
    podredko одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    40
    #982

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Аз пък ги пуснах 3D субтитрите през PS3 Media Server в него от настройките използвам Vizio Smart TV. Всичко си работи нормално, както трябва да бъде на двата екрана, (субтитрите също) преди да превключа телевизора на 3D режим. Изтеглих една 3D анимация която е Full HD. Когато е със субтитрите компа започва да се товари. Процесора забива на 98-100% и филма започва да засича на моменти. Иначе на 2Д Full HD нормално си върви, без да засича. Все пак толкова може машинката (AMD Athlon 64 X2 5000+,RAM 2,00 ГБ Двуканална-канална DDR2 @ 326 MHz ,Video card-ASUS EAH6450 Series 1GB)
    Връзката с телевизора е с кабел през модем.
    Забравих да вметна най-важното, че субтитрите са IDX файл!
    Този пост е редактиран от franki1; 05-12-14 в 11:04.

  10. Junior Member Аватара на valyo_bg
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    18
    #983

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Да споделя и аз моите неволи с DLNA и субтитрите . Миналата седмица си купих едно Sony (3D), което без проблеми възпроизвежда субтитри, но само през USB входа. Пробвах различни DLNA съръвъри, но единствената възможност да гледам със субтитри е да е пусната transcoding опцията на сървъра. Това товари РС-то, понякога накъсва, а и не може да се ползва компютъра пълноценно докато се гледат филми, което не е вариант за мен. Качих си miniDLNA (с ubuntu linux съм на компа) и почнах да ровя в интернет за програма, която да добави субтитрите директно във филма. Намерих много такива, но проблема беше, че искат много време за прекодиране на филма. В крайна сметка пробвах дали mkvtoolnix може да работи с формати ралични от .mkv и бях приятно изненадан, че няма проблеми с divx и xvid (.avi) . Добавих в mkvtoolnix филма (.avi) и субтитрите (srt), смених езика на bul и кодировката на субтитрите да са cp1251 (по инструкцията в нет-а) и пуснах рекодването. В резултат получих .mkv файл с вградени субтитри и големина и качество както на оригиналния .avi. Времето необходимо за рекодване на .avi с големина 1.5G беше под 2 минути на моя стар компютър (3GHz PIV, 2GB RAM). За нула време добавих субтитрите на всички свалени филми и сега се гледат през DLNA без проблеми и без да се товари компа. Така, че това е най-добрия вариант за мен - свалям филма, добавям субтитрите в новия .mkv файл и изтривам изтегления в .avi формат филм.

    Абсолютно същата процедура работи и с 3D филмите, но там може да се вкарват само 2D субтрите (.srt) в mkvtoolnix. Неудобното е, че се появяват съвсем "отпред" на филма - т.е. нямат необходимата дълбочина като 3D субтитрите. Това малко напряга зрението защото трябва да се мести погледа между субтитрите и сцените във филма. Ще потърся подходяща програма, която да дава необходимата дълбочина на субтитрите преди да се вкарат във филма с mkvtoolnix. Другото е да намеря начин да вкарам директно 3D субтитири в mkvtoolnix - което засега е неуспешно.

    Надявам се този начин за гледане на филми със субтитри през DLNA да е от полза и на други колеги .
    Този пост е редактиран от valyo_bg; 08-12-14 в 09:00.
    zabadara одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    20
    #984

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Да го постна и тук с надеждата някой да помогне!!

    От DLNA сървърите, които съм инсталирал на моя Sony KDL50W829B, а именно Serviio и PS3, на нито един не мога да изкарам бг-субтитри! На Serviio-то изкарвам, но на маймуница, въпреки че съм следвал настройките за бг-събс супер стриктно! Докато на PS3 не мога да изкарам никакви субтитри досега! Даже като променям или вграждам в някои видео файлове, направо не се виждат самите видео файлове в папките след това (при PS3 го имам този проблем). Единствените филми, на които ми тръгват субтитрите след конвертирате от .srt към .sub (според инструкциите от 1-ва страница на темата за SONY TV's ), са тези през флашка!!
    Определено съм се отчаял вече, защото 3D филми със субтитри през флашката не вървят доколкото разбрах!!!

  12. Junior Member Аватара на valyo_bg
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    18
    #985

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Това, което писах над твоето мнение не ти ли върши работа? Единствено субтитрите стават 2Д, а не 3Д, но си работят без проблеми и то без да пускаш транскодинг както правиш в момента със Serviio. Отделно в последната версия имат бъг с не показващи се файлове и директори и - за справка влезни в техния форум. За да ти излизат на маймуница субтитрите явно не си спазил правилната кодировка - трябва да е ср1251. Също така като заредиш филма от ТВ-то като влезнеш в опции също можеш да сменяш кодировката на субтитрите.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    20
    #986

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от valyo_bg Виж публикацията
    Това, което писах над твоето мнение не ти ли върши работа? Единствено субтитрите стават 2Д, а не 3Д, но си работят без проблеми и то без да пускаш транскодинг както правиш в момента със Serviio. Отделно в последната версия имат бъг с не показващи се файлове и директори и - за справка влезни в техния форум. За да ти излизат на маймуница субтитрите явно не си спазил правилната кодировка - трябва да е ср1251. Също така като заредиш филма от ТВ-то като влезнеш в опции също можеш да сменяш кодировката на субтитрите.
    MiniDLNA сървърът, който си предложил ти го търсих, но не го откривам за Уиндоус, само файлове за Линукс! Някакви идеи?

    Иначе, единствения начин, при който ми излиза опцията за смяна на кодировката на субтитрите е когато пусна филма през флашката! Иначе през медия сървърите въобще няма такава опция. За Serviio субтитрите ги правя в UTF-8 формат, но както казах ми излизат някак си като вградени и няма никаква възможност за смяна на кодирането. Иначе съм настроил сървъра според тези препоръки

    serviio.jpg

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на valyo_bg
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    18
    #987

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    При Serviio направи кодировката на субтитрите на cp1251 (в самото меню си има прозорче) и трябва да се покажат коректно. В този случай обаче ползваш опцията транскодинг и нямаш възможност да ги сменяш от телевизора. Просто Serviio ги вкарва вътре във филма в реално време.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    20
    #988

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от valyo_bg Виж публикацията
    При Serviio направи кодировката на субтитрите на cp1251 (в самото меню си има прозорче) и трябва да се покажат коректно. В този случай обаче ползваш опцията транскодинг и нямаш възможност да ги сменяш от телевизора. Просто Serviio ги вкарва вътре във филма в реално време.
    Ще пробвам като се прибера днес! Предполагам че прозорчето за което говориш е това където в момента е заето от UTF-8. Явно трябва да го сменя със cp1251! Само че в самата папка където са видео файла и файла със субтитрите, освен да са с еднакви имена, субтитрите в какъв формат да ги save-на като ги отворя през notepad, защото опциите са:
    ANSI (по дефолт)
    Unicode
    Unicode big endian
    UTF-8 (тъй като в Serviio ги дават с това кодиране и аз така ги правя)

  17. Junior Member Аватара на valyo_bg
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    18
    #989

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Субтитрите като ги свалиш в интернет (srt файл) са си cp1251 кодировка - няма смисъл да ги преправяш като за начало. Опитай да сложиш кодировката в прозорчето на cp1251 в Serviio и вече ако не се покажат чак тогава отвори srt файла и го запиши като UTF-8, но си остави в Serviio кодировката да е cp1251. Така би трябвало да излезнат със сигурност. Просто трябва да пробваш.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #990

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от valyo_bg Виж публикацията
    ...В крайна сметка пробвах дали mkvtoolnix може да работи с формати ралични от .mkv и бях приятно изненадан, че няма проблеми с divx и xvid (.avi) . Добавих в mkvtoolnix филма (.avi) и субтитрите (srt), смених езика на bul и кодировката на субтитрите да са cp1251 (по инструкцията в нет-а) и пуснах рекодването. В резултат получих .mkv файл с вградени субтитри и големина и качество както на оригиналния .avi. Времето необходимо за рекодване на .avi с големина 1.5G беше под 2 минути на моя стар компютър (3GHz PIV, 2GB RAM). За нула време добавих субтитрите на всички свалени филми и сега се гледат през DLNA без проблеми и без да се товари компа. Така, че това е най-добрия вариант за мен - свалям филма, добавям субтитрите в новия .mkv файл и изтривам изтегления в .avi формат филм.

    Абсолютно същата процедура работи и с 3D филмите, но там може да се вкарват само 2D субтрите (.srt) в mkvtoolnix. Неудобното е, че се появяват съвсем "отпред" на филма - т.е. нямат необходимата дълбочина като 3D субтитрите. Това малко напряга зрението защото трябва да се мести погледа между субтитрите и сцените във филма. Ще потърся подходяща програма, която да дава необходимата дълбочина на субтитрите преди да се вкарат във филма с mkvtoolnix. Другото е да намеря начин да вкарам директно 3D субтитири в mkvtoolnix - което засега е неуспешно.

    Надявам се този начин за гледане на филми със субтитри през DLNA да е от полза и на други колеги .
    Едно малко уточнение и допълнение за Mkvtoolnix, ако позволиш. Програмата не прекодира филма, а само го ремуксва (преопакова различните аудио, видео и субтитри потоци в нов контейнер без реенкодинг), като добява субтитрите в контейнера (MKV). Затова и става бързо. Ти ползваш miniDLNA с линукс, който вероятно изисква вградени в контейнера субтитри.
    Mkvtoolnix и MKV поддържат 3D субтитри (IDX/SUB, ASS и вероятно SUP), но зависи дали сървърът ги разпознава и най-вече дали телевизора ги поддържа (досега не съм чул за такъв). За външните 3D плеери това не е проблем.

    Дали да са външни или вътрешни и каква кодировка (UTF-8 или ANSI) ще е необходима, зависи в крайна сметка от възможностите на телевизора. DLNA сървъра само доставя трите вида потоци (аудио, видео и субтитри) до телевизора. Тук изключвам вариантите когато сървърът транскодира/пре-транскодира (единствения засега начин да се добавят 3D субтитри) съдържанието на филма и го транслира като един поток (в повечето случаи) до телевизора.
    Естествено някои DLNA сървъри са големи пръчки и постоянно се чудя, защо хората се мъчат с тях. Те имат ограничения във възможноста за изключване на транскодинга, във форматите на контейнерите, във формата и вида на кодировката за субтитрите и т.н.
    Всеки прави своя избор за DLNA след тестване или по препоръки. Един търси леснота (инсталирай и пусни), друг повече възможности и екстри от сървъра. Аз ще си позволя за пореден път да ви препоръчам Mezzmo. Можете да се запознаете по подробно с него на линка. Mezzmo DLNA Media Server - Device Support
    zabadara, Frogst и valyo_bg харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 66 от 80 ПърваПърва ... 1656646566676876 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 20:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 14:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе