Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 68 от 80 ПърваПърва ... 1858666768697078 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,006 до 1,020 от общо 1192
Like Tree64Одобрявам

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #1006

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от valyo_bg Виж публикацията
    Стриймва се без проблеми през DLNA, просто 3D субтитрите не излизат и затова трябва енкодинг - да се вкарат перманентно във филма. Важно е просто връзката между ТВ и DLNA да е по кабел за да не накъсва.
    Да, ясно, но то ако ще пускам 4-5м. кабел от рутера до тв, няма много логика. По-добре да си цъкна HDMI кабела и да си гледам от лаптопа
    zabadara одобрява това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на zabadara
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    175
    #1007

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Точно за това говоря.Аз съм вързал тв-то към рутера с кабел,и въпреки това не се занимавам с тези гимнастики,а за 3D си ползвам HDMI.Това са два-три клика на мишката

  4. Junior Member Аватара на valyo_bg
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    18
    #1008

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от spark33 Виж публикацията
    Да, ясно, но то ако ще пускам 4-5м. кабел от рутера до тв, няма много логика. По-добре да си цъкна HDMI кабела и да си гледам от лаптопа
    Според мен има голям смисъл - ползвам си достанционното на телевизора за избиране, превъртане, спиране, пускане на филма и т.н. Отделно на това не цъкам нищо друго - просто си избирам филма и го пускам от дистанционното на телевизора. Също така през DLNA сървъра можеш да разглеждаш снимки, да слушаш музика и всичко това през дистанционното на телевизора, което си е голямо удобство според мен. В този смисъл вградения плейър в телевизора е много по-удобен от колкото да цъкам по лаптопа и всеки път да ръгам кабели в телевизора и в компа, да не говорим и че докато гледаш филма лаптопа не може да се ползва за друго.

    От друга страна мрежов кабел така или иначе трябва да има към телевизора за да му се ползват останалите функции - онлайн филми и предавания, нещо на бързо да погледнеш в интернет и т.н. Ако ти е добър/бърз безжичния интернет (рутера поддържа N стандарт) то тогава отпада и нуждата от пускане на физически кабел. Въобще за мен предимствата са много да се гледат филмите директно на телевизора през DLNA сървър. Минал съм и през варианта компютър-кабел-телевизор, доста по-неудобно е - трябва да го свържеш към телевизора, да го захраниш в контакта да не му падне батерията, да настроиш видеокартата и плейъра и чак тогава можеш да гледаш. Да не говорим, че не разполагаш с дистанционно (евентуално безжична мишка).
    zabadara и Frogst харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #1009

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    DLNA винаги е за предпочитане, освен в случаите на FULL SBS 3D ISO. Ако се ползва бърз рутер работещ на 5Ghz, може да се прескочи нуждата от кабел дори при гледане на ISO. При стандартните 2,4 Ghz винаги има претоварване на каналите от съседски мрежи и това създава нестабилност на връзката.
    Добавянето пък на рутер или мрежов диск (NAS) с вграден DLNA, прави мултимедийната мрежа в къщи автономна и става излишно, компютърът да е постоянно включен.
    Този пост е редактиран от operator3; 16-12-14 в 16:52.
    zabadara и Frogst харесват това.

  6. Member Аватара на zabadara
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    175
    #1010

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Основно и постоянно ползвам DLNA,с изключение при гледане на 3D филми с безжична мишка.Това имах в предвид,ако предните два поста се отнасят до мен.
    operator3 одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    34
    #1011

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от operator3 Виж публикацията
    Същото се получава и при Mezzmo, когато пре-транскодираш целия филм. Може би е малко по-бърз процеса. В резултат почти незабележимо пада битрейта на съставния филм, но не се забелязва с просто око разлика в качеството.
    Не съм пробвал, да оставя час два, да пре-транскодира авансово и тогава да пусна филма. Иначе когато върви синхронно транскодиг и гледане на качествено 3D съдържание, Mezzmo дърпа порядъчно от ресурсите на компютъра и понякога при слаба машина накъсва.
    Здравейте!Някой може ли да ми обясни как да подкарам субтитрите с Mezzmo?Използвам телевизор "Томпсън" и връзката е с DLNA!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #1012

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от marf Виж публикацията
    Здравейте!Някой може ли да ми обясни как да подкарам субтитрите с Mezzmo?Използвам телевизор "Томпсън" и връзката е с DLNA!
    Ще се опитам, въпреки че при всеки телевизор има специфика.
    - От бутончето "Media Devices" в горната част на програмата отваряш настройките за свързаните устройства.
    - След като си избрал телевизора, от "Edit" правиш нужните настройки. Първо избираш от General профил Tomson TV.
    - От таба Subtitles избираш първите два чек бокса. Ако ще ползваш транскодинг и искаш субтитрите да се добавят/изпекат във видеото сложи отметка и на третия чек бокс.
    - Избираш предпочитания език за субтитрите.
    - От последните два раздела на Subtitles добавяш поддържаните от телевизора видеоконтейнери и формати за субтитрите. Правиш го както за външните, така и за вътрешните субтитри.

    От Tools >> Options >> Subtitles можеш, да зададеш глобалните настройки на програмата. Те би трябвало да важат в случай, че не са направени настройки за всяко устройство поотделно.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    34
    #1013

    Smile Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от operator3 Виж публикацията
    Ще се опитам, въпреки че при всеки телевизор има специфика.
    - От бутончето "Media Devices" в горната част на програмата отваряш настройките за свързаните устройства.
    - След като си избрал телевизора, от "Edit" правиш нужните настройки. Първо избираш от General профил Tomson TV.
    - От таба Subtitles избираш първите два чек бокса. Ако ще ползваш транскодинг и искаш субтитрите да се добавят/изпекат във видеото сложи отметка и на третия чек бокс.
    - Избираш предпочитания език за субтитрите.
    - От последните два раздела на Subtitles добавяш поддържаните от телевизора видеоконтейнери и формати за субтитрите. Правиш го както за външните, така и за вътрешните субтитри.

    От Tools >> Options >> Subtitles можеш, да зададеш глобалните настройки на програмата. Те би трябвало да важат в случай, че не са направени настройки за всяко устройство поотделно.
    Благодаря!Получи се! Сега ако може и малко помощ за гледане на 3D с динамични субтитри през DLNA...Ползвам PS3 media server и Home media server.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #1014

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от marf Виж публикацията
    Благодаря!Получи се! Сега ако може и малко помощ за гледане на 3D с динамични субтитри през DLNA...Ползвам PS3 media server и Home media server.
    При Mezzmo eдинствено с транскодинг/пре-транскодинг.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    34
    #1015

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от operator3 Виж публикацията
    При Mezzmo eдинствено с транскодинг/пре-транскодинг.
    А с това-PS3 media server?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    11
    #1016

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от operator3 Виж публикацията
    При Mezzmo eдинствено с транскодинг/пре-транскодинг.
    Здравей! Може ли да ми обясниш как да си пусна динамичните 3д субтитри на някой филм с това танскодинг или пре-транскодинга.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #1017

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от marf Виж публикацията
    А с това-PS3 media server?
    Не съм ползвал тази опция в PS3, но във форума им има някакво инфо.
    PS3 Media Server • View topic - Enabling VOBSUB subtitles from MKV files with MEncoder
    Можеш да пробваш "близнака" на PS3 - Universal Media Server
    Казват, че в новите версии работи поддръжката на 3D субтитри.

    Цитат Първоначално публикувано от WingShot Виж публикацията
    Здравей! Може ли да ми обясниш как да си пусна динамичните 3д субтитри на някой филм с това танскодинг или пре-транскодинга.
    В настройките трябва, да е включена опцията Burn subtitles into video files и транскодинга да е разрешен. От Properties на филма изключваш другите субтитри.

    7817726a.png7817727H.png7817771d.png

    За пре-транскодинга е същото но от таба Trascoding в Properties на филма натискаш бутона Pre-transcode Files. След това избираш телевизора, контейнер и кодек и го оставяш да прекодира филма.

    7817729m.jpg

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    11
    #1018

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Защо не ми разпознава idx и sub, а само .srt
    Този пост е редактиран от WingShot; 31-12-14 в 14:43.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #1019

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от WingShot Виж публикацията
    Защо не ми разпознава idx и sub, а само .srt
    Моите настройки за Supported subtitle formats са както на снимките.

    7818147e.png7818148a.png7818159G.png

    Въпреки че на сайта на Mezzmo VobSub са дадени във вариант само като външни субтитри, аз ги добавих в MKV контейнера и така се изпекоха с пре-транскодинг. При стандартен транскодинг доста често насича при мен. Вероятно от нуждата за по-мощен и съвременен компютър.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    11
    #1020

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от operator3 Виж публикацията
    Моите настройки за Supported subtitle formats са както на снимките.

    7818147e.png7818148a.png7818159G.png

    Въпреки че на сайта на Mezzmo VobSub са дадени във вариант само като външни субтитри, аз ги добавих в MKV контейнера и така се изпекоха с пре-транскодинг. При стандартен транскодинг доста често насича при мен. Вероятно от нуждата за по-мощен и съвременен компютър.
    Добре де правя всичко както трябва и пак не излизат. Ще прикача снимки на моите настройки ако има нещо объркано кажи.
    Първо добавих субовете с разширение .sub после започна да транскодира като преди това всички настройки както ти ми каза направих. Пуснах филма на ТВ-то и имаше само Зареждане.... на програмата изписваше някакви проценти и мислех като станат 100, че ще тръгне. Да ама не. После изключих сървъра пак го включих пуснах филма на тв и без субтитри. Нещо греша някъде и аз нз къде.



    Добре де правя всичко както трябва и пак не излизат. Ще прикача снимки на моите настройки ако има нещо объркано кажи.
    Първо добавих субовете с разширение .sub после започна да транскодира като преди това всички настройки както ти ми каза направих. Пуснах филма на ТВ-то и имаше само Зареждане.... на програмата изписваше някакви проценти и мислех като станат 100, че ще тръгне. Да ама не. После изключих сървъра пак го включих пуснах филма на тв и без субтитри. Нещо греша някъде и аз нз къде.

    - - - - - - - - - -

    Също така като направя някакви настройки не се запаметяват и след рестарт на сървъра пак се появяват старите.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 3.jpg‎ (165.9 KB, 105 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 4.jpg‎ (166.5 KB, 98 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 2.jpg‎ (156.2 KB, 90 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 1.jpg‎ (176.9 KB, 97 Прегледи)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 68 от 80 ПърваПърва ... 1858666768697078 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 20:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 14:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе