Вижте резултатите от анкетата: Как е свързан компютърът към вашият телевизор ?

Гласували
288. Не можете да гласувате в тази анкета
  • HDMI - HDMI

    150 52.08%
  • HDMI - DVI-D

    41 14.24%
  • LAN

    65 22.57%
  • не е свързан

    14 4.86%
  • VGA - VGA

    18 6.25%
Страница 2 от 21 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 314
Like Tree4Одобрявам

Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    16
    #16

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2


    Приложими РС сигнали VGA, WVGA, SVGA, XGA, WXGA, SXGA 60Hz, 1920 x 1080

    Къде виждаш SHGA\60Hz ??
    Промени си настройките във видеокартата за резолюцията и пиши какво е станало.
    Допуснал съм неточност в бързината - SXGA 60Hz си е, а не както първоначално написах SHGA\60Hz... Както и да е - пробвах всички възможни резолюции - не става. Ето и последователността - връзвам кабела с ТВ и РС, на компа - десен бутон - Properties - Settings - Secondary display - Screen Resolution - избирам съответната резолюция - Apply. Избирам на телевизора режим "РС" - черен екран....

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #17

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Доколкото разбрах ползваш лаптоп. Опитай с функционалните клавиши има комбинация да сменяваш дисплеите. Обикновено е нещо от сорта на Fn+F7.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    5
    #18

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Здравейте.
    Вчера си закупих телевизор SONY KDL-40EX500 http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/...52921666077654 вързах го към лаптопа(LENOVO) посредством HDMI - HDMI, видео картата е ATI Radeon HD 5730 с Windows 7 64 bit съм. Лаптопа разпозна ТВ-то има и картина, обаче от време на време премигва (картината на ТВ-то). А като го вързах с VGA - VGA нямаше такъв проблем. С последните драйвери на видеото съм, свалени от сайта на Lenovo.
    Ще съм благодарен ако ме насочите къде да търся проблема.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #19

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница


  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    10
    #20

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Здравейте,

    Имам следният въпрос.

    Искам да свържа компютъра към новото домашното кино, което ще си взема. Разстоянието е около 6-7м, затова мисля да използвам HDMI кабел. Целта е той да стигне до домашното кино, така че при гледане на HD филми да се възползвам от многоканалния звук, а от домашното кино да отива картина към телевизора.
    Има ли някаква особеност на домашното кино, която трябва да се съблюдава (примерно да не действа само като HDMI хъб, а да обработва входящия сигнал и да не се налага да опъвам още един кабел (SPDIF)).

    Благодаря ви предварително и се извинявам ако не съм пуснал питането в правилната тема.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #21

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Всичко зависи от това какво точно домашно кино ще си вземеш.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #22

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Bojo666
    Здравейте,

    Имам следният въпрос.

    Искам да свържа компютъра към новото домашното кино, което ще си взема. Разстоянието е около 6-7м, затова мисля да използвам HDMI кабел. Целта е той да стигне до домашното кино, така че при гледане на HD филми да се възползвам от многоканалния звук, а от домашното кино да отива картина към телевизора.
    Има ли някаква особеност на домашното кино, която трябва да се съблюдава (примерно да не действа само като HDMI хъб, а да обработва входящия сигнал и да не се налага да опъвам още един кабел (SPDIF)).

    Благодаря ви предварително и се извинявам ако не съм пуснал питането в правилната тема.
    Щом все още не си го взел по-добре се насочи към ресивър + колони.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    10
    #23

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Благодаря Ви за отговорите,

    Ориентирал съм се към Onkyo HT-S6305 (http://www.eu.onkyo.com/products/HT-S6305.html) или Onkyo HT-S9305THX (http://www.eu.onkyo.com/products/HT-S9305THX.html) макар, че за това второто малко са се оляли с цената.
    Така като ги гледам са си баш ресивър и колони. Идеята е да се вади сравнително качествен звук, защото "кухото" звучене на масовите уредби определено не ми допада.


    admin
    Поста ти е за друга тема в друг форум!!

    https://forum.setcombg.com/index.php/board,58.0.html

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    16
    #24

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Доколкото разбрах ползваш лаптоп. Опитай с функционалните клавиши има комбинация да сменяваш дисплеите. Обикновено е нещо от сорта на Fn+F7.
    При мен е F3...Естествено, че не стана...Ще го водя на доктор ТВ явно....:-((
    Благодаря на всички, които се опитаха да помогнат...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    91
    #25

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Здравейте.Имам проблем при свързването на LCD телевизор Panasonic TX-L42U2E и PC чрез DVI-HDMI кабел.Компютъра засича телевизора, резолюциите му и всичко останало.Видео картата е Ati Radeon X1950 GT.Като дам enable за да подам сигнал към ТВ нищо не става.Стои си черен екран.Какво ли не опитах и нищо не помага.Възможно ли е да е изгорял HDMI входа на ТВ-то?

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #26

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Има ли значение дали кабела е евтин или от по-скъпите, при положение, че се включва веднъж и повече не се пипат буксите?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #27

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna
    Има ли значение дали кабела е евтин или от по-скъпите, при положение, че се включва веднъж и повече не се пипат буксите?
    Аз съм с 15лв. ХДМИ кабел,който включвам и изключвам всеки ден.2,5 години не съм имал никакъв проблем,качеството е супер , липсват каквито и да било смушения.

  16. SAGE
    Guest
    #28

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от iwoto
    Аз съм с 15лв. ХДМИ кабел,който включвам и изключвам всеки ден.2,5 години не съм имал никакъв проблем,качеството е супер , липсват каквито и да било смушения.
    За да се прецени дали 15 лв. са много или малко, то трябваше да напишеш и колко ти е дълъг (кабела)

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #29

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от SAGE
    За да се прецени дали 15 лв. са много или малко, то трябваше да напишеш и колко ти е дълъг (кабела)
    Ти виждал ли си ХДМИ кабел под 15 лв с каквато и да е дължина?

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #30

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Риска с евтиния кабел е "тука има, тука нема". Ако е къс /1-2м./ и попаднеш на здрав кабел ще си работи. Най-много след време да му се окислят накрайните или да се разпаднат. Проблеми може да има и ако се пускат по-тежки неща - 1080@60Hz + HD звук, 3D, такива неща.
    При положние, че един приличен кабел, сертифициран за HDMI 1.3, 3D и всичко нужно струва 25-30 лв., не виждам смисъл да се рискува.
    За по-дълги кабели пък е задължително да е поне среден клас.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 21 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic Plasma телевизори - част 4
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1725
    Последно: 01-10-23, 23:58
  2. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  3. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 09:36
  4. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 18:02
  5. Отговори: 0
    Последно: 11-08-11, 14:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе