Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 76 до 88 от общо 88

PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #76

    Отговор: PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане

    Да, излиза 5,1 звук . Телевизора ми е свързан с рисивъра от HDMI 2 изход , който е с ARC. В самия рисивър е разрешен ARC. След това в менюто на телевизора включвам през Viera Link рисивъра, който се и регулира през дистанционното на телевизора. Сега вече мога да си слушам всеки звук влизащ в телевизора и дори програми с 5,1 звук си се предават с 5,1 звук. HBO и MTV LIVE например.Така и като пусна медиа сървъра от телевизора си избирам желания сървър и в случая PS3 и си пускам файл . Ако той е с 5,1 звук си върви така. Препоръчвам да използваш ARC и да видиш ще изкараш ли 5,1 от цифровия тунер. все пак е нормално поне една програма да има този звук.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    34
    #77

    Отговор: PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане

    Ей май и аз успях да изкарам 5.1 от филм през PS3 media server. Само трябваше да наглася настройките на звука на pro logic. Аз си мислих че на A.F.D. STD трябва да е защото в ръководството пишеше, че изкарва звука така както е записан, но явно съм се бъркал.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    59
    #78

    Отговор: PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане

    Повтарям си въпроса, защото никой не ми отговори: Има ли начин да се плейват FLAC файлове през ПС3?

  5. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #79

    Отговор: PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане

    ако това ще помогне, чети PS3 Media Server • View topic - FLAC audio works on pms 1.90.1

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    34
    #80

    Отговор: PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане

    Появи се и още един проблем когато гледам филми дори 720p на моменти в които има по детайлни сцени почва да ми насича. Пуснах таск мениджъра и видях, че процесора на лаптопа ми се натоварва към 80-95%. Та искам да питам има ли начин, някакви кодеци или нещо подобно което да инсталирам за да ми олекне прекодирането чрез mencodera?

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    5
    #81

    Отговор: PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане

    Отдавна не съм писал тук, но ето че имам пак проблем. След предните ми постове стигнах до извода че трябва да си сменя компа и след известно време го направих и вече нямам проблем с насичането, просто при транскодинга си иска сериозна машина за да може да се справя в реално време. всичко вървеше гладко и безпроблемно до момента в който реших да гледам 3D в началото реших, че телевизора ми е скапан и просто толкова си може, а именно проблема е че двата образа се разминават, има малка сянка в образа( примерно човек, актьора), на практика двата образа не се припокриват, а се разминават и там където не се припокриват се получава въпросната сянка, както казах в началото реших че ми е скапан телевизора, защото си ползвам PS3 и съм мега доволен и мислех че няма как да има проблем в него, но реших да разцъкам и други медия сървъри и се оказа че там проблема го няма картината е сълза и както трябва, до тук добре, обаче се оказа че PS3 е единствения сървър който поддържа динамични субтитри а и не само,при всички медия сървъри е голям проблем 3D и субтитри(колкото и да се борих не постигнах задоволителен резултат с който и да е медия сървър).
    Та въпроса ми е някой знае ли как да настроя PS3 така че това разминаване в картината да отпадне и всичко да е перфектно(всички настройки за 3D на телевизора съм пробвал ефект няма).

    п.с. Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от Ge_a; 26-11-15 в 22:37.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #82

    Отговор: PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане

    Пробвай този сървър, наследник e на PMS
    Universal Media Server

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    5
    #83

    Отговор: PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Пробвай този сървър, наследник e на PMS
    Universal Media Server
    Уви, същата работа, сега ровя из нета да видя дали няма как да се направят някакви настройки на декодерите и нещата да се оправят, ако някой знае нещо моля за помощ.

    П.С. Пробвах да плейвам от домашното кино (то също поддържа DNLA) резултата е абсолютно същия.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #84

    Отговор: PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане

    Малко извън темата - "Домшний медиа сервер" също поддържа динамични субтитри, а и с 3D се справя по-добре от PS3 и UMS (ползвам и трите сървъра).

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    1
    #85

    Отговор: PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте, бихте ли ми помогнали? Ще съм много благодарен. На телевизор SONY KD-49X8309C, ползвам Wi Fi и VLC. Компютъра е с Windows 10, телевизора е на един метър от рутера.При гледане на филм , започва всичко нормално: видео , субтитри-всичко ОК, но след 20-25 минути картината замръзва, а звука и субтитрите продължават. Версията на PS3 сървъра е 1,90,01.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    95
    #86

    Отговор: PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте,има ли версия на PS3 Media server за Windows 10,която да показва субтитри и поддържа 5.1 звук?

  14.  
     
  15. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #87

    Отговор: PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане

    PS3 Media server си работи под Windows 10 без никакви проблеми. Показва си субтитри и звука е 5.1 , когато е такъв от източника. Не разбирам въпроса ти. Дали преди си ползвал този сървър при друга операционна система и сега имаш проблем или за първи път мислиш да го ползваш. Ако не ти излизат субтитрите прочети си в темата как стават нещата. Не е трудно , но се иска усилие и мислене !

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    95
    #88

    Отговор: PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане

    Благодаря,
    ползвал съм го с XP преди повече от 3 години.Сега исках да го кача на таблет с 10,но в линковете за сваляне не пишеше,че работи с Windows 10.
    А екранчето му е малко и доста е трудно с падащите менюта,та затова исках да знам,дали има смисъл да се мъча да го инсталирам.Вече е готово!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Подобни теми

  1. Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане
    От kostadini във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 380
    Последно: 27-11-22, 09:56
  2. Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 38
    Последно: 13-02-22, 15:22
  3. Serviio Media Server (DLNA) / FAQ, проблеми, съвети, решения
    От feikot във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 136
    Последно: 16-12-21, 21:44
  4. XBMC Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От i486 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 19
    Последно: 16-11-15, 00:53
  5. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 21:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе