Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 88

PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #46

    Отговор: PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане

    Frogst
    Благодаря!
    Аз за себе си съм намерил вариант, но поради суперлативи от колеги за PS3 Media, реших наистина да го тествам и ако е по-добър от Mezzmo, да го ползвам. В самия сървър има възможност за изключване на транскодинга и се надявах, някой по-запознат с PS3 да ме светне как се изключва. Добавих разширенията които сървъра да пропуска при транскодинг - нищо. Натискам бутона за генерално изключване на транскодинга - отново нищо.

    7765228e.png


    ПП След по-обстойно разцъкване, разбрах как се изключва транскодинга.
    От списъка с Video и Audio Files Engines се маркират един по един енкодерите и тогава се натиска бутона за изслючване в долната част на прозореца. След това всичко тръгва без прекодиране и съответно без насичане.

    7765270E.png
    Този пост е редактиран от operator3; 06-12-14 в 11:47.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #47

    Отговор: PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане

    Еми тогава както си писал няма субтитри .Аз бях писал за проблема ми тука ,но никой не каза нищо.С панасоник съм ЕТ60-2013г.Този сървър е най добър със субтитрите и поначало всички филми вървят,но само големите МКв-та и 3Д насичат и товарят на 100% процесора,а лаптопа ми е добър I5-тица,8гиг. рам,Нвидия отделна.Отивам със същият лаптоп и същият рутер-300мегбит на WIFI на телевизор Самсунг и там не товарят изобщо същите филми.Всичко си върви точно.Значи причината е телевизорите.Нека да каже някой който разбира къде да бутнем в настройките на този сървър да не товари и на Панасоника.Инстлирах и мезмото преди някой да ми каже и него да пробвам,но то използва субт. на Телевизора,които са знаете малки.Аз затова сложих сървър заради субтитрите.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    64
    #48

    Отговор: PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане

    здравейте, ползвам въпросния сървър, моля кажете как да пусна субтитрите на български, филма тръгва с английски субтитри.

    ТВ - Panasonic 55as640
    Този пост е редактиран от mitakazxc; 11-01-15 в 15:29.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #49

    Отговор: PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане

    Моя опит с транскодинга как да го изключа за определени файлове се вижда на картинката долу.
    Относно субтитрите, файловете на филма и субтитрите с еднакви имена в една и съща папка, и въпреки това, когато филма е MKV и има вградени субтитри в контейнера му пак не ги показва. При този случай се налага махането на чуждите субтитри от филма, става буквално за 2 минути с MKVToolNix.

    PS3.png

    Как да филтрирам само моите ТВ та да виждат сървара, защото се оказа че цялата мрежа зад рутера има достъп да сървъра.

    PS32.png

    Успех.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #50

    Отговор: PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане

    Странно!
    Това от първата картинка го пробвах и на PS3 и на UMS, но не сработи.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #51

    Отговор: PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане

    Нали след като правиш някаква промяна, записваш/сейфаш/ настройките и рестартираш сървъра?
    Даже аз спирам програмата и я пускам след това.
    При мен проблема беше с WMV файловете, ТВ то си ги плейва но програмата все искаше да транскодира тоя вид файлове.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #52

    Отговор: PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане

    Да, разбира се. Дори и компютъра рестартирах и пак греда.
    Настройката беше като на първия скрийн от по-горният ми пост. Докато не изключих енкодерите, не се промени положението.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #53

    Отговор: PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане

    "mikk" с какъв телевизор си.Направих това дето си писал и наистина не товари процесора но субтитрите ги няма.С еднакви имена са двата файла,но като сложих да не прекодира тези разширения пък субтитрите изчезнаха.Аз съм с Панасоник.Не знам каква е разликата давам пример което съм го пробвал мисля ,че и по горе съм го описал.Лаптома ми е доста добър ,но на моя телевизор по малките файлове товарят около 1мин докато се напълни буфера на програмата и после пада товаренето.На 3Д-та и МКВ големи файлове над 10гб минава повече време докато буферира и после пак пада товаренето на процесора на 100%,но някои изобщо не пада.Отивам в комшията със същият лаптоп и същият рутер и пускам същият филм 3Д или МКВ ,но телевизора е Самсунг и хоп няма товарене никакво на лаптопа,всичко си върви нормално и субтитри и никакво товарене.Не знам вече имали оправия на тази работа.Не е проблем да го вържа за 3Д-то и МКВ с НДМА кабел но това с сървъра го мъча да го направя щото на Панасоника са малки субт. .И МЕЗМО и УМС ги имам инсталирани.С Мезмото също няма товарене но трябва да пусна на Панасоника субтитрите.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #54

    Отговор: PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    "mikk" с какъв телевизор си.Направих това дето си писал и наистина не товари процесора но субтитрите ги няма.С еднакви имена са двата файла,но като сложих да не прекодира тези разширения пък субтитрите изчезнаха.Аз съм с Панасоник.Не знам каква е разликата давам пример което съм го пробвал мисля ,че и по горе съм го описал.Лаптома ми е доста добър ,но на моя телевизор по малките файлове товарят около 1мин докато се напълни буфера на програмата и после пада товаренето.На 3Д-та и МКВ големи файлове над 10гб минава повече време докато буферира и после пак пада товаренето на процесора на 100%,но някои изобщо не пада.Отивам в комшията със същият лаптоп и същият рутер и пускам същият филм 3Д или МКВ ,но телевизора е Самсунг и хоп няма товарене никакво на лаптопа,всичко си върви нормално и субтитри и никакво товарене.Не знам вече имали оправия на тази работа.Не е проблем да го вържа за 3Д-то и МКВ с НДМА кабел но това с сървъра го мъча да го направя щото на Панасоника са малки субт. .И МЕЗМО и УМС ги имам инсталирани.С Мезмото също няма товарене но трябва да пусна на Панасоника субтитрите.
    Тв то е Самсунг, плеяра на моя тв плейва без проблем почти всички файлове. За субтитрите прочети ли каква писах ако файла на филама съдържа субтитри, пробвай с друг примерно филм с разширение AVI или изтегли MKV филм без субтитри в контейнера му.
    забравих да спомена че отварям файла на субтитрите и го презаписвам UTF-8 PS33.png

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #55

    Отговор: PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане

    Явно има нещо в телевизорите.Така както си дал го направих и си тръгват филмите и не им трябва прекодиране.Значи телевизора си чете всичко,но субтитри няма и не товари компютъра изобщо филма.махам тези изключения и си тръгват субтитрите,няма значение дали са АНСИ или УТФ-8,но компютъра е натоварен на 100%.Явно оправия няма и никой не пише дали се е справил с това товарене и да не използва субт. на Панасоника.Със самсунга се убедих че няма никакъв проблем ,защото съм го изпробвал сам.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #56

    Отговор: PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    Явно има нещо в телевизорите.Така както си дал го направих и си тръгват филмите и не им трябва прекодиране.Значи телевизора си чете всичко,но субтитри няма и не товари компютъра изобщо филма.махам тези изключения и си тръгват субтитрите,няма значение дали са АНСИ или УТФ-8,но компютъра е натоварен на 100%.Явно оправия няма и никой не пише дали се е справил с това товарене и да не използва субт. на Панасоника.Със самсунга се убедих че няма никакъв проблем ,защото съм го изпробвал сам.
    С какъв файл пробва ? дай линк към филма в в тракера който си дръпнал. Пробва ли с AVI ?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #57

    Отговор: PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане

    Пробвах с AVI,МКВ и не става Zelka.ORG :: Логин този сериал например,не товари комп. но не тръгват субт и от двете кодировки АНСИ или УТФ-8.

    http://zelka.org/details.php?id=419186- този пък файл въпреки тези твои изключения изглежда пак го транскодира защото пак товари докато буферира и субт. вървят.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #58

    Отговор: PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    http://zelka.org/details.php?id=419186- този пък файл въпреки тези твои изключения изглежда пак го транскодира защото пак товари докато буферира и субт. вървят.
    Тоя е MP4, не е изключен от транскодинга, затова го транскодира. Сега ще сваля двата дайла и ще пробвам дали при мен вървят.

    Edit.

    Втория файл -MP4, не успях да сваля,няма нито един сийдър. Първия си тръгва без проблеми със субтитри.
    Можеш ли да ми дадеш достъп с TeamViewer 10 до лаптопати? да погледна как е.
    Този пост е редактиран от mikk; 17-01-15 в 00:11.

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    5
    #59

    Question Отговор: PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте, абсолютен новак съм в областта, за това извинете, ако въпросите ми са глупави. Имам 3Д ТВ Тошиба. Инсталирах на лаптопа си този медия сървър. Свалих 3Д филм от Замунда /mkv/ и съответните субтитри /sub+ipx/. Преименувам, слагам в една папка. Качвам я на сървъра. Виждам я на ТВ-то - в нея има една папка "Декодиране" и един файл, който би трябвало да е филма. Цъкам на него - непознат файлов формат. Отварям папка "Декодиране" и там има 6 файла. Единият от тях се казва "No encoding" и само той се пуска - картината е идеална, но няма звук и субтитри. Останалите 5 файла са пак непознат формат. На лаптопа има картина, звук и субтитри. Освен това след 5 мин. забиха и двете устройства. Какви настройки да направя? Това е филма ********************/details.php?id=425259&hit=1

    ПП. Свалих друг 3Д филм с бг аудио и тръгна нормално. Този ********************/details.php?id=421134&hit=1
    Този пост е редактиран от Надежда Несторова; 18-01-15 в 17:20.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #60

    Отговор: PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане

    Субтитрите трябва да са srt, а телевизорът ти не поддържа динамични субтитри idx.
    За звука - виж дали телевизора ти поддържа DTS - повечето филми в нета са с такъв. Ако не - трябва да го конвертираш в AC3 - стерео.

    Повечето хора не обръщат внимание на следната подробност - какви са възможностите и поддръжката на инсталираният медиен сървър и какви формати и кодеци поддържа модела телевизор, който сте си закупили. В случай , че телевизора ви има куп ограничения..се налага цялата работа да върши сървъра(преконвертиране до формат който Тв поддържа), а ТВ да изпълнява само функцията на дисплей.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 03-02-15 в 21:03.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане
    От kostadini във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 380
    Последно: 27-11-22, 09:56
  2. Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 38
    Последно: 13-02-22, 15:22
  3. Serviio Media Server (DLNA) / FAQ, проблеми, съвети, решения
    От feikot във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 136
    Последно: 16-12-21, 21:44
  4. XBMC Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От i486 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 19
    Последно: 16-11-15, 00:53
  5. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 21:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе