Страница 10 от 12 ПърваПърва ... 89101112 ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 168

Hitachi RAS/RAC-10EH1 - струва ли?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    35
    #136

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - струва ли?

    Ето какво измерих днес:
    Навън 9 градуса
    В стаята 20 градуса
    На изхода на шлюза 47.5 градуса
    Зададени 32 градуса/max./. Вентилатор 3-та степен/max./
    Модел Hitachi 10EH1

    Предното ми измерване:
    Навън 0 градуса
    В стаята 19 градуса
    На изхода на шлюза 37.5 градуса

    Това нормално ли е? 10 градуса Разлика?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #137

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - струва ли?

    То зависи от много фактори, но за Н1 е нормално, много хора се оплакват от серията.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    40
    #138

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - струва ли?

    Вече половин година съм собственик на Хитачи -10 ен1.Само да споделя потребителските си впечетления.Стаята е 13 м2,югоизточно изложение с дървена дограма и 3см студопор за изолация.Климатика работи перфектно за мен даже и сега при температури около - 15 в гр.Русе.Във влажно време дефрост по 6-7 мин на всеки час.Сега на сух студ отвреме на време,може би 2-3 пъти на ден.Даже работи и според вашия термин on/off може би малки топлозагуби има в стаята.Най-ми допада тихото вътрешно и външно тяло.Не се чуват,няма дрънчене,бръмчене.Има само един кусур за мен,слиип таймера му е до 7 часа,после се самоизключва,трябва да задавам втори таймер да включи и то след като преценявам кога ще легна и изминат 7-те часа .Можеше и още малко да увеличат ъгъла на движение и позициониране на клапата,но това са дребни кусури.За цената си от 999лв направо си е супер.Между другото на кашона,на вътршното и външното тяло си пише MADE IN JAPAN!Kато всички надписи освен на англииски вървят и с японски йероглифи,не знам дали са показател че е правен в Япония.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #139

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - струва ли?

    Не искам да те разочаровам, но определено машината ти не е
    Цитат Първоначално публикувано от carpenter
    MADE IN JAPAN

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #140

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - струва ли?

    Така-така с този начин на ползване зимата ще им "кацнеш" рано или късно за компресор ...
    Че видим тогаз каква песен ще пееш като узнаеш цената за компресор...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    40
    #141

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - струва ли?

    И къде ми е грешката в ползването?И като не е правен в Япония защо навсякъде има надписи?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #142

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - струва ли?

    carpenter, всяко стартиране на климатизатора в отрицателни температури, скъсява много бързо живота на компресора. А това, че има надписи, не трябва да те грее...От 2000 година, Hitachi са изнесли производството си на климатизатори в Китай. Даже и моделите предназначени за японския пазар се сглобяват там.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    40
    #143

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - струва ли?

    Никъде не съм писал че го спирам и пускам,от месеци си работи нон-стоп,само му променям градусите денем на 17 че съм на работа ,а вечер на 20-22.Днес го спрях за 2 мин да почистя филтрите защото на 200 часа му светва лампата за напомняне,а за да угася лампата трябва да е спрян и от копчето за позиция на клапата се изчиства.В повечето време турбината е на авто режим,нощем на слиип или 1-ва степен.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #144

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - струва ли?

    Цитат Първоначално публикувано от carpenter
    слиип таймера му е до 7 часа,после се самоизключва,трябва да задавам втори таймер да включи и то след като преценявам кога ще легна и изминат 7-те часа
    Тези твои думи, изглежда са заблудили не само мен, но и justify...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    40
    #145

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - струва ли?

    Извинявайте!Не претендирам за познания по климатичната техника,дърводелец съм,както се вижда от името.Втория таймер за включване който е залагам на минути преди да изключи слиип таймера и климатика преминава от слиип режим към 1-ва степен на турбината без да спира.Нещо такова,може и да бъркам но така ми се вижда.Иначе засега чета много из форума за климатици,просто за да разбера как правилно да ползвам климатика,а и техниката ме влече като цяло без да претендирам за професионализъм в дадена област освен мебелите.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    138
    #146

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - струва ли?

    carpenter по-добре го остави на 20гр.и вентилатора на 1 степен, клапата да сочи само надолу и аз съм със пвц.дограма, без изолация и съм мн.доволен.Със два климатика съм- 10 и 14EH1, преди 2 седмици 10 имах малък проблем-липса на фреон.Сменихме фреона със нов и всичко се оправи.Таймерът е безсмислен, даже ако имаш тапи на външното тяло, по-добре ги махни.

  14.  
     
  15. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #147

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - струва ли?

    Здравейте на всички.От 5 г.имам нещастието да имам 10ЕН1.Сега при -2,-4 гр.при настройка 28 и 29гр. в стаята е не повече от19гр.Стаята е 17квадрата.Тука ставаше въпрос за някаква платка на вътрешното тяло,ако може да кажете някакъв номер или нещо такова за да я сменя че барем се оправи поне малко.Климатика е вакумиран няма изтичане на фреон .Дали ще се скъси живота на компресора не ме интересува,само да топли.Достатъчно ми скъси живота шиб..ия климатик

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #148

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - струва ли?

    Цитат Първоначално публикувано от popov
    Тука ставаше въпрос за някаква платка на вътрешното тяло,ако може да кажете някакъв номер или нещо такова за да я сменя че барем се оправи поне малко.
    Тази платка струва 350лв.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    40
    #149

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - струва ли?

    Май сипах сол в стара рана с изказването си преди часове че съм доволен от климатика си .При мен слагам на 20 и стайния термометър заковава на 20.Дано се размина с разочарованието което е донесло на повечето собственици на хитачи рас-10ен1.Но все пак с 1000 лв. няма как да се купи дайкин,санио,тошиба.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    138
    #150

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - струва ли?

    това че климатика мие 1000лв.мисля че нее проблем на моменти тиа машини се чупят

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 12 ПърваПърва ... 89101112 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам климатик hitachi ras-10-eh1 rac-10eh1
    От kepler във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 19-02-11, 14:33
  2. Hitachi RAS/RAC-10EH1 - наистина ли е японски?
    От limmet във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 14
    Последно: 25-07-09, 17:46
  3. Hitachi RAS/RAC-10EH1, 14EH1 или друга марка?
    От stoil2 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 20-05-09, 10:48
  4. Отговори: 0
    Последно: 23-03-09, 10:11
  5. Panasonic CS/CU-E9GKE или Hitachi RAS/RAC-10EH1
    От kojcho във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 34
    Последно: 13-11-07, 23:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе