Страница 51 от 308 ПърваПърва ... 41495051525361101 ... ПоследноПоследно
Резултати от 751 до 765 от общо 4608

Климатици Fujitsu General - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #751

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от pier_67
    Притежавам 2 бр. климатици 12 ка и 9 ка LCC.Прави ми впечатление че външното тяло на 9 ката е по шумно и от него капе повече вода отколкото при 12ката,и то при зададени еднакви вътрешни температури.Иначе вътрешните тела нямат разлика в шума и работата си като цяло.Нормално ли е това?
    Да, съвсем нормално е ... Въпросът е коментиран преди време

    Цитат Първоначално публикувано от dan66
    Както стана въпрос и преди 12LGC запазва максимална мощност от 6,5 kw като повечето му конкуренти са с 5 kw максимална мощност.Освен това FUJITSU,GENERAL,FUJI доста време могат да работят при мощност над номиналната стига скоростта на вентилатора на вътрешното да е висока.Така че пиковото топлоотдаване е запазено.Външния топлообменник пък макар и по-малък е двуредов както се вижда от документацията.Мисля че и новия модел заедно с традиционно едно от най добрите саморазмразявания и подгряването на компресора ще се представи много добре в зимни условия и като съотношение цена - качество.
    Всичко, което пишеш е самата истина и немога да не се съглася (освен за двуредовия топлообменник, което ще проверя, тъй като имам съмнение за 9-ката), но има още нещо което ме смущава при LGC и то е COP-а. Имам предвид, че COP-оветве и на двата модела LC и LGC са горе-долу еднакви с малко предимство за LGC, но както знаем има разлика в мощностите т.е. примерно:
    охлаждане отопление EER COP
    отдавана KW отдавана KW
    ASHA12LGC 0.9-3.4-4.2 0.9-4.0-6.5 3.80 4.12
    ASHA12LCC 0.9-3.5-4.3 0.9-4.8-6.7 3.80 3.87

    EER-a и COP-а се изчисляват по номинални стойности.
    При това положение, ако ASHA12LGC отдава 4.8KW, то неговият COP ще бъде под 4.12 и вероятно под 3.87...
    Ако пък ASHA12LCC отдава 4.0KW, то неговият COP вероятно ще е доста над номинала...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,136
    #752

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    така е ,LGC реално е по неефективната машина което се предполага и по смаленото външно тяло

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    27
    #753

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    ... мога ли да попитам нещо ? - Става дума за прочетеното до тук , преди това си мислех , че ми трябва Fujitsu 12-ka - бях се спрял на модел ASHA 12 LC. Сега започвам да си мисля, че ASHA 09 LC  или ASHB 09 LD биха ми били по-подходящи за квадратурата и изобщо стаята.  - 20кв.м (стая+бокс) , 2.65 висока - изток , 1 външна стена (тераса) , ПВЦ дограма, монолитен блок.
    На тази мисъл ме наведе прочетеното тук из форума , пък и на този сайт
    http://www.ekomatik.com/products.php?sub=fujitsu
    Малко се обърках - 9ка или 12ка , все пак мога да спестя някой лев , но пък и не искам да ми изнемогва машината...

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #754

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от theivo
    ... мога ли да попитам нещо ? - Става дума за прочетеното до тук , преди това си мислех , че ми трябва Fujitsu 12-ka - бях се спрял на модел ASHA 12 LC. Сега започвам да си мисля, че ASHA 09 LC или ASHB 09 LD биха ми били по-подходящи за квадратурата и изобщо стаята. - 20кв.м (стая+бокс) , 2.65 висока - изток , 1 външна стена (тераса) , ПВЦ дограма, монолитен блок.
    На тази мисъл ме наведе прочетеното тук из форума , пък и на този сайт
    http://www.ekomatik.com/products.php?sub=fujitsu
    Малко се обърках - 9ка или 12ка , все пак мога да спестя някой лев , но пък и не искам да ми изнемогва машината...
    С 9ка си на границата на възможностите на климатика без никакъв запас а това не е добре.За 200 лева ли сме?

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #755

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    По-добре гледай Японците, те смятат необходимата мощност за отопление на съответното жилищно помещение по 89 W на кубичен метър (номинална мощност).
    http://www.fujitsu-general.com/jp/pr...007/index.html
    http://www.mitsubishielectric.co.jp/home/kirigamine/

    Добавено в последствие. Пример: Влизаш в първия сайт, избираш някой модел, например AS - E28S, той отдава на отопление 3 600 W номинална мощност, производителя го препоръчва за жилищно помещение от 13 до 16 квадратни метра. Имаме 16 квадратни метра умножено по 2,6 метра височина = 42 кубични метра. Разделяме отдаваната номинална мощност 3 600 W на 42 кубични метра и получаваме 86 W на кубичен метър.

    Ако вземем в предвид минималният и максималният размер на помещението за което производителя препоръчва модела се получава от 86 до 106 W на кубичен метър. Влез и при другите им модели за да провериш при тях колко е.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    27
    #756

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    По-добре гледай Японците, те смятат необходимата мощност за отопление на съответното жилищно помещение по 89 W на кубичен метър (номинална мощност).

    http://www.fujitsu-general.com/jp/pr...007/index.html
    http://www.mitsubishielectric.co.jp/home/kirigamine/
    не разбирам ?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #757

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от theivo
    ... мога ли да попитам нещо ? - Става дума за прочетеното до тук , преди това си мислех , че ми трябва Fujitsu 12-ka - бях се спрял на модел ASHA 12 LC. Сега започвам да си мисля, че ASHA 09 LC или ASHB 09 LD биха ми били по-подходящи за квадратурата и изобщо стаята. - 20кв.м (стая+бокс), 2.65 висока - изток , 1 външна стена (тераса) , ПВЦ дограма, монолитен блок.
    На тази мисъл ме наведе прочетеното тук из форума , пък и на този сайт
    http://www.ekomatik.com/products.php?sub=fujitsu
    Малко се обърках - 9ка или 12ка , все пак мога да спестя някой лев , но пък и не искам да ми изнемогва машината...
    Приятел, според мен взимай 12ка, не че и 9ка няма да ти свърши работа. Разликата в цената е малка и не си заслужава а в замяна получаваш:
    1. По висок COP фактор за еквивалентното помещение, съответно малко по-ниски разхиди за ток, не че ще е фрапираща разликата
    2. По добър комфорт, сигурност че за отрицателно време ще успееш да постигнеш зададената температура в помещението при отопление (аз съм с 12ка при квадратура около 15 квадрата).
    3. По-добра сиурност че при зимно време ще работи по-добре при едни и същи фактори спрямо 9ката.

    Според мен за 200лв разлика не си заслужава да се чудиш дали да е 12ка или 9ка

    А ето и разликите: понеже имам и 9ка и 12ка, и двата са ASY модели на Fujitsu, .... и двата се справят. Компресорите са едни и същи, топлообменника на външното тялпо на 12ката е по-голям, което гарантира по-добра работа на компресора при едни и същи еквивалентни условия.

    Цитат Първоначално публикувано от theivo
    не разбирам ?
    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    По-добре гледай Японците, те смятат необходимата мощност за отопление на съответното жилищно помещение по 89 W на кубичен метър (номинална мощност).
    Подкрепям това напълно, особенно при не толкова добра топло-изолация. Ако изолацията е перфектна по-ниско от 50W на кубук не може да се мине, ако приемем 70 ще сме по средата. При 90 имаме оптимална работа по отношение и на енергийна ефективност на термо-динамичният процес (именно тогава може да се гонят по-високите COP фактори именни при изчисления на ниминала). COP 5 и COP 6 се постигат с по-големи топлообменници и по-добро обдухване на послените при едни и същи останали фактори. Абе с 2 думи... Ако помещението ти е с квадратура 20км.м и височина 2.6м излиза че за кубатура на помещението от 52 кубика и по 89W на кубик излиза 4240W номинална отоплителна, която климатика трябва да отдава. 12ката е перфектна в този аспект.

    ЕДИТ:
    Не на последно място, при 12ката никога не чух компресора да се форсира при отоплителната мощност за моето помещение и зададени температури между 20 и 23 градуса (което смятам че е нормално за температура на помещението). При 26 градуса се форсираше... но едва ли такива температури се приемат за нормални за ежедневно ползване... Мисълта ми е че външното тяло ще е малко по-тихо заради по-ниските оборити на компресра на 12ката спрямо 9ката.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    27
    #758

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Благодаря за отговорите Ви !

  11. KyD
    KyD е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    11
    #759

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Здравейте отново, след дълги и тежки преговори с половината банки в БГ, и аз вече съм горд собственик на 4 бр. Fujitsu-та В крайна сметка реших да се спра на вариант вместо една 24-ка, една 12 и една 9 съответно за хола (61 м3) и трапезарията (25 м3), пък до кухнята каквото стигне . моделите в двете спални и трапезарията са ASYA09LCC, а за хола е новия модел ASYA12LGC, тъй като наличностите на LCC бяха вече изчерпани при този доставчик. Нека поработят и ще пиша впечатления

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #760

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от theivo
    ... мога ли да попитам нещо ? - Става дума за прочетеното до тук , преди това си мислех , че ми трябва Fujitsu 12-ka - бях се спрял на модел ASHA 12 LC. Сега започвам да си мисля, че ASHA 09 LC или ASHB 09 LD биха ми били по-подходящи за квадратурата и изобщо стаята. - 20кв.м (стая+бокс) , 2.65 висока - изток , 1 външна стена (тераса) , ПВЦ дограма, монолитен блок.
    На тази мисъл ме наведе прочетеното тук из форума , пък и на този сайт
    http://www.ekomatik.com/products.php?sub=fujitsu
    Малко се обърках - 9ка или 12ка , все пак мога да спестя някой лев , но пък и не искам да ми изнемогва машината...
    Тая стая я топля с мидея 12-ка! Потдържа цяла зима 21*! Като имам гости си прави без проблем 25*. Мисля че и фужицу 9-ка (на отопление 12-ка) ще се справи.

  13. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    2
    #761

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Здравейте, дойде време и аз да слагам климатик. Избрах си Fujitsu ASY 9USB (стаята е 4х4х2,50 север и запад, има фибран отвън).
    Трябва да топли и охлажда. От фирмата ми предложиха ASY 12USB и аз се съгласих. Моля ви за мнение относно режима му на работа.

    Правилно ли разсъждавам, че щом не си променя мощността, скоростта на достигане на зададената температура зависи от скоростта на
    вътрешния вентилатор? На HIGH най-бързо, на LOW най-бавно. Ако е так излиза, че на LOW не е ефективно? Три часа на LOW равняват
    ли се на три часа на HIGH? Тогава какво става в режим AUTO? Ако можете да ми отговорите ще ми спестите многото проби в различните
    режими

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #762

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Vasil Simeonov
    Здравейте, дойде време и аз да слагам климатик. Избрах си Fujitsu ASY 9USB (стаята е 4х4х2,50 север и запад, има фибран отвън).
    Трябва да топли и охлажда. От фирмата ми предложиха ASY 12USB и аз се съгласих. Моля ви за мнение относно режима му на работа.

    Правилно ли разсъждавам, че щом не си променя мощността, скоростта на достигане на зададената температура зависи от скоростта на
    вътрешния вентилатор? На HIGH най-бързо, на LOW най-бавно. Ако е так излиза, че на LOW не е ефективно? Три часа на LOW равняват
    ли се на три часа на HIGH? Тогава какво става в режим AUTO? Ако можете да ми отговорите ще ми спестите многото проби в различните
    режими
    На HIGH е най-ефективен. Разликата между HIGH и MED почети няма. Разликата между LOW и QUIET е много малка. В някой случай се оказа, че на АУТО се оправи много по-добре отколкото при фикситаните режими. Аз по принцип зимата го държах изцяло на HIGH, но усетих че е по-добре на ауто когато за тестове бях подал да поддържа +26 при външни около 0-та. Това всичко е за отоплителния режим, За охладителния нямам все още наблюдения, но според мен разликата ще е съвсем малка по отношение на цена за изразходената енергия и няма смисъл да се лишаваш от комфортността на тихия режим или пък автоматичния.

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    6
    #763

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Аз в хола имам от 3 месеца ASYB12LDC плазмен като го държа по принцип на AUTO.Като го пусна и на топло и на студено вентилатора отначало яко работи десетина минути и след това пада и така държи на ниски обороти.Чудя се дали е нормално.Мисля да го пробам на HIGH да видя как ще е?Предполагам,че разликата в консумираната енергия не е чак толкоз голяма

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #764

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от xybar555
    Аз в хола имам от 3 месеца ASYB12LDC плазмен като го държа по принцип на AUTO.Като го пусна и на топло и на студено вентилатора отначало яко работи десетина минути и след това пада и така държи на ниски обороти.Чудя се дали е нормално.Мисля да го пробам на HIGH да видя как ще е?Предполагам,че разликата в консумираната енергия не е чак толкоз голяма
    Да нормално е. Говорим за AUTO режим. За топло или студено?

  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    6
    #765

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Ами аз го взех март месец към края когато сериозните студове бяха свършили.От друга страна сериозните жеги още не са дошли,така че още не съм го изпитал както трябва.Просто ми направи впечатление,че и на отопление и на охлаждане след първоначалните десетина минути яко блъскане вентилатора яко намаля оборотите и така си остава.Ще го пробам по-продължително време на AUTO,MEDIUM и HIGH и ще споделя как е

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици Fujitsu General
    От badr във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2217
    Последно: 12-11-23, 20:41
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  5. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе