Страница 49 от 96 ПърваПърва ... 39474849505159 ... ПоследноПоследно
Резултати от 721 до 735 от общо 1430

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #721

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от a5545ka
    телевизора е LW5590,вчера ми изчезна един от каналите и като номер и като програма какво да направя
    Обади се на кабелната

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    9
    #722

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    С Windows XP 64bit. А как мога да го ъпдейтна това Ati Catalyst ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #723

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от taina87
    С Windows XP 64bit. А как мога да го ъпдейтна това Ati Catalyst ?
    Ех, толкова ли е трудно да се пита Google.
    Заповядай https://www.youtube.com/watch?v=6YyPi4StK0Y# , заради Scaling options ти се получава проблема с фокусирането в двата края на монитора, направи го на 0%.По-разбрано не виждам, как може да се обясни.Другото, което трябва да направиш в настройката на телевизора е да нагласиш съотношението на картината на "Just Scan".Catalyst control Center може да намериш, като в "search bar-а" на Windows 7 напишеш просто Catalyst.
    Най-вероятно, ще трябва да направиш това, което е писал и колегата "tougherty" в точка 1 от неговия пост.
    Ето ти и още едно подробно описание: http://www.aoclarkejr.com/ati-cataly...n-options.html

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #724

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от a5545ka
    телевизора е LW5590,вчера ми изчезна един от каналите и като номер и като програма какво да направя
    Да не би случайно да си пуснал функцията за пропускане на канал?

    Ето как става при мен:
    1. Натиска се копчето LIST (под седмицата) на ДУ.
    2. На екрана вдясно се появява кратък отвесен списък с каналите и нарисувано синьото копче (за телетекста) отдолу. Именно него натискаш.
    3. Появява се разширен списък с каналите на цял екран, а отдолу отново е нарисувано синьото копче. Натиснеш ли го сега, избраният в момента канал ще бъде пропускан занапред (или ще се вижда отново, ако преди това си го направил невидим).

    Надявам се това да помогне.

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #725

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от taina87
    Имам следните 2 проблема:
    1. Като включа HDMI кабела в ТВ-то и в компютъра монитора на компютъра се угася, налага се рестарт след който монитора не се включва, а ТВ-то ми става като монитор. Рових из настройките на видео картата но нищо не можах да направя не ( видео картата е AMD Radion HD6530D, ТВ-то е LG 42LW4500)
    2. Като пусна филм 3d (пробвах и с Stereoscopic Player, който ми препоръчахте и с PotPlayer резултата е еднакъв) първоначално филма е на 2 части (гледам с пасивни очила) от ТВ-то си давам опцията за 3d която отговаря на начина по които е разделен филма и ок но от ляво и от дясно ми излиза сякаш част от картината ( в смисъл в средата си върви филма както трябва, а от ляво и от дясно копира половината екран)

    Моля, помагайте
    Ако включваш HDMI кабела между Тв-то и компютъра докато работят - НЕ го прави! Изключи компютъра и телевизора, извади кабела от антенния вход ако си на кабелна телевизия и без галваничен разделител, след това включи въпросния кабел и включи тв и компютър...

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #726

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    И включи телевизора и всички други свързани към него устройства в един и същи удължител/разклонител!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    4
    #727

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте . Поздравления за добрата тема. Не можах да я прочета цялата затова се извинявам, ако въпроса ми вече е бил зададен . Преди около месец си взех нов монитор/телевизор, който е от 3Д серията на LG. Изтеглих си не малко 3Д филми, но се оказа, че видео- картата на лап-топа ми явно е малко слабичка защото в почти всички случай-и доста пече. Затова реших да си взема една по- голяма флашка и да си пускам 3Д филмите оттам. Та взех си 16 GB HP. Форматирах я в NTFS формат за да събирам филми над 4gb защото почти всички 3Д заглавия са над 4ГБ. И се оказа, че изтеглих над 10 филма сигурно и нито един не може да се отвори нито със звук, нито със картина. Имаше няколко филма, които се отваряха при старата ми флашка, която е само 4ГБ, но след като си взех новата 99% от филмите не ми се отварят. Прегледах малко от темата и проучих, че филмите трябва да са с format profile до High@4,1 и Format settings Reframes 9 frames. И въпреки, че филмите отговарят на тези критерии не се отварят. Не само, че не се отварят, но тръгва една ужасна размазана картина цялата на решетки в ужасни розови цветове и после спира. След като изляза от флашката и автоматично се покажа образа от компютъра ми, който е пуснат образа е ужасен целият трепти и е полу- зелен. Слава- богу след като спра монитора и го пусна наново нещата се оправят, но така или иначе не мога да подкарам почти никой 3Д филм през флашката. Модела на монитора ми е LG DM2780D-PZ като този от линк-а http://www.lg.com/pl/sprzet-komputer...DM2780D-PZ.jsp . Какъв може да е проблема? Започнах да се отчайвам. Правя всичко каквото трябва а резултата е много лош Благодаря предварително за отговорите

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    8
    #728

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от botev4o
    Да не би случайно да си пуснал функцията за пропускане на канал?

    Ето как става при мен:
    1. Натиска се копчето LIST (под седмицата) на ДУ.
    2. На екрана вдясно се появява кратък отвесен списък с каналите и нарисувано синьото копче (за телетекста) отдолу. Именно него натискаш.
    3. Появява се разширен списък с каналите на цял екран, а отдолу отново е нарисувано синьото копче. Натиснеш ли го сега, избраният в момента канал ще бъде пропускан занапред (или ще се вижда отново, ако преди това си го направил невидим).

    Надявам се това да помогне.
    смених държавата и се оправи мерси все пак

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #729

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    mdk_ много е вероятно флашката да е твърде бавна -щом са тръгвали от другата. Ако можеш вземи един външен HDD и пробвай с него. За мен най-добрият вариант е да си смениш видеокартата ,защото дори и да тръгнат от флашка ще се налага да конвертираш звука от DTS в DD/АС3/ .

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    4
    #730

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    mdk_ много е вероятно флашката да е твърде бавна -щом са тръгвали от другата. Ако можеш вземи един външен HDD и пробвай с него. За мен най-добрият вариант е да си смениш видеокартата ,защото дори и да тръгнат от флашка ще се налага да конвертираш звука от DTS в DD/АС3/ .
    Благодаря за отговора, колега . Все пак мисля, че проблема е другаде и то по- скоро в монитора защото на новата флашка качих тези по- малки филми, които бях качвал на старата и които са по около 2ГБ и тръгнаха и двата възпроизвеждани от новата. В същото време файлове с размер 5, 6 ГБ и повече, които изтеглих специално за да ги възпроизведа от новата флашка не тръгват, въпреки, че отговарят на критериите. А нов фърмуер за моя монитор няма. Проверих в няколко сайта на LG. Не знам според вас може ли да има някакъв софтуерен проблем в монитора ми и дали да го връщам?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    90
    #731

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от mdk_
    Благодаря за отговора, колега . Все пак мисля, че проблема е другаде и то по- скоро в монитора защото на новата флашка качих тези по- малки филми, които бях качвал на старата и които са по около 2ГБ и тръгнаха и двата възпроизвеждани от новата. В същото време файлове с размер 5, 6 ГБ и повече, които изтеглих специално за да ги възпроизведа от новата флашка не тръгват, въпреки, че отговарят на критериите. А нов фърмуер за моя монитор няма. Проверих в няколко сайта на LG. Не знам според вас може ли да има някакъв софтуерен проблем в монитора ми и дали да го връщам?
    99% проблема е във флашката.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #732

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Тестове на DVR функцията на 42LW659S (предполагам и за останалите телевизори е същото).

    За да ползвате DVR-то според ръководството:
    1) Препоръчителният капацитет е 40 GB или повече и 1 TB или по-малко за USB HDD.
    2) Всяко устройство с капацитет над препоръчителния може да не работи добре.
    3) Когато бъде свързано USB устройство с капацитет под 40 GB, инициализацията на USB устройството няма да се активира.
    4) Твърдият DVR USB диск поддържа само SSD или HDD дискове. (USB паметта не се поддържа.)

    За тестове ползвах 2.5 инча 80GB HDD със захранване през USB-то.

    Включих диска към ТВ-то на USB-1. Това, на което пише HDD.
    От менюто ми предложи да форматира за да мога да ползвам DVR-то с изричното предупреждение, че после на PC няма да тръгне. Съгласих се.
    За мое учудване формата трая само десетина секунди.
    Според ТВ-то на тези 80GB могат да се съберат над 6 часа HD или ХХ часа (не помня вече) SD.

    Състояние на диска след формата от ТВ-то (диска го вързах към SuSE 11.3):
    fdisk -l /dev/sdb

    Disk /dev/sdb: 80.0 GB, 80026230784 bytes
    255 heads, 63 sectors/track, 9729 cylinders
    Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes
    Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
    I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
    Disk identifier: 0xc7510cac

    Device Boot Start End Blocks Id System
    /dev/sdb1 1 9722 78091933+ a2 Unknown jdf
    /dev/sdb2 9723 9728 48195 a2 Unknown ext3

    Както се вижда прави 2 партишъна.
    В първия има папки TMP и TS - празни
    Във втория има файлове -
    LGDB.bak
    LGDB.vol
    LGLOGDB.vol
    Файловете са разрешени за четене ама ако решите да правите нещо друго - трябват ви root права.

    Върнах отново диска на ТВ-то и записах една спортна емисия. Няма проблем, записа си се и може да си я гледате когато искате.
    Резултата върху диска беше нова папка на големия партишън (лично аз очаквах записа да е в TS папката, но уви )
    00000001REC
    със следните файлове:
    0000000100000001IDX
    0000000100000001STR
    0000000100000001THM
    00000001PIF

    0000000100000001STR е видеото (файла е най-голям), но въпреки всичките ми опити не можах да го подкарам(да видя видеото) на ПЦ-то

    При "Пауза" на предаване също си прави файл, но си го и маха - един вид временен файл прави.
    Функцията "Пауза" също си работеше без забележки.

    Тук започнах експериментите - основната ми идея беше да подкарам с 1 диск хем записа от ТВ-то, хем да мога да слагам на диска филми от ПЦ-то и да ги гледам на ТВ-то.

    1) Сложих по един *.мкв във всеки един от партишините. Боднах диска (пробвах на всяко едно от USB-тата), но не го разпознава като диск с филм на него. Държи си, че това е диск за DVR. Това дето си бях записал от ТВ-то си беше на мястото и можеше да се гледа, ама *.мкв-то, което добавих от ПЦ-то - Ц
    2) "Бастисах" диска и направих 3 партишъна с надеждата, че ТВ-то ще ползва само първите два, а третия няма да го бара. Вкарах диска в ТВ-то, то си го форматира - отново 2 партишъна

    TODO:
    Последния тест не можах да го направя, т.к. ми трябва повечко четене как да форматирам под СуСЕ пък и трябва да връщам диска - временно ми го дадоха за проба.

    Идеята е следната:
    Бях чел някъде в нет-а, че ТВ-то търси ext3 партишъна и по това решава дали да форматира или не.
    Та един вид да се направи следното
    0) оставяме ТВ-то да форматира диска
    1) първия (големия партишън) го намаляваме
    2) ext3 го мърдаме (да е залепен за първия)
    3) отзад остава място и правим един NTFS
    Идеята е ТВ-то да ползва първите два за DVR, а NTFS да е за филми. Дали ще тръгне - един Бог знае.
    Живот и здраве като си купя външен HDD(сега не е много време за такива покупки), ще пиша как е минал експеримента.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #733

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/


  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    1
    #734

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте, имам прооблем с телевизора.
    Свързвам го с твърд хард диск и пускам филм,но не ми излизат субтитри на български(показват се йероглифи).А субтитрите са вградени във филма.Как да сменя на кирилица?
    Изтеглям други субтитри и им сменям името като това на филма,но ми показва че файла е невалиден.
    С каква програма мога да гледам филми 3Д Blu-ray формат направо от компютъра към тв-то?Свързвам го с HDMA кабел и на тв-то ми излиза малък екран,мога ли да го увелича?
    Какво е DLNA и как се свързва?

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    9
    #735

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Благодаря на всички за отговорите! Оказа се че гасненето на монитора е от самия монитор-сега е ок и съответно вече виждам всички тези опции които вие казвате по-горе. Остана само проблема с 3d-то. Totalmedia Theatre 5 - пробвах я ако дам 3д от самата програма се губи ефекта. Пробвах и от настройките на ТВ-то но не стана. Ето какво виждам като пусна 3д филм и използвам опцията за 3д от ТВ-то http://taina87.snimka.bg/hobby/manicure.442462.26174103 не знам как да махна това дублиране на картината отстрани.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 49 от 96 ПърваПърва ... 39474849505159 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе