Страница 51 от 96 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследноПоследно
Резултати от 751 до 765 от общо 1430

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    5
    #751

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    ще помисля.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #752

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от nencho123456
    ще помисля.
    Погледни само в този БГ-торент тракер http://energy-torrent.com/browse.php...=31&descrbox=1 , колко заглавия има докато си мислиш. Успех с покупката.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    9
    #753

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от bobitovn
    А когато си пуснеш филм Side By Side, картината на целия екран ли ти се разпъва, или имаш отстрани черни ленти?
    П.С. направи ли от настройките на телевизора разпъването на картината да ти е Just Scan?
    Като пусна филма си е на цял екран, проблема се появява като дам опцията за 3д тогава стават тези черти от снимката. Да пробвах го да е на Just Scan, но пак така става , нз ако променя резулюцията дали нещо ще се промени. поне да станат по-малки че в момента адски дразнят, абсурдно е да се гледа филм така

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    39
    #754

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Да попитам неравномерната подсветка как се оправя, т.к. на началната страница е написано с две-три думи, а в руският форум не ми стана ясно както точно са имали в предвид?

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    1
    #755

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте!
    Харесъл съм си тележизор LG 32LE7500 Ще ви бъда много благодарен ако си искайете мнението за него, защото аз не съм на ясно и се страхувам да не да не излезне сполучлив или да серийни дефекти.

    Благодаря ви предварително!

  7. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #756

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    За тези които ги е домързяло да прочетат цялата тема или не са са сетили да поразпитат чичо Google

    Как да подкараме всички .mkv и 3D филми с резолюция до 1920 х 1080 (при 3D филмите съм срещал и по-голяма) от плеърът на ТВ или Blu-ray плеърът на LG от външен хард диск(HDD)


    Има няколко особености свързани с плеърите на LG които създават известни неудобства и на практика не всичко тръгва, това явно притеснява много от собствениците на LG и ги кара да си мислят че са сбъркали в своят избор. Истината е че ако се справим с тези особености ще се убедим че това не са чак толкова лоши плеъри колкото сме си мислили. Стигнах до това заключение на базата от опита си с моделите LG BD560, 42LW5590 и 32LW4500.

    Ще започна първо с програмите които са задължителни да имаме на компютъра за да може да сме доволни от крайният резултат (всички програми са безплатни). MKV2AC3, Format Factory , MKVtoolnix тук искам да подчертая че версиите от 3.4.0 на горе при MKVtoolnix или искат допълнителни настройки или напрово си правят проблем при ползването им за LG, за това съм дал тази която е последно работеща без проблем и допълнителни настройки версия. И последната tsMuxer

    Звукът една от големите болки при ТВ LG за сега, всички знаем че не тодържа DTS.
    По принцип съм го решил по два начина.
    1. По-мързеливия и по бърз. Използваме MKV2AC3 с нея хващаме филма и накрая получаваме отново готов филм но вече с АС3 звук, буквално с натискането на 3-4 бутона. При нея спокойно можете да си нагласите Audio bitrate на 640, най вероятно ще ви потрябва и това към програмата:eac3to. Лошото при тази програма е че поддържа само DTS а DTS-HD не и затова понякога ще ви се налага да прибягвате и към вариант 2.

    2. Малко повече работа и малко повече време. С Format Factory от Аудио избираме Всички към ААС пак хващаме целият филм но тук вече получаваме само готов звук. После с MKVtoolnix едновремено махаме старият DTS и слагаме новият ААС звук.
    От тук нататък не трябва да имаме повече проблеми със звука.

    Със видеото (картината) до сега съм открил само два проблема от които единият изобщо не мога да си го обясня, него съм го срещал при плеърът на ТВ и Blu-ray плеър за това ще започна от него.
    1. Попадал съм на филми които като им погледнеш инфото би трябвало да нямат никакви проблеми с възпроизвеждането им(всичко си отговаря на изискванията), да ама колкото и да ги мъчиш не тръгват. Дори последното голямо чудене падна с Аватар 3D, на моето ТВ тръгна но от Blu-ray нетръгна също не успя да тръгне и на LW4500. Като цяло не са кой знае колко такива филма, ама се намират.
    Решението тук е елементарно, просто прекарвате филма през MKVtoolnix и той после отлита така да се каже (e ако има и допълнителни звуци които не ги искате може м/у другото да ги махнете). Не знам какво точно прави програмата, ама така го прави че всички да сме доволни .

    2. Вторият проблем който е срещан само при плеърът на ТВ е Format profile. При Format profile : High@L5.1 не винаги тръгват, докато при High@L4.1 и по-малки няма такива проблеми. С програмата tsMuxer можете да направите High@L5.1 в 4.1. Тук уловката е че от .mkv става .ts, ама вас това изобщо не ви бърка защото плеърът ви го поддържа, иначе работа за 15-25 мин.

    В общи линии това са особеностите при LG и научите ли се да се справяте с тях ще разберете че имате едно чудно ТВ със също толкова чудесен вграден плеър.
    п.п. Ииии много дълго стана, дано нямам много правописни грешки


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    14
    #757

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    С програмата Домашний медиа-сервер (UPnP) TRANSCODE only audio stream from DTS .
    http://www.wildmediaserver.com/forum...&t=735&start=0

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    5
    #758

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте,доста четох из темата,но така и не мога да разбера моя телевизор LG 22LU5000 как да му активирам USB-то и изобщо какво мога да му активирам...не мога да му влезна в сервизното меню със ок-ок - на дистанционното иТВ-то,не става и с меню-меню...
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1327437909[/time]_________________________________________________

    а го купих края на 2009 или началото на 2010

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    9
    #759

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl
    За тези които ги е домързяло да прочетат цялата тема или не са са сетили да поразпитат чичо Google

    Как да подкараме всички .mkv и 3D филми с резолюция до 1980 х 1080 (при 3D филмите съм срещал и по-голяма) от плеърът на ТВ или Blu-ray плеърът на LG от външен хард диск(HDD)
    Добре де само това ли е начина да се гледат 3д филми на телевизора? Няма ли начин дирекно от компютъра да се пуснат?

  12. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #760

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Добре де само това ли е начина да се гледат 3д филми на телевизора? Няма ли начин дирекно от компютъра да се пуснат?
    Естествено че може, така дори няма да ти се наложи да се занимаваш с допълнителни неща.
    Това е за тези които предпочитат да гледат филми от външен хард диск аз съм един от тях, поради простата причина че компютърът ми не е постоянно включен. Аз лично предпочитам да си включа HDD към ТВ или Blu-ray да си налея една чаша вино, да се изпъна на фотьойла и ако е готин филма да му се наслаждавам.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #761

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Аз гледам всички филми през компютъра и не мога да си обясня, защо при теб се получава това разминаване, гледам си изпълнила всички неща, които ти казах.С кой филм точно си пробвала, дай линк да го видя.Пробвай свали филм, който да е Over/Under, а не SBS и виж какъв ще е резултата.Пробвай с този и направи снимка да видим http://energy-torrent.com/details.php?id=25895 или дръпни този https://forum.setcombg.com/********************/details.php?id=257520&hit=1, че предния е с малко сийдъри и има да се дърпа 1 месец.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    9
    #762

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Пробвах Avatar, Cars 2, iи един на Imax нещо за космоса, като сега се сещам нещо, всички освен Cars са едно до едно и при тях се получава както на снимката, а при Cars понеже тои е едно под едно четрите не са от двете страни а са отгоре и отдолу. Довечера ще пробвам с филмите които си дал да видим какво ще стане...оф как ми се иска и аз най-накрая да си пусна един хубав 3д филм от компютъра и да си го изгледам нормално да се насладя на ефекта

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    131
    #763

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Момчета я да решим една дилема между две Lg-тa, спря ли сме се на LG LCD TV 32" 32LK430 в плесио е на 598лв и другия е стария модел LG 32LD550 , който е мостра в техномаркет, струва 650 лв , но казаха че могат да ми го намалят 616,60, което е интернет цената. Дайте моля един съвет , кой да бъде , по принцип няма голямо значение дали ще има 100хц , но пък нали лд550 се води по-висок клас. Благодаря предварително.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #764

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Колега, взимай смело LG 32LK430 и не се занимавай със стари мостри от 2010 г. Последният е работил целодневно от поне година и половин, което можеш да сметнеш колко навъртени часа прави общо. 99% е вероятността да е бил с надупени докрай настройки и ярка подсветка в режим "Магазин", така че лампите вече сигурно са с преполовен живот (и то, по-важната половина). Може да е бил по-висок клас за предходното поколение модели на марката, но картината на LG 32LK430 е по-добра, а и си пуска видео като мострения.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    131
    #765

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Мерси , това ми трябваше.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 51 от 96 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе