Страница 59 от 96 ПърваПърва ... 949575859606169 ... ПоследноПоследно
Резултати от 871 до 885 от общо 1430

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    24
    #871

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от botev4o
    При поръчка по мрежата 99% е сигурно, че ще му натресат мостра или дефектен модел. Тези примамливи "отстъпки" за поръчка по мрежата неслучайно са налични само за определени модели.
    Нали се сещаш, че он-лайн поръчката можеш да я направиш на място в магазина и да си отидеш с закупен телевизор.

    Цитат Първоначално публикувано от botev4o

    Но нали си наясно, че купувайки именно от Метро, веднагически се отказваш от правото си на рекламация (ако се наложи) по Закона за защита на потребителя?
    Да не искаш да кажеш, че Метро продава стоките си без гаранция?
    Не се отказваш от правото си на рекламация въобще, а само по Закона за защита на потребителя!



  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    74
    #872

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте колеги , отскоро съм с LG 47LW4500 всичко си му е наред на ТВ-то има хубава картина , но цветовете нещо на мога да ги настроя.
    В сравнение с старата ми Тошиба има някаква несъответствие на цветовете , лицата на хората са жълтеникави и на моменти зеленеят някак.
    Пробвах с доста различни настройки взети от нета но нямах особен успех.
    Споделете с какви настройки ползвате ползвате вашите ТВ , интересуват ме само настройките на цветовете.
    Даже се замислям дали да не търся някой да ми го калибрира с уред.

    Поздрави!

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #873

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от mmmatev
    Нали се сещаш, че он-лайн поръчката можеш да я направиш на място в магазина и да си отидеш с закупен телевизор.
    Ако на място в магазина имаш лаптоп или телефон, откъдето да направиш поръчката - да. Но кое гарантира, че ще ти дадат модел, който не е мостра или вече отварян/върнат при предишна рекламация? Не съм чувал досега да имаш възможност да поръчваш стока, заявявайки изрично нейния сериен номер в графата с особености на поръчката.

    Цитат Първоначално публикувано от mmmatev
    Да не искаш да кажеш, че Метро продава стоките си без гаранция?
    Не се отказваш от правото си на рекламация въобще, а само по Закона за защита на потребителя!
    Което никак не е малко! Аз именно това съм писал по-горе. Ако исках да напиша нещо друго, щях да го направя.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #874

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Доста неща съм пазарувал от Метро и не съм имал проблеми с уважаване на гаранцията. А какъв според теб е проблема да се ползва и КЗП? Метро картата ми е на физическо лице (а не на фирма) и като пазарувам ми издават фактура на физическо лице. Ползвал съм услугите на КЗП за един сат приемник (не от Метро) купуван онлайн и имах само гаранционна карта без фактура или касова бележка. Решиха ми проблема и търговеца ми върна парите, а аз на него стоката.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #875

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Къде си видял да пиша, че в Метро няма да ти уважат гаранцията!? Много точно и ясно съм писал, каквото съм имал предвид. Договорите в Метро, като магазин, който не предлага стоки за крайни потребители, а на фирми, се водят договори за покупка между две юридически лица, съгласно Закона за задълженията и договорите (ЗЗД). Оттук и гаранцията на стока, купувана от Метро, не е обект на разглеждане според ЗЗП, а според ЗЗД. Което означава, че при възникнал дефект на стока от Метро, те не са длъжни да ти я поправят в рамките на 1 месец (както е според ЗЗП), а могат да те размотават повече (мисля, че срокът е 3 месеца, но може и да греша). Има и някои други неудобства за теб, като потребител, които ги нямаш като частно лице според ЗЗП.
    Ако си нямал досега проблем и си минавал тънко при рекламация, то просто си се отървал леко, заради непознаването на Закона от страна на някой служител на Метро. А и ти ми говориш за покупка по интернет, което отваря леко предимство, изразяващо се в срок от едни седем дни след покупката, когато можеш безусловно да върнеш закупената стока и да заявиш пълно възстановяване на сумата, която си платил за нея.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #876

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от radoslaf
    Здравейте колеги , отскоро съм с LG 47LW4500 всичко си му е наред на ТВ-то има хубава картина , но цветовете нещо на мога да ги настроя.
    В сравнение с старата ми Тошиба има някаква несъответствие на цветовете , лицата на хората са жълтеникави и на моменти зеленеят някак.
    Пробвах с доста различни настройки взети от нета но нямах особен успех.
    Споделете с какви настройки ползвате ползвате вашите ТВ , интересуват ме само настройките на цветовете.
    Даже се замислям дали да не търся някой да ми го калибрира с уред.

    Поздрави!
    За временно решение можеш просто да си отвориш настройките за баланс на бялото и да намалиш гейна на зеленото на око и би трябвало това частично и може би съвсем удовлетворително да ти намали жълтеенето и зеленеенето.

  8.  
     
  9. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    870
    #877

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте колеги , отскоро съм с LG 47LW4500 всичко си му е наред на ТВ-то има хубава картина , но цветовете нещо на мога да ги настроя.
    В сравнение с старата ми Тошиба има някаква несъответствие на цветовете , лицата на хората са жълтеникави и на моменти зеленеят някак.
    Пробвах с доста различни настройки взети от нета но нямах особен успех.
    Споделете с какви настройки ползвате ползвате вашите ТВ , интересуват ме само настройките на цветовете.
    Даже се замислям дали да не търся някой да ми го калибрира с уред.

    Поздрави!
    Пробвай с тези настройки.

  10. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #878

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от botev4o
    Къде си видял да пиша, че в Метро няма да ти уважат гаранцията!? Много точно и ясно съм писал, каквото съм имал предвид. Договорите в Метро, като магазин, който не предлага стоки за крайни потребители, а на фирми, се водят договори за покупка между две юридически лица, съгласно Закона за задълженията и договорите (ЗЗД). Оттук и гаранцията на стока, купувана от Метро, не е обект на разглеждане според ЗЗП, а според ЗЗД. Което означава, че при възникнал дефект на стока от Метро, те не са длъжни да ти я поправят в рамките на 1 месец (както е според ЗЗП), а могат да те размотават повече (мисля, че срокът е 3 месеца, но може и да греша). Има и някои други неудобства за теб, като потребител, които ги нямаш като частно лице според ЗЗП.
    Ако си нямал досега проблем и си минавал тънко при рекламация, то просто си се отървал леко, заради непознаването на Закона от страна на някой служител на Метро. А и ти ми говориш за покупка по интернет, което отваря леко предимство, изразяващо се в срок от едни седем дни след покупката, когато можеш безусловно да върнеш закупената стока и да заявиш пълно възстановяване на сумата, която си платил за нея.
    Не съм съгласен с това,че МЕТРО е магазин за фирми.Аз също имам карта на мое име като физическо лице и ако практиката у нас е да обслужват фирми,то по света не е така.МЕТРО си е един магазин за пазаруване на едро от домакинствата и ресторантите - така е по света и това го знам от MACRO,откъдето съм пазарувал в Лат.америка .MACRO=METRO според региона.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    143
    #879

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от biglubo
    Това от самото начало ли е така? Някъде бях чел че може да се получи от слаб сигнал.
    Преди да си купя телевизор доста четох.Сега ще споделя моите впечатления от LG 42LW470S .
    Беше ми полезно за избора.Сега ще се опитам аз да помогна на други.
    В крайна сметка избрах това LG 42LW470S. Не че толкова ми трябва 3D но казват че щом е 3D процесорите са по бързи и херците трябва да са повече.Взех и CAM модул от Blizoo.Бях много приятно изненадан от качеството на картината на близоо.За HD каналите е ясно.Но качеството и на цифровата е много по добро от колкото очаквах.Не е толкова голяма разликата между HD и програмите с хубав сигнал от кабелната.Трябва да се вглеждаш за да я видиш.Много добра е и картината на обикновените канали които не са цифрови.Свързах DLNA с рутера и всичко е наред.С телевизора идва диск със софтуер на Nero с техен сървър.Работи си нормално. Сложих домашния медия сървър и с него работи добре.Хубавото е че с него може да се пускат и файлове за които плеъра на LG казва че са невалиден формат. 3D върви без проблеми.Има вградени няколко приложения за интернет както и някакви игри.Има възможност да си теглиш и инсталираш игри.От приложението за youtube си вървят чудесно клиповете в 3D .С 2 думи съм много доволен от телевизора.Имам малки забележки към менюто но не са нещо фрапиращо.Това е което се сещам.Ако някой има въпроси за този модел да пита.Ще се радвам да помогна както помогнаха на мен.
    Здравей, и аз съм се насочил към този модел на LG. Интересува ме дали действително е с "Отворен браузър" - може ли да си джиткаш в интернет..
    А иначе благодаря за полезното "ревю"


  12. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    325
    #880

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Да попитам един въпрос за 3Д. Взех си LG42LW5500.Компютъра ми е с НВидия 9600GT видео карта.Няма директен НДМИ изход ,а има в комплекта преходник единият му край е за монитора където влиза ,а др. е НДМИ.Взех си кабел уж 1.4 версия така ми казаха в магазина.И като пусна филма на 3Д-то на опциите на телевизора е активно само 2Д-3Д .Другите не са активни.Какъв е проблема от кабела иили от видеокартата.Иначе в опциите на картата има 3Д.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    76
    #881

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от angel4o
    Здравей, и аз съм се насочил към този модел на LG. Интересува ме дали действително е с "Отворен браузър" - може ли да си джиткаш в интернет..
    А иначе благодаря за полезното "ревю"

    Да има отворен браузър и може да си джиткаш.Но няма флаш плеър.Клиповете от vbox7 не можеш да ги гледаш.Отделно има и различни приложения за интернет.За youtube си има приложение от което си се гледат прекрасно.

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #882

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat
    Да попитам един въпрос за 3Д. Взех си LG42LW5500.Компютъра ми е с НВидия 9600GT видео карта.Няма директен НДМИ изход ,а има в комплекта преходник единият му край е за монитора където влиза ,а др. е НДМИ.Взех си кабел уж 1.4 версия така ми казаха в магазина.И като пусна филма на 3Д-то на опциите на телевизора е активно само 2Д-3Д .Другите не са активни.Какъв е проблема от кабела иили от видеокартата.Иначе в опциите на картата има 3Д.
    "Проблема" е, че трябва да се зададе картата да вади изходна резолюция за телевизора - 1980x1080p.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    325
    #883

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    "Проблема" е, че трябва да се зададе картата да вади изходна резолюция за телевизора - 1980x1080p.
    Ами то най голямата която я показва е 1600-1200.Взех и един лаптоп за проба на комшията ,последен модел на 1 месец е.Има НДМИ изход видео картата.Процесора е I 7 .Пуснахме 3д филма и пак същото е активно е на телевизора само 2Д-3Д ,другите 4 опции не са активни.Вече не знам какъв е проблема.Кабела ако не е 1.4 версия само от това ли е проблема.За такъв ми го продадоха.Да ходя да се разправям с продавачите ли или нещо друго е.Видеокартата е НВИДИЯ 525м.Някакви настройки на лаптопа ли трябва или не.Трябвало да тръгва без настройки филмите.Пуснах го от флашка и си тръгна.Само субт. не тръгнаха но това не е проблем сега.Затова искам да ги плейвам от комп. за да не се занимавам с субтитри и ,ДТС-и и др. работи.С Пот плеара го пускаме и с КМ пробваме не става.

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #884

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat
    Ами то най голямата която я показва е 1600-1200.Взех и един лаптоп за проба на комшията ,последен модел на 1 месец е.Има НДМИ изход видео картата.Процесора е I 7 .Пуснахме 3д филма и пак същото е активно е на телевизора само 2Д-3Д ,другите 4 опции не са активни.Вече не знам какъв е проблема.Кабела ако не е 1.4 версия само от това ли е проблема.За такъв ми го продадоха.Да ходя да се разправям с продавачите ли или нещо друго е.Видеокартата е НВИДИЯ 525м.Някакви настройки на лаптопа ли трябва или не.Трябвало да тръгва без настройки филмите.Пуснах го от флашка и си тръгна.Само субт. не тръгнаха но това не е проблем сега.Затова искам да ги плейвам от комп. за да не се занимавам с субтитри и ,ДТС-и и др. работи.С Пот плеара го пускаме и с КМ пробваме не става.
    Версията на HDMI не е важна - 1.3 е достатъчен. Нещо не правите както трябва.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    325
    #885

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/


    Версията на HDMI не е важна - 1.3 е достатъчен. Нещо не правите както трябва.
    [/quote]
    Ок явно щом казваш при нас е проблема.А с моята видеокарта ще подкарам ли 3Д с този преходник или не е възможно.И някой който има тази видеокарта ,става въпрос за лаптопа как подкарва 3д да даде мнение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 59 от 96 ПърваПърва ... 949575859606169 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе