Страница 48 от 96 ПърваПърва ... 38464748495058 ... ПоследноПоследно
Резултати от 706 до 720 от общо 1430

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #706

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Имам едно питане за THX режима - телевизора е LW659S

    Пускам THX и THX3D от сервизното.
    Като вляза в настройките виждам "THX" и "THX дневно" или нещо подобно беше. Мога да ги задавам.
    Всичко е наред с THX-то като гледам цифрова телевизия и "THX 3D" при гледане на 3D.
    Обаче ако гледам филм от флашката на видео настройки нямам THX има си стандартното "Кино". "Експерт1" и "Експерт2" също ги няма.
    Някой да има идея това нормално ли е или пък от къде мога да ги включа при гледане на филми от флашката.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #707

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    tweeg,сподели как влезе в сервизното меню?

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #708

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Обяснявам стъпка по стъпка:
    1) от Комет(http://www.comet.bg/main/index.html) си купувате
    - жакче - http://www.comet.bg/shop/datasheet1....tNumber=AP-340
    - два леда - http://www.comet.bg/shop/datasheet1....ber=SIR-34ST3F
    2) на ледовете краката са с различна дължина. Усуквате късия крак на единия лед с дългия на другия и обратно. Така получените усуквания ги започвате на ляв и десен канал на жака (масата я режете да не пречи)
    3) теглите ей това файлче - http://openlgtv.org.ru/wiki/index.ph...LG-service.zip
    4) Записвате *.mp3-тата на "каквото имате" - телефон, компютър, плеърче и т.н. (може и wav-овете, ама моето SANG-че не ги плейва )
    5) Бодвате жака със запоените диоди в "каквото имате"
    6) Включвате телевизора със стандартното дистанционно
    7) насочвате жакчето с диодите към телевизора и плейвате serv_EzAdjust.mp3
    8) въвеждате парола 0413 (на старите 0000)

    Готово

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1326840415[/time]_________________________________________________

    Ей тук намерих нещо интересно, ако някой се интересува
    Сервизно за 55LW9500
    http://www.scribd.com/doc/76151157/KRSVM000192911-b1-1

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    9
    #709

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте. Не знаех каде точно да пиша, дано не сам сгрешила. Проблема ми е следния - имам 3д телевизир LG 42LW4500 и сега си взех и HDMI кабел, но не ми е ясно как да си пусна 3д филм от компиутара на ТВ-то. Като кача 3д филма на USB-то и дирекно в ТВ-то си трагва филма и от дистанционото на тв-то си давам опцията за 3д(избирам си какъв е филма - дали хоризонтално или вертикално ми е на две и то си слива картината и няма проблем, но през HDMI нз. Пробвах да използван ТВ-то за втори монитор (виждам си дестопа само на тв-то а монитора на компа е черен нз дали така тряба да е) и да пусна 3д филма но не ми дава да ползвам тези опции за 3д-то, дава ми само от 2д към 3д. от плеяра ли се прави нещо? Какво трябва да направя?

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #710

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Много се оплакват от това,но за друго освен да пробваш с друг кабел решение не съм прочел!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    56
    #711

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    tweeg, а тази машинка с жака и диодите, продаваш ли я?

    И според теб стана ли по-хубава картина като активира THX?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #712

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от tougherty
    tweeg, а тази машинка с жака и диодите, продаваш ли я?

    И според теб стана ли по-хубава картина като активира THX?
    Проблемът е, че не мога да подкарам THX на филм от флашката за да кажа по-добре ли е или не, защото някак си THX на новините по телевизията през цифровия кабел ...

    Другото, което се мъчих да включа е USB Hub-a.
    Проработи, но пък след изключванe и включване на ТВ-то от дистанционното не ми лови Magic Motion-a.
    Трябва да го извадя и вкарам наново , което си е гадно.

    Някой има ли на идея тази опция от сервизното меню за какво е
    USB Swap
    при мен (42LW659s) беше сетната на 1.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #713

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg
    Имам едно питане за THX режима - телевизора е LW659S

    Пускам THX и THX3D от сервизното.
    Като вляза в настройките виждам "THX" и "THX дневно" или нещо подобно беше. Мога да ги задавам.
    Всичко е наред с THX-то като гледам цифрова телевизия и "THX 3D" при гледане на 3D.
    Обаче ако гледам филм от флашката на видео настройки нямам THX има си стандартното "Кино". "Експерт1" и "Експерт2" също ги няма.
    Някой да има идея това нормално ли е или пък от къде мога да ги включа при гледане на филми от флашката.
    Това са режими за гледане през нощта -"THX", и през деня -"THX дневно"
    Режим "THX" е активен само през антенният вход и HDMI портовете, но не и през USB!



  11. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #714

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от taina87
    Пробвах да използван ТВ-то за втори монитор (виждам си дестопа само на тв-то а монитора на компа е черен нз дали така тряба да е)
    не трябва да е така в този случай не си го задал като втори монитор
    но няма значение сложи го да е FullHD

    Цитат Първоначално публикувано от taina87
    и да пусна 3д филма но не ми дава да ползвам тези опции за 3д-то, дава ми само от 2д към 3д. от плеяра ли се прави нещо? Какво трябва да направя?
    филма който пускаш 3D ли е?

    ако е 3D си провери настройките на видео картата проблема не е в телевизора

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    38
    #715

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    момчета ще ми кажете ли как стои въпроса с херцовете при lw5590,възможно ли е да се гледа през HDMI на 100 херца

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    9
    #716

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Имам следните 2 проблема:
    1. Като включа HDMI кабела в ТВ-то и в компютъра монитора на компютъра се угася, налага се рестарт след който монитора не се включва, а ТВ-то ми става като монитор. Рових из настройките на видео картата но нищо не можах да направя не ( видео картата е AMD Radion HD6530D, ТВ-то е LG 42LW4500)
    2. Като пусна филм 3d (пробвах и с Stereoscopic Player, който ми препоръчахте и с PotPlayer резултата е еднакъв) първоначално филма е на 2 части (гледам с пасивни очила) от ТВ-то си давам опцията за 3d която отговаря на начина по които е разделен филма и ок но от ляво и от дясно ми излиза сякаш част от картината ( в смисъл в средата си върви филма както трябва, а от ляво и от дясно копира половината екран)

    Моля, помагайте

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    8
    #717

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    телевизора е LW5590,вчера ми изчезна един от каналите и като номер и като програма какво да направя

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    56
    #718

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от taina87
    Имам следните 2 проблема:
    1. Като включа HDMI кабела в ТВ-то и в компютъра монитора на компютъра се угася, налага се рестарт след който монитора не се включва, а ТВ-то ми става като монитор. Рових из настройките на видео картата но нищо не можах да направя не ( видео картата е AMD Radion HD6530D, ТВ-то е LG 42LW4500)
    2. Като пусна филм 3d (пробвах и с Stereoscopic Player, който ми препоръчахте и с PotPlayer резултата е еднакъв) първоначално филма е на 2 части (гледам с пасивни очила) от ТВ-то си давам опцията за 3d която отговаря на начина по които е разделен филма и ок но от ляво и от дясно ми излиза сякаш част от картината ( в смисъл в средата си върви филма както трябва, а от ляво и от дясно копира половината екран)

    Моля, помагайте
    1. Кликаш с десен бутон на мишката върху десктопа. Избираш "choose display settings", явно в момента е избрана опцията, "show desktop only on 1". Промени я на "duplicate these displays", после "apply", "keep these settings" и монитора няма да ти се гаси кoгато е пуснат телевизора, а ще работи успоредно с него.

    2. Сваляш и инсталираш Total Media Theater 5. Отваряш с него 3D филма и горе вдясно има една опция да избереш 2D или 3D. Цъкаш на 3D и гледаш филма без да пипаш каквото и да е по телевизора.

    P.S. Ако още не си го направил, си ъпдейтни Ati Catalyst до най-новата версия и ако не ти излиза на 3D филма, който пускаш с Total Media Theater 5 (както съм описал в т.2), отиди в 3D опциите на плеъра (там където има дадени едни пеперудки една до друга, една под друга и т.н.), и там избери HD3D.

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    9
    #719

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Като кликна с десен бутон на мишката върху десктопа не ми излиза "choose display settings" каде мога да го видя? Трябва ли да са свързани ТВ-то и компютъра когато правя това, или може да го направя преди да ги свържа?
    Какво е Ati Catalyst ?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    56
    #720

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Трябва да са свързани. С какъв Windows си? Ati Catalyst най-грубо казано e драйвъра на видеокартата ти

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 48 от 96 ПърваПърва ... 38464748495058 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе