Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 132

Led крушки - led лампи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    46
    #46

    Отговор: Led крушки - led лампи

    По принцип при LED Луничките не би трябвало да има такава голяма разлика в дефектирането между 12 и 220 Волта - Както е при халогенните им аналози

    Все пак обаче практиката показва че може би е по добре на 12 Волта защото там нагряването е частично разпределено между трафа и луничката - На тестовият стенд който ползвам след продължителна работа 220 Волтовата луничка определено е по топла от аналогичният модел на 12 Волта

    Но пък от друга страна захранването оскъпява системата и ако евентуално се повреди е голяма разправия да се смени ако няма оставен достъп до него.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #47

    Отговор: Led крушки - led лампи

    За луничките е лесно - влагозащитеното захранване, което е дълго и тънко, и се побира през дупката на луничката, стига да има поне 7-8 см отгоре, а то почти винаги има.
    Зор е при алуминиевите профили с лед лента , тогава няма къде да се скрие, освен ако кабелите не минават някъде отзад, но обикновено това трябва да се направи предварително.
    Не съм гледал скоро подробно сайта ви, но е хубаво да имате (може и да имате, не съм видял) някаква част относно монтаж, съвети, предварителна подготовка и т.н.
    Примерно по-предния пост с банята - аз в 5 кв. м. имам само 4 лунички по 5 вата, но с ъгъл на светене 120 градуса ако не се лъжа , и е много равномерно светло. Така че, една подстраница "полезни съвети" биха били полезни наистина.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    46
    #48

    Отговор: Led крушки - led лампи

    За мое съжаление колегата dodo_pv се оказа прав за 6 Ватовите крушки с фасунга Е14 - След няколкодневни тестове в топли помещения при продължително използване прегряват и започват да дават дефекти. Спираме ги от продажба и благодарим на колегите които ни обърнаха внимание за да ги спрем навреме.

    Явно за малко не им стига охлаждането защото в по студени помещения като в нашият склад няма изгорели, както и от същият модел само че с фасунга Е27 на който корпусът му е малко по голям. За съжаление китайчетата са икономисали от охлаждане и в този случай се оказа фатално.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #49

    Отговор: Led крушки - led лампи

    Крушки с фасунга G4 очакват ли се в магазина?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    46
    #50

    Отговор: Led крушки - led лампи

    Цитат Първоначално публикувано от saint056a Виж публикацията
    Крушки с фасунга G4 очакват ли се в магазина?
    В магазина има няколко бройки които сме зареждали за проба но са доста слаби като излъчвана светлина и за това и не сме ги качвали на сайта - то и на тази малка база няма как да се направи нещо по силно в този размер

  7. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #51

    Отговор: Led крушки - led лампи

    А как стои въпроса с G9!?/Аналогичен въпрос,както за G4/..........Видях,че предлагате два вида-топла и студена светлина.Това добре,но ме притеснява наличието на едно стъкло на осветителните тела,на 14мм от фасунката,не знам дали тия тела ще се "намушат"в този отвор!?Има ли възможност да дадете размери външни на крушките,ако не са 1:1 с халогенките G9?Дано питането ми е ясно!
    Този пост е редактиран от slovaka; 10-01-14 в 12:21.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #52

    Отговор: Led крушки - led лампи

    и за цокъл - R7s 118mm led Dimmable - топла светлина си търся, по възможност с над 1к лумена?
    Благодаря предварително...

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #53

    Отговор: Led крушки - led лампи

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    и за цокъл - R7s 118mm led Dimmable - топла светлина си търся, по възможност с над 1к лумена?
    Благодаря предварително...
    Те това и аз го търся, ама на най. По сайтове има и с повече лумени, ама тук не внасят явно.

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #54

    Отговор: Led крушки - led лампи

    Цитат Първоначално публикувано от krushki.com Виж публикацията
    В магазина има няколко бройки които сме зареждали за проба но са доста слаби като излъчвана светлина и за това и не сме ги качвали на сайта - то и на тази малка база няма как да се направи нещо по силно в този размер
    На G4 лед и аз търся... Имате ли или нямате? Не ми трябва мощност за декорация са ми...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    46
    #55

    Отговор: Led крушки - led лампи

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    На G4 лед и аз търся... Имате ли или нямате? Не ми трябва мощност за декорация са ми...
    Да в магазина ни имаме - В онлайн магазина не ги предлагаме

    Словака - G9 които предлагаме са доста по големи от халогенните - Височина - 80мм Диаметър - 30мм
    Не влизат в голяма част от полилеите но това е единственото което съм виждал на този цокъл и реално свети - Всичко останало което ми е попадало е било само за декорация

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #56

    Отговор: Led крушки - led лампи

    G9 е много кофти от към лед. Там дето са големи, ама и като гледам близките години надали ще има технология да заприличат по големина на халогенните.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #57

    Отговор: Led крушки - led лампи

    Доста се чудя дали да не взема 2 от тези... ?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #58

    Отговор: Led крушки - led лампи

    Хайде крушки.ком да си кажат мнението, че имам един "лед проблем", който малко ме дразни .
    Имам 14 бр. лед крушки по 12 волта. В началото бях сложил едно обикновено захранване ( от тези със щепсел ) но след 3-4 часа работа май прегряваше и заповаха да мигат всички крушки през секунда някъде. Като поизстине след 10 мин и мак работи. Дразнеше ме, и купих едно влагозащитено - от този вид, но 60 вата - IP67 Влагозащитено LED ЗАХРАНВАНЕ 12V 3A 36W - 16.90лв .
    Няколко месеца нямаше проблеми, крушките са светели и по 10 часа нон стоп. Обаче от месец някъде, от време на време пак мигат (5-6 пъти се е случвало), но по странен начин, няма такт в мигането сякаш, и примерно преди малко след 5-6 секунди мигане пак се оправи, някак си не изгасват докрай като мигат.....
    Та въпроса ми е, дали е пак от захранването, или може да е друго.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #59

    Отговор: Led крушки - led лампи

    http://vbox7.com/play:6b286e2ee6
    Видео споделяне / VBOX7
    Ето го "святкането", дори и няколко секунди след спиране на 220-те волта.
    60W захранване, около 42 лунички.
    Снощи - 20 минути след светването пак замигва, изключвам, след няколко минути светвам, 3-4 часа свети без проблем.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    46
    #60

    Отговор: Led крушки - led лампи

    Нямам представа от какво може да се получава този проблем, вероятно проблемът е в захранването свържете се с нашите колеги да ви изпратят по мощно за да проверите дали с него ще се проявява този проблем.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. DDR2 800MHz 4x2GB Kingston, Авто крушки, NOKIA 113-SAMSUNG
    От divxxx във форум Продава
    Отговори: 13
    Последно: 11-05-13, 16:00
  2. Как да защитя крушки от кражба?
    От roumen68 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 28
    Последно: 30-04-11, 14:55
  3. Отговори: 24
    Последно: 02-01-11, 08:51
  4. Разклонител за крушки - откъде?
    От vitoshabg във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-10, 22:53
  5. Димващи се енергоспестяващи крушки
    От drianov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 20-02-09, 13:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе