Страница 6 от 9 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 132

Led крушки - led лампи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #76

    Отговор: Led крушки - led лампи

    тия по нашите магазини да не мислиш, че идват от Норвегия

    цената х2 - х3 помага на търговците да дават гаранция и да сменят, демек и на тях не им е лесно

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #77

    Отговор: Led крушки - led лампи

    е ,много ясно но от китайска до китайска има известна разлика то всичко е китайско .. просто аз вземах от най евтините ( макар че тука ги гледам по 6-7 лв са точно същите ) .. като цяло не си заслужават тия ЛЕД-ове малко изкарват освен това те са примерно 5 вата ама консумират повече .. колко точно не съм мерил но греят доста ,захранването им е много некачествено и с ниско КПД

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    46
    #78

    Отговор: Led крушки - led лампи

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    е ,много ясно но от китайска до китайска има известна разлика то всичко е китайско .. просто аз вземах от най евтините ( макар че тука ги гледам по 6-7 лв са точно същите ) .. като цяло не си заслужават тия ЛЕД-ове малко изкарват освен това те са примерно 5 вата ама консумират повече .. колко точно не съм мерил но греят доста ,захранването им е много некачествено и с ниско КПД
    "Точно същите" е много относително понятие - реално всички изглеждат еднакво има 2-3 фабрики които правят телата за крушките и луничките общо правят около 10 дизайна и за това на външен вид всичките си приличат
    Обаче има десетки малки фабрики които произвеждат драйвъри и точно от там идва разликата над 90% от повредите идват от проблеми с драйвърите или липса на охлаждане и обикновено те засягат цялата партида - практиката показва че ако се заменят драйвърите с качествени няма проблеми.

    Относно консумацията - практиката е да се пише че са по мощни от колкото са реално за това и остава впечатлението че не светят достатъчно

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #79

    Отговор: Led крушки - led лампи

    по-разпространената практика е да се лъже, че светят х10, докато верният коефициент е по-скоро х5-х7 (най-вече в зависимост дали става дума за топла или студена светлина)

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #80

    Отговор: Led крушки - led лампи

    А тези колко лумена са? G5.3 12V Димираща Луничка 5W Бяла Светлина 4500K - 11.50лв ..не знам защо няма информация за това на сайта ви и как им даватe 5W с 9/5630 диода..?

  7. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,226
    #81

    Отговор: Led крушки - led лампи

    Цитат Първоначално публикувано от nikolov333 Виж публикацията
    А тези колко лумена са? G5.3 12V Димираща Луничка 5W Бяла Светлина 4500K - 11.50лв ..не знам защо няма информация за това на сайта ви и как им даватe 5W с 9/5630 диода..?
    Ами те са задължени да пишат всички данни от енергийния етикет на сайта си, но от немърливост или нещо друго са го спестили. И в двата случая това е незаконно благодарение на европейското законодателство. Аз на ваше място бих се оплакал на комисията за защита на потребителите, че този търговец не представя пълна информация за продуктите, които предлага на сайта си. Доката ние потребителите не натискаме търговците да спазват правилата те винаги ще ги заобикалят, за да ни минат по един или друг начин.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #82

    Отговор: Led крушки - led лампи

    гледам, на 18 септември т.г. съм направил поръчка от крушки.цом, и от седмица вече лед крушката в кухнята е сменена с обикновена енергоспестяваща, защото се размига неконтролируемо. Тая крушка дали е работила по няколко часа на ден дори Някой знае ли това мигане лесно поправимо ли е и дали изобщо си струва главоболието или да отива всичко в коша. Нямам намерение да изпращам и получавам една лампичка по куриери за да се възползвам от гаранцията.

    ПП Светодиодната лента и тя на две места по 3 светодиода светят различно. Много фира дават тези китайки

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #83

    Отговор: Led крушки - led лампи

    Това с мигането на лед крушките за мене е от прегряване и лошо охлаждане на тялото на крушката. Имах такъв проблем с една 7W лед луничка, но беше сложена в затворено тяло Led,Led осветление,Led лампи,Led полилеи,Led крушки,Led аплици,стълбове,лампиони,Led тела за вграждане,прожектори,фенери ,бани, кухни, офиси, градини,луни за басейни,Led лампи за търговски обекти, Led прожектори и вътре няма как да се охлади добре.. Междо другото поръчах си тези от по-горния ми коментар G5.3 12V Димираща Луничка 5W Бяла Светлина 4500K - 11.50лв и съм доста доволен от качеството..изглеждат почти като "маркови" Реалните данни на този модел са дадени тук http://www.limaled.bg/index.php?main...qrhev4p0nae425 като тези уж са вносители, но цените им са по-високи, може би заради гаранцията.. А лед лентата същото зависи от производителя и от охлаждането ако е от по-мощните..
    Този пост е редактиран от nikolov333; 08-11-15 в 22:53.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #84

    Отговор: Re: Led крушки - led лампи

    Искам да попитам какво ви е мнението за лед крушките и лед пурите произвеждани от Окта Лайт АД - България - Продукти - LED лампи?
    И като казвам "мнение" имам предвид на първо място какво е качеството им в сравнение с други предлагани на пазара?..
    На второ място - Конкурентни ли са?
    Благодаря за мненията!

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #85

    Отговор: Led крушки - led лампи

    имах "удоволствието" да си закупя 8 ЛЕД крушки от "промоцията" на v-tac .. до тук добре ,светят .. 10 ватови ,по 4.70 лв .. но след около месец почнаха проблемите с тях - трептене на светлината ,синеене ,спадане на интензитета ,но светят .. няма да се занимавам с гаранции за 30тина лв за тия ментета ,но ви съветвам да не купувате от тоя сайт нищо ...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #86

    Отговор: Led крушки - led лампи

    Аз ползвам 15-тина крушки от тях повече от година и нямам проблеми. Възможно качеството да не е това, което беше, когато навлизаха на пазара.
    Този пост е редактиран от gurcayy; 30-12-15 в 18:32.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #87

    Отговор: Led крушки - led лампи

    И аз имам 2 - 10 и 7 вата - на няколко месеца. За сега няма никакви забележки, светят си както в началото. А се ползват доста.

  16. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #88

    Отговор: Led крушки - led лампи

    Аз използвам 7 крушки 10W в къщи и 19 също 10W във входа от около 3 месеца. Едната е 2700К и всички други са 4500К. До сега не е имало проблем с нито една от тях. Разхода на енергия падна с над 30% като осветеността се подобри значително (за входа).

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #89

    Отговор: Led крушки - led лампи

    Така , едната от 10 ватовите ми крушки на V-tac изгоря след дълга служба цели 2 месеца .. ( гледам че пак са на промоция ) - отворих я и какво да видя - 20 броя 2835 т.е. 4 вата номинални ,честито на "печелившите" .. отделно изработката вътре е като от час по трудово - примерно захранващите жички са сложени на пластмасовия корпус и отгоре е завита фансунгата ,чудесно просто и осигуряващо "идеален" контакт - няма спойка за какво да има .. платчицата е опечена ,нямам никакво намерение да се занимавам с ремонта и ..

  18. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #90

    Отговор: Led крушки - led лампи

    А защо не я върна? Крушките имат 2 години гаранция...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 9 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. DDR2 800MHz 4x2GB Kingston, Авто крушки, NOKIA 113-SAMSUNG
    От divxxx във форум Продава
    Отговори: 13
    Последно: 11-05-13, 16:00
  2. Как да защитя крушки от кражба?
    От roumen68 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 28
    Последно: 30-04-11, 14:55
  3. Отговори: 24
    Последно: 02-01-11, 08:51
  4. Разклонител за крушки - откъде?
    От vitoshabg във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-10, 22:53
  5. Димващи се енергоспестяващи крушки
    От drianov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 20-02-09, 13:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе