Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор LG ?

Гласували
384. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" LCD и по-малко

    23 5.99%
  • 32" LCD

    142 36.98%
  • 37" LCD

    69 17.97%
  • 42" LCD

    123 32.03%
  • 47" LCD

    23 5.99%
  • 55" LCD

    4 1.04%
Страница 129 от 151 ПърваПърва ... 79119127128129130131139 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,921 до 1,935 от общо 2263

LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,502
    #1921

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Shipcov_BG
    Здравейте преди седмица си купих си 32 LD450 и искам да попитам защо се получава така:
    Като настроя за държава Унгария намирам 96 цифрови,16 радиа, 53 аналогови канала.
    Ако настроя за държава Финландия (поне така съветват в целия форум) намирам 65 цифрови,16 радиа, 51 аналогови канала. Къде греша?
    И при двата случая съм изключил автоматичното номериране на намерените канали.

    Днес пуснах и в Tool Option 3 Digital Eye от 0 на 1; отключих DivX player-а с помоща на два ИЧ светодиода, един 3,5 inch sterio жак за 1,20 лв. Успех на всички.
    Интересно значи при настройка Унгария -тунерът има по-разширен обхват отколкото при настройка Финландия....
    До всички собственици на LG- пробвайте и пишете какви са резултатите.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    3
    #1922

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    След много четене се престраших да активирам DIVX, MP3 и снимки на LG 26LD320. Телевизорът е произведен юни 2010г. и с DOWNGRADE на софтуера 3.15 на серията LG LH2000,3000,4000 се получи. Как става
    1.Сваляте си това: http://4storing.com/8ehjz9/3baed4f22...2da11f84f.html
    2.Записвате на USB Flash drive папката LG_DTV
    3.Включвате флашката в USB входа на телевизора и натискате MENU от дистанционното след това поставяте курсора на иконата OPTIONS -БЕЗ ДА ВЛИЗАТЕ В ПОДМЕНЮТО и натискате СЕДЕМ пъти бутона FAV(най-долния десен).
    4.Ще ви излезе меню с версията на софтуера за флашване (в случая 3.15.00).
    5.Натискате бутона ОК - телевизора започва инсталация и като достигне 100% се саморестартира и готово. Вече имате достъп до сервизното меню.
    6.След вход в сервизното меню (с натискането на бутоните ОК на ДУ и ТВ заедно) отивате САМО на Tool Option 3
    и задавате на JPEG/MP3 стойност 1 а на DIVX стойност HD.
    Кодът, с който се отвори сервизното меню беше 0000. После върнах 3,65 чрез следният способ - натискаме бутона "меню", поставяте курсора на подменю "Опция" (БЕЗ ДА ВЛИЗАТЕ В НЕГО !) След това от дистанционното натискате 7 пъти "9". На екрана ще се изпише "възстановяване завършено". Трябва да се изключи ТВ от ДУ и след повторно включване, той ще си е заредил сам началната версия 3,65, която е в него, но вече с отключен плеър.Телевизора ще ви предложи да пресканирате каналите, фърмуера ще е резервният.
    Благодаря на всички, които помагат с информация.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    88
    #1923

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Интересно значи при настройка Унгария -тунерът има по-разширен обхват отколкото при настройка Финландия....
    До всички собственици на LG- пробвайте и пишете какви са резултатите.
    Едва ли!
    Вероятно сканирането започва от различна честота.

    Така или иначе, за най-добри резултати е добре да има списъка с честотите/модулацията/скоростта

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,502
    #1924

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от anatolias
    След много четене се престраших да активирам DIVX, MP3 и снимки на LG 26LD320. Телевизорът е произведен юни 2010г. и с DOWNGRADE на софтуера 3.15 на серията LG LH2000,3000,4000 се получи.
    Благодаря на всички, които помагат с информация.
    Честито anatolias

    Цитат Първоначално публикувано от koko5
    Едва ли!
    Вероятно сканирането започва от различна честота.

    Така или иначе, за най-добри резултати е добре да има списъка с честотите/модулацията/скоростта
    Нищо не пречи да пробваш и да видиш от какава честота започва да сканира

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    88
    #1925

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от anatolias
    ...
    Само не разбрах защо описваш нещо, което сме го дъвкали поне 20 страници в тази тема. Още повече, че го има синтезирано на първа страница.

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Честито anatolias
    Нищо не пречи да пробваш и да видиш от какава честота започва да сканира
    При мен е от 112МHz. На друга държава, не помня коя беше 114... ако не ме лъже паметта.

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    3
    #1926

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    ЧЕСТИТО !
    Ще трябва закупиш отделен донгъл за Wireless LAN , за LG беше около 60лв.
    Мерси.
    Вече имам и донгъл - всичко работи (NETCAST, проиграване на филми/музика/видео чрез NERO от PC).

  8.  
     
  9. dsp
    dsp е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    119
    #1927

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ivo2010
    Здравейте, от вчера съм щастлив с LG 42LE5500. Благодаря на всички форумци за полезната информация и разбира се на й-вече на най-активните участници. Телевизора е супер. Не успях, обаче да се справя с Wireless AV link, който този модел трябва да има - просто не го виждам в настройките. Това означава ли, че за безжична мрежа трябва дотделен донгъл? На камък ударих и с НЕРО медиа център - в смиъсл че не компютъра не вижда ТВ то. Моля дайте ми насока какво не правя както трябва.
    Wireless AV link е нещо съвсем друго и няма общо към безжичната мрежа, има си го но изисква допълнително външно устройство а телевизора има само интерфейс (може да го видиш на задния панел). За Wi-Fi се иска специален USB адаптер, който се продава отделно и е доста скъп... но един обикновен мрежов кабел върши дори по-добра работа.
    За нерото - предполагам че имаш предвид Nero Media Home - та там идеята е не компютъра да вижда телевизора, а телевизора да вижда компютрите (ако имаш повече от един) и да може да "свири" файлове от тях... шерват се през нерото определени папки, пуска се сървъра и телевизора ако е закачен в мрежата вече може да вижда тези файлове... ако всичк е настроено както трябва разбира се.

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    3
    #1928

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от dsp
    Wireless AV link е нещо съвсем друго и няма общо към безжичната мрежа, има си го но изисква допълнително външно устройство а телевизора има само интерфейс (може да го видиш на задния панел). За Wi-Fi се иска специален USB адаптер, който се продава отделно и е доста скъп... но един обикновен мрежов кабел върши дори по-добра работа.
    За нерото - предполагам че имаш предвид Nero Media Home - та там идеята е не компютъра да вижда телевизора, а телевизора да вижда компютрите (ако имаш повече от един) и да може да "свири" файлове от тях... шерват се през нерото определени папки, пуска се сървъра и телевизора ако е закачен в мрежата вече може да вижда тези файлове... ако всичк е настроено както трябва разбира се.
    Мерси, но NKD вече ми обясни. От предната ми публикация може да видиш, че вече имам специалния WI-FI адаптер (aka USB dongle). Въпросът е, че рекламата на ТВ-то е подвеждаща - никъде не пише "Поддържа Wireless AV link", а го рекламират че има такава. Има малко разлика нали. С кабел става, но не е моя случай, тъй като трябва да прекарвам такъв, а не е много удачно сега. Иначе НЕРО-то да вижда ТВ то имам предвид че все пак донгъла се вижда в списъка устройства.
    Поздрави

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    5
    #1929

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте
    До сега не съм писал в този форум но ето че дойде време
    Изчел съм го на 100%
    Имам телевизор 37lh3000 и да съм честен съм супер доволен.Префлашван е поне 20 пъти до сега.Искам обаче да му пусна и интернет.Инсталирал съм и LGMOD 1.4.До тук всичко е добре.Използвам един usb-lan адаптер с чип dm9601.Имам инсталирани драйвери за него.Дъното го засича но не иска да го стартира.Пробвах и с wifi карта едимакс но за нея не мога да инсталирам драйверите rt73.ko.Моля ако някой има наблюдения да сподели.И още един въпрос.
    При инсталиран lgmod трябва ли да се появи в менюто на телевизора.Може ли да се смени и софтуера с американските модели защото при тях има и функция за NETCAST.
    Благодаря предварително на по-компетентните от мен.
    П.С.
    Искам само да споделя че има много лесен начин за влизане в сервизното меню без дистанционно и префлашване
    Трябва ви само кабел и една програма (teraterm)
    Ако има интерес ще опиша по-подробно как става
    Лек ден на всички

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,502
    #1930

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от gstaykov
    Може ли да се смени и софтуера с американските модели защото при тях има и функция за NETCAST.
    Не! Шаситата им са различни /други процесори/-съответно и драйвъра/фърмуера/ е различен. Ако го направиш -телевизорът ти ще блокира и няма да имаш картина и звук. Ще се наложи препрограмиране на ЕЕPROM /това се прави само в София/.
    Според мен няма как да му пуснеш интернет понеже телевизорът ти няма драйвър за Wi-Fi донгъл. Обикновенно всеки производител ,вкарва драйвъри /в моделите телевизори/само за собствените си донгъли и затова не стават модели от други производители.

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    5
    #1931

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    За префлашването добре
    Но как са се справили тук
    http://www.lg-hack.info/cgi-bin/sn_f...=2679&tid=2844
    Аз и тук ударих на камък
    Пишат че е тествано с f5d5050.
    Сега съм си поръчал и такъв адаптер но се мъчех или да го пусна с dm9601 или с вифи донгъла EDIMAX EW-7318USg
    Благодаря

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,502
    #1932

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    За http://www.lg-hack.info/ не мога да ги коментирам.Въпреки ,че двама от членовете му ,ме поканиха при тях ,не разбирам от това което пишат /не съм специалист/-все едно ми говорят на китайски. Там всичко правиш на свой риск.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    30
    #1933

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Може ли да ми кажете как да отключа DIVX плеъра на LG LD 420.Четох на първата страница но нищо не разбрах.А колегата по горе който е дал линк със софтуер не се отваря.Благодаря ви предварително.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    24
    #1934

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    @ gstaykov
    Цитат Първоначално публикувано от gstaykov
    . . .
    П.С.
    Искам само да споделя че има много лесен начин за влизане в сервизното меню без дистанционно и префлашване
    Трябва ви само кабел и една програма (teraterm)
    Ако има интерес ще опиша по-подробно как става
    Този метод мисля, че го няма тук описан. А и най цените уроци са тези, които някой описва лично как нещо е направил. Между другото да попитам за какво служи този LGMOD? До колкото подразбирам за LAN свързване или и за още нещо?

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,502
    #1935

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ico_3
    Може ли да ми кажете как да отключа DIVX плеъра на LG LD 420.Четох на първата страница но нищо не разбрах.А колегата по горе който е дал линк със софтуер не се отваря.Благодаря ви предварително.
    Ето ти фърмуера /има и версия 3,15/
    http://lgusb.wikispaces.com/
    Шасито в моделите 26 LD 420 и 32 LD 420 е като на миналогодишните LH3000 /тоест Saturn6/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 104
    Последно: 21-10-16, 16:49
  2. Ferguson / FAQ - на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 4
    Последно: 08-07-16, 17:42
  3. Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1357
    Последно: 05-05-11, 11:07
  4. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  5. Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2567
    Последно: 07-12-10, 14:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе