Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор LG ?

Гласували
384. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" LCD и по-малко

    23 5.99%
  • 32" LCD

    142 36.98%
  • 37" LCD

    69 17.97%
  • 42" LCD

    123 32.03%
  • 47" LCD

    23 5.99%
  • 55" LCD

    4 1.04%
Страница 131 от 151 ПърваПърва ... 81121129130131132133141 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,951 до 1,965 от общо 2263

LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    21
    #1951

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Може ли да качиш другаде файла ? За моя lg 22ld320 същия ли файл трябва да ползвам за фирмуеър 3.15 ?
    Как влезе в сервизното меню ? С дистанционното от телевизора ли ?

    Цитат Първоначално публикувано от anatolias
    След много четене се престраших да активирам DIVX, MP3 и снимки на LG 26LD320. Телевизорът е произведен юни 2010г. и с DOWNGRADE на софтуера 3.15 на серията LG LH2000,3000,4000 се получи. Как става
    1.Сваляте си това: http://4storing.com/8ehjz9/3baed4f22...2da11f84f.html
    2.Записвате на USB Flash drive папката LG_DTV
    3.Включвате флашката в USB входа на телевизора и натискате MENU от дистанционното след това поставяте курсора на иконата OPTIONS -БЕЗ ДА ВЛИЗАТЕ В ПОДМЕНЮТО и натискате СЕДЕМ пъти бутона FAV(най-долния десен).
    4.Ще ви излезе меню с версията на софтуера за флашване (в случая 3.15.00).
    5.Натискате бутона ОК - телевизора започва инсталация и като достигне 100% се саморестартира и готово. Вече имате достъп до сервизното меню.
    6.След вход в сервизното меню (с натискането на бутоните ОК на ДУ и ТВ заедно) отивате САМО на Tool Option 3
    и задавате на JPEG/MP3 стойност 1 а на DIVX стойност HD.
    Кодът, с който се отвори сервизното меню беше 0000. После върнах 3,65 чрез следният способ - натискаме бутона "меню", поставяте курсора на подменю "Опция" (БЕЗ ДА ВЛИЗАТЕ В НЕГО !) След това от дистанционното натискате 7 пъти "9". На екрана ще се изпише "възстановяване завършено". Трябва да се изключи ТВ от ДУ и след повторно включване, той ще си е заредил сам началната версия 3,65, която е в него, но вече с отключен плеър.Телевизора ще ви предложи да пресканирате каналите, фърмуера ще е резервният.
    Благодаря на всички, които помагат с информация.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    83
    #1952

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте,от няколко дни съм собственик на 37LE5500.Тъй като до момента имам наблюдение само върху плазми искам да попитам,при гледане под-ъгъл картината избледнява.Това нормално ли е или не?Благодаря предварително за отговорите.

  4. dsp
    dsp е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    119
    #1953

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Нормално е под по-остър ъгъл да се губи контраст, особено по диагонала на матрицата - хоризонтално или вертикално е много по-слабо изразен този ефект (при S-IPS матриците поне). Но при нормални ъгли на гледане примерно до 45 градуса отклонение от перпендикуляра не би трябвало да има практически никаква значителна разлика...

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,463
    #1954

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от JavorS
    Здравейте. Имам следния проблем с връзването на компютър към телевизор LG 32LF2510. Операционната система е Windows 7 64-bit, видеокартата ATI Radeon HD5670. Свързвам телевизора и компютъра чрез HDMI (кабел HAMA 2m, евтин). Windows-а ми дава recomended resolution 1360x768, но ми дава да избирам и по-големите разделителни способности до 1920х1080. Когато избера 1920х1080 обаче се получава влошаване на картината(предполагам защото решава, че това не е native resolution за телевизора) и освен това не заема целия екран, а оставя празно място отвсякъде. Не съм пробвал все още през RGB как се държи. Някакви идеи ?
    Доколкото знам серията LF е с орязани възможности при връзката с компютър.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    21
    #1955

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от markata
    Може ли да качиш другаде файла ? За моя lg 22ld320 същия ли файл трябва да ползвам за фирмуеър 3.15 ?
    Как влезе в сервизното меню ? С дистанционното от телевизора ли ?
    никой ли не може да ми отговори и да качи файла другаде ?

  7. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    5
    #1956

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от markata
    никой ли не може да ми отговори и да качи файла другаде ?
    Ето фирмуеър 3.15 за серията от 2009 LG LH 2000,3000,4000 http://ul.to/57ddza.
    АЗ съм с LG 37LH3000 и активирах DIVX, MP3 и снимките по метода с инфрачервения светодиод описан на 1 страница(който май върши работа и за моделите от 2010).

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    21
    #1957

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Благодаря много на колегата anatolias. Даде ми линк, с който флашнах моя LG 22LD320 /произведен Август 2010/. Ето работещ линк : http://dl.dropbox.com/u/4639/V3.15.0...0.97_flash.epk

    edit: ето и как изглежда новото меню
    http://store.picbg.net/pubpic/05/72/...fe8c5d0572.JPG
    http://store.picbg.net/pubpic/4A/11/...74fec34a11.JPG
    http://store.picbg.net/pubpic/A3/1C/...862ab7a31c.JPG
    http://store.picbg.net/pubpic/96/F1/...06ec8c96f1.JPG

    Цитат Първоначално публикувано от anatolias
    След много четене се престраших да активирам DIVX, MP3 и снимки на LG 26LD320. Телевизорът е произведен юни 2010г. и с DOWNGRADE на софтуера 3.15 на серията LG LH2000,3000,4000 се получи. Как става
    1.Сваляте си това: http://4storing.com/8ehjz9/3baed4f22...2da11f84f.html
    2.Записвате на USB Flash drive папката LG_DTV
    3.Включвате флашката в USB входа на телевизора и натискате MENU от дистанционното след това поставяте курсора на иконата OPTIONS -БЕЗ ДА ВЛИЗАТЕ В ПОДМЕНЮТО и натискате СЕДЕМ пъти бутона FAV(най-долния десен).
    4.Ще ви излезе меню с версията на софтуера за флашване (в случая 3.15.00).
    5.Натискате бутона ОК - телевизора започва инсталация и като достигне 100% се саморестартира и готово. Вече имате достъп до сервизното меню.
    6.След вход в сервизното меню (с натискането на бутоните ОК на ДУ и ТВ заедно) отивате САМО на Tool Option 3
    и задавате на JPEG/MP3 стойност 1 а на DIVX стойност HD.
    Кодът, с който се отвори сервизното меню беше 0000. После върнах 3,65 чрез следният способ - натискаме бутона "меню", поставяте курсора на подменю "Опция" (БЕЗ ДА ВЛИЗАТЕ В НЕГО !) След това от дистанционното натискате 7 пъти "9". На екрана ще се изпише "възстановяване завършено". Трябва да се изключи ТВ от ДУ и след повторно включване, той ще си е заредил сам началната версия 3,65, която е в него, но вече с отключен плеър.Телевизора ще ви предложи да пресканирате каналите, фърмуера ще е резервният.
    Благодаря на всички, които помагат с информация.

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    8
    #1958

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Имам LG 32LD650. Може ли някой да ми каже как да активирам тези 100Hz за които се твърди, че телевизора има. Какъвто и източник да свържа с ТВ-то все си работи на 50-60Hz. Четох и диска с инструкции за потребителя и първите постове в тази тема и никъде не намерих инфо за 100-те Hz. Има ли ги наистина?

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    5
    #1959

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте
    Понеже доста хора ми писаха на лични как се отключва юсб с кабел сега ще го публикувам тук
    Замен това си остава най лесният начин
    Като за начало имаме нужда от компютър кабел и програма
    Започваме с програмата
    Използвам teraterm pro v2.3 http://hp.vector.co.jp/authors/VA002416/teraterm.html
    Правим си един Null modem cables http://en.wikipedia.org/wiki/Null_modem
    Пускаме телвизора и изчакваме да зареди програмата
    След това в терминала на тератерм на сляпо пишем debug и след това натискаме U .
    Ще видите нещо от този вид
    =================== [ UI Keyboard Test Mode ] ===================
    '0' ~ '9' : Number Key, '-' : Dash
    ',' : Vol.Down, '.' : Vol.Up, '>' : Ch.Up, '<' Ch.Down
    '[' : Up, '/' : Down, ';' : Left, ''' : Right
    'M' : Main Menu, 'H' : Home Menu, 'X' : Exit, 'I' : Brief Info.
    'B' : flashBack, 'A' : SAP(audio), 'U' : Mute, 'P' : Pip
    'R' : Ratio, 'V' : Ext.Input, 'C' : Caption, 'F' : favorite
    'D' : DW TS, 'E' : HDMI_CEC 'G' : Guide, 's' : INSTOP
    'K' : In start, 'L' : Adjust
    [ESC] : UI Keyboard Mode Exit
    =================================================================
    За нас най-важни са бутоните K и L
    Надявам се да сте ме разбрали че това да обяснявам нещо ми е най-големия проблем
    Успех на всички

  12. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #1960

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kitana
    Имам LG 32LD650. Може ли някой да ми каже как да активирам тези 100Hz за които се твърди, че телевизора има. Какъвто и източник да свържа с ТВ-то все си работи на 50-60Hz. Четох и диска с инструкции за потребителя и първите постове в тази тема и никъде не намерих инфо за 100-те Hz. Има ли ги наистина?
    TruMotion=100 Hz. Това е функция на телевизора, не на външно устройство. Когато включиш външно устройство е препоръчително 100 Hz да са изключени.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    28
    #1961

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kitana
    Имам LG 32LD650. Може ли някой да ми каже как да активирам тези 100Hz за които се твърди, че телевизора има. Какъвто и източник да свържа с ТВ-то все си работи на 50-60Hz. Четох и диска с инструкции за потребителя и първите постове в тази тема и никъде не намерих инфо за 100-те Hz. Има ли ги наистина?
    От дистанционното - Menu - Картина - TruMotion - Ниско - така се включва-ползва се само когато гледаш динамични сцени-например спорт и т.н. Когато гледаш филми го изключвай.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    8
    #1962

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil
    TruMotion=100 Hz. Това е функция на телевизора, не на външно устройство. Когато включиш външно устройство е препоръчително 100 Hz да са изключени.
    под външно устройство имам предвид конзола и приемника на Булсатком. знам че 100Hz са функция на тв-то затова питам как да ги задам да работи на 100Hz.

    Цитат Първоначално публикувано от ilma1234
    От дистанционното - Menu - Картина - TruMotion - Ниско - така се включва-ползва се само когато гледаш динамични сцени-например спорт и т.н. Когато гледаш филми го изключвай.
    пробвах го това, защото на кутията на телевизора пишеше True Motion 100Hz, но пак в инфото ми показва, че работи на 60Hz, когато включа PS3 и 50Hz когато е на приемника на Булсат.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #1963

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kitana
    пробвах го това, защото на кутията на телевизора пишеше True Motion 100Hz, но пак в инфото ми показва, че работи на 60Hz, когато включа PS3 и 50Hz когато е на приемника на Булсат.
    Тези 50 и 60Hz и резолюцията която изписва са параметрите на входящия сигнал, който идва от съответното устройство. Телевизора обработва този сигнал и го визуализира с честота 100Hz.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    67
    #1964

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    От дистанционното - Menu - Картина - TruMotion - Ниско - така се включва-ползва се само когато гледаш динамични сцени-например спорт и т.н. Когато гледаш филми го изключвай.
    [/quote]
    А аз си мислех че TruMotion се включва на високо, благодаря за информацията

  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    8
    #1965

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от DigiPro
    Тези 50 и 60Hz и резолюцията която изписва са параметрите на входящия сигнал, който идва от съответното устройство. Телевизора обработва този сигнал и го визуализира с честота 100Hz.
    ОК мерси за разяснението. а резолюцията и с нея ли е така? имам предвид ако пише, че е 576i пак ли с толкова е картината или това е само входящия сигнал, ТВ-то променя ли я?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 104
    Последно: 21-10-16, 16:49
  2. Ferguson / FAQ - на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 4
    Последно: 08-07-16, 17:42
  3. Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1357
    Последно: 05-05-11, 11:07
  4. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  5. Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2567
    Последно: 07-12-10, 14:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе