Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор LG ?

Гласували
384. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" LCD и по-малко

    23 5.99%
  • 32" LCD

    142 36.98%
  • 37" LCD

    69 17.97%
  • 42" LCD

    123 32.03%
  • 47" LCD

    23 5.99%
  • 55" LCD

    4 1.04%
Страница 151 от 151 ПърваПърва ... 101141149150151
Резултати от 2,251 до 2,263 от общо 2263

LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2
    #2251

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Телевизора, тотално умря не може да се включи.
    Само червената светлина премигва, реагира на дистанционното,
    и не сетва синия цвят или нито говор нито картина.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #2252

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Смятам да си купя LG 42LX6500,някой които го има нека да сподели,заслужава ли си плюсове минуси,и тн.Благодаря!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    35
    #2253

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    В понеделник смятам да си купя нов телевизор.Модела съм го избрал LG 26LE5500.Днес един приятел ми каза, че като си купувам телевизора било хубаво да отделя около 100-150 лв. допълнително за някаква карта която се слагала отстрани на телевизора и по този начин повишавала много качеството на картина .Бил виждал някъде телевизор Сони с вкючена карта и бе такава и разликата в картината била огромна.Та въпроса ми е ако някой знае за какво става дума относно тези карти да помага.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    21
    #2254

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте!
    Имам 37LH4000. Знам, че с Tlledit могат да се редактират и трият програмите, но трябва да се влиза в сервизен режим.
    Интересува ме дали някой не е открил лесен начин за триене на програмите DTV.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    София - Младост
    Мнения
    171
    #2255

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    pesho 11

    Погледни последните постове на 129 страница. Може да го купиш от кабелния оператор или магазин за сателитна ТВ техника.

    Убеден ли си, че си заслужава да се разделиш с близо 1000 лв за толкова малко телевизорче.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    59
    #2256

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от alcant
    Отскоро имам LG 32 LD 550.Искам да отключа медиа плеъра,за да гледам през USB филми.Намерих и човек,който да го направи,но не знам да не се развали нещо и дали да рискувам.Моля за съвет ?
    Не се притяснявай..смело ...отключи usb медиа плеъра и си свиркай.А за тв-то ..няма да се развали споко.Успех

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на babayaga
    Тук е от
    Feb 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    23
    #2257

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    babayaga
    Хайде да помислим.... Планираш и инвестираш в даден модел. Пускаш го на пазара и се продава всичко. Ако си на мястото на производителя били харчил още пари ,за нещо което вече е произведено и продадено? Няма такъв луд който да харчи още пари за нещо вече пласирано на пазара. И още нещо, лицензите се купуват предварително-преди да е произведена продукцията, а не след продажбата и....Иначе рискуваш да бъдеш осъден.
    Няма как да стане това което искаш...но да се надяваме че в новите модели /2011/ ще има вграден DTS декодер.

    Такива договори се правят предварително
    http://www.dts.com/Corporate/Press_R...TV_Brands.aspx

    купи си лиценз ако искаш
    http://www.dts.com/Licensees/Apply_For_A_License.aspx
    Въпроса ми бе по-скоро теоретичен, защото е ясно, че ако стария телевизор почне да прави и мусака кой ще купи новия.
    Благодаря също така за разяснението.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    35
    #2258

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    ppbgbg

    Благодаря за инфото, много ми помогна.Иначе повярвай ми и аз искам 32 и нагоре инчов ТВ, но просто нямам място къде да го поставя!

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #2259

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Даунгрейда става ,само в модел LD320 !!!!!

    LD350/420/450/550 са на друго шаси с друг процесор и при тях влизането в сервизното става с универсално дистанционно.
    Zdrasti imam LG LD350 26 in4a formuerat mi e 03.00.25 vzeh si universalno distancionno SilverCrest kak po to4no se vliza v serviznoto menu za aktivirane na player molq vi pomognete mi, natiskah dvata OK no ni6to ne stava POMOGNETE.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    119
    #2260

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    искам да разбера лед телевизорите на lgдали си заслужават.ако някой има информация,нека я сподели.и за да съм по конкретен ще ви кажа,че съм се спрял на модела 42LD5500.продава се в техномаркет за около 1600лв.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #2261

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от koko313
    Здравейте!
    Извинявам се за първия си пост.
    Във връска с темата , реших да включа видео плеара на моя телевизор LG 37LH3000.
    Първо му зададох страна Финландия.
    Влязох в сервизното меню.
    menu (TV)+menu (ДУ) влиза в меню IN START
    menu(ДУ) + menu (TV влиза в същото меню IN START
    от меню IN START опитах да влеза в меню " EZ ADJUST"
    Tool Option3 с пореден номер 7 написах една седмица.
    При връщането ми от сервизното меню Телевизора ми загуби говор.
    Опитах се да въстановя, настройките по спомен числото там беше 1ХХХ.
    Аз въведох 57256 както е на PDFa.
    И телевизора умря.
    До колкото видях версията на софта ми е 2.20.
    Ще съм много благодарен на всички който може да ми помогнат!
    Носи го в сервиза. Не казвай че си влизал в сервизното меню/иначе ще си платиш солено/!! И без повнече такива експерименти-достатъчно добре е обяснено в началото на темата.



    Ето и нещо за съживяване на "мъртви" ТВ-та след направен неправилно ъпдейт

    Вот еще такую последовательность нашел -
    Для тех, кому нечего терять (тел погас после неудачной прошивки) :

    1) Берёте файл прошивки (не путать с архивом!! расширение файлика должно быть ".epk") и кладём в любую папочку на компе.
    2) Берёте нуль-модемный кабель для компорта (не путать с "прямым" кабелем для подключения модема! Сто рублей стоит.
    3) Выключаете тело (из розетки), цепляете кабель к компу и к телу.
    4) Запускаете на компе программу HyperTerminal (Пуск-Программы-Стандартные-Связь-HyperTermin al для windows XP).
    5) Мастер создания подключения попросит ввести имя (любое вводим), затем номер порта для подключения (вводим номер порта, к которому зацепили кабель), затем настройки порта (меняем только параметр скорости - предположительно ставим 115200), нажимаем "ок".
    6) Включаем телек, и начинаем жмакать в терминале кнопу Esc.
    7) Через непродолжительное время должно появиться приглашение mstar#
    8) Пробуем ввести команду Help. Если набираемые на клавиатуре символы не отображаются в терминале, то идём в Файл-Свойства-Параметры-Параметры ASCII - и ставим галку на пункте "отображать введённые символы на экране". Закрываем окошки настроек.
    9) Проверям команду Help - если вы видите то, что вводите и телек принял команду (показал список доступных команд), то переходите к самому интересному:
    10) Вводите команду Swuz, после чего нажимаете в меню терминала Передача

    И още, при тестване потвърдено и работи
    Только что попробовал:
    Кабель 3 провода 2-3 3-2 5-5
    ТВ и Комп выключены
    Подключаю кабелем
    Включаю комп
    Запускаю HyperTerminal
    Пораметры порта
    COM порт 1
    Скорость 115200
    Биты данных 8
    Четность Нет
    Стоповые биты 1
    Управление потоком НЕТ
    Параметры терминала (по умолчанию)
    Эмуляция - автовыбор
    Терминал ANSI
    ===
    После запуска терминала нажимаю ESC и включаю сначала питание ТВ, потом кнопку Power (на боковой панели ТВ) при этом не переставая нажимать кнопку ESC...
    на 5-й секунде
    mstar#
    т.е. метод работает =) (С) tester13a
    Полез лазить по меню

    Я нажимал примерно 2 раза в секунду... пробовал 5 раз - все 5 раз удачно
    ТВ 37LH5000 SW3.63
    У меня на ТВ переключатель питания + кнопка...
    ESC начинал нажимать сразу после переключения переключателя, и не переставая нажимал на кнопку включения питания (та что на корпусе ТВ рядом с регулировкой громкости, переключением каналов)



    За тези които не могат да включат резолючия 1920х1080 през VGA.

    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:16440-3
    Внимание всем страдальцам, которые пытаются включить разрешение 1920х1080 через VGA.
    Предупреждение!!! Все изменения, производимые в сервисном меню производятся на свой страх и риск и могут привести Ваш телевизор в неработоспособное состояние!!!
    Вправить мозги вашему телевизору очень просто: заходим в сервисное меню EZ ADJUST -> 8. EDID D/L -> Reset. Таким образом вы стираете список поддерживаемых видео режимов. После этого выключаете/включаете телевизор и перезагружаете компьютер. Теперь вам доступны все режимы, если 1920х1080 нет в списке, ищите в свойствах видеоадаптера (кнопка Список всех режимов).
    Если все получилось вы можете попробовать вернуть EDID в исходное состояние: EZ ADJUST -> 8. EDID D/L -> Start. После этого выключаете/включаете телевизор и перезагружаете компьютер. После восстановления я считал Powerstrip'ом данные EDID, и к моему удивлению обнаружил что теперь в списке поддерживаемых видеорежимов добавилось разрешение 1920х1080.
    Удивительно что до сих пор не было нормального решения данной проблемы. Потратил почти неделю на поиск решения, но так ничего и не нашел, в итоге сам разобрался

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    281
    #2262

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от bilian
    искам да разбера лед телевизорите на lgдали си заслужават.ако някой има информация,нека я сподели.и за да съм по конкретен ще ви кажа,че съм се спрял на модела 42LD5500.продава се в техномаркет за около 1600лв.
    Взимай телевизора е много добър и съвет от мен поискай си 5-те процента в магазина отстъпка и ще го вземеш по ефтино.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #2263

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Темата взе да става доста неудобна за четене, а и разгонва фамилията на форума като хардуер поради огромния брой постове в нея. Затова отварям продължение ,а тази ще бъде заключена.

    линк към новата тема
    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,47935.0.html

    Моля ,тези които не са получили отговори на въпросите си тук ,да ги зададат в новата тема. Предварително се извинявам за неудобството.



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 151 от 151 ПърваПърва ... 101141149150151

Подобни теми

  1. Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 104
    Последно: 21-10-16, 17:49
  2. Ferguson / FAQ - на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 4
    Последно: 08-07-16, 18:42
  3. Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1357
    Последно: 05-05-11, 12:07
  4. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 16:39
  5. Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2567
    Последно: 07-12-10, 15:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе