Страница 41 от 96 ПърваПърва ... 3139404142435191 ... ПоследноПоследно
Резултати от 601 до 615 от общо 1430

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #601

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от jrr75
    Същите стават ли за LW4500?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1325675715[/time]_________________________________________________

    Обмислям варианта, вместо да се занимавам с външен диска, да направя DLNA сървър, като за целта мисля да си взема два рутера от по 40лв. TP Link и да направя втория - клоиент. Дали е добра идея и дали ще мога да гледам без проблем филмите, които ги шервам, при положение, че нета ми е 66Mbit/s?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    17
    #602

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator

    Обмислям варианта, вместо да се занимавам с външен диска, да направя DLNA сървър, като за целта мисля да си взема два рутера от по 40лв. TP Link и да направя втория - клоиент. Дали е добра идея и дали ще мога да гледам без проблем филмите, които ги шервам, при положение, че нета ми е 66Mbit/s?
    Аз навремето си купих на промоция от mallbg рутер netgear 3500L (за 89 лева). Той има usb слот и сега го ползвам в къщи като NAS хард и гледам от него филми на телевизора (LV5590) без проблем.

  4. Novice
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    7
    #603

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от lubogos
    Аватар уж е 3Д, но не изпъва образите напред, просто са по-цветни и живи и има дълбичина. Истинския кеф е като изкара образа пред ТВ и застане на 1 метър пред теб, както беше с рибата от 3Д демото на ЛГ. Поздрави!

    Специално за Аватар 3Дто е много хубаво , но при мен версията която гледах трябваше да се обърнат лявата и дясната картина (има го някъде в настройките на 3Дто) и става много добре.


    Цитат Първоначално публикувано от tougherty
    A от къде сваляме сервизното дистанционно за LG?
    Като се инсталира дистанционното има меню, от което се теглят дистанционни , за различни марки и модели уреди. Напишете например LG SERVICE или само едното и трябва да се появи. Малко трябва да се изчака 5-10 секунди докато се появи листата до колкото си спомням.

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #604

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от ScorpiAS
    Аз навремето си купих на промоция от mallbg рутер netgear 3500L (за 89 лева). Той има usb слот и сега го ползвам в къщи като NAS хард и гледам от него филми на телевизора (LV5590) без проблем.
    Не разбрах много добре частта с usb и hdd?

    P.S. Сигурно за да не ползвате порта на TV, а да записвате от порта на рутера?

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    9
    #605

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/


    И аз имам и ТВ и Хоум Театър 5.1 LG система. Плеъра на TV е доста постен, но има 2Д към 3Д и може да плейва СБС двойните картини и се оправя със обикновени субтитри - прави им конверсия на СБС за да не стават двойни.

    Home Theater - LG HX-906TA системата ми е висок клас (бест он дъ маркет фром ЛГ в момента ЛОЛ), беше с фирмуеър от февруари 2011 и съответно го ъпдейтнах и си качи доста кодеци - сега плейва до x264 AVC MPEG4, но за съжаление не и MPEG4.1.

    Хоум Театър се връзва с HDMI 1.4 hi speed кабел към LG 3D TV. Като пусна филм от Хоум Театър той си слага 2Д субтитри, които после ТВ от 2Д -> 3Д размазва. Хоум Театър изглежда не ми поддържа 3Д субтитри, или поне не този формат sup/idx.

    Някой с ЛГ Хоум Театър или да се сеща за решение?

    Thanks,
    LG

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    14
    #606

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    TV LG 32LD750 LCD firmware 04.00.00
    http://www.ganeadaniel.ro/tag/tv-lg-...ware-04-00-00/

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,461
    #607

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от K1R1L
    След пробване да се поднови софтуера на 5.01.хххххх:
    МИ ИЗКОчи отново проблем с ТВ освен стария проблем ,че тв неможе да има нет през лан кабел от инсталиране на фирмуер 1-2 дни след закупуването му . !(Лятото).
    Сега имам проблем и с симплинк. Вече ми е некативен след вчерашната(неуспешна) проба за подновяване на софтуера с този от страницата на ЛГ . ( ИСКАМ ДА КАжа ,че просто нямам думи !!!!!!!!.)
    Свържи се с LG България по имейла и ги запознай подробно с проблема. Ако не помогнат - носи го в сервиза.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #608

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Кажете някоя програма за конверт на видеото от- h264 профил High 5.0 на h264 профил High 4.1,че не го чете вградения плеър.Благодаря!

  11. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #609

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Кажете някоя програма за конверт на видеото от- h264 профил High 5.0 на h264 профил High 4.1,че не го чете вградения плеър.Благодаря!
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg541275
    Ако има и други начини казвайте.
    След пробване да се поднови софтуера на 5.01.хххххх:
    МИ ИЗКОчи отново проблем с ТВ освен стария проблем ,че тв неможе да има нет през лан кабел от инсталиране на фирмуер 1-2 дни след закупуването му . !(Лятото).
    Сега имам проблем и с симплинк. Вече ми е некативен след вчерашната(неуспешна) проба за подновяване на софтуера с този от страницата на ЛГ . ( ИСКАМ ДА КАжа ,че просто нямам думи !!!!!!!!.)
    Пробвай с това от първа страница и ако не стане наистина към сервиза.
    Firmware Downgrade - Връщане на оригиналната версия на фирмуеъра.
    http://openlgtv.org.ru/wiki/index.ph...ware_Downgrade
    В телевизорa има защита от неправилен (погрешен) ъпгрейд. Телевизора пази двата последни качени в него фърмуери _различни_ версии. "Превключването" помежду им може да става по следният способ - натискаме бутона "меню", Поставяте курсора на подменю "Опция" (БЕЗ ДА ВЛИЗАТЕ В НЕГО !) След това от дистанционното натискате 7 пъти "9". На екрана ще се изпише "възстановяване завършено", и след изключване и повторно включване след което изключвате телевизорът и след последващото включване, той ще си е заредил сам началната версия, която е в него, но вече с отключен плеър.Телевизора ще ви предложи да пресканирате каналите, фърмуера ще е резервният. Фърмуера се превключва "по кръг". Не злоупотребявайте с този способ!!!
    Онзи ден когато се опитах да кача последният ъпдейт не стига че не стана ами и ми изчезна звука даже, и това проработи.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    18
    #610

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от juspar
    Кажете някоя програма за конверт на видеото от- h264 профил High 5.0 на h264 профил High 4.1,че не го чете вградения плеър.Благодаря!
    И аз имах този проблем със стария телевизор 42lw570s,но се повреди и го бракуваха.После доплатих за 47lw659s.С новия профил High 5.0 и 5,1 вървят без проблем само изписва -този файл може да не се възпроизведе правилно.

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #611

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Май са ме "метнали" в Technomarket... Телевизора ми казаха, че не е отварян и че е запечатана бройка, да но ме е яд, че се сетих толкова късно, погледнах това видео и на него присъстват лепенки, които при мен не всички бяха залепени - т.е само енергийния стикер, инчовете и таблицата за консумация...

    Отделно дъното на кашона си личи, че има препокрито тиксо.

    https://www.youtube.com/watch?v=kcrlboyY3ek#ws


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #612

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Dominator,
    определено се тревожиш прекомерно много.
    Ако беше плазма щях да те разбера.
    Провери го внимателно има ли дефекти; ако няма и ти харесва - защо се измъчваш?

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #613

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Lance
    Dominator,
    определено се тревожиш прекомерно много.
    Ако беше плазма щях да те разбера.
    Провери го внимателно има ли дефекти; ако няма и ти харесва - защо се измъчваш?
    Не се измъчвам, просто поради недоглеждане, помислих да не би да са ме излъгали, че не е бил моста/отварян, но може и да греша и въпросните лепенки да ги има само за моделите предназначени за съответните страни.

    Иначе телевизора си има 5 години гаранция, така че това да му е кусура.;-)

    А и "измъчвам" се защото дилемата в избора беше огромна на место в магазина и обикновено, какъвто съм карък, си помислих за тази възможност.

    Въпреки всички на пръв поглед , маловажни въпроси, които съм задавам - на телевизора му се радвам много!;-)

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #614

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Явно и от друго зависи,защото има филми на моя 42LW5590 с High@L5.1,които тръгват!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    38
    #615

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Преди няколко дни се обзаведохме с LG47lw5590 но днес забелязах че както си върви и се изключва сам,от какво може да е това

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 41 от 96 ПърваПърва ... 3139404142435191 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе