Вижте резултатите от анкетата: Колко инча е вашият телевизор LG ?

Гласували
317. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" и по-малко

    12 3.79%
  • 32"

    74 23.34%
  • 37"

    21 6.62%
  • 42''

    142 44.79%
  • 47"

    72 22.71%
  • 55"

    8 2.52%
  • 65''

    0 0%
  • 84''

    4 1.26%
Отговори на анкетата
Страница 9 от 108 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 1608
Like Tree64Одобрявам

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    45
    #121

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Моя 47LM660S подържа:

    SAMI: ".smi"
    SubRip: ".srt"
    SubViewer : ".sub"
    Micro DVD: ".sub" & ".txt"
    SubStation Alpha: ".ssa"
    Advanced SubStation Alpha: ".ass"
    Powerdivx: ".psb"
    TMPlayer ".txt"


    Не можах да пробвам това Text MPEG-4 synchronisé: ".ttxt"

    Пробвано на флашка с MKV и субитири от Subtitle Workshop 2.51

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #122

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Да взема и аз да споделя впечатленията си от 47LM660S - за съжаление нямам много време за по-пълни тестове /даже още не съм изгледал и един филм на него / и впечатленията са главно от гледане на СД и ХД тв канали за по 2 часа вечер.
    Като цяло съм приятно изненадан от общото качество на картината и ако не бяха два по-съществени проблема бих казал ,че мадела е силно препоръчителен . Ще пиша главно + и - , като повече ще са минусите ,които забелязах ,но освен 2 основни ,всички други са софтуерни и при добро желание от страна на ЛГ биха могли да бъдат отстранени с ъпдейти.
    + дизайн и изработка - бих казал ,че тази година моделите на ЛГ са с най-добрия дизайн /все пак си е субективно/ ,а изработката е доста добра
    + картината при СД сигнали - за разлика от старите ми ЛГ модели ,тук вече е на много добро ниво и бих я поставил наравно с тази при Самсунг и Тошиба /с resolution+/
    + нивото на черното е много добро и бих казал напълно достатъчно /е винаги може по-добре/ в общия план на картината , но това при задължително пуснато локално затъмняване - при изключено "черното" отива по дяволите ,същото води и до известна степен загуба на детайл при тъмните сцени ,но при гледане в не много осветено помещение /както е при мен - две "лунички" осветяващи стената зад тв/ не е проблем
    + сравнително доброто ниво на черното дава и много добра "дълбочина" на картината / съчетано с "лъскавия" панел/ - нищо общо с "плоската" картина в старите ми ЛГ-та
    + цветопредаване /разбираемо за IPS/
    + богати настройки за картината
    + подсветката е сравнително равномерна - съвсем леко забележима в горният десен ъгъл и то само при доста високи нива на усилване /практически неизползваеми/
    + доста добър и обемен звук за толкова тънък тв
    + 3Д е много добро /доколкото съм го пробвал / и практически незабележима намалена резолюция от 2.5 м + 4бр. очила и един клипс в комплекта
    + богати настройки за 3Д
    + DVB-T,C,S тунери
    + много добър плеър с възможност за настройка на картина и звук ,субтитри с възможност за избор на размер и цвят
    + добър браузър и някои приложения
    + Magic remote - най-доброто и лесно управление ,особено необходимо в браузъра и приложенията ,които иначе биха били безполезни със стандартното дист. у-е
    + не забелязах лаг при игра с ПС3 - може би има значение ,че използвах HDMI входа обозначен с "PC" , а и 3Д игрите ,които пробвах бяха много добре изглеждащи
    Сега минусите , като 2 са съществените и без тях Тв щеше да си е "трепач"
    - модела има съществен проблем при бързи сцени ,който се наблюдава и при стария ми ЛГ и за мен си е "дефект" на IPS панелите - общото усещане е за плавност на картината ,но при контрастни бързо движещи се обекти /бялата топка на зеления терен/ се вижда тъмна сянка/следа след тях ,която така и не можах да отстраня с настройки на картината
    - другият съществен минус - моята бройка има DSE ,забележим е при преобладаващо едноцветна картина и хоризонтално движение на камерата/като футболния терен / -петната не са много плътни и някой може ида не ги забележи ,но един път като ги видиш и погледа постоянно ги "търси"
    - контраста е доста нисък - за съжаление няма модели с пасивно 3Д и PVA панел
    - няма настройки за картината при браузъра и приложенията - уж трябва да остане на използваната при гледане на тв ,но доста често минава на "динамичен" /или нещо такова /и направо "вади очите"
    - няма "авто" формат за картината - тия добре ли са ,ако гледаш 4:3 канал на примерно "увеличение" и превключиш на 16:9 канал / дори и да има WSS/ формата си остава на "увеличение"
    - избор на канал - при наличие на сат. и кабелни канали става каша - избираш да кажем канал "6" и отстрани ти вади списък с всички канали започващи с "6" ,като първият избор /и този ,който превключва ако не натиснеш курсора/ е сателитния ,независимо дали в момента гледаш кабелен канал . Превключването на режима с бутона за сат./кабел/радио не води до промяна в начина на избор - тъпо
    - няма /поне аз не откривам/ опция за търсене на канал - при наличие на сат. тунер и вероятността за 5-10хил. канала на разположение това си е меко казано тъпо - как се очаква да намериш необходимия канал , с прелистване на списъка ли ?!?
    - редактирането на цифровите кабелни канали се изчерпва със смяна на номерата /swap/ ,изтриване няма /и при сат./
    - GUIDE е направо малоумен - не стига ,че няма прозорче с гледаният в момента канал , ами спира даже и звука - отново ТЪПО , на всичко отгоре това ,че заема целият екран не води до по-добро възприемане на информацията - шрифта е дребен и тънък - от същото разстояние подобният GUIDE в Тошиба-та /XV733/ми е в пъти по четим и лесен за възприемане , а в Самсунг-а /В750/ е направо на светлинни години
    - изключително бедно и неинформативно упътване и то достъпно само в ТВ - няма печатно такова въпреки ,че е налично бая дебело "книжле" с общи настройки на хиляди езици
    - "INFO" бутона на дист. у-е е заврян на възможно най-неудобното и странно място - най-отдолу вляво на дист. у-е и пак ТЪПО

    Сигурно съм изтървал нещо ,но както казах , сега нямам много свободно време и си "водих бележки" няколко вечери ,за да мога да направя то ва "ревю". В заключение общо взето съм доволен - добър модел с някои недостатъци породени от използваната технология и други от софтуера /някои от тях човек без опит с други модели или нямащ база за сравнение не би ги забелязал/,но с една уговорка - заслужава си единствено при цени до 2000-2100 лв /за 47"/ - при сегашните 2500-2600 лв не бих го купил /аз го взех за малко под 2000 лв/.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #123

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/


    Как се справя с градацията на тъмните цветове, най-вече "сиво"?

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #124

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Както писах ,впечатленията ми са главно от гледане на тв канали - имах едни тестови клипове ,но са на стария комп. ,който нещо се скапа , а сега нямам време да търся други .Ако имаш нещо "под ръка" или линк за сваляне да тествам , но общо взето предаването на цветовете е от силните му страни.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #125

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    "test grey to grey lcd", излизат няколко.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    45
    #126

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    - редактирането на цифровите кабелни канали се изчерпва със смяна на номерата /swap/ ,изтриване няма /и при сат./
    Има скриване на каналите, което е почти като изтриване

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #127

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Ама "почти" - това са си някакви тъпотии на програмистите - има преместване ,замяна и преномериране за DVB-S ,а го няма при DVB-C . Има още неща ,които съм изпуснал :
    + при използване на браузъра има PIP /картина в картината/
    + "лъскавият" панел - придава необходимото усещане за дълбочина и повече черно /отколкото е всъщност/ и по-добра детайлност
    - "лъскавият" панел - не е на нивото на тези в Самсунг и Сони /като "чистота" и качество/ и по-отражателни от тях - все пак го предпочитам пред "матов"
    - почти винаги при излизане от приложение или примерно от филм в медия плеъра , картината превключва на "динамичен" или някой от по-ярките режими и вечер направо осляпяваш
    - при излизане от GUIDE ми се е случвало да се визуализира не гледания в момента канал , а такъв от сат. тунера /513/ въпреки ,че инфото показва номера и информацията за канала гледан преди влизане в GUIDE
    - няма Скайп
    - няма PIP освен при използване на браузъра
    - в браузъра не може да дадеш фул скрийн на клиповете

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #128

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    svetlio1 стига си се оплаквал вземи си LG 84LM960 - 22.000$ и мирясай /шегувам се/

    http://img.megaobzor.com/smm/lg84lm1.jpg
    http://www.fullhd.gr/images/stories/...2-7/lg-ud2.jpg
    http://avgold.ru/LG_84lm960v_4.htm?name=LG%2084LM960

    LG G2 Google TVs
    http://www.flatpanelshd.com/news.php...&id=1343116499

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #129

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Е аз не се оплаквам - само изброявам + и - ,за да са подготвени евентуалните бъдещи собственици . Общо взето съм доволен ,защото знаех какво ме очаква и дори съм приятно изненадан в някои отношения /обаче е последният ми тв с IPS панел /. Дразнят многото софтуерни бъгове и недомислици - надявам се повечето да бъдат отстранени с ъпдейти . ТВ го взех главно с идеята за по-голям екран - 40" ми е малък - и 3Д като екстра . Като нарочно /и донякъде принудително де / търсех модел до 2000лв с идеята ,че ще е един вид преходен ,докато /или ако/ поевтинеят олед моделите /2-3 години/ и тогава минимума ще е 55" /още докато сложих 47" ми беше ясно ,че 55" е размера .../. Карай ... няма идеален тв - всички бъкат от бъгове или инжинерни тъпотии и имам чувството ,че всяка година стават още по зле.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    27
    #130

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Днес реших да пиша на "поддръжката" в българския сайт на LG с няколко въпроса. По-долу поствам въпросите и отговорите. Аз специално нищо не разбрах. Моля някой, който е по-навътре в нещата да ми "разтълкува" отговора. Аз единствено разбрах, че LG България нямат абсолютно никаква информация за нищо

    Ето въпросите :

    Здравейте. Притежавам телевизор LG 42 LM660S. Имам към вас следните въпроси:
    1. Виждам, че на сайта е налично обновяване на софтуера 4.01.36. Въпросът ми е какви функционалности добавя и какви бъгове изчиства? Мисля, че е добра идея да се посочват тези данни за всяко обновяване, за да може всеки да си направи преценка дали да го приложи на телевизора си.
    2. След като закупих телевизора преди около 2 месеца, сам си обнови софтуера до версия 3.03.50. Оттогава на сайта ви излиза второ обновяване, а през мрежата - нищо. Каква е причината за това?
    3. Безопасно ли е да надграждам софтуер, като пропускам обновявания, или трабва да спазвам последователнстта?

    Понеже притежавам и друг телевизор с марка LG (32 LH5000) и редовно посещавам сайта ви, виждам чувствително подобрение в поддръжката, но има все още какво да се желае - именно в липсата на посочената от мен по-горе информация. До колкото знам, сайта се администрира от Унгария, но това не би трябвало да е извинение.
    Желая ви успех!

    ... и отговорите:

    Уважаеми Господине,

    благодарим Ви, че се свързахте с LG.
    1. За съжаление не разполагаме с информацията, какви точно грешки са изчиствани чрез обновяване на софтуер. Тази информация по принцип не се предоставя на клиентите, но ще предам вашето предложение относно тази тема.
    2. Липсата на дадена версия на актуализация в мрежата е зависима от актуализациите на сървърите ни. За съжаление не разполагаме с информация относно режима на тази активност.
    3. Има актуализации, които изискват предната версия, за да се инсталират, за това препоръчваме актуализацията да се прави чрез менюто на телевизора. Той избира поредната нужна актуиализация.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #131

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    1. Нормално за LG...Офисът в България не разполага с тази информация и единственият начин да я получат е да направят запитване до централата.
    2. Правилно са ти отговорили - свързано е с актуализацията на информацията в сървъра. Явно няма кой да контролира свършената работа от администратора.
    3. ??? Тук отговорът ме хвърли в тъча....Това което знам е, че телевизорът винаги избира най-новата версия на фирмуера. Въпреки всичко някои коментари/въпроси на членове на форума, ме навеждат на мисълта че има някаква логика в отговора - има актуализации, които изискват предната версия...
    Случва се Тв да намери нова версия и да не може да я качи /по интернет/ -това винаги съм си го обяснявал с някакъв бъг..

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #132

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    LG 55LM670 HDTV ревю - Когато 100 Hz не са 100 Hz
    http://hdguru.com/lg-55lm6700-hdtv-r...-updated/8281/

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    27
    #133

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2

    3. ??? Тук отговорът ме хвърли в тъча....Това което знам е, че телевизорът винаги избира най-новата версия на фирмуера. Въпреки всичко някои коментари/въпроси на членове на форума, ме навеждат на мисълта че има някаква логика в отговора - има актуализации, които изискват предната версия...
    Случва се Тв да намери нова версия и да не може да я качи /по интернет/ -това винаги съм си го обяснявал с някакъв бъг..
    Благодаря за разясненията. Все пак отговора, който очаквах, беше дали е безопасно да обновя фирмуеъра от 3.03.50 на 4.01.36 чрез флашка, тъй като по мрежата не идва нищо. Така докато чаках да се обнови "от менюто на телевизора" и пропуснах едно обновяване. Луда работа. Пък и все пак продължавам да твърдя, че е редно да съобщават какви бъгове оправя новият фирмуеър. Преди го имаше в чуждите сайтове и оттам тук във форума. Ще се престраша да го обновя, пък каквото стане.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #134

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Аз обнових от флашка до 3.03.51 и после след смяна на "смарт" за Германия сам си намери и обнови до 4.01.36 .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    27
    #135

    Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Аз обнових от флашка до 3.03.51 и после след смяна на "смарт" за Германия сам си намери и обнови до 4.01.36 .
    Е, добре. Аз прочетох това за "смарт" на Германия и го пробвах, но нищо не стана. Ще го обновя от флашка. Благодаря.

    Странно "съвпадение" . Преди да го обновя от флашката реших да пробвам пак от мрежата и о, чудо - намерена актуализация версия 4.01.36. Обнови си го без проблеми. Не, че виждам някаква разлика, де. Явно са събудили някого от поддръжката да качи обновлението на сървъра.

    Лек ден на всички.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 108 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе