Страница 7 от 18 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 258
Like Tree37Одобрявам

LG телевизори 2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #91

    Отговор: LG телевизори 2018

    Щото там е бачкал избичен на макс настройки в магазинен режим и при силното осветление на магазина ...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #92

    Отговор: LG телевизори 2018

    Вероятно в магазина е работил в динамичен режим (Shop Mode). Масово се използва за рекламни цели...Хората са привлечени от ярките и пренаситени цветове нямащи нищо общо с правилната картина.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    176
    #93

    Отговор: LG телевизори 2018

    Добре де, защо в къщи не мога да го пусна пак в тоя режим? Подсветката и яркостта са на 100 и въпреки това картината тъмнее, все едно го гледам през мръсно стъкло.

  5. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #94

    Отговор: LG телевизори 2018

    >iwan33,според мен просто си купил грешен модел тв-IPS матрица.Проблема не е от цветовете,а от контраста.Тв-те с нисък контраст ,когато се гледат на нормално(слабо )осветление у дома се възприемат като сиви или картината ти изглежда мъглява.Не знам колко пъти съм писал,че в магазина не можеш да видиш контраст тъй като осветлението е силно...Според мен по-ниската серия на LG с VA матрица ще ти хареса повече.Не че при този диагонал ще намериш хубав тв-р.Минаха времената когато в 40'' имаше 100hz и FALD тв-ри.Сега такова нещо няма и едва ли ще има.А пък да гледаш на яркост 100 означава,че още повече намаляш контраста(това е съотношение на светло/черно и като няма черно защо дигаме бялото?),не мога да си представя такова нещо,опитай най-напред с контраст 100 ,яркост колкото може надолу,може би към 50....сменяш гледаш,после пак...,ако не става значи първото е вярно-тв толкова си може.Вярно,че другия е hd тв-р,но не съм сигурен,че с този размер ще намериш разлика в резолюцията.Освен това е важен и доставчика,ако е Bulsatkom(или др. сат.) ....става само ако си любител на абстрактното изкуство,картина от цапаници и гъста английска мъгла.
    Казано съвсем опростено,ако един тв-р не е добър причината най-вероятно е липсата на черно.Затова при OLED свети всеки пиксел,FALD са със зони на затъмнение понякога над 100 и доста повече,direct led и ....най-лошото ,но най-често срещано-edge led-тв си свети по краищата,кой може гаси(и то където трабва),кой не може...ама гасенето е доста по-сложно и скъпо от светенето.

    https://www.displayspecifications.com/bg/comparison/456c5255d
    Този пост е редактиран от cable; 15-04-18 в 15:43.

  6. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #95

    Отговор: LG телевизори 2018

    Я погледни да не си в някакъв "еко" режим или нещо свързано с икономия на енергия и затъмняване на екрана.

  7. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #96

    Отговор: LG телевизори 2018

    Не съм сигурен,ама ако е еко режим контраст и яркост са намалени.Когато обаче ги увеличиш на ръка ми се струва,че вече не може да е еко режим,освен ако няма автоматично зададени стойности,които се възстановяват в което се съмнявам,ама кой знае.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    176
    #97
    Цитат Първоначално публикувано от kaloman Виж публикацията
    ...да не си в някакъв "еко" режим...
    Точно това предполагам и аз. Но никъде не намирам подобна настройка. Колкото до IPS матрицата, старото ми LG е със същата а работи много по добре, този просто стои тъмен. И то не само в режим на телевизия, HD клип на LM620 изглежда чудесно, на тоя не ще и не ще...

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #98

    Отговор: LG телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Виж в -
    "Икономия на енергия"
    и в "Режим комфорт за очите"
    Старият ти тв не е със същата матрица - тая е WRGB IPS - пълен та.ак ...

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    176
    #99
    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    ...тая е WRGB IPS...
    Ясно. Това означава, че матрицата е с по-ниска яркост ли? За това ли този работи с толкова тъмна картина?

  12. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #100

    Отговор: LG телевизори 2018

    Ето това изключил ли си?


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Frogst одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #101

    Отговор: LG телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    ...опитай най-напред с контраст 100 ,яркост колкото може надолу,може би към 50
    Не мисля, че е правилен подход - при контраст 100 ще се губят детайли в светлата част на картината. Има достатъчно тестови видеа и изображения, с помощта на които поне яркостта и контраста може да се настроят сравнително добре.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #102

    Отговор: LG телевизори 2018

    При контраст 100 мисля не се губят детайли.При увеличаване на яркостта се намалява контраста волю неволю,защото той е съотношение м/у яркост и черно и когато не можеш да увеличиш черното пък дигаш яркостта контраста се намаля.При черно =0 каквато и да е яркостта контраста =безкрайност,но това е идеалния случай.Мисля,че всички led тв-ри имат обаче т.нар. настройка за led осветление,която се командва отделно.По моите наблюдения(не знам дали са верни и на какво се дължи)трябва led осветлението да е мин 80%....8/10 напр.,а яркостта се намаля отделно и около средата.Не мога да разбера защо ако направиш обратното(дигане на яркост и намаляне led осветление)картината е друга,според мен по-неприятна(мъглива).И не знам в какво всъщност се състои разликата м/у яркост и led осветление.Не съм сигурен и дали при всички тв-ри е така.
    Не се сетих да го пиша първия път,но може да се пробва.
    Аз общо взето не гледам какво дават като настройки по сайтовете,а сам си променям стойностите,защото ми се струва,че повечето хора въззприемат различно настройките и май-важното е не дали е най-правилната,а дали на мен ми харесва.
    Този пост е редактиран от cable; 16-04-18 в 18:57.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #103

    Отговор: LG телевизори 2018

    При която и да е настройка над 80 се губят детайли.
    При увеличаване на яркостта - контраста остава почти същият. Успоредно с нарастването на яркостта на бялото нараства и "черното" - става все по бледо сиво.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    176
    #104
    Цитат Първоначално публикувано от kaloman Виж публикацията
    Ето това изключил ли си?
    Да, изключено е. Това по-долу, за комфорт на очите, също го пробвах включено\изключено, разликата е минимална. Много ме хваща яд защо го купих тоя телевизор, още повече, че не е за мен...

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #105

    Отговор: LG телевизори 2018

    На какъв режим е сега картината? Имам подозрения, че си любител на "динамичен" ...
    Какъв материал гледаш - пробвал ли си с по-добър и с 4К (от ютюб примерно) как е?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 18 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. VOX телевизори
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-23, 10:46
  2. Световно първенство по футбол 2018
    От hristoslav2 във форум Спорт
    Отговори: 131
    Последно: 04-12-22, 14:32
  3. Избор на климатик '2018
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4233
    Последно: 02-01-19, 12:43
  4. 3d Телевизори
    От extremme във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-11, 15:06
  5. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 20:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе