Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 106
Like Tree15Одобрявам

Животът на OLED телевизорите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #91

    Отговор: Животът на OLED телевизорите

    Хора вие да няма да умирате с този олед? Моят е вече почти на 2 години като се ползва главно за нетлифкс и гейминг и нямам никакви прогаряния, даже не виждам и image retention. Смея да твърдя, че картината е толкова покъртителна колкото беше и като го купих.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #92

    Отговор: Животът на OLED телевизорите

    Кажи го на някой, който ще върти БТВ и Нова между 6 - 10 ч. на ден. Дали за 2-3 г. няма да се отпечата логото и на двете телевизии?!

  4. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #93

    Отговор: Животът на OLED телевизорите

    Няма.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #94

    Отговор: Животът на OLED телевизорите

    http://www.hifi-forum.de/index.php?a...stID=1763#1763
    Това е официалното изявление, защо гаранцията беше отхвърлена ....


    Дами и господа,

    след консултация със сервизното ръководство, мога да ви кажа следната информация.

    По време на проверка от един от нашите сервизни центрове беше установено, че компенсационните операции на вашето устройство не отговарят на нашите спецификации.
    Компенсациите се извършват със стандартен цикъл от 4 часа работа, веднага след като устройството премине в режим на готовност.

    Получената информация, както следва:

    Работно време (UTT): 4931
    Компенсации (OLED Comp): 513

    В резултат на това тук на всеки 9,6 часа се провежда процедура за компенсация.
    По правило операцията за компенсация трябва да се извършва на всеки 8 работни часа.
    Обикновено това се предотвратява от изключването на телевизора от захранването.
    Съответно трябва да ви информираме, че ремонт при нашите гаранционни условия не е възможен
    Почнах редакция на познатият ви пост..но го прочетете пак
    https://forum.setcombg.com/panasonic...tml#post919711

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #95

    Отговор: Животът на OLED телевизорите

    Повечето хора ходят на работа и нямат време да въртят нова или бтв по 6-10 часа на ден. Ти ако ще гледаш само бтв и нова защо ти е олед като за начало ?

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #96

    Отговор: Животът на OLED телевизорите

    Животът на един OLEDлевизор, зависи основно от начина на неговото използване от потребителя.
    https://www.avforums.com/threads/pol...ublic.2197134/

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    31
    #97

    Отговор: Животът на OLED телевизорите

    ^^ От горния сайт става ясно, че за три години Оледа има всички шансове да бъде мъртвец. От 100 телевизора C6 трийсет са покойници.

    За три години.

    Хайде сега някой пак да говори как на неговия нищо му нямало и спомене пак погребения, гробници и т. н.

  10. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #98

    Отговор: Животът на OLED телевизорите

    Като всяко нещо истината може би е някъде по средата.Или...риск съществува и е добре който мисли за покупка да се съобрази с това.
    Някои казват,че ' 'не искат да слугуват'',но на мен пък не ми се гледа некачествена картина.Гледам тв-ра по 3-4 часа на ден ,повече събота и неделя като има мачове.През другото време,ако искам нещо да ми дрънчи пущам някой от другите тв-ри,ако трябва да поглеждам от време на време.Това си мисля,че не е толкова да предпази човек тв-ра си ,а себе си.Да гледаш 10 часа на ден+компютъра още няколко(+писане във форума?),не знам за тв-ра .но може да ни прегорят очите.Тъй като в момента се очаква да излеанат нови модели LCD(mini led,dual led,micro led) e възможно качеството да се доближи до OLED.В тази връзка,от прогаряне сме по-защитени,но не знам както много хора се интересуват дали има по-детайлни анализи за безвредноста на технологиите,четем за flicker free оценки,за синя светлина няма.Рекламите на OLED говорят ,че при тях е много по-малко.Не съм видял до сега по-детайлна статия с отчитане на общите влияния,защото всяко е вредно,но напр. какво е натрупването като се отчете осветлението ни(led),дали някой от тези показатели зависи от диагонала на тв-ра,напр. ''flicker free;; да се променя малко с увеличаване на екрана ,а синята светлина повече или обратното.Интересно ще е ако имапо-детайлни изследвания да видим.
    С това не искам да навлизам с крайно мнение по темата,тъй като и без това има доста спорове.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #99

    Отговор: Животът на OLED телевизорите

    аз пък ще ви кажа, че съм пред монитор от точно 31 години и съм седял почти ежедневно пред всичко: от зелено-черни и оранжево-черни херкулеси, до настоящия ми 21:9 монитор

    колкото диоптър имам, се е появил ПРЕДИ това, като след това нарастването ми е точно НУЛА!
    да се търси под вола теле с някакви измукани "тестове и анализи" за вредни ефекти на технология, която е милион пъти по-рафинирана и безвредна от онова, което се е случило на очите ми, ме кара снизходително да се усмихвам

    състоянието на очите зависи много повече от генетичната предразположеност и очната профилактика, отколкото от синьото от телевизора (или там каквато модерна истерия се разгръща в момент Х)

  12. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #100

    Отговор: Животът на OLED телевизорите

    Ха дано е така,важното е очите ни да са добре,тв-р се сменя ,а пък....
    Ама да се съди по един човек не е реално,на някои се увелиават на други-не.Може би е така и със споменатите по-горе неща-на някои повече,на други по-малко.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #101

    Отговор: Животът на OLED телевизорите

    Цитат Първоначално публикувано от christal Виж публикацията
    ^^ От горния сайт става ясно, че за три години Оледа има всички шансове да бъде мъртвец. От 100 телевизора C6 трийсет са покойници.
    За три години.
    Хайде сега някой пак да говори как на неговия нищо му нямало и спомене пак погребения, гробници и т. н.
    30 от колко продадени в Европа ?
    Неграмотни дебили, които не знаят как да си ползват OLED телевизорите. Всеки такъв намира подиум за оплаквания във форумите...
    чети
    https://forum.setcombg.com/panasonic...tml#post919711

    https://www.hdtvtest.co.uk/n/LG-Expe...yable-Then-LED


    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    състоянието на очите зависи много повече от генетичната предразположеност и очната профилактика, отколкото от синьото от телевизора (или там каквато модерна истерия се разгръща в момент Х)
    За това си прав, но има и странични фактори - PWM, синя и ултравиолетова светлина, резки промени в осветеността
    https://www.hdtvtest.co.uk/n/LGs-OLE...-Certification
    https://www.tuv.com/greater-china/en/eye-comfort.html
    https://www.oled-info.com/are-oled-s...rchers-say-yes

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    18
    #102

    Отговор: Животът на OLED телевизорите

    От седмица и аз мога да се похваля с LG 55OLED C9 - уникална картинка. Мой колега има от 3-4 години (да не излъжа), даже неговия е извит и няма никакви проблеми. Дали 30-40 от 100 мрат....хм, странна работа и дали по-новите вече са подобрени (както казват) не е ясно...
    Ама имам един въпрос - трябва ли да го правя нещо специално този телевизор, или да си го гледам и толкоз. Ползва се основно за филми вечер. Пуска се след 5 и се гледа 5-6 часа. Уикенда по цял ден.
    Не ме нападайте - нямам намерение да изчета цялата публикувана лудница до момента. Ако някой иска да сподели, ако - здраве

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #103

    Отговор: Животът на OLED телевизорите

    Цитат Първоначално публикувано от lumpyto Виж публикацията
    От седмица и аз мога да се похваля с LG 55OLED C9 - уникална картинка. Мой колега има от 3-4 години (да не излъжа), даже неговия е извит и няма никакви проблеми. Дали 30-40 от 100 мрат....хм, странна работа и дали по-новите вече са подобрени (както казват) не е ясно...
    Ама имам един въпрос - трябва ли да го правя нещо специално този телевизор, или да си го гледам и толкоз. Ползва се основно за филми вечер. Пуска се след 5 и се гледа 5-6 часа. Уикенда по цял ден.
    Не ме нападайте - нямам намерение да изчета цялата публикувана лудница до момента. Ако някой иска да сподели, ако - здраве
    Ако искаш да го запазиш е хубаво малко или много да се съобразяваш колко и какво гледаш на него. Аз моя го ползвам само за игри и филми без телевизия и за сега нямам прогаряния, но никога не го оставам да работи на каквото ида е със статични елементи докато не го гледам било то и за 2 минути. Изчел съм доста за тези телевизори вече и по мои наблюдения освен пазенето си е малко и на късмет да случиш на добър панел. Участвам в една група във фейсбук където съм виждал както олед на 9000+ часа 6та серия ползван за всичко (гейминг, тв и филми) без никакви проблеми така и прогорял олед от логото на нетфликс, което е видимо само докато си избираш както да гледаш...

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    8
    #104

    Отговор: Животът на OLED телевизорите

    Hello. Does anyone know what would they add for the 2020 models? because I can still cancel my C9 order, so I'm thinking.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    45
    #105

    Отговор: Животът на OLED телевизорите

    От коментарите в форума се бях притеснил с тези прогаряния, но като видях този тест на rting.com https://www.rtings.com/tv/learn/real...d-burn-in-test се успокоих. 5год по 5 часа, колко повече да иска човек от един телевизор. Стария самсунг на 8 години да не ви казвам какви бели петна има още от както го взех, който си дразнят в тъмните сцени... него все още го използвам, но не ми пука толкова за картината

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кой от телевизорите да избера?
    От kiril30 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 07-05-14, 23:03
  2. Промоциите на телевизорите.
    От Blue_Hulk във форум Телевизори
    Отговори: 43
    Последно: 16-04-14, 21:59
  3. Колко струва животът ?
    От hristoslav2 във форум Анкети
    Отговори: 98
    Последно: 16-06-11, 14:49
  4. Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?
    От Turbosol във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 84
    Последно: 07-03-10, 06:33
  5. Животът, Вселената и Всичко Останало
    От Edin_Lud във форум Коментирай новина
    Отговори: 9
    Последно: 08-03-05, 13:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе