Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 71 от общо 71
Like Tree16Одобрявам

55UF850V-ZB проблем с паметта!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #61

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Цитат Първоначално публикувано от Potrebite1 Виж публикацията
    Благодаря за споделеното от теб! Иска ми се да се намери начин да се поправи, а ако не, ще разчитам на нов мейн борд.
    Даже да смениш мейнборда, ако е от ютуб приложението, няма да се оправи. Като сменят мейнборд наливат фърмуера, който е наличен, с юного голяма вероятност последния излязъл.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    29
    #62

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Самият факт, че диагностиката показва DRAM e 0 KB, то има нещо нередно, дали софтуерно объркване или хардуерно самите рам чипове дават грешка.
    YouTube буферира постоянно в рам паметта и проблемът с нея вероятно предизвиква запълване, като би трябвало да има и периодично освобождаване, но щом го няма, паметта остава запълнена и WebOS регистрира това препълване и извършва рестартиране на приложението. Следователно или на моята WebOS нещо й има за да показва 0 КB DRAM , но пък се буферира в нея, ама не се сеща да я освобождава нормално, а само аварийно, или повреда на самата рам (като цяло мейн борда), предизвиква тези показания и забивания.

    Затова и търся начин за съществено рестартиране, например ако такова е чрез In-Stop. Според съвети на някои, изключване от мрежата за 15 секунди до 30 минути (според различни съветващи), прави рестартиране на заредената WebOS. Така както и рутери, компютри, смартфони е добре да се рестартират периодично, за да изчистват грешки. За сега съм изключвал за около 15 часа, но няма промяна.
    Разчитам някой да сподели, дали последно използвани приложения, останали във фонов режим, след изключване от контакта, се запазват така или се затварят.

    Ще имам възможност да оставя телевизора изключен за седмица, дано се изчисти паметта.

    Помня преди доста време, може би за няколко месеца не бях включвал телевизора в контакта и след това беше забравил настройката за звука - смарт. Може и друго да се беше резетнало, но единствено това ми направи впечатление, защото тази функция изравнява нивото на звука от всички източници и веднага разбирам щом е изключена.
    Този пост е редактиран от Potrebite1; 01-08-22 в 15:34.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #63

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Цитат Първоначално публикувано от Potrebite1 Виж публикацията
    Самият факт, че диагностиката показва DRAM e 0 KB, то има нещо нередно, дали софтуерно объркване или хардуерно самите рам чипове дават грешка.
    YouTube буферира постоянно в рам паметта и проблемът с нея вероятно предизвиква запълване, като би трябвало да има и периодично освобождаване, но щом го няма, паметта остава запълнена и WebOS регистрира това препълване и извършва рестартиране на приложението. Следователно или на моята WebOS нещо й има за да показва 0 КB DRAM , но пък се буферира в нея, ама не се сеща да я освобождава нормално, а само аварийно, или повреда на самата рам (като цяло мейн борда), предизвиква тези показания и забивания.

    Затова и търся начин за съществено рестартиране. Според съвети на някои, изключване от мрежата за 15 секунди до 30 минути (според различни съветващи), прави рестартиране на заредената WebOS. Така както и рутери, компютри, смартфони е добре да се рестартират периодично, за да изчистват грешки. За сега съм изключвал за около 15 часа, но няма промяна. Ще имам възможност да оставя телевизора изключен за седмица, дано се изчисти паметта.

    Помня преди доста време, може би за няколко месеца не бях включвал телевизора в контакта и след това беше забравил настройката за звука - смарт. Може и друго да се беше резетнало, но единствено това ми направи впечатление, защото тази функция изравнява нивото на звука от всички източници и веднага разбирам щом е изключена.
    Давай го на сервиз...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    29
    #64

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    В сервиза могат само най-лесното за тях - смяна на мейн борд. Това обаче най-вероятно ще ми коства поне 500-600 лева.

    Изпълниха връщане към фабрични настройки чрез сервизното дистанционно, вероятно с In-Stop, но не виждам да се е случило нещо различно от това което става при връщане чрез нормалното меню на телевизора и DRAM продължава да показва 0 KB,

    Установих, че показаните в пост 47 на първата снимка, най-посещавани сайтове, вероятно са фабрично зададени в регионални настройки, защото и в магазина, на новите LG телевизори и на тях ги има.

    За сега разбирам, че няма или не са ми известни други софтуерни начини за тествания и поправка. Ако има компетентни, ще се радвам да споделят. Следващото е отваряне на кутията на телевизора.

  6. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #65

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Нямаш проблем с Телевизора, проблема е от последната версия на Софтуера от 2022г. проблема се появи и при мен веднага след обновяване на Софтуера от 2022г. Така че този проблем е софтуерен а не е от телевизора, моят е като твоя модел от 2015г. За YouTube говоря има замръзвания, като преди това винаги си е работел супер. Просто сега си ъпдейтнах Софтуера и веднага се появи този проблем. Явно ако върнем предишната версия ще се оправи аз я имам на Лаптопа самия Firmware, но не ми се занимава че май е малко сложно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    29
    #66

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Цитат Първоначално публикувано от brave Виж публикацията
    ...проблема е от последната версия на Софтуера от 2022г.
    Единственият проблем който забелязвам и аз е само с YouTube, но и неговата версия е нова - от 2 месеца, та дори да се върне старата версия на WebOS, не се знае дали ще върви без засечки. Може би и нещо обърках с връщанията към фабрични настройки, но забелязвам че не ми се запазва винаги до къде съм гледал филмите на външния харддиск.
    Притеснява ме само показанието в Host Diagnostics че RAM e 0 KB. При теб какво показва?
    Този пост е редактиран от Potrebite1; 25-08-22 в 20:35.

  8.  
     
  9. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #67

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Да можеби проблема си е самия YouTube, а не софтуера. Незнам как да отида и да видя тази Рам в настройките.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    29
    #68

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Меню за Host Diagnostics (натиснете бутона Settings на дистанционното управление, въведете Разширени настройки, отидете в раздела Канали и натиснете стрелката надясно на дистанционното управление и след това натиснете пет пъти цифрата "1" на дистанционното управление)

    https://www.youtube.com/watch?v=cDQLNG5moRg



    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #69

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Мерси за подробната информация но Рам паметта ми е ОК виж от снимката, но проблема с YouTube го има и се появи веднага след като инсталирах новия Софтуер от 2022г.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    29
    #70

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Да, при теб показанията за паметите е точно както на друг съфорумец, на когото съм ги показал преди в #58 - ми пост.

    При мен има нещо сбъркано щом показва 0 КВ за RAM , а всъщност се ползва някаква рам, иначе няма как да функционира.
    Единствено в коментарите под клипчето, което показах в предния си пост, трима съобщават, че и при тях DRAM е 0, но това са единствените споменавания които съм открил до сега и са като глас в пустиня.

  13. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #71

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Значи телевизора си ти е добре, просто YouTube е проблем за всички.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. Таблет Lenovo a8-50 - проблем с паметта
    От detronik във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 04-01-16, 14:00
  2. Проблем с паметта на авто CD Sony gtx 620U
    От zeroslav във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 4
    Последно: 15-05-10, 07:23
  3. Midea MSB-21HR - проблем с паметта
    От juju във форум Климатици Midea
    Отговори: 6
    Последно: 03-05-10, 12:15
  4. Проблем с паметта.
    От NikkO във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 26-10-05, 09:46
  5. ПРОБЛЕМ С ПАМЕТТА
    От twang във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-05-04, 16:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе