Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 71
Like Tree16Одобрявам

55UF850V-ZB проблем с паметта!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    29
    #1

    55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Здравейте!

    Телевизорът ми има явен проблем с паметта(паметите).

    Извършил съм изчиствания на кеш, бисквитки, обновяване на софтуера, връщане на начални настройки чрез менюто, деинсталиране на всички програми след това, изключвания на захранването от контакта за цял ден.
    Последно инсталирах последните версии на YouTube (от 15.06.2022г) и NETFLIX, единствените които ползвам.
    Проблемът заради който взех да правя горните действия и мисля се появи след ъпдейта на ОС си остава – YouTube много често замръзва и се появява съобщение „This App Will Now Restart To Free Up More Memory” .

    Като започнах да проучвам проблема, установих аномалии за които Ви моля да ми помогнете да ги разясня.

    https://www.displayspecifications.com/bg/model/d3e617f
    По спецификации паметта на телевизора е:
    Оперативна памет: 2.5 ГБ
    Вградена памет: 4 ГБ






    В Меню за Host Diagnostics (натиснете бутона Settings на дистанционното управление, въведете Разширени настройки, отидете в раздела Канали и натиснете стрелката надясно на дистанционното управление и след това натиснете пет пъти цифрата "1" на дистанционното управление)
    показанията са следните:

    FLASH: 3866620 KB -> т.е около 3.8 GB почти 4

    DRAM: 0 KB -> невероятно но факт
    NVRAM: 32 KB






    При проверка на вътрешното хранилище (Настройка -> Разширени -> Общи -> Всичко за телевизора -> Информация за телевизора -> Налична вътрешна памет) тук показанието е:


    0,67/0,79GB -> тези мерки не знам с кое да ги свържа






    Съфорумецът bobkatagaz е показвал за неговия телевизор(UF850..) точно същата стойност 0,67/0,79GB , но след това са му сменили платката заради друг проблем, а го няма да го питам след това какви са показанията.



    Странното за мен е това - DRAM: 0 KB!!!

    На снимки из Нет-а виждам стойности изглеждащи нормално, а не 0.

    Друго което забелязах е, че дори да изключа за часове захранването от контакта, то след включване, приложенията които съм ползвал последно и са във фонов режим (не съм ги затворил от „х”-чето), все още са си заредени. Сякаш не успявам да изчистя и да се зареди отново WebOS.


    Как да се разбере софтуерен или хардуерен проблем има и как може да се поправи?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Potrebite1; 23-07-22 в 16:31.

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #2

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Слабичък е телевизора и моят който продадох LB700V правеше същите мизерии, еле пък ако използвах Home Media Server - DLNA.
    Няма оправия...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #3

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Оправя се само с Гугъл тв джаджа. Откакто го купих, направо се родих. Няма нищо общо с мизерните вградени лагващи ОС.

  5. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #4

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    От около три седмици,същите мизерии ми прави LH630V. Преди обновлението на приложението youtube, нямаше проблеми.
    Да не говорим, че wi-fi връзката се разпада много често от доста време. Срещан проблем с wi-fi модула на LG TV.
    Използвам го за екран основно, свързан към PC (KODI стрийминг) Така че, не ми е голям проблем, Но, е дразнещо, като кастваш.
    П.П. Ще се отказвам от марката LG за телевизор. Следващият ТВ задължително с OС: Adroid/Google TV .
    Dominator одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    29
    #5

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Колега tek, какво показва при теб в Host Diagnostics за Memory?

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #6

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Оправя се само с Гугъл тв джаджа. Откакто го купих, направо се родих. Няма нищо общо с мизерните вградени лагващи ОС.
    За LG определено, не и за TV с Андроид
    И аз преди да продам LG-то, се чудих как толкова време съм карал с тази бъгня.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    29
    #7

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Благодаря на отзовалите се до сега, но интерпретирано предлаганите решения ми звучат така:
    Казвам: „Имам проблем с колелото на Опела”,
    а отговорите са:
    „Аз заради такива проблеми смених колата”,” Тези коли не стават”
    или
    „Качваш я на платформа която да ти я разкарва и така я ползваш”…


    Разчитам на мнения свързани с конкретния проблем. Възможности за тестване, проверки за откриване на причината, съответно поправяне.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #8

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Шом не ти харесват отговорите, оправяй се, колега. Егати и лаконичните и острумни сравнения, които направи. То ние сме виновни,че си губим времето да ти отговоряме.

    В твой стил ще ти кажа,че "Опелът ти е омешил масло и антифриз, а ти се опитваш да го оправиш като му смениш свещите".

    Успех в начинанието.

    Всяко обновление на приложения ти доубива и останалите работещи неща. Скоро няма да ти тръгват изобщо с всяко ново обновяване.
    Dominator одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    29
    #9

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    и аз усещам, че смазва с антифриз вместо с масло, ама КАК да поправя проблема? Вярвам, че е поправимо.

    И не се заяждам, а моля за техническо решение . Как се решава проблемът с това омесване на паметите?

    Все пак обновлението е за конкретен модел, хардуер и софтуер. Едва ли ще го правят с цел да убият произведеното от тях. След ъпдейта ми тръгна филм, който преди не му разпознаваше формата.
    Също не съм сигурен дали обновяването е причинител или само е засилил стар проблем, от друго нещо причинен. Преди не съм разглеждал състоянието на паметите и едва сега видях това което съм показал. Разчитах съфорумци да споделят стойности които са на техните TV-та и неща свързани конкретно с паметите. Конкретно Рамта загубена ли е - повредена, някакъв бъг ли се е получил, че показва 0. Защо не се рефрешва системата след изключване дори от контакта... сякаш някаква вътрешна батерия го държи в хибернация?
    Не задължавам никого, просто разчитам на компетентна помощ, каквато бих дал и аз на добра воля, за неща които разбирам, на някой ако има нужда.
    Този пост е редактиран от Potrebite1; 23-07-22 в 15:53.

  12. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #10

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    За съжаление няма решение на проблема новите апове искат повече ресурси и на телевизора му идва в повече така е със всички телевизори на около 6-7 години без значение коя марка е, приложенията или ще бавят или няма да работят което е напълно нормално. Единствено решение е примерно Xiaomi Mi box. който и той съответно след 4-5 годинки ще има същите проблеми реално на колко време си сменявате телефоните защото батерията умира започват да бавят рестартира се.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    29
    #11

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    На TV-то ми без нито един инсталиран ап, DRAM пак показва 0KB. Първото и най-вироглаво решение което се сещам е да се смени платката.
    Изглежда съм човек, който ако има проблем в дадено устройство, то търси как да разреши конкретния проблем, а не да го заплюва и отрича.

    Батерията на смартфона ми вече е на 8-9 или 10 години и я зареждам само в неделя... в момента е 7% и до утре вечерта ще се опитам да я доизтощя.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #12

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Ти отказваш да приемеш факта, че няма решение на проблема. На лаптоп на 10 години, пробвал ли си да подкараш Уиндоус 11? Или защо на айфон 7, например, ОС му е спрян ъпдейта на не знам си колко версии назад, за да не се брикне телефона? Разликата тук е, че разрсаботчиците на апп-ове за андроид , ги боли фара, че аз и ти имаме тв-та на хх години и си ъпдейтват апликациите, които с времето стават тежки за и без това умрелия и мижав хардуер,който тв-тата имат. Елементарно е, или купуваш външен андроид бокс, ако искаш да си плейваш всичко без проблем, или купуваш нов и актуален тв. И в двата случая "системата" е измислена да ти вземе парите.

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #13

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Цитат Първоначално публикувано от Potrebite1 Виж публикацията
    и аз усещам, че смазва с антифриз вместо с масло, ама КАК да поправя проблема? Вярвам, че е поправимо.

    И не се заяждам, а моля за техническо решение . Как се решава проблемът с това омесване на паметите?

    Все пак обновлението е за конкретен модел, хардуер и софтуер. Едва ли ще го правят с цел да убият произведеното от тях. След ъпдейта ми тръгна филм, който преди не му разпознаваше формата.
    Също не съм сигурен дали обновяването е причинител или само е засилил стар проблем, от друго нещо причинен. Преди не съм разглеждал състоянието на паметите и едва сега видях това което съм показал. Разчитах съфорумци да споделят стойности които са на техните TV-та и неща свързани конкретно с паметите. Конкретно Рамта загубена ли е - повредена, някакъв бъг ли се е получил, че показва 0. Защо не се рефрешва системата след изключване дори от контакта... сякаш някаква вътрешна батерия го държи в хибернация?
    Не задължавам никого, просто разчитам на компетентна помощ, каквато бих дал и аз на добра воля, за неща които разбирам, на някой ако има нужда.
    Казаха ти го вече няколко колеги от форума, така е с WEBOS телевизори на години.
    Моя също постоянно се ресваше заради недостиг на памет.
    Следващия път си вземете нормален телевизор различен от LG.
    To това да му беше кахъра.... едно меню чакаш да го отвори 5-6 секунди, всяка команда из менюто - пак там... Говоря за динозавъра 1.4 WebOS, но гледам ревюта че и на сравнително новите WebOS-и бавят менютата...


    Сменяш телевизора с различен от LG, по възможност Андроид!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #14

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Не е до ЛГ, a до всеки тв на над 5-7 години. Имам ЛГ 65qned913 и webos-а си му работи перфектно. Имам и ветеран 48UH6400 в спалнята (Tizen), на който се наложи да му бодна Google Tv, защото ей така след един ъпдейт hbo престана да работи.

    Имах и Sony 93J за кратко. Мога без грам изхвърляне да кажа, че андроида на тв няма нищо общо с джаджата на Гугъл като бързина и зареждане.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    29
    #15

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Нещата може да се променят с течение на времето. Когато щях да купувам телевизора, за мен най-важното беше 3D функцията. Хванах човек да носи, взех парите и отидохме в магазина подготвен с флашка с филм за тест. Бях харесал TVс Aнdroid и си викам: ”с един куршум – два заека”, но филмът от флашката не тръгна иначе техен рекламен клип на флашка го въртяха на TV-то, Пробвахме с консултанта филми от Нет-а да пуснем. Не ги възприемаше като 3D (неактивна оставаше функцията). Отказах се от покупката, върнах парите и върнах човека. Приятел с друга марка 3D– и той има такива проблеми с разпознаването.

    Като отидох отново да разгледам, този 55UF850V телевизор при проба със същите флашка с филм и от Нет-а клипове, LG-то си ги разпозна както си требе и до сега е точно така.

    Относно ъпдейтите, когато на един изправен, не дефектирал телевизор, му направиш официален ъпдейт, който е за същия модел, същата операционна система, то телевизорът не би трябвало да дефектира. Вероятно има несъвършени ъпдейти, но след тях правят нови които поправят гафовете. Ъпдейта е софтуер, вероятно драйвери управляващи хардуера на съответния телевизор. Значи може да има дефект на софтуер и дефект на хардуер.

    Също така телевизорът не е просто една кутия, която като гледаме и виждаме и чуваме най-различни неща от нея.
    Вътре в тази кутия освен дисплей, има платки, кабели... по платките има запоени елементи, като всеки елемент е нещо завършено със съответно предназначение.Част от тези елементи(компютърната част), разни чипове им трябва програма (софтуер, който и се ъпдейтва), която да ги управлява да си вършат предназначението. Програмите се запаметяват в елементи наречени памет.

    Искам да погледна по-навътре в нещата, затова като съм озаглавил темата "проблем с паметта", не ме интересува дали този телевизор е стар или млад, хубав или не, а как се разбира дали точно тази памет има хардуерен проблем или софтуера, който показва състоянието й, показва грешни данни. Има ли начини за тестване, резетване?



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Таблет Lenovo a8-50 - проблем с паметта
    От detronik във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 04-01-16, 14:00
  2. Проблем с паметта на авто CD Sony gtx 620U
    От zeroslav във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 4
    Последно: 15-05-10, 07:23
  3. Midea MSB-21HR - проблем с паметта
    От juju във форум Климатици Midea
    Отговори: 6
    Последно: 03-05-10, 12:15
  4. Проблем с паметта.
    От NikkO във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 26-10-05, 09:46
  5. ПРОБЛЕМ С ПАМЕТТА
    От twang във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-05-04, 16:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе