Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 71
Like Tree16Одобрявам

55UF850V-ZB проблем с паметта!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    29
    #31

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Кой от всички Вас показа данни за паметта на телевизора си за да сравним? Убеден съм, че не можете да намерите конкретното меню. Дори не четете какво съм написал, а само едно си баба знае и това си бае.

    Според Вас за какво са тези менюта, какъв е смисълът да ги имате на телевизора... просто пишете едно и също, в което няма нищо съществено.
    А TV боксовете сигурно нямат менюта, пък като имат за какво ли са се трудили да ги създават? Е, приятел се оплаква, че на няколко дни все трябва да рестартира бокса си. Да го хвърли и да си купи нов, нали?
    Тези неща не касаещи конкретната тема, могат денонощно да се пишат, но същността липсва.

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #32

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Колега, като си убеден, какво ни занимаваш за твоите проблеми?
    Вижда се че си "много" по-навътре в материята, че чак и иронизираш....

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    29
    #33

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Сами пишете, че такива проблеми имат много хора с LG телевизор, явно не са само мои проблеми и не Ви звъня на вратата да ми отворите, а Вие пишете в моята тема без да отговаряте което питам. По всякакъв начин обяснявам конкретно нещо което ме интересува, от вече 30 отговора, единственото конкретно предложено е този линк от теб, колега Dominator : https://howardsimpson.blogspot.com/2019/01/lg-tv-this-app-will-now-restart-to-free.html
    Повярвай, че съм го прочел заедно с десетки подобни решения преди да пиша тук. Щом показва проблеми с паметта, естествено разглеждам нещата свързани с нея, за какво да ровя за проблем с WiFi, дистанционно или друго, като ми работят безупречно.
    Този пост е редактиран от Potrebite1; 24-07-22 в 01:32.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #34

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    За последен път пиша в тази тема. Успех отново в начинанието и Господ търпение да дава на хората около теб.

    Искам си 15-те минути от живота обратно, които загубих безвъзвратно, опитвайки се да давам съвети на човек, който повтаря едно и също нещо като папагал. Още в началото като спомена, че батерията на телефона ти е на 9 години, трябваше да се усетя, че си сбъркан изначало.
    Alexi одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    29
    #35

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Знам кое как да се обслужва и ползва за да работи максимално дълго време. В момента батерията е на 3% с което потвърждавам, че не съм сбъркан (не обиждам никого за да се отнасят така с мен). Такова Ваше поведение говори лошо за Вас, не за мен!

    И gurcayy ако ми посветиш още 15 минути, ще те осветля как се постига такъв живот на батерията
    Този пост е редактиран от Potrebite1; 24-07-22 в 09:27.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #36

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Стига сте си писали само празни приказки и да се дразните взаимно.
    Питащият не разбра ли, че няма да получи отговор "направи 1-2-3". Дори леко се съмнявам, че има друг потребител с ТВ модел като неговия. Да си търси подробни технически спецификации и схема на модела си и да се напъва, като е мераклия. Лошо няма. А другите да го оставим и да не му "наливаме" акъл. Всеки сам си решава - нали това е актуалното в момента.
    И всяка батерия си има определен живот "брой цикли на разреждане и зареждане". Така че рано или късно ще приключи жизнения си път и вашата.
    svetlio1 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #37

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Може ли Potrebite1 да сподели, как точно е ползвал телевизора ? Преди около една година, следях от близо един руски канал свързан за ТВ техника. Той правеше ревюта на по бюджетни телевизори, но имаше много уроци за инсталиране на различни външни програми за стрийминг на филми, сериали и т.н. Той в няколко клипа споделяш че АКО ползваме много стрийминг, или пък p2p услуги , добре е да го правим с ТВ боксове, може и някой евтин, но да се намалят до минимум тези услуги които са били свързани със запис и триене на съдържание върху паметта на телевизора, защото се е амортизирала бързо. Той не говореше за марки, казваше че това важи за всеки телевизори.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    29
    #38

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Като изключим телевизия, която не ползва смарт функциите и се ползва все по-рядко, до преди три месеца се гледаха само клипчета от YouTube (инсталирания ап) по 3 - 4 часа дневно и по около час филми от външен харддиск. Последните 3 месеца се ползва и за филми от Netflix до 2 - 3 часа дневно. Нямам представа това свързано ли е със запис и триене върху паметта?
    Аз не мога да разбера това показание за 0KB на DRAM, дали софтуерно объркване има или показва хардуерен проблем с нея. Всяко LG би трябвало да го има това меню, не само моя модел, а и като сме в раздел LG Телевизори, разчитах колегите да имат познания относно това и да видят, ако имат проблеми, дали и при тях показва така. Не мога да си представя смарт устройство да работи с 0 рам.
    Понастоящем всичко си работи нормално освен, замръзванията (сравнително често) единствено в YouTube и дори не показва съобщението относно паметта, а като замръзне, след 10-20 секунди си се рестартира приложението.
    Този пост е редактиран от Potrebite1; 24-07-22 в 13:11.

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #39

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Може ли Potrebite1 да сподели, как точно е ползвал телевизора ? Преди около една година, следях от близо един руски канал свързан за ТВ техника. Той правеше ревюта на по бюджетни телевизори, но имаше много уроци за инсталиране на различни външни програми за стрийминг на филми, сериали и т.н. Той в няколко клипа споделяш че АКО ползваме много стрийминг, или пък p2p услуги , добре е да го правим с ТВ боксове, може и някой евтин, но да се намалят до минимум тези услуги които са били свързани със запис и триене на съдържание върху паметта на телевизора, защото се е амортизирала бързо. Той не говореше за марки, казваше че това важи за всеки телевизори.
    Какво общо има стрийминг услугата със запис и триене на съдържание?

  12. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #40

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Какво общо има стрийминг услугата със запис и триене на съдържание?
    Според теб това буфериране къде отива ?

    Цитат Първоначално публикувано от Potrebite1 Виж публикацията
    Като изключим телевизия, която не ползва смарт функциите и се ползва все по-рядко, до преди три месеца се гледаха само клипчета от YouTube (инсталирания ап) по 3 - 4 часа дневно и по около час филми от външен харддиск. Последните 3 месеца се ползва и за филми от Netflix до 2 - 3 часа дневно. Нямам представа това свързано ли е със запис и триене върху паметта?
    Аз не мога да разбера това показание за 0KB на DRAM, дали софтуерно объркване има или показва хардуерен проблем с нея. Всяко LG би трябвало да го има това меню, не само моя модел, а и като сме в раздел LG Телевизори, разчитах колегите да имат познания относно това и да видят, ако имат проблеми, дали и при тях показва така. Не мога да си представя смарт устройство да работи с 0 рам.
    Понастоящем всичко си работи нормално освен, замръзванията (сравнително често) единствено в YouTube и дори не показва съобщението относно паметта, а като замръзне, след 10-20 секунди си се рестартира приложението.
    Да по всичко личи че не си правил нещо свръх екстремно, това е нормална употреба на един телевизор, аз просто споделих, каква може да една от причините.

  13. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #41

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Според теб това буфериране къде отива ?



    Да по всичко личи че не си правил нещо свръх екстремно, това е нормална употреба на един телевизор, аз просто споделих, каква може да една от причините.
    Спирането на ютуб може да е свързано с потдръжката на самия апп и да няма нищо общо с динамичния рам.

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #42

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Според теб това буфериране къде отива ?



    Да по всичко личи че не си правил нещо свръх екстремно, това е нормална употреба на един телевизор, аз просто споделих, каква може да една от причините.
    Буферирането може да се изключи, тоест кеша!
    А и аре стига ве, купил си е някой телевизор и дай да не гледаме стрийминг услуги, защото ще се скапе... ами ако не се включва телевизора, грам няма да прояви дефекти!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от gogogogov Виж публикацията
    Спирането на ютуб може да е свързано с потдръжката на самия апп и да няма нищо общо с динамичния рам.
    Той няма предвид това - този проблем е често срещан при LG-тата с WebOS....От по-старите версии динозавърските като неговия 1.4/ 2.2

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    29
    #43

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Четох за кодека vp9, че създавал проблеми и може заради него да е това замръзване. Иначе скоростта смятам, че е достатъчна - 60МБ/с?
    AntrAcsA, може би това буфериране( BufferHealt), е записът в паметта за което си писал. Прав си че ако не искам да си прецаквам паметта, е по-добре един TV бокс.




    Четох, но не подробно, че някои приложения директно стриймват, не буферират. Трябва да проуча за кои става въпрос, но YouTube явно буферира, а Netflix може би не и затова при него нямам проблеми.


    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Буферирането може да се изключи, тоест кеша!
    Как става това? Да не би да ми е изключено и затова в менюто ми показва DRAM 0 КВ?

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Potrebite1; 24-07-22 в 14:27.

  17. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #44

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Цитат Първоначално публикувано от Potrebite1 Виж публикацията
    Четох за кодека vp9, че създавал проблеми и може заради него да е това замръзване. Иначе скоростта смятам, че е достатъчна - 60МБ/с?
    AntrAcsA, може би това буфериране( BufferHealt), е записът в паметта за което си писал. Прав си че ако не искам да си прецаквам паметта, е по-добре един TV бокс.




    Четох, но не подробно, че някои приложения директно стриймват, не буферират. Трябва да проуча за кои става въпрос, но YouTube явно буферира, а Netflix може би не и затова при него нямам проблеми.




    Да, буферирането може да предизвика затруднения особено ако кеша не се празни както трябва, но проблема е че ти не си правил нищо екстремно с което да амортизираш памета толкова бързо! Примерно много хора ползват браузъра на телевизора за гледане на клипове в ютуб или други видео платформи, това доста често води до запълване на паметта/ кеша . Отново, не казвам е съм експерт в тази област, и за мен това е ново и паралелно търся информация.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    29
    #45

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    А как може да се обясни, че след изключване на захранването от контакта, кеша ли е, кое е, но приложенията във фонов режим си остават заредени, т.е. рам паметта не се изчиства ?
    При липса на захранване би трябвало да се случва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Таблет Lenovo a8-50 - проблем с паметта
    От detronik във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 04-01-16, 14:00
  2. Проблем с паметта на авто CD Sony gtx 620U
    От zeroslav във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 4
    Последно: 15-05-10, 07:23
  3. Midea MSB-21HR - проблем с паметта
    От juju във форум Климатици Midea
    Отговори: 6
    Последно: 03-05-10, 12:15
  4. Проблем с паметта.
    От NikkO във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 26-10-05, 09:46
  5. ПРОБЛЕМ С ПАМЕТТА
    От twang във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-05-04, 16:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе