Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 93

Бизнес алтернатива на Windows

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #31

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    @Malone прав си, отново,..донякъде... Съгласен съм, че в моментното положение в което си намира повечето бизнес у нас е глупаво да се дават пари за софтуер, който и иначе може да са ползва (окрадне). Но това се отнася за голяма част от бизнеса, не за целия....Много хора могат да си го позволят и го(трябва да го) правят. В крайна сметка заплащането за определен софтуер означава стимулиране на съответния производител да работи над него, да го доработва и прави по-насочен и удобен за нас потребителите.


    А онова за меродията си е вярно...пак никва работа несвършихме на човека....

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    134
    #32

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    @Malone - остаряваме и недовиждаме какво пишем вече... поръчвайте аз черпа днес...

    a за базата ти даннни с информация, чукни пак линка може някой неща да не ги знам, иначе скриншота се казва vmware_linux_wine_delphi_firebird

  4. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #33

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    мерудия

    P.S. Може и да греша, винаги съм го знаел като с у, не съм гледал в речниците как е

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #34

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    @etg
    Има две мнения по този въпрос etg, не знам кое е по-вярното. Имам две кулинарни книги пред себе си [които жена ми упорито не използва] и в двете въпросното растение е написано, като меродия. Едната е на повече от 20 години, другата е нова.
    Иначе в интернет се срещат и двата варианта.
    Ако смяташ wiki за еталон, ОК, но в речниците е:

    меродѝя
    ж., -и разг. (pot-)herb; (магданоз)par-sley



    @MetalMilitia
    В случая не става да се краде друже, мисля, че е ясно. Въпроса е какво може да се изстиска максимално от open source продуктите. С известни усилия разбира се, но пък безплатно.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    81
    #35

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    В случая не става да се краде друже, мисля, че е ясно. Въпроса е какво може да се изстиска максимално от open source продуктите. С известни усилия разбира се, но пък безплатно.
    Пичове, не знам защо сте останали с впечатлението, че търся БЕЗПЛАТНА алтернатива. Не, просто търся алтернатива с цел оптимизиране на разходите за софтуер. Алтернативно не винаги значи безплатно. Друт въпрос е, че $175 > 0 ($50) само при ОС.

    От друга страна мен лично много ме дразни. ачинът, по който M$ ценообразува и се опитва да събира пари за лицензи (с немалката подкрепа на нашите управници).

    Досега в България важи принципа "ПАРИ ЗА СОФТУЕР САМО ВЗИМАМЕ". Ще видим как ще е в ЕС (не че и те не са "пирати", я им вижте торент тракерите)

    Пак повтарям: Много високо ценя труда на всеки програмист, още повече български.

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #36

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    Аз и за ядене и пиене нещо казах, ама айде ...


    .:: EDIT ::.
    @etg
    В друг речник пък е както ти казваш. Не знам, объркан съм.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    81
    #37

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Аз и за ядене и пиене нещо казах, ама айде ...

    Да не забравяме и сръбската музика.....

    Както казва един по-стар приятел: "Останаха ми само три удоволствия в този живот: закуска, обяд и вечеря!"

  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #38

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    Кажи още един път "сръбска музика" в този форум и ще те изядат жив.
    Ако пък включиш и Таня Боева в списъка, първо ще има дране. С кремък.
    Мда ...
    Добре дошъл!


  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    81
    #39

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    Споко, аз съм стар хеви-метъл фен.... А и съм жилав за дране...... В момента даже чичко Бил се опитва да ме "одере" с едни кинти за софт.........

    П.П. Абе нека има йеденье и пийнье и въобще тия три неща (моля без да ми цитирате правописни речници)!!!

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #40

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    Значи нека да започнем да разграничаваме нещата.
    Ако някой си мисли че като инсталираш Windows и привидно всичко работи и не се нуждае от support, трябва да го забрави.
    Освен лицензията има куп неща които трябва да се поддържат в един добре организиран офис, и това далеч не е да плеснеш 5 Windows + Office на 5 машини и да приключиш.
    Напротив, всеки си мисли че разбира от Windows, само защото смята, че може да натисне 3 пъти yes и да настрои часа и датата.
    Лично аз за поддръжка на Windows бих взимал по-висока такса отколкото за Linux.
    Най-малко заради вирусните простотии например.
    В крайна сметка ако се сложи поддръжката (support-а) + Windows + лиценз + куп помощен софтуер (лицензиран разбира се) за да работи поне няколко месеца системата преди да се стигне до преинсталация точно защото някой смята че много разбира от Windows, тогава, когато се претеглят нещата, не мисля че баланса ще е в полза на Microsoft.

  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #41

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    @d-rRoss & klamer
    Много ви харесвам и двамата, въобще не искам да се заяждам, ама чак ми става весело.
    "По високи такси", "отказвам да обслужвам" и т. н.
    Почти съм сигурен, че се отзовавате на всяко повикване, стига да се плаща. Просто в такова време живеем, парите все не стигат.
    Защо повечето Linux разбиращи непрекъснато се мъчат да се представят, като далече над "полуидиотите" ползващи нещо различно от Linux.
    Точно вие двамата знаете много добре, че една добре конфигурирана Windows мрежа, създадена от добри специалисти, каквито вярвам, че сте и вие двамата, може да изкара дори без рестартиране поне до следващите парламентарни избори.
    Разбира се, ще въведете ограничения, това е ясно. В Linux ограничението е това, че потребителя нищо не може да направи. Първо не знае как и второ не може докато няма достъп. Това обаче не прави ОС по сигурна, а просто е по дуракоустойчива.
    Същото обаче може да се администрира и във Windows мрежата при добро желание.
    Последните две години компютъра ми [Windows XP SP2] вирееше в изключително агресивна среда от неуки полуидиоти и през това време нямах никакви проблеми. Никакви проксита, никакви антивирусни. Спиране на определени процеси и малко хитрини от торбата на ru-boy, нищо повече.

    В друг форум спорихме с други хора, колко пари да вземат за инсталирането и настройка на нещо си [LAMP конкретно]. И чух едни суми, едни "като работите евтино, правите свирки на клиентите" и т. н.
    А повечето от пишещите ходеха със закърпени чорапки и тишърт за 8 лева с размазан от пране пингвин. Несериозно е.

    Искам да кажа, че живеем в България. Не вие определяте цените, а битието.
    Дай боже да сте високо над битовизмите като заплата, ток, вода и т. н., но честно казано, съмнявам се в това.

    Ако е така, ако греша, очаквам от вас да почерпите на следващата сбирка.


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #42

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    @Малоне,
    Благодаря за респекта и уважението с което се отнасяш към мен, но
    Защо повечето Linux разбиращи непрекъснато се мъчат да се представят, като далече над "полуидиотите" ползващи нещо различно от Linux.
    Не, не си разбрал смисъла на написаното от мен.
    Почти съм сигурен, че се отзовавате на всяко повикване, стига да се плаща.
    Да, като диференцирам заплащането.
    Точно вие двамата знаете много добре, че една добре конфигурирана Windows мрежа, създадена от добри специалисти, каквито вярвам, че сте и вие двамата, може да изкара дори без рестартиране поне до следващите парламентарни избори.
    Без да те обиждам, навярно не си наясно въобще с администрирането на която и да било система.
    Иначе не би твърдял горното!
    (Задача: помисли за Windows update)
    Разбира се, ще въведете ограничения, това е ясно. В Linux ограничението е това, че потребителя нищо не може да направи. Първо не знае как и второ не може докато няма достъп. Това обаче не прави ОС по сигурна, а просто е по дуракоустойчива.
    Потвърждава отговора на горното.
    Същото обаче може да се администрира и във Windows мрежата при добро желание.
    Ако ти си ми администратор на системата и допуснеш
    че потребителя нищо не може да направи
    да "администрира" мрежата, не бих имал нужда от теб.
    В друг форум спорихме с други хора, колко пари да вземат за инсталирането и настройка на нещо си [LAMP конкретно]. И чух едни суми, едни "като работите евтино, правите свирки на клиентите" и т. н.
    А повечето от пишещите ходеха със закърпени чорапи и тишърт за 8 лева с размазан от пране пингвин. Несериозно е.
    Това не го разбрах, какво искаш да те повозя на BMW-то си ли? Нямаш проблем, ще ти дам да се изкефиш даже.
    Искам да кажа, че живеем в България. Не вие определяте цените, а битието.
    Ние определяме както битието (цените), така и съзнанието, а то ще бъде все повече в минус ( - ) за Microsoft.
    Ако е така, ако греша, очаквам от вас да почерпите на следващата сбирка.
    Грешиш до толкова до колкото не вникваш в положителните страни за Linux, Solaris, Bsd, Aix, Netware e.t.c. (други операционни системи)
    А за бирата, аз мога да си я платя и сам с достатъчен годишен доход.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #43

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    Само да споделя моето скромно мнение. Карам Linux машини да работят от първата голяма офанзива на Microsoft за лицензиране на софтуера- мисля че беше 1999 година ако си спомням добре. Колко машини има в мрежата не знам защото не ги броя, но пък от друга страна имам 17 VPN връзки към централния офис където има 30-40 машини рабтещи под Linux. Една от складовата програми ( щото ползваме две) си е моя ( в смисъл че аз си я пиша- но не я продавам защото продажбата е лесна, а подръжката изисква много усилия) а другата работи на Java и я пише друга фирма ама тя я продава. Та какъв е проблема: Всичко от Windows лесно може да се премести на Linux ( за потребителски станции препоръчвам SuSE- лесно се инсталира и има много добър интерфейс и се надявам да не влизаме в спор коя дистрибуция е по добра, тази война съм я водил когато бях млад) НАЙ- ТРУДНАТА ЗАДАЧА е да накарате хората си да променят своето мислене, имам предвид че въпреки че програмите им изглеждат по един и същи начин,работят по един и същи начин, въпреки че няма никаква ралика в тези програми както под линикс така и под Windows - страха си остава в тях и ако нямате системен администратор с достатъчно добър авторитет и желание да се бори изобщо не се и опитвайте да водите тази борба- в края на краищата всички казват ама аз в къщи си имам Windows си си го знам. Страха от неизвестното е специфичен за човека още от времето когато е живял в пещерата има си го и днес и това си е човешко качество така че не можете да обвинявате хората. Накратко ако сте собственик или мениджър на компания решете сами за себе си дали ще успеете да накарате своите подчинени да променят мисленето си,пак го помислете, айде сега го помислете отново и ако сте 100% сигурни първо си наемете млад и амбициозен човек който ще се бори вместо вас и действайте. Така станаха нещата в нашата фирма просто реших че не може да не може и стана. P.S. Не ме тръсете за работа - ако пиете бира тогава ме викнете:-)

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #44

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    Напълно съм съгласен - най-трудното е да накараш хората да научат нещо ново, когато не им е интересно или не виждат пряка полза от това да го учат.

    P.S.

    Напълно съм съгласен и за работата и бирата ;-)


  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    81
    #45

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    Пичове,
    ето и най новият супер як техно хит на прятелите от МС:

    http://video.google.com/videoplay?do...6423&q=technol

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. (Лека) Бизнес задача
    От MitkoS във форум Логически задачи
    Отговори: 2
    Последно: 26-09-12, 17:56
  2. Готов бизнес план
    От kokyto във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 07-04-10, 09:24
  3. Отговори: 0
    Последно: 25-10-06, 11:00
  4. Бизнес симулатор
    От Cko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 09-05-05, 14:37
  5. Бизнес План
    От ckk_7 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 25-12-04, 13:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе