Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 93

Бизнес алтернатива на Windows

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #46

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    @d-rRoss
    ОК докторе, благодаря ти за разяснението и квалифицирания отговор.
    Наистина няма нужда да ме возиш в BMW-то, а е възможно и да не се справя с управлението на такъв престижен автомобил, нямам нужния капацитет.
    Успехи ти желая, както и непрекъснато повишаващ се годишен доход!

    @Ghost
    Ами нали това е таланта друже. Да преподават могат много, малко са хората, които успяват да предизвикат интерес, там е тънкостта.
    Знаеш, че от една година упорито и лично за мен успешно се мъча да работя върху себе си на тема "ОС различна от Windows", просто заради спорта, заради познанието, пък дори и заради собственото си его, но отсреща [в общия случай] виждам единствено "открийте сами разликите", "чети man", "Windows sucks, Linux rulzzz" и т. н., повечето от репертоара ти е ясен.
    Мислиш ли, че елитарния начин на общуване възбужда някъкъв интерес в хората, които искат да се запознаят и развиват с нещо ново?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #47

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Мислиш ли, че елитарния начин на общуване възбужда някъкъв интерес в хората, които искат да се запознаят и развиват с нещо ново?
    Всъщност до голяма степен Linux си е елитарна система, също както и win 2003, за разлика от 98 или XP.

    Въпреки това не одобрявам поведението от типа win sux, lin rulz защото не само че е арогантно, но е и напълно невярно.
    Добре насторена система особенно 2003 е много трудно да бъде компрометирана, и проблемът не е в това че нямам нерви и търпение да се занимавам с 2003, а е по-скоро в това, че аз лично не се чувствам достатъчно квалифициран за да настройвам тази система или win 2000 server срещу заплащане.

    Така че отказът ми да се занимавам с windows не е следствие на високомерие или елитарност, а е просто следствие на това че от 10 години се занимавам предимно с Linux и BSD сървъри, и много от нещата след SP6 за win NT просто не са ми много ясни

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #48

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    .

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #49

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    @klamer
    Да, наистина искрено се радвам, че поне ти си ме разбрал абсолютно правилно.
    Respect!
    Изпитвам огромно уважение към всички знаещи и можещи Linux специалисти, но не заради Linux, а заради усилията, които са положили. Изпитвам същото и към единиците [MVPs] Microsoft’s Most Valuable Professionals, които познавам, задочно разбира се.
    Просто не приемам квалификациите относно интелект и благосъстояние [на каквито съм свидетел няколко поста по горе] да зависят от това каква ОС ползваш на компютъра си.
    За сигурността отново споделям мнението ти.
    Няма сигурна ОС. Сигурността зависи от човека, от задклавиатурното устройство, не от машината.

    --- offtopic ---
    @skynet
    Напоследък често те цитирам под името "един приятел" с думите ти от пост от преди няколко седмици. Беше нещо в смисъл "Malone ... като искаш да ти е трудно [гадно] ... за какво ти е това Ubuntu бре?! Удари си сам два шамара, по лесно ще е, не се мъчи".
    Много ти се радват, да знаеш.

    А това си го запазвам, ще ми бъде Ескалибур в споровете в един друг форум:
    "високомерие....надценяване....живот в свой си измислен и нереален свят....своеобразно терминологично дрогиране и словесен катарзис....мания за значимост и движение в челните редици на прогреса ..."
    "словесен катарзис" ... това е удара в сърцето, заклевам се ...

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #50

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    @skynet
    Ще говоря като бизнесмен, проблема ми не е Уиндоус и това, че трябва да дам да кажем 300 лева за дистрибуция. Няма нищо по-лесно от администриране под Уин, не съм без проблеми, но 10-на простички правила направиха от няколко години мрежата ми от 7 компютъра без вируси, без проблеми, без преинсталации, без пробиви и каквито и да са жизненоважни проблеми.
    Предполагам че за теб "администрация" означава инсталация + 5-6 софтуера.
    Това не е администрация на Windows, повярвай :-)
    Обяснил съм го в по-горните постове.

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #51

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от d-rRoss
    Предполагам че за теб "администрация" означава инсталация + 5-6 софтуера.
    Това не е администрация на Windows, повярвай :-)
    Не е за вярване, дочакахме някой да ни го разясни това, досега сме били в заблуждение.
    The Messiah Gave us The Truth.
    Неслучайно кара BMW човека.
    BTW, докторе ... сигурен ли си, че това, което караш е BMW?
    Да не е Batmobile, а ти да скромничиш?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #52

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    .

  10. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #53

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от skynet
    Интересна характеристика, която като се замисля, на пръв поглед е вярна. Според общоприетото мнение. Но още по-интересното е, че като се замисля повторно, се оказва, че не познавам нито един сисадмин, който да отговаря и на 10% на това описание

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #54

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    Доста интересен линк с описание на сисадмина. Забавлявах се доста докато четях.
    Относно твърденията, кой кава кола кара и колко са му способностите, не бих казал, че има някаква зависимост.
    Онзи ден имах нужда от хамалски услуги и гедам една реклама на бяла бележка за такива услуги. Обаждам се и чакам да дойдат да ми свършат работа. Появи се един луксозен червен Ягуар от него слезе един оръфляк и от зад двама хамали, свършиха ми работа пред стъписания ми поглед и си заминаха. За мен и не само, колата Ягуар е символ на .... Е, вече не искам такава кола.

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #55

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    Дам, така е, колата няма значение, но някои от вас без да посочвам, се опита да представи хората занимаващи се с Linux, като момчета с раздърпани фланелки, потни мръсни, не смятам че това е общо впечатление.

    @Malone, имаш да учиш много още не само, за ОС :-)

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #56

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от skynet
    ....Организирането на структурата на мрежата, задаване на права, мрежова сигурност, бекъп, обновяване и т.н. - това са като must have за всеки който има претенции да е що годе грамотен...аз пък ще ти кажа че каквото и да направиш, нищо няма да работи както трябва ако хадруерно-софтуерното администриране не го смесиш с командно-заповедното такова: извадки от моите 10 прости правила: Служебния компютър не е личен...Всяко действие се записва.....Всяко инсталиране на софтуер или мултимедия, качване/дърпане/сваляне/пускане се наказва : с глоба определяща се по формулата 1мб=1лв, при повторно случване - 50% от месечното възнаграждение, трети път - лишаване от заплата...и т.н.

    Трябва да ти кажа, че командно-заповедното администриране върши повече работа, в своеволията си персонала може да бъде невероятно изобретателен....бръкни му в Pocket PC-то няколко пъти и ще видиш как всичко тръгва от самосебе си ...
    skynet, що не вземеш да публикуваш твоите 10 прости правила тук, като новогодишен подарък за всички.
    Или поне на РМ ми ги пусни, ще ми е от полза, човек се учи докато е жив...

    Весела Нова Година на всички!!!

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    6
    #57

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    За бизнес употреба аз бих препоръчал RedHat, но той е платен.
    Fedora - за бизнес употреба не препоръчвам - 6 месеца цикъл на обновяване и след това излиза нова и спират да обновяват софта за старата---т.е. трябва да преинсталираш/ъпгредваш на 6 месеца.

    НО има CentOS (Community ENTerprise Operating System):

    CentOS is an Enterprise-class Linux Distribution derived from sources freely provided to the public by a prominent North American Enterprise Linux vendor (Този вендор е RedHat). CentOS conforms fully with the upstream vendors redistribution policy and aims to be 100% binary compatible. (CentOS mainly changes packages to remove upstream vendor branding and artwork.) CentOS is free.

    Актуалната версия е 4.4

    How long will CentOS-4 updates be supported?
    We intend to support CentOS-4 updates until Feb 29, 2012.

    The current plan is this:

    Full Updates (including hardware updates): Currently to Feb 29, 2008

    Maintenance Updates: Mar 1, 2008 to Feb 29, 2012

    CentOS 4.x е базирана на RedHat Enterprise Linux 4.x


    Личните ми впечатления също са много добри. CentOS не идва с най-новите пакети, но нали има yum (примерно КДЕ-то е 3.3, но като си аднеш кде.репо и го ъпдейтваш да последната версия)

    Много е стабилна.
    Сега си инсталирах последния ОпенОфис, заедно със спелчек за български и прочее.

    Абе това си е безплатен RedHat EL.

    Предполагам, че същите резултати могат да се постигнат и с дебиан или дебиан базирана дистрибуция, но аз съм любител на редхет и рпм-базираните дистрибуции.

    Успех в начинанието.

    P.S. Аз преди също бях сложил Федора кор 6, но бързо минах на CentOS 4.4
    P.P.S. Не я препоръчвам защото аз съм с такава ос, просто е добра.

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #58

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от d-rRoss
    Но някои от вас без да посочвам, се опита да представи хората занимаващи се с Linux, като момчета с раздърпани фланелки, потни мръсни, не смятам че това е общо впечатление.
    @Malone, имаш да учиш много още не само, за ОС :-)
    Никога не съм твърдял нещо подобно.
    Ако прочетеш внимателно поста ми ще видиш, че примера, който съм дал е за конкретен случай, а именно, че не може човек, който има в джоба си 20 лева, да твърди, че е супер специалист и труда му [в конкретния случай] струва да кажем 150 лева на час. Когато искаш да ти се плаща подобно възнаграждение е нужно да си доказан специалист, а не просяк от бюрото по труда, който за целия си съзнателен живот е научил набор от 150 конзолни команди. И който [според него] знае и може много, но на практика този факт го знае само той.
    Това единствено съм имал предвид, ситуация в един конкретен спор. Не съм обобщавал никога Линукс специалистите под общ знаменател, още повече пък негативно.

    И да мъдрецо, прав си, още много имам да уча, непрекъснато мисля за това и полагам усилия. Едва ли някога ще знам всичко. Когато мирясам и спра да работя върху себе си, ще ми трябва само едно BMW. Тогава ще ти се обадя.

  17. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #59

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от PeterPan
    Моля те обясни по-подробно. Това значи ли, че ако има 1-2 WinXP и други 6 Linux базирани компютри ще имам преблем.....
    @Ghost май имаше впредвид, че ВинХП под ремоут не може да работи с повече от един лог/юзер едновременно и е така, но някои добри хорица са му намерили цаката на Concurrent Remote Desktop Sessions in Windows XP SP2 . От тук нататъче проблема се решава като на един по-якичък компютър инсталираш Офиса, Декарда и всичко друго което се сетиш без Бизнес Навигатор и всички други компютри в мрежата, ако не са много работят през ремоут на него локално. Заобикаляш лицензите напълно законно, дори няма да имаш нужда от мрежови лицензи за счетоводните програми .

    Аз лично имам 1 комп който работи в Concurrent Remote Desktop Sessions in Windows XP SP2 и проблема е никакъв. Някой, ако има идея как от Линукс може да се влезе на ремоута на Вин, ще е интересно(аз хабер си нямам от Линукс), още много лицензи ще се спестят .


  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #60

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    Да, точно това имах предвид - ограничението за една RDP сесия, дори казах за възможността да се заобиколи. Не, не е легална, нито е легално това, което предлагаш. Да, има клиент за RDP под GNU/Linux, това е неговият "home page": http://www.rdesktop.org/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. (Лека) Бизнес задача
    От MitkoS във форум Логически задачи
    Отговори: 2
    Последно: 26-09-12, 17:56
  2. Готов бизнес план
    От kokyto във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 07-04-10, 09:24
  3. Отговори: 0
    Последно: 25-10-06, 11:00
  4. Бизнес симулатор
    От Cko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 09-05-05, 14:37
  5. Бизнес План
    От ckk_7 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 25-12-04, 13:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе