Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 93

Бизнес алтернатива на Windows

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    157
    #61

    Re: Бизнес алтернатива на Windows



    Цитат Първоначално публикувано от PeterPan
    И ние както и много БГ фирми се сблъскваме с процеса на лицензиране на прага на бленувания ЕС.
    В ЕС нелицензиран софтуер (майкрософтски и друг) се ползва НЕ по-малко, отколкото в България! По държавни учреждения, като училища, се инсталират Уиндоуси без лиценз и никой не прави проблем за това. Много лъжи разправят медиите в българия за ЕС, мнооого...


  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #62

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Да, точно това имах предвид - ограничението за една RDP сесия, дори казах за възможността да се заобиколи. Не, не е легална, нито е легално това, което предлагаш. Да, има клиент за RDP под GNU/Linux, това е неговият "home page": http://www.rdesktop.org/
    Не разбирам кое не е легалното. Софтуера реално работи локално на една машина, в лицензите става въпрос за машини, а не за юзери. Незнам само, до колко е легално манипулирането на Вин-а по този начин.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #63

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    PeterPan,
    Това, което нас ни вълнува е, че тук се правят проверки, следователно проблемът си е съвсем актуален. Да не говорим, че наистина е правилно да се заплаща програмното осигуряване, особено когато човек си вади хляба с него (разбирай ползва го по работа). Ето, например аз не харесвам Майрософт - софтуерът им е скапан, политиката им е хищническа и т.н., но са абсолютно в правото си да предлагат лошите си продукти, както намерят за добре. На който му изнасят условията - да ги ползва, на който не му изнасят - "довиждане". Така е редно.

    backinblack,
    Хмм, странно. Сега прочетох отново лиценза на WindowsXP. Или съм се заблудил, или са подменили клаузата за "REVERSE ENGINEERING, DECOMPILATION, AND DISASSEMBLY" - мислех, че е забранено да се подменят системно компоненти, но не виждам да пише подобно нещо. Обаче пише, че не е позволено към Windows-a да се правят повече от 5 едновременни връзки.




  5. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #64

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Това, което нас ни вълнува е, че тук се правят проверки, следователно проблемът си е съвсем актуален. Да не говорим, че наистина е правилно да се заплаща програмното осигуряване, особено когато човек си вади хляба с него (разбирай ползва го по работа). Ето, например аз не харесвам Майрософт - софтуерът им е скапан, политиката им е хищническа и т.н., но са абсолютно в правото си да предлагат лошите си продукти, както намерят за добре. На който му изнасят условията - да ги ползва, на който не му изнасят - "довиждане". Така е редно.
    Нека да не отиваме към друга тема. Говорим за "заобикаляне на закона в рамките на закона".

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #65

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    Не, темата не е за заобикаляне на закона, а за заобикаляне на Windows. ;-)

  7. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #66

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    backinblack,
    ..................Обаче пише, че не е позволено към WIndows-a да се правят повече от 5 едновременни връзки.



    Е па то едновремено повече от 5 връзки, бая як компютър ще трябва да е, та дори и за само офисните приложения

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #67

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    Бизнес алтернатива на Windows просто няма.
    Ако имаше, особено пък безплатна, все някой щеше да я използва и да се знае за нея, нали така?
    И тогава Windows нямаше да се използва практически на всички десктоп РС-та, както е в момента.

    Когато става дума за бизнес, трябва да се вземат впредвид всички разходи свързани с употребата на дадена ОС или софтуер, не само покупната цена. Какъв ми е келепира от ОС която е фрее, ако през ден възникват проблеми които юзерите не могат да оправят бързо и без чужда помощ? Или трябва да се правят какви ли не гимнастики за осигуряване на съвместимост с това или онова? Ами то това също струва пари, и след съвсем кратко време започва да струва много повече пари отколкото е един лиценз за Уиндоус (особено пък ако лиценза е закупен барабар с хардуера).
    Линукс във всичките му безбройни разновидности е все още безкрайно далече от Уиндоус.
    След като бизнеса в световен мащаб не е открил алтернатива на Уиндоус, едва ли на местна почва ще открием някакъв нов вид топла вода

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #68

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от peter_nn
    След като бизнеса в световен мащаб не е открил алтернатива на Уиндоус, едва ли на местна почва ще открием някакъв нов вид топла вода.
    "Бизнеса" ползва това което реши ръководството на този "бизнес". Ако шефа поръча софтуер под MAC ще се ползва X OS, ако поръча за Windows ще се ползва Windows и т.н. , като следствие "бизнес-стандартът" се определя предимно от ... счетоводните отдели, тъй като последните поне в България ползват изключително софтуер за windows.
    Не че съм противник на windows - даже обратното аз самият от време на време взимам по някой лев да инсталирам или да поправя нечий windows и честно казано идеята да се инсталира linux на счетоводителки в климактериума или в предпенсионна възраст не само че ми е чужда, ами даже като си спомня какво чудеса съм преживавал съм си направо против .
    НО! горенаписаното не означава че windows или linux или X OS са по-добри или нещо от рода- просто означава, че клиента ("бизнеса") сам избира за какво ще си даде или не парите, и като се вземе предвид техническата грамотност на въпросните клиенти("бизнеси"), мисля че е безсмислено да спорим за техническите или ценовите качества на която или да било ОС.



    Цитат Първоначално публикувано от peter_nn
    Какъв ми е келепира от ОС която е фрее, ако през ден възникват проблеми които юзерите не могат да оправят бързо и без чужда помощ?
    //off topic
    То като гледам раздела за windows юзърите там са цъфнали та вързали
    Нещо повече, по моето скромно мнение юзър, който може да се справи с проблемите на windows сам, ще се справи и с тези на linux-a.
    И последния ми чисто субективен аргумент - познавам доста хора мигрирали от windows на linux, но за обратния случай нещо не се сещам.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #69

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    @peter_nn, вземи се поразтърси из Google да видиш в колко страни държавните институции минават на Linux. Останалите аргументи на @klamer няма да ги повтарям, но ги подддържам напълно. И друго... ти виждал ли си Windows, който да не е рестартиран (да, точно рестартиран, нямам предвид преинсталиран) примерно две години и половина и да си върви гладко? Или друго - опитай да си смениш езика, на който работиш, от английски на български "on-the-fly", без даже да рестартираш.

    Чакай да се спра, че темата ще се превърне на Windows vs. Linux

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #70

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    ами да де, и аз това казвам, всеки сам избира. Но според статистиките - от 100, 96 избират Виндовс и около 2-ма Линукс, което значи че почти никой не намира алтернатива (говоря за десктопи , не за сървъри).

    Ако шефа е на място би се съобразил с мнението на други, но едва ли с това на счетоводителки в предпенсионна възраст - шефове които действат така пазара ги изхвърля.
    Дори и няколко държавни институции някъде да въвеждат Линукс, това с нищо не променя общата картина. Въпреки всички напъни от тоя род, дела на Линукс при десктопите си остава в рамките на статистическата грешка.
    А и темата беше за бизнеса, към който държавните институции за съжаление не спадат. Държавните институции (и всякакви други на които икономическата ефективност им е последна грижа) са склонни да вършат какво ли не без задълбочен икономически анализ.

    Колкото до 2 години без рестарт или пък on-the-fly смяна на езика - подобни неща са куул, но напълно безсмислени за десктоп машини.

    И аз нямам намерение да започвам Windows vs. Linux спорове, всяка си има някакви плюсове и минуси. Това че Windows няма бизнес алтернатива не е някакво мое откритие, а просто статистически факт.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #71

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    Една малка корекция: статистиката измерва както фактите (текущото състояние), така и тенденциите. А те сочат само едно: увеличаване дела на решенията с отворен код. Въпрос на време е те да навлязат по-широко както в администрацията, така и в бизнеса. Разбира се, ако Майкрософт не си преоценят политиката (нямам предвид само ценовата).

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #72

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    абе не е баш точно така, бих казал че е направо обратното.
    Апогея на шумотевицата около Линукс беше преди около 1.5 - 2 години - то не бяха големи фирми дето го поддържат и предлагат, най-разнородни гурута му предричаха сияйно бъдеще и скорошно изместване на Уиндоус от редица пазарни ниши .... - но на практика нищо подобно не се случи.
    Линукс си запази пазарния дял от преди офанзивата (растежа е след десетичната точка/запетайка) и си остана ОС за 'geeks' - очевидно въпреки всичките усилия, не се възприе сериозно в бизнес средите.
    Същото важи повече или по-малко за решенията с отворен код като цяло, шумотевицата около тях далеч надхвърля реалното им значение/пазарен дял. Почти няма нещо което да е фрее/опен сорс и да няма по-добра клозет сорс алтернатива (естествено, има и няколко изключения - там бизнес модела е друг. Примерно пхп).
    Пазара си е пазар, безплатен обяд няма.
    На всички стана ясно че нещо което струва 0$ на практика не струва 0$, или совите не са това което са

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #73

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от peter_nn
    абе не е баш точно така, бих казал че е направо обратното.
    Извинявай, че те питам директно, ама ти нещо различно от Windows XP пипвал ли си?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #74

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    писал съм приложения за Windows, QNX (unix-like real-time OS), freeBSD, и за разнородни Линукс-и.
    Т.е да, пипвал съм.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #75

    Re: Бизнес алтернатива на Windows

    навярно се шегувате колега, съдейки от елементарните Ви питания преди време за Виртуални машини, защита от 'други админи' и прочее теми, издаващи най-малкото, крайно потребителски, но не и творчески подход и то само и единствено към Windows продуктите.
    Интересно като на какво сте писали тез велики приложения за "разнородни Линукс-и."

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. (Лека) Бизнес задача
    От MitkoS във форум Логически задачи
    Отговори: 2
    Последно: 26-09-12, 17:56
  2. Готов бизнес план
    От kokyto във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 07-04-10, 09:24
  3. Отговори: 0
    Последно: 25-10-06, 11:00
  4. Бизнес симулатор
    От Cko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 09-05-05, 14:37
  5. Бизнес План
    От ckk_7 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 25-12-04, 13:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе