Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 173

Panasonic серията ТH-PY80P, впечатления, препоръки, информация, връзки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #151

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Цитат Първоначално публикувано от elcos
    Добре дошъл в "отбора" на ядосващите се. Това го коментираме от доста време. Ама такава е реалноста в БГ!
    Аз вече не се ядосвам, само леко съм раздразнен. В крайна сметка след като не можах да направя в къщи изненада за Коледа, поради липса на бройки вече ми е все тая дали ще си купувам ТВ изобщо. И без това има 3 бр. у нас, та се позамислих за тонколони и усилвател - другата ми болна тема.
    Абсурдно е, когато дори в нашите сайтове пишат неща от рода "не си купувайте нови дрешки и телевизори", "пестете пари, идва тежка криза" и т.н. и то след Нова година....тук цените вместо да намаляват, да се качват съществено и всичко това на фона на по-високите цени в Еропа, където средностатистическия гражданин взима в пъти повече...
    То бива алчност и печалби...но това може да изиграе и лоша шега. Много хора имат интерес от скъпи покупки примерно на ТВ и все още се интересуват, но някои хора почнаха да се отказват...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #152

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Божидаре виждам, че вече усещаш дивата действителност след като проучиш под лупа днешната ситуация на все още лошата технология около тези нови/модерни телевизори. След големи проверки и търсене на максимума (това небеше ли A656, A756, W4000, W4500): "идеално" SD/HD и баланса в цена/качество и след няколко заменки на телевизори (щото в магазина едно, но като го закараш в къщи и О' ужас) можах да взема с компромис разбира се един-единствен модел - Philips 42PFL7603D/12. Това при другите модели, които пробвах като плавно движение, истинско SD, вярност на цветовете, реално видим детайл и нюанси в сивото, многопластова дълбочина при HD просто забрави. Така, че или компромис или нищо за сега ново след кинескопа не се е появило под слънцето. Ако има супер черно, няма нюанси при сивото и детайлност. Ако има супер ъгъл, картината пък плоска и т.н. и т.н.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #153

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    soon,
    Какво производство е матрицата на твоя Philips?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #154

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Каквато слагат само в този модел: A-MVA, код 131

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,451
    #155

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    131 LCD AUO V4 42" -панел Т420HW01 V4

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #156

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Здравейте, съфорумци
    Понеже някога аз пуснах тази тема, с удоволствие ще си позволя да ви кажа, че за мен вече "сагата" относно избора на ТВ приключи
    Както сте чели постовете ми, колебаех се основно между 3 модела - Samsung LE-46A656, Panasonic TH 46PY80P и Sony 46W4000 и най-вече между първите два от изброените модели. Да припомня ставаше въпрос за 46" телевизор за около 3000 лв и около тази ценова зона като най-добро съотношение цена/качество.
    За малко не се подлъгах по коледната промоция Samsung LE-46 856 + 22" Samsung A650 - 3600 лв (имам си много хубав монитор, а бих го заменил за 24" и не държа да може да поддържа и ТВ, просто хубав "чист" монитор), а и щях да се набутам още 1000 лв отгоре.
    И така, в крайна сметка вчера си купих първоначалния ми избор някога - плазмата PANASONIC 46 PY80P за 2564 лв. (с 5% отстъпка). Реших, че повече няма смисъл да чакам и съответно да се "тормозя" с нови модели и т.н. Нека не изброявам защо избрах точно този модел, достатъчно е коментирано. Благодаря на всички за компетентните мнения, препоръки и насоки, също и на тези които критикуваха този или онзи модел.
    Сега в хола ми има един супер ТВ, огромно кино, изглеждащ чудесно, създаващ усещането за нешо ново, тежко, скъпо и луксозно - от там и "положителни" мнения за собственика, т.е. аз. Шегувам се, разбира се - идеята беше , че това ТВ с един от най-хубавите образи и наистина е така. Засега съм включил само кабелна ЕВРОКОМ и понеже съм с проблеми (малко кофти сигнал, а и аз имам в апартамента мрежа с 3 ТВ, наставен кабел под плочки, скапани сплитери и т.н) очаквах сериозни проблеми. Но ТВ се справи учудващо добре за лошия сигнал. Е, вярно че има доста какво да се желае, но като цяло се справи чудесно. Образа е приличен на занижени настройки - няколко деления под средата и на режим Кино, Топла цветова гама. Ако трябва още да донастройвам кажете, моля
    Нямам още кабел HDMI-HDMI (15m) за да пусна сигнал от компютър, вчера нямах повече време. Засега само кабелната. Аи се запихме...май довечера пак ще е така
    С две думи "лошите" усещания:
    1. Черното е много, много черно, но не е абсолютното черно, на което Лазарус беше даже и поставил снимка - неговата плазма в тъмно помещение, която не се вижда. Тук все пак трябва да се отбележи, че ТВ-то е пускано само няколко часа и не е настроено докрай. Може би като се разработи, ще стане и при мен така някога. пак повтарям - като настройка само съм занижил контраст и яркост, нищо повече.
    2. Когато загазих ТВ към 1.00 часа (поради многото четене във форума) се взирах в изгасения панел от около 10 см в пълен мрак - видях лек отблясък на логото на Канал 1 и май още някакви ивици вътре в панела. Но след около 1-2 мин всичко изчезна. Остатъчното светене на фосфора - обяснение от Христослав, технология на плазмата. Мисля, че това си е съвсем нормално и повече няма да се завирам на 5 см от Тв в пълен мрак като идиот.
    3. Понеже все още нямам ресивър и т.н. аудио (друга болна тема, на която ще дойде и нейния ред, но това е за друг форум), реших за начало да включа старата ми уредба Панасоник АК55, май такъв беше. Тя е с 5 колони (2 големи, център и 2 малки)- знам че е пълно дърво, но пасна визуално много хубаво на цялата композиция Панасоник От нея излизат 2 чинча и с режим AUX към входа за слушалки на старото ми Сони, вадеше ако не друго поне по-мощен звук. Сега пробвах тази схема и не стана. Изобщо не се чува уредбата. Пробвах и с два чинча в ТВ (предния панел L i R) пак не става. С други кабели не разполагах и не пробвах. Някакви предложения? Да не би да не съм включил някой порт или някоя настройка за звука - видях че има Вкл/Изкл съраунд). поне уредбицата да пусна ако може

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #157

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Браво,честито!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    132
    #158

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Честито. Дълго и безпроблемно ползване на новата придобивка. И да споделиш впечатления

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #159

    Re: Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    ТВ все повече започва да ми харесва, особено както съм си спретнал едно Панасоник-ъгълче (ТВ, уредба, ДВД, че и едно видео от тази марка - макар и съвсем различни класове). Визуално стои леко впечатляващо, сякаш са комплект За неразбирачите е особено ефектно и цъкат с език Разбира се това е временно решение - просто да използваме наличната техника.
    Понастроих кабелната възможно най-добре и всичко стана сравнително прилично - особено като гледаш от около 4-6 м разстояние, въпреки че сигнала до Тв не е особено добър. По отношение на разстоянието, мога да кажа че размера на ТВ-46" е идеален, в началото се притеснявах дали няма да дразни този "голям" звяр Финни настройки, шумоподтискане на макс, намаляване на острота на 0, режим-Кино, цветна гама -Топъл и т.н. Тук бих искал да отбележа едно неудобство на софтуера, даже е леко обидно за производителя при толкова елементарна възможност за решение - настройките нямат стойности, просто местиш някакви деление, но колко са, на какви нива не става ясно ако пак го видиш, просто гледаш на око и така. Не е болка за умиране. Остава ми само да си подредя каналите по мой избор, но това е бял кахър и довечера ще го оправя. Не ми остава време, но тези дни ще се заема с подмяна на всички сплитери, наставки и т.н. с по-качествени (за вътрешната ми мрежа от 3 Тв-та). Мисля, че ще има подобрение и очаквам да стане още по-добре. Все още държа на ЕВРОКОМ, защото в къщи имам няколко телевизора. Ако почна да се дразня, ще мина на Булсат и по-вероятно на АйТВ, макар и да имам известни задръжки - знаете при сняг, дъжд, мъгли, замръзвания на приемници и т.н.
    Вързах си уредбата, оказа се че понеже и тя е с един накрайник, който влиза в един чинч (за входа за слушалки на ТВ) - та е било леко е хлабаво и трябва да се позатегне, после дадох една опция Виера линк за този вход и...тръгна. Звука от ТВ-то стана по-мощен и по-басов, което за мен е чудесно. Забелязах, че при описаното свързване, говорителите на ТВ си работят, заедно с тези от уредбата - понастрох уредбата на чисто стерео(без съраунд - ако въобще може да се говри за съраунд при такава уредба), усилих леко звука на ТВ(създава се усещането че сякаш ТВ е централен говорител) и стана съвсем приемливо ниво за сигнала от кабелна-наподобява система 2.1. Така че това ще ми е решението поне половин година (докато си купя ресивър с колони).
    Все още, поради липса на кабел 15 м(може би днес ще стане ясно дали ми го намерят) не съм пускал връзка с комп. Там се надявам буквално да ми увисне ченето при подаване на 1080. Надявам се да няма проблем

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    7
    #160

    Re:Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Здравейте,
    Предварително се извинявам, че използвам темата за да разкажа моята история за Panasonic ТH-46PY80P, но считам че тук е най-подходящо.

    След неколкомесечно четене на форума, и с помощта на многобройните мнения на колебаещи се и препатили хора (за споделянето на които едно голямо Благодаря !), реших че новият ми TV ще бъде именно 46PY80.
    Избрах го защото помещението, в което ще се гледа е голямо - дневна с трапезария, около 6 x 4 метра, и реших че това е подходящия размер. Помещението е на север, няма пряка светлина, но има големи прозорци, на които ще дърпаме пердетата ако има нужда… Ще гледам основно TV (Булсатком), засега DVD, а по-нататък и Popcornhour.

    След като го разгледах и в ТМ, затвърдих решението си, и започанх да следя промоциите в брошурите им след Нова Година. Забелязах че след обявяването на новата линия плазми на Panasonic за 2009 г. почнаха да намалят цените и на full HD моделите си.
    Например 46PY80 е бил около 3000 лв. през 12.2008, намален през Януари на 2700 лв. и с 10-те процента отстъпка го продаваха за 2429 лв.
    След премахването на 10 % отстъпка го даваха пак за 2700 лв., единствено с отстъпката 5 % за on-line поръчка.
    Понеже не ми се даваха чак толкова пари, а и изчаквах една по-едра сума през пролетта, само следях цените…
    Каква беше изненадата ми, когато на 13.02. вечерта, в очакване на новата промоция видях в сайта им че цената на 46PY80 http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09039258 беше … 1899 лв. и даже с 5 % отстъпка беше 1804 лв.

    Е на това вече не се стърпях и започнах on-line поръчка, която не можах да довърша с плащане от кредитната ми карта, защото сайта на ДСК искаше някакви контролни цифри от номера на картата ми, и така и не успях да извърша плащането.
    Накрая сайта на ТМ ми каза, че поръчката ми не е завършена, въпреки че получих имейл с номера на поръчката и че е приета …
    Отказах се повече да правя опити за on-line поръчка, още повече знаейки от вас, че ще ми пробутват мостри с разни куриери …

    Цяла нощ си мислих какво са объркали в обявената цена и какво ще бъде на сутринта, защото в брошурата това бе цената за орязания модел 46PY8 и той дори няма отстъпка за on-line поръчка.
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09039257
    и на стр.3 на http://www.technomarket.bg/PROMO/2009/14.02-27.02.pdf

    Едвам дочаках сутринта и в 10.30 – право в ТМ Плевен.
    Промоционалния модел 46PY8, сложен в началото на магазина – 1899 лв., 46PY80 – по-навътре, на щанда на Panasonic, цена …. 1899 лв. има си табела, даже пише промоция...

    Викнах момчетата от щанда, викам искам го тоя телевизор, дай да видим имате ли в склада-естествено няма, само мострата е, дай да видим колко часа е работил …. 800 часа.
    Викам им искам да ми доставите неизползван TV (запечатка, както му викат пичовете – каква хубава нова българска дума…) OK – казват те, ще ви го доставим до 4-5 дена.
    Отиваме на касата, те си носят табелката на TV дето пише промоция, викат платете капаро 10 %., останалото при доставката. Понеже имах съмнения че са объркали цената, предпочетох да го платя изцяло, даже ми подариха бутилка вино – беше 14.02.
    Касиерката отвори складовата програма, изписа една бройка – и в нея цената си беше 1899 лв., платих си с картата, и с една бележка с техен печат, че имам да получавам TV 46PY80, с разписката от плащането и бутилката вино си излязох с весела стъпка…

    Дотук добре, връщам се вкъщи, викам на жената честит ти Св.Валентин и Трифон Зарезан, имаме си нов TV, ама ще го докарат някои друг път...

    Отварям пак http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09039258 , шок и ужас – цената пак станала 2699 лв. !

    И като ме почнаха едни терзания как ще се развие ситуацията, представете си какъв празник изкарах.
    И така чакам да ми се обадят за доставения нов TV и обмислям варианти за скандала. Викам си – добре че го платих изцяло, те си го изписаха от складовата програма, имам бележка че трябва да получа тоя модел – в по-силната позиция съм …
    Изчаках 4 дена, отивам в магазина да питам какво става с доставката, проверяват, убеждават ме че всичко е OK и че ще ми докарат нов TV и ми обещават за следващия ден. Въобще и не доближих да видя табелката с цената на мострата.
    Звънят ми на другия ден, ами господине колегите са се объркали и са ни пратили мостра, дето е на повече часове от нашата … Викам им – обратно на буса, въобще няма и да се разкарвам до магазина, знаете какво искам…
    Още 4 дена чакане, падна големия сняг, никакво обаждане … Звъня, какво става с доставката - Да, всичко е наред, чакаме да го докарат, ама пътищата са лоши и буса не е пътувал, евентуално за утре… Идва утре следобед, никои не ми звъни – дотук 10 дена от плащането, отивам до магазина, водя и детето да помрънка че го няма новия TV … Връхлитам направо в офиса им, кво става с тая плазма. Знаем господине, всички я чакаме, ей сега ще питаме колегите дали утре ще пътуват …, разходете се 5 мин. в магазина, че да ни отговорят със сигурност. Обещаха ми за следващия ден – 11 дни.
    Разгеле, звънят ми … по-щастливи и от мене, че ще им се махна от главата – тук е TV, чисто нов е, на нула часа работа…елате да си го вземете.
    Взех си го, никакви проблеми с цената, на мострата все още си стои табелата с цена 1899 лв., за разлика от сайта им, и все така продължават да продават 46PY8 „на промоция” за същите пари.
    Нещо повече - по-малкия размер 42PY80 все още го продават за 2199 лв. (толкова е бил и 10.2008г.)
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09038235, не съм го гледал колко е в магазина.

    Съвета ми е след като си харесате модел, да дебнете за такива „грешки” в цените и то основно в дните преди пускането на нова промоция – в моя случай спестих 800 лв. !

    Tова е моята история – от снощи вкъщи си имаме един огромен TV, с който трябва да свикваме, но мисля че няма да ни е трудно …
    Следвам съветите ви и го гледаме на режим „Кино”, занижени на 1/3 стойности и топла цветова гама, разпъвам картината на цял екран да скрия логотата и цъкам между каналите… Тъй като искам бързо да достигна до препоръчителните 200 часа работа, мисля да го оставям да работи през нощта – хем на евтиния ток … Снощи го оставих на Планета TV (имат много добър сигнал, м*мка му), със спрян звук и зумнат докрай образ. Мисля и следващите нощи така да правя, бичат си клипове цяла нощ (проверих …)

    Та така…
    Благодаря, че изчетохте това дълго писание, ако Bojidar_Iliev, като автор на темата даде съгласието си, предлагам и занапред тук да коментиране този прекрасен TV.

    Още веднъж - благодаря ви за споделените мнения, помогнали ми да избера телевизор !

  13. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #161

    Re:Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Честито и със здраве да си го гледаш! Прекрасен телевизор на..... прекрасна цена!

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,828
    #162

    Re:Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Честито за покупката!
    Според мен си се презастраховал с тези 1/3 стойности по скалата. Спокойно може да го ползваш със стойности 1-2 кликвания под средата.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #163

    Re:Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Цитат Първоначално публикувано от Jaro
    Та така…
    Благодаря, че изчетохте това дълго писание, ако Bojidar_Iliev, като автор на темата даде съгласието си, предлагам и занапред тук да коментиране този прекрасен TV.
    Аз естествено, че нямам нищо против, даже бих се радвал ако тази тема стане подобна на започната при PV.
    Не мога да не поздравя колега със същия избор. 800 лв да "смъкнеш" е доста добре, само дано не си си съсал нервите за тия пари. Важното в крайна сметка е, че имаш това ТВ-твоя избор. Естествено, че ние с теб ще го хвалим, но се надявам и други да се присъединят към нас...аз вече се интересувам от озвучаването на хол 46PY80. Само да те информирам...засега единственото, което ме "натъжи" е, че сметката за ток ми се вдигна с 10-15 лв :-) но така е в живота, хубавите работи се заплащат :-) Шегувам се разбира се

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    7
    #164

    Re:Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Благодаря за добрите пожелания !
    Естествено, че имаше мъртви нервни клетки за тия 11 дена от плащането до получаването ... Но пък разликата си заслужаваше.
    Реших да споделя за случката, за да се знае че и монополистите допускат грешки в постоянната си игра с цените, и стига да си внимателен и да си се спрял на модел - излизат добри сделки ...

    Наистина със снижаването на показанията на около 1/3 реших да се презастраховам, но засега никой вкъщи не роптае, а картинката си е приемлива.

    Божидаре не те разбрах за сметката за тока, наистина ли се е увеличила или се шегуваш в стила на опозицията 

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    7
    #165

    Re:Голям проблем - Samsung LE-46A656 или Panasonic ТH-46PY80P

    Bojidar_Iliev и Jaro добре дошли в клуба .... благодарение на този форум и аз съм Panasonic -плазма всичко се вижда като че ли е на живо .. . на монитора LCD -на компа един и същи филм и на плазмата нищо общо , просто е по -естествено .

    А по повод самото копуване и при мен имаше емоций... влизам в ТМ и една тълпа около LCD-та аз обикалям и си търся плазмата ,намирам я в окаяно състояние пусната на незнам си къв сигнал но изглеждаше ужасно ... викам един консултант и го питам имали го модела в наличност ... той така се стресира ,че вика - ми сега ще провера .. направи две крачки и -да-да има го .. .казвам вади един от склада и да си тръгвам ,,... изгледа ме все едно съм от марс . прибирам се и го пускам на стайна антена тъй като скоро се бях разделил с кабелната .. еми извади по добра картина от CRT-то

    PS. не си хваля моето просто това ми харесва

    Bojidar_Iliev и Jaro - поздравления за избора и само хубави моменти пред плазмата




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Появи се заместника на FD серията, серията FH
    От edi1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 806
    Последно: 28-01-18, 19:07
  2. Panasonic LUMIX GX1 / лични впечатления?
    От wizli във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 03-11-12, 23:26
  3. Panasonic TX-32LM70-впечатления
    От centurionX във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 27-09-07, 17:57
  4. Panasonic CS-227TB - впечатления
    От nikivv във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 22-08-07, 19:23
  5. Някой има ли впечатления от Panasonic GD-75
    От Cko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 08-07-02, 21:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе