Вижте резултатите от анкетата: Колко инча е вашият PDP телевизор Panasonic ?

Гласували
279. Не можете да гласувате в тази анкета
  • PDP 37"

    15 5.38%
  • PDP 42"

    198 70.97%
  • PDP 46"

    26 9.32%
  • PDP 50"

    37 13.26%
  • PDP 54"

    0 0%
  • PDP 58"

    0 0%
  • PDP 65"

    2 0.72%
  • PDP 103"

    1 0.36%
Страница 154 от 174 ПърваПърва ... 104144152153154155156164 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,296 до 2,310 от общо 2607

Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    35
    #2296

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Телевизора е S20E.Проблема е следния:
    Ползвам HDMI 1 за сателитна телевизия, HDMI 2 за връзка с PC.Искам да задам 16/9 сканирането да е включено само на HDMI 1 порта, а на HDMI 2 да е винаги изключено.В момента като променям сканирането на едения порт, автоматично се промяна и другия.
    Не е кой знае какъв проблема, но започна да става досадно винаги като пусна HDMI 2 да изключвам 16\9 сканирането.

    Да уточня само, че преди това гледах телевезия с компонентен кабел (преди да си взема тунера с HDMI порт) и там настройките не се променяха.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #2297

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Явно при този модел се помнят едни настройки за аналоговите и едни за цифровите входове. Така беше на старите им модели. На G20 са отделни за всеки вход.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #2298

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    От вчера съм собственик на Panasonic TX-P50V20E
    Не бързайте да ми честитите-не съм особенно доволен....
    Кабелният ми оператор е М-сат. Със Кам модул /Соnax 75лв/ и смарт карта /25лв/ съм.
    Първо-
    Не пускайте икономичният режим!
    Не пускайте и PNR /Picture noise reduction/ !

    Започвам с минусите.
    - бръмчи - чувам го вечер след 21,00.....старото LCD не се чуваше изобщо
    - бръмчене при ярки бели сцени /причина недостиг на захранване/
    - при ярка бяла сцена-пада общата яркост на картината /причина недостиг на захранване/
    - не помни настройките за аудиопътека и субтитри за всякя отделна програма. Налага се след всяко превключване отново да ги настройвам.
    - при първоначална настройка подрежда програмите от 1000 нагоре
    - липсва възможност за подреждане и преименуване на програмите. Има възможност само за размяна на позициите им /примерно 1002 на 0002 или 1002 на 1005/
    - ужасно мащабиране на картината. Не анализира добре картината и често реже субтитрите.
    /При старият ми Филипс телевизора анализира горна и долна граница заедно със субтитрите и логото и никога не ги режеше/
    - ужасно меню със грешки от типа - режим на картината Топлъл или SD карта LED...какъв лед ги гони тези програмисти ???
    - слабо черно, очаквах повече при гледане в тъмно помещение. Малко по-добре от S-PVA матрица
    /проблемите са два -послесветенето и ,че непрекъснато подават захранване на всички пиксели и тези черните светят в тъмното. Вярно по слабо от на LCD но се вижда./
    - при избор на Guide/EPG/ губи настройките за субтитри и звукова пътека на програмата.
    - Guide/EPG/ не показва програмата докрай-само сегашното и следващото предаване и то не на всички програми.
    - при избор за настройка на картината /стандарт,кино,THX/ променя мащабирането на картината
    - Viera Cast е боклук.....Надявах се да има и браузър като Net TV на Филипс. Нищо чудно ,че Sharp и Loewe се присъединиха към Philips.
    - веднага усетих липсата на Амбилайта......макар и по-слабо ,но уморява очите.
    - при запис на външен хард диск не записва настроените субтитри и звукова пътека/само тези по дефолт/
    - на оптичният изход звукът е PCM Stereo./на старият ми сет-топ-бокс Topfield 7700HCCF през HDMI вадеше по-добър звук/
    - звукът на телевизорът ,не е дори на средно ниво /Philips и Sharp имат по-добър звук/

    Скайпа ще го пробвам другата седмица и ще напиша мнението си.
    Плюсове-засега само
    + големият диагонал.
    + по-малката умора на очите
    + цветовете /макар и да ви прозвучи странно-мога да ги настроя същите на старото ми LCD - неслучайно LG имат два LCD модела сертифицирани по THX/
    + вентилаторите/3-броя/ се чуват на под 1 метър разстояние

    Това са впечатленията ми от няколко часовото гледане.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #2299

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Май малко си прибързал с това да събереш впечатления. Някои от проблемите са ти от непознаване на настройките.
    Първо, проблемите ти с бялото ти най-вероятно се дължат на това, че или си го оставил на активиран Eco режим или си на неподходящия режим на картината - само режимите Cinema, THX и двата Professional са без динамични отклонения в черното и бялото. Другите изобщо не ги ползвай. Също така си изключи CATS.
    Първоначалната подредба наистина е от 1000 нагоре, но елементарно се подреждат с какъвто номер искаш. Като отидеш на Channel List със зеления бутон влизаш в редакция и си пишеш каквто номер искаш - 1,2,3...
    Преименуване на цифровата май наистина липсва - добре че оператора е именувал идеално всеки канал. На аналоговата може да се именуват.
    SD карта LED е настройка дали да мига един диод докато чете от картата.
    За превода сигурно си прав - аз лично никога не съм ползвал меню на български на какъвто и да е уред.
    Авто-мащабирането наистина при Филипс се води по-добро и по-бързо се усеща.
    Слабо черно??!!. И то на тъмно? Нещо си се объркал или ти е дефектен телевизора. Виж си пак настройките на CATS или пробвай на режим THX. Имай предвид, че при всички положения на плазмата й трябват някакви часове да се разработи и улегне.
    При смяна на режими се променя мащабирането защото има памет за различни настройки на всеки режим и вход. На някои примерно е изключен Overscan, a на други не. Затова виждаш смяната на мащаба.
    Погледна ли на колко часа е телевизора? От месеци в магазините са само мостри.

    Все пак честито и добре дошъл в отбора. Не бързай да съжаляваш - трябва ти време да свикнеш при преминаването от LCD. Пусни си един хубав филм с много детайли и динамика - примерно 300 - седни на 2-3 метра и ще забравиш за вентилатори, мащабиране и тн.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #2300

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Май малко си прибързал с това да събереш впечатления. Някои от проблемите са ти от непознаване на настройките.
    Първо, проблемите ти с бялото ти най-вероятно се дължат на това, че или си го оставил на активиран Eco режим или си на неподходящия режим на картината - само режимите Cinema, THX и двата Professional са без динамични отклонения в черното и бялото. Другите изобщо не ги ползвай. Също така си изключи CATS.
    Не съм новобранец-изключил съм го и гледам в режим Кино. Нюанс - топъл.

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Първоначалната подредба наистина е от 1000 нагоре, но елементарно се подреждат с какъвто номер искаш. Като отидеш на Channel List със зеления бутон влизаш в редакция и си пишеш каквто номер искаш - 1,2,3...
    Със зеленият бутон само разменяш местата на посочените позиции!
    Няма възможност за обикновенно маркиране/също и групово/ и местене нагоре или надолу по списъка.

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Преименуване на цифровата май наистина липсва - добре че оператора е именувал идеално всеки канал. На аналоговата може да се именуват.
    Да но на цифровата няма такава възможност а операторът е написал съкращения които не отговарят на някои програми.

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    SD карта LED е настройка дали да мига един диод докато чете от картата.
    Не искам диода да свети ,докато телевизорът работи. Това лично мен ме дразни -особенно нощем при гледане на тъмно. На Филипса при включване диода изгасва ,а светва Light Guide- който може да се регулира и изключва напълно.

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    За превода сигурно си прав - аз лично никога не съм ползвал меню на български на какъвто и да е уред.
    Авто-мащабирането наистина при Филипс се води по-добро и по-бързо се усеща.
    Ха-най-после да сме на едно мнение.

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Слабо черно??!!. И то на тъмно? Нещо си се объркал или ти е дефектен телевизора. Виж си пак настройките на CATS или пробвай на режим THX. Имай предвид, че при всички положения на плазмата й трябват някакви часове да се разработи и улегне.
    Пробвах....

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    При смяна на режими се променя мащабирането защото има памет за различни настройки на всеки режим и вход. На някои примерно е изключен Overscan, a на други не. Затова виждаш смяната на мащаба.
    Погледна ли на колко часа е телевизора? От месеци в магазините са само мостри.
    Взех нов-неразпечатан от Техномаркет Варна. Те не са изкарвали 50 инчова мостра-само 42 инча.

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Все пак честито и добре дошъл в отбора. Не бързай да съжаляваш - трябва ти време да свикнеш при преминаването от LCD. Пусни си един хубав филм с много детайли и динамика - примерно 300 - седни на 2-3 метра и ще забравиш за вентилатори, мащабиране и тн.
    Моушън резолюцията е преувеличена-забелязва се размазване при бягащите информационни ленти, както и в надписите накрая на филма. Не знам на колко уискита се ги мерили тези 1080 линии....
    Филма 300 е боклук....Няма почти нищо общо с релно случилото се...неслучайно историците и иранското правителство протестираха.
    Сега проблема ми е нета-трябва да си взема нов компютър.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #2301

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Бялото и черното са стабилни в споменатите режими - мерено е с уред от много хора.
    Със зеления бутон трябва да можеш да напишеш направо номера на желаната позиция на избрания канал. 100 пъти по-удобно е да местиш със стрелките нагоре каналите, пък било то и на групи.
    Авто-форматирането на Филипс работи по-бързо и интуитивно, но лично мен ми се завива свят. Едно такова мазно местена на картината нон стоп - ужасно е! Като ходя на гости у поснати с Филипс ги карам да го изключат, че ме хваща морска болест.
    Все пак провери ли на колко часа е? Защото на няколко пъти съм проверявал в цялата страна за запечатки. Веч няколко човека се отказват да купуват имаенно поради тази причина. Да им се чуди на акъла човек - топ модел имат, а за 1-2 месеца се изчерпа.
    За моушън резолюцията можеш да провериш сам - свали файла от линка, изчакай да изтрезнееш след почерпака и гледай сам.

    http://dox.bg/files/dw?a=a2deefedf2

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #2302

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    По-бързо и по-лесно става с маркирането и местенето. Отнема 10 минути да пренаредиш всички програми.
    Панасоник не са го обмислили добре...Един елементарен сет-топ-бокс има по добро меню.
    Проблема не е във Филипс ,а в нашите телевизии ,които предават 4/3 но ползват клипове с различен мащаб на картината. Така изкривяват образа-добре че телевизорът ги разпознава веднага и съответно реагира. При западните телевизии няма такъв проблем.
    Не съм влизал в сервизното меню да гледам часовете. Засега не забелязвам отпечатвания.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #2303

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Честито и от мен hristoslav2 ! Ще ти трябва малко време да свикнеш, след това останалите ще ти изглеждат като монитори за РС . Аз рядко гледам TV предавания на моя, пускай си 1080р филми и се кефи. Щом те дразнят венилаторите прави като мен: увеличи звука ! Не се вглеждай толкова много, все пак филмите са му силната страна. Ползвай със здраве и удоволствие !

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #2304

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Благодаря...Другите отдавна ми изглегждат като монитори.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,574
    #2305

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Честито и от мен hristoslav2 ,със здраве да си го ползваш ,пък след време - по-хубав /и по-голям /!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    47
    #2306

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Честито, hristoslav2 ! Аз бях един от първите тук, който си купи V20, сподели мнение че е разочарован и всички ми скочиха отгоре. Наистина не бях много щастлив в началото, обаче след като вече го имам 3-4 месеца мога да кажа че се за мен се налагат два извода :
    1. Това нещо е панел, не е телевизор. Ако искаш добра функционалност ти трябват външни кутиики за всичко - добър ресивър, добър медия плейър и т.н. Така като гледам - основните ти оплаквания са именно от това.
    2. Добър, лош като панел ... по-хубав просто няма да намериш. Аз в началото трудно свикнах със спецификите на плазмата, обаче сега като погледам друг телевизор и после се върна в къщи - направо се кефя от разликата. Да, има много косури, обаче другите ... другите имат още повече. Така че като му свикнеш и като сложиш накрая нещата на кантара мисля че ще си промениш мнението (като мен :-)).

    Така че пак ти казвам - честито :-) !

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #2307

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Ако не го харесваш в началото,никога няма да си доволен.Помисли за смяна, докато има възможност.Като бивш собственик на плазма,освен очевидните проблеми ,които си забелязал,ще допълня ,че след време черното се губи-софтуерно е програмирано/ти го знаеш/.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #2308

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    И какво да вземе? Реално в 52 инча не се предлага нищо свястно в България от LCD-тата. Има 2-3 модела изобщо и 2-3 55-ци. Нито един от тях не е по-добър и всички са по-скъпи. За тези пари може да вземе 46", което след 2-3 дена гледане на 50 инча ще му се стори като дисплей на GSM.
    Перфектен модел няма - това е ясно.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #2309

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Трудно бих дал съвет за конкретен модел точно на hristoslav,защото той е достатъчно запознат.Но бих препоръчал, да не гледа допълнителните екстри,а да заложи на качество на картината и удобство на менютата.За мен ,в дългосрочен аспект,LCD-тата са по-добра инвестиция.Там поне,каквото имаш в началото,като качества,няма да се промени към влошаване.За три бона може да се вземе доста приличен модел,с добра матрица и обработка на сигнала.

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #2310

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Там е работата, че аз не виждам конкретно предложение в тоя диагонал. Просто липсва предлагане.
    В случая той ще замени едни недостатъци с други. Въпроса е човек да избере модела с такива, които му пречат най-малко.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Blu-Ray Player Panasonic / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 16
    Последно: 17-09-22, 22:36
  2. Отговори: 1522
    Последно: 06-02-13, 14:37
  3. Отговори: 1408
    Последно: 25-12-11, 14:35
  4. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе