Вижте резултатите от анкетата: Колко инча е вашият PDP телевизор Panasonic ?

Гласували
279. Не можете да гласувате в тази анкета
  • PDP 37"

    15 5.38%
  • PDP 42"

    198 70.97%
  • PDP 46"

    26 9.32%
  • PDP 50"

    37 13.26%
  • PDP 54"

    0 0%
  • PDP 58"

    0 0%
  • PDP 65"

    2 0.72%
  • PDP 103"

    1 0.36%
Страница 152 от 174 ПърваПърва ... 102142150151152153154162 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,266 до 2,280 от общо 2607

Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,508
    #2266

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Това е последният firmware 2.505 за G20 и V20

    Up-date According to the Panasonic change-log 2.505 brings:
    1. Capable of playing back 3-D video content stored on a SD card using Panasonic's Camcorder. (VT Series);
    2. Adds support for Skype Service in VieraCast. etc.


    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:17009-147#4485


    http://www.fullhd.gr/2009-08-25-11-3...stem-lsi-.html
    _________________________________________________
    Спрях се на модела
    Panasonic TX-P50V20E
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09070427

    Стойка за стена SUREFIX 340 69,99 лева в Техномаркет
    http://www.sonorous.com/product_deta...?product_id=73

    Застраховка Гаранция + 5 годишна 309лева
    http://www.technomarket.bg/PROMO/200...ANTEE_PLUS.pdf

    ще ги взема след 3 седмици

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    47
    #2267

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте,
    ще напиша малко първоначални впечатления от ТХ-Р42V20Е, както бях помолен от soon.
    Ще бъда максимално обективен, така че на някой може и да не му хареса. Но това са си мои впечетления и не задължават с нищо.
    1. Габарити:
    - рамката ми изглежда ненужно широка, но затова пък е здрава, солидна, дори на пипане е приятна.
    - стойката (елипса) също изглежда ненужно голяма ш=40 см д=31 см, но може би така трябва...
    - стойката не позволява задната част на ТВ-то да опре на стената. Така минималното разстояние от стената до задната страна на ТВ-то е 9 см. Минималното разстояние от стената до предния панел е 17.5 см. Лично аз бих желал ТВ-то да е по-близо до стената поне с 4-5 см.
    2. Вентилатори - не се чуват. Не съм си завирал ушите отзад, но седейки на 1 м. в страни от ТВ-то - не ги чувам.
    3. Дистанционното ми изглежда ненужно дълго, но е с много големи бутони, цифри и букви по тях.
    4. Първоначално пускане - оставих само DVB-C тунера, изключих всички други. Страна Финландия и относително бързо откри всички канали по кабелната: фри тв, платени и заключени, тестови канали, радио канали. ТВ каналите се номерираха от 1000 нагоре, радио от 3000 нагоре. Направих си нов списък от 01 нагоре в меню Фаворити1 и селектирах да се показват само Фаворити1.
    5. Wi-Fi донгъла - безпроблемно намира няколко мрежи в района, свързването към домашната Wi-Fi мрежа е фасулска работа.
    6. Viera cast - още с първото пускане показа, че има нов софтуер/фирмуеър и без неговата инсталация няма да работи правилно Viera cast, така че направих ъпдейта. Относително бавно. Две процедури по 5 мин. (сваляне и инсталиране). Не ме е питал да одобрявам различни версии. След ъпдейта - има 15 приложения. Пробвах да гледам YouTube HD клипове - вървят без прекъсване, но никак не ми изглеждат като HD.
    7. Звук - може би има и по-добри или по-зле от този, но мога да го оценя на Добър 3.5 по шестобалната.
    25"-вото ми стерео Сони CRT, което има вътре 3-ти говорител нещо като суб отвява Панасоника като...
    За звуковия му изход към усилвател мога да кажа, че е много добър.
    7. Картина
    (сравнения предимно на THX, настройките на boboev от един друг форум и настройките от hdtvtest)
    (всички "подобрители" на картината изключени)
    Първо да кажа, че досега не съм видял LCD или плазма да ми харесват на SD - не ми харесва и този.
    Не възприемам гледането на нашия стар 4:3 формат на 16:9 дисплеи, не ми харесва това пастелно насищане на цветовете, липсата на блясък, видимия градиент на цветовете в преливащите нюанси поради недостатъчната резолюция на сигнала. Не ми харесва как при черно-бели сцени или тъмни сцени бялото/сивото почти винаги взима някаква страна - към червено, към зелено. Малко, но забележимо. Далечни сцени (дъното на панорамни) изглеждат като през мъгла, ситен дъжд. Но това всичко не са недостатъци на модела, а сблъсък между новите технологии и старото телевизионно разпространение.
    Режим зум1 е достатъчно добър за гледане на телевизия, но се губи долния ред на субтитрите.

    HD - ето тук нещата си идват на място.
    Имам само 2 HD канала 1080i и гледането им е наслада.
    Пуснах и HD концерт, през HDMI 1080р - просто нямам думи.

    8. Ъгли на гледане - без забележки.
    9. Трептене на бялото - да, забелязва се през слънчев ден, но само на изключително ярки сцени. Аз и на CRT ТВ виждам трептене с периферното зрение. Така че - всичко си е в границите на нормалното.
    10. Прогаряне - Засега не съм видял каквато и следа от лого след гледане на един канал по-дълго време. Не съм намалял яркост/контраст, гледам предимно на THX. Все пак опитвам се да гледам 1 канал максимум 1 час или зумиран.
    9. Досадни недостатъци:
    - не помни настройката на даден канал с български аудио поток, ако има няколко такива (това си го знаех)
    - нещо се бърка при настроена мрежа тип Wi-Fi, досега 2-3 пъти при пускане на VieraCast търси мрежа по кабел.
    - при включен ТВ и гледане на телевизия при включване на компютъра преминава към вход HDMI

    Не съм пробвал Vieralink, ползване като РС монитор за игри ще изпробвам днес.

    Та това е засега, не си мислете, че поради доста критичният ми поглед към телевизора - нещо не го долюбвам...
    Просто още не съм свикнал с размера и технологията.
    Дори и само по един HD филм или концерт да гледам на седмица - пак си струва покупката.
    Още повече, че доизграждам и 5.1 аудио система...

    Поздрави и успех в избора!

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #2268

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Много обективни са ти наблюденията като цяло.
    Проблема ти със SD сигнала идва защото идваш от света на кинескопа. От 25" до 42" има голяма разлика и няма как да не се забележи.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    10
    #2269

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте,
    навил съм се за TX-P50G20 , но човек колкото повече се задълбочава - повече въпроси възникват.
    На няколко места прочетох че ако накрая на обозначението на модела ( TX-P50G20Е) има буква Е , то в този модел няма DVB-C .В сайта на ПАНАСОНИК БГ има само това CI (Общ интерфейс) да и нищо по въпроса за DVB-C или DVB-T.
    Питам защото навсякъде ( в ТМ, ТП и др. ) моделите са TX-P50G20Е за черна рамка и сътветно TX-P50G20ES за сребриста рамка, а на мен ми трябва цифров тунер за кабелна ТВ.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,508
    #2270

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от geordano
    Здравейте,
    навил съм се за TX-P50G20 , но човек колкото повече се задълбочава - повече въпроси възникват.
    На няколко места прочетох че ако накрая на обозначението на модела ( TX-P50G20Е) има буква Е , то в този модел няма DVB-C .В сайта на ПАНАСОНИК БГ има само това CI (Общ интерфейс) да и нищо по въпроса за DVB-C или DVB-T.
    Питам защото навсякъде ( в ТМ, ТП и др. ) моделите са TX-P50G20Е за черна рамка и сътветно TX-P50G20ES за сребриста рамка, а на мен ми трябва цифров тунер за кабелна ТВ.
    Това с тунерите и Е-то накрая важеше за миналогодишните модели.
    Новите модели имат и двата тунера DVB-T/C.
    Е-регионално предназначение
    S -цвят на рамката/сребрист/

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,508
    #2271

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    firmware Ver. 2.505
    http://panasonic.jp/support/global/c...own_eug20.html

    Improvements
    1. Capable of playing back 3-D video content stored on a SD card using Panasonic's Camcorder. (VT Series)
    2. Adds support for Skype Service in VieraCast. etc.


    http://panasonic.jp/support/global/c...d/2010/eu.html

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,508
    #2272

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Capt_Flint
    - рамката ми изглежда ненужно широка, но затова пък е здрава, солидна, дори на пипане е приятна.
    Прав си. Щом Samsung и LG са намалили ширината на рамката наполовина защо и Рanasonic да не го направят ?
    Цитат Първоначално публикувано от Capt_Flint
    - стойката (елипса) също изглежда ненужно голяма ш=40 см д=31 см, но може би така трябва...
    Това е заради голямото тегло на телевизора - целта е да се разпредели тежеста на по-голяма площ заради стабилноста.
    Цитат Първоначално публикувано от Capt_Flint
    - стойката не позволява задната част на ТВ-то да опре на стената. Така минималното разстояние от стената до задната страна на ТВ-то е 9 см. Минималното разстояние от стената до предния панел е 17.5 см. Лично аз бих желал ТВ-то да е по-близо до стената поне с 4-5 см.
    Причината е да има конвекция на въздуха зад телевизора за да се охлажда...
    Цитат Първоначално публикувано от Capt_Flint
    2. Вентилатори - не се чуват. Не съм си завирал ушите отзад, но седейки на 1 м. в страни от ТВ-то - не ги чувам.
    Не се знае какво ще се случи с тях след 5-6 години работа. Подмяната ще излезе скъпо. Добре беше да ги заменят с радиатори....
    Цитат Първоначално публикувано от Capt_Flint
    3. Дистанционното ми изглежда ненужно дълго, но е с много големи бутони, цифри и букви по тях.
    Да и аз съм на същото мнение. Да не говорим че излъгаха на презентацията януари месец ,че ще бъде с подсветка....
    Цитат Първоначално публикувано от Capt_Flint
    4. Първоначално пускане - оставих само DVB-C тунера, изключих всички други. Страна Финландия и относително бързо откри всички канали по кабелната: фри тв, платени и заключени, тестови канали, радио канали. ТВ каналите се номерираха от 1000 нагоре, радио от 3000 нагоре. Направих си нов списък от 01 нагоре в меню Фаворити1 и селектирах да се показват само Фаворити1.
    Това е простотия от страна на Panasonic -да не можеш да си ги подредиш ,както ти желаеш. Другата е ,че почват от 1000 нагоре.
    Един елементарен Set-top-box има повече възможности
    Цитат Първоначално публикувано от Capt_Flint
    5. Wi-Fi донгъла - безпроблемно намира няколко мрежи в района, свързването към домашната Wi-Fi мрежа е фасулска работа.
    Това е добре. Само дето не става с други донгъли....
    Цитат Първоначално публикувано от Capt_Flint
    6. Viera cast - още с първото пускане показа, че има нов софтуер/фирмуеър и без неговата инсталация няма да работи правилно Viera cast, така че направих ъпдейта. Относително бавно. Две процедури по 5 мин. (сваляне и инсталиране). Не ме е питал да одобрявам различни версии. След ъпдейта - има 15 приложения. Пробвах да гледам YouTube HD клипове - вървят без прекъсване, но никак не ми изглеждат като HD.
    Това е малко тъпо ,че не избира клипа с най-високата резолюция...
    Цитат Първоначално публикувано от Capt_Flint
    7. Звук - може би има и по-добри или по-зле от този, но мога да го оценя на Добър 3.5 по шестобалната.
    25"-вото ми стерео Сони CRT, което има вътре 3-ти говорител нещо като суб отвява Панасоника като...
    За звуковия му изход към усилвател мога да кажа, че е много добър.
    Panasonic никога не са се славили с добър звук...Ако сложат добър високоговиретел ,това ще увеличи още повече дебелината на телевизора-а той и без това бие всички рекорди по този показател.
    Цитат Първоначално публикувано от Capt_Flint
    7. Картина
    (сравнения предимно на THX, настройките на boboev от един друг форум и настройките от hdtvtest)
    (всички "подобрители" на картината изключени)
    Първо да кажа, че досега не съм видял LCD или плазма да ми харесват на SD - не ми харесва и този.
    Не възприемам гледането на нашия стар 4:3 формат на 16:9 дисплеи, не ми харесва това пастелно насищане на цветовете, липсата на блясък, видимия градиент на цветовете в преливащите нюанси поради недостатъчната резолюция на сигнала.
    Това е нормално.
    Цитат Първоначално публикувано от Capt_Flint
    Не ми харесва как при черно-бели сцени или тъмни сцени бялото/сивото почти винаги взима някаква страна - към червено, към зелено. Малко, но забележимо.
    Типично за плазма...
    Цитат Първоначално публикувано от Capt_Flint
    Далечни сцени (дъното на панорамни) изглеждат като през мъгла, ситен дъжд. Но това всичко не са недостатъци на модела, а сблъсък между новите технологии и старото телевизионно разпространение.
    нормално...
    Цитат Първоначално публикувано от Capt_Flint
    Режим зум1 е достатъчно добър за гледане на телевизия, но се губи долния ред на субтитрите.
    Това е заради простотията на програмистите им.....Този проблем е решен идеално само във Philips.При тях имъш възможност да местиш картината надолу-нагоре.
    Цитат Първоначално публикувано от Capt_Flint
    HD - ето тук нещата си идват на място.
    Имам само 2 HD канала 1080i и гледането им е наслада.
    Пуснах и HD концерт, през HDMI 1080р - просто нямам думи.
    Съгласен.
    Цитат Първоначално публикувано от Capt_Flint
    8. Ъгли на гледане - без забележки.
    Съгласен.
    Цитат Първоначално публикувано от Capt_Flint
    9. Трептене на бялото - да, забелязва се през слънчев ден, но само на изключително ярки сцени. Аз и на CRT ТВ виждам трептене с периферното зрение. Така че - всичко си е в границите на нормалното.
    Недостатък на технологията. Ако искаш да имаш ярко бяло - електрическите разряди трабва да са по-мощни и на по-голям интервал. Освен това времето за реакция което изписват не е вярно - повече е.
    Цитат Първоначално публикувано от Capt_Flint
    10. Прогаряне - Засега не съм видял каквато и следа от лого след гледане на един канал по-дълго време. Не съм намалял яркост/контраст, гледам предимно на THX. Все пак опитвам се да гледам 1 канал максимум 1 час или зумиран.
    Трудно и ще ги забележиш ,заради контрастният филтър-прикрива ги.
    Цитат Първоначално публикувано от Capt_Flint
    9. Досадни недостатъци:
    - не помни настройката на даден канал с български аудио поток, ако има няколко такива (това си го знаех)
    - нещо се бърка при настроена мрежа тип Wi-Fi, досега 2-3 пъти при пускане на VieraCast търси мрежа по кабел.
    - при включен ТВ и гледане на телевизия при включване на компютъра преминава към вход HDMI
    Недостатъци на софтуера и заспалите маркетолози....
    Цитат Първоначално публикувано от Capt_Flint
    Не съм пробвал Vieralink, ползване като РС монитор за игри ще изпробвам днес.

    Та това е засега, не си мислете, че поради доста критичният ми поглед към телевизора - нещо не го долюбвам...
    Просто още не съм свикнал с размера и технологията.
    Дори и само по един HD филм или концерт да гледам на седмица - пак си струва покупката.
    Още повече, че доизграждам и 5.1 аудио система...

    Поздрави и успех в избора!
    Поздравления за безпристрастноста в описанието.



    В Чехия явно предлагат и TX-P54G20E....
    http://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=297309

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    31
    #2273

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Всички Panasonic LCD & Plazma имат подреждане на каналите . Ако искате да започват от 1 също няма проблем!!!

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,508
    #2274

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от zloto74
    Всички Panasonic LCD & Plazma имат подреждане на каналите . Ако искате да започват от 1 също няма проблем!!!
    Обясни по-подробно как след сканиране да започват от 1. Може да е от полза на всички собственици и ще бъде поставено във FAQ.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #2275

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Тука в тази темата го пишеше как да започнат от 1. При мен не стана, но честно казано, ми е по-добре че са от 1000 защото после минавам по каналите и на тези, които ми харесват и ги гледам им давам само номера от 1. Така не се налага да правя даже Фаворити и цялата баластра от канали и радиа ми стои някъде назад.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    19
    #2276

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Capt_Flint
    9. Досадни недостатъци:
    - при включен ТВ и гледане на телевизия при включване на компютъра преминава към вход HDMI
    Смени HDMI входа с друг - и при мен беше така (на 42Х20) и когато е на страничен и се водеше HDMI2 - сега го преместих на друг вход и престана да превключва директно като пусна компютъра.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    31
    #2277

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    След сканиране на каналите отивате на DVB-C настройки , ОК , списък канали , ОК , зеления бутон е преместване и избираш с числата на кой канал да се премести , за потвърждение пак зелен бутон

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    104
    #2278

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Те така го направих и аз.Защото в фаворити и разни други ми дойдоха прекалено много менюта.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    10
    #2279

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте,
    имам едно въпросче. Когато използваме външен хард за гледане на G20Е, как трябва да е форматиран NTFS или FAT32

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    144
    #2280

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    FAT32 има ограничение за размера на файловете до 4Гб

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Blu-Ray Player Panasonic / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 16
    Последно: 17-09-22, 22:36
  2. Отговори: 1522
    Последно: 06-02-13, 14:37
  3. Отговори: 1408
    Последно: 25-12-11, 14:35
  4. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе