Здравейте, искам да ви попитам на Panasonic TX-P42G10E има ли dvb-c тунер, четох на първата страница, че се отключвал ако го няма, но не ми е много ясно.
Здравейте, искам да ви попитам на Panasonic TX-P42G10E има ли dvb-c тунер, четох на първата страница, че се отключвал ако го няма, но не ми е много ясно.
Настройките/калибрацията/ в завода се правят от компютър на поточната линия-той настройва телевизора така че да отговаря на зададените изискавания. Винаги има малка разлика в панелите/няма два Абсолютно еднакви панела/-така че е възможно да има малки разлики и в някои стойности.Първоначално публикувано от Bivola
Здравейте!
Пиша относно: "Намаляване нивото на черното при плазми Panasonic с панел G11 и G12 панел"
За съжаление това е самата истина . Имам PV80 от една година с наработени 1640 часа /беше на 0 часа с 3 включвания когато го взех / .
Имам много прецизно око и добра памет ,по едно време мислех ,че си внушавам . След като прочетох инфото ми стана ясно всичко.
Проблемът важи също и за другата ми плазма която е LG 32 PC51/на две години с обявени 60 000часа живот/ ....един от двата първи и последни модела с такъв размер .
Спадът не е драстичен ,но за мен е видим . Въпреки това картината е много добра както на SD така и на HD / PCH А- 110 / .Надявам се в новите модели това да е взето под внимание и да е отстранено, защото аз мога да гледам само плазмен TV /просто имам алергия от картината на LCD TV ,поне засега /.
Lazarus 17 ако обича да напише, дали този проблем го е видял в неговият PV 70 / G10 панел/.
Благодаря предварително !
И аз съм с PV80.Да си призная не съм усетил разлика.
След информацията сега се вглеждам повече.
Lazarus беше написал ,че проблем в G 11 имат старите PY/PZ модели.
Моят въпрос е друг.
Доколкото разбрах се подготвя ъпдейт.
Ако е засегнат и PV80 ще има ли ъпдейт за него.
PV80 са с G11 /1024 X 768/ ,PY80 и PZ80 са с G11/1920 x 1080/ ,нашите телевизори са модел от 2008г.....не са толкова нови !!!
Ако има ъпдейт означава ,че проблемът не е в панела !
Надявам се да е така защото съм много доволен от телевизора и ще се радвам да се възстанови контраста , ако не ....отива в хола ,LG в кухнята .......а за спалнята ще видим какво ще излезе тази година ! ....а и ще бъде 46' явно това е размерът за гледане от 3 м ...42' малее .
Новите модели
http://av.watch.impress.co.jp/docs/n...09_347900.html
http://av.watch.impress.co.jp/docs/n...09_347880.html
http://panasonic.co.jp/corp/news/off...n100209-3.html
http://panasonic.co.jp/corp/news/off...n100209-4.html
Превод
http://translate.google.com/translat...0209-4.html%20
http://translate.google.com/translat...n100209-2.html
http://translate.google.com/translat...2F&sl=ja&tl=bg
Благодаря на hristoslav2 за бързата реакция ....новите модели са много добри , но с нашите какво ще правим ...Ако проблемът е софтуерен, добре...но ако панелите губят със същата скорост контраста си .....значи след 5 години / 10 000 часа / не знам какво ще се вижда на моят любим PV 80 . За сравнение Panasonic 14' в кухнята на 15 години / с над 20 000 часа / не е мръднал .....на кинескопите даваха 20 000 часа и толкова изкараха , че и повече ,а в момента 100 000 часа = ??????? .
Никой да не ме разбира погрешно. В момента PV 80 се представя много добре .......но преди 6 месеца беше отлично /сега има лека загуба на детайл в тъмните сцени /.
Абе който му се събират по 2000 часа на година... лесна работа, ама в къщи все някой зяпа, та на моя май ще му се събират по-скоро към 5000 часа на година ...
Освен това проблема може да се дължи на бъг в софтуера, но ако тази агресивна намеса на софтуера наистина се дължи на много бързо стареене... лошо.
Не се дължи на бързо стареене, а по-скоро на изпреварваща реакция на софтуера, който изсветлява картината за да компенсира стареенето.
При мен на PV70 за над 4000 часа нямаше никаква промяна не само на яркостта, но и на цветовете.
След това не съм мерил защото нямам уред от известно време.
Даа-голяма издънка на инженерите и на IT отдела на PanasonicПървоначално публикувано от lulcho
Софтуера изпреварва стареенето на фосфора от панела.Щом на всеки 400 часа повишават подаваното напрежение /вероятно с миливолтове mV/,то след 5 години бялото ще си е както при нов плазмен телевизор , цветовете ще са почти без промяна ,но нивото на черното ще е като при LCD-тата ще сивее - тоест контраста ще е паднал наполовина. Така отива по дяволите най-голямото предимство на плазмата....
Въпросът е: Къде е проблема във фърмуера или в софтуера за EEPROM чипа? Фърмуера е лесен -пускат го по официалните страници и всеки си ъпгрейдва телевизора. Ако е във вторият-ще имате голям проблем.
Panasonic едва ли ще признаят този вариант ,като проблем ,защото това означава да помолят собствениците на модели от последните 2 години да минат през сервизите за зареждане на нов софтуер в EEPROM .
От целия този фарс ще спечелят плазмите на Samsung ,LG.....
Тука има някакъв вял отговор от Panasonic.
http://www.hdtv.ru/news/novinki/7740...panasonic.html
Нека вземат пример от TOYOTA! Изтеглят от пазара близо половин милион автомобила.Първоначално публикувано от hristoslav2
По тамошните географски ширини дори и такива неща се случват.
Както писах по-горе ,имам и малка 32 инчова плазма LG /излезе декември 2007 ,аз я купих януари 2008 с 60 000 часа полуживот / ,която има същият проблем но при нея е по-видим защото е паспортно с по-нисък контраст , в същото време вече на две години и със сигурност е на поне 3000 часа.
Не знам кой от кого е копирал , но според мен имат подобни софтуери !!!
Със сигурност Samsung не са останали назад и съм 100 % сигурен ,че и при тях има такъв проблем .......просто плазми Samsung и LG се купуват много по-малко .
Ако е така както казваш, излиза, че за проблема се знае и той е всеобщ. Това значи, че потребителите съзнателно са вкарани в заблуда!Първоначално публикувано от Loreti
Което от своя страна значи .................!!!!!