Вижте резултатите от анкетата: Колко инча е вашият PDP телевизор Panasonic ?

Гласували
279. Не можете да гласувате в тази анкета
  • PDP 37"

    15 5.38%
  • PDP 42"

    198 70.97%
  • PDP 46"

    26 9.32%
  • PDP 50"

    37 13.26%
  • PDP 54"

    0 0%
  • PDP 58"

    0 0%
  • PDP 65"

    2 0.72%
  • PDP 103"

    1 0.36%
Страница 52 от 174 ПърваПърва ... 242505152535462102 ... ПоследноПоследно
Резултати от 766 до 780 от общо 2607

Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    21
    #766

    Re:Panasonic LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения

    Привет на всички,
    от една година съм собственик на TX-42PZ85EA. От два дни си писнах Булсатком с HD-приемник (модела е ZHD100), който не се откроява с кой знае какви възможности, но това е друга тема....

    След като изчетох сумати неща къде ли не, не можах да открия КАК ДА НАСТРОЯ ТЕЛЕВИЗОРА ТАКА ЧЕ КОГАТО ВКЛЮЧА САТЕЛИТА, ДА СЕ ПУСКА АВТОМАТИЧНО И ТВ-то ???

    Целта ми е работа с едно дистанционно !

    Само изкам да подчертая че връзката по межу им е през HDMI a не през AV или SCART.

    Блародаря ви предварително !

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #767

    Re:Panasonic LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения

    Наистина черното ако се получаваше с изгасен пиксел щеше да е много черно ама не е, аз на моя тв пуснах абсолютно черна картинка още преди две седмици ей така да пробвам в напълно тъмно помещение ,е свети си даже си погледнах часовника и видях колко е часа, после веднага при LCD-то 19 инча NEO , там пък можеш вестник да четеш на черният екран, колкото повече задълбаваме в тия истини толкова по зле ни става, я по добре само да гледаме и то не на абсолютно тъмно че тогава може и да видим остатъчно изображение на панела, на лека светлина всичко е идеално и черното е като рамката, а като гледам 2/3 от собствениците на панасоник имат плазми, отделно в другата анкета пак е на първо място по марка, така че може и някои да се опитат да го свалят от престола с удари под пояса.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,833
    #768

    Re:Panasonic LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения

    Проблема явно го има. Вярвам на хората, които са го описали и на техните замервания.
    Обаче от друга страна от тези серии са продадени сигурно милион бройки по света и се ползват вече над 2 години, включитено от хора със сериозни познания. Как точно сега стана ясно за проблема?

  5. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #769

    Re:Panasonic LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения

    А де!!! И каквото да излезе накрая - лъжа или истина, хората ще имат 1 на ум, което ще свали продажбите!!!

    Сега проверих моя - навъртял съм му 500 часа и 300 включвания. Не забелязвам никаква разлика в черното. Май само уредите го засичат. Да не бъркам, но там нали пишеше, че след 400 часа!!! И доколкото разбрах проблема е в някакво автоматично управление на захранването, не че панела нещо. Може би с нов фирмуер ще се оправи!?!

    Какво означават тези стойности на черното 0.008fL , 0.018fL. Колко е стойноста примерно на Pioner PDP или на някое средно по качество LCD- да направим съпоставка дали ако изсветлее черното на какво ниво ще е спрямо LCD и въобще това забелязва ли се!?!

    Тоа го копнах отнякъде.

    Plasma:

    Panasonic TH-42PZ700U Plasma - 0.015 ftL
    Samsung PN50A550 Plasma - 0.026fL
    Pioneer Elite PRO-110FD Plasma - 0.004fL
    Samsung FP-T5884 Plasma - 0.029fL

    LCD:

    Samsung LN52A750 - 0.009fL
    NuVision NVU52DCM LCD - 0.024fL
    Sony KDL-52XBR4 LCD - 0.032fL
    Mitsubishi LT-46144 LCD - 0.019fL
    Samsung LN-T4671F - 0.019fL

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,460
    #770

    Re:Panasonic LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения


  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,833
    #771

    Re:Panasonic LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от peterstamov
    А де!!! И каквото да излезе накрая - лъжа или истина, хората ще имат 1 на ум, което ще свали продажбите!!!

    Сега проверих моя - навъртял съм му 500 часа и 300 включвания. Не забелязвам никаква разлика в черното. Май само уредите го засичат. Да не бъркам, но там нали пишеше, че след 400 часа!!! И доколкото разбрах проблема е в някакво автоматично управление на захранването, не че панела нещо. Може би с нов фирмуер ще се оправи!?!

    Какво означават тези стойности на черното 0.008fL , 0.018fL. Колко е стойноста примерно на Pioner PDP или на някое средно по качество LCD- да направим съпоставка дали ако изсветлее черното на какво ниво ще е спрямо LCD и въобще това забелязва ли се!?!
    При нас тези стойности се мерят в cd/m2. На G10 е някъде към 0,03-0,04 cd/m2. На Pioneer Kuro последното поколение е все още недостижимо - 0.0031 cd/m2. За сравнение най-добрите стойности на LCD модел със S-PVA матрица и не-LED подсветка е около 0,04-0,05. Моделтие с матрици LG са доста по-зле - 0,09-0,1. Това все стойности след калибрация по стандартите.
    Като чета, проблема идва от софтуера. Инжинерите са решили да вградят процес, който да компенсира стареенето на панела. Тъй като с времето той потъмнява софтуера го изветлява периодично. Проблема е, че го прави прекалено рано - след 1000 часа примерно, което няма как да е тогава.
    Според мен би могло да се оправи с ъпдейт, но ще видим.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    2
    #772

    Re:Panasonic LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения

    Имам следния проблем с panasonic tx-l42u10e, ползвам dvb-c вградения тунер и програмите които са ми с мулти аудио немогат да сетна да е на български, тъй като в менюто език на аудио няма български. Предлагат да ми сменят този телевизор с philips 42pfl5604h, какво е вашето мнение ....?
    има ли шанс да оправя този проблем с аудиото ?... или да го сменям.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #773

    Re:Panasonic LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Dark666
    Имам следния проблем с panasonic tx-l42u10e, ползвам dvb-c вградения тунер и програмите които са ми с мулти аудио немогат да сетна да е на български, тъй като в менюто език на аудио няма български. Предлагат да ми сменят този телевизор с philips 42pfl5604h, какво е вашето мнение ....?
    има ли шанс да оправя този проблем с аудиото ?... или да го сменям.
    Когато натиснеш бутона опции на ДУ би трябвало да ти излезе опция за смяна на аудиото на БГ.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    2
    #774

    Re:Panasonic LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от madmaxx
    Когато натиснеш бутона опции на ДУ би трябвало да ти излезе опция за смяна на аудиото на БГ.
    Сменям си го но трябва да го правя ръчно всеки път когато сменя канала и е страшно досадно

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    34
    #775

    Re:Panasonic LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Danri
    Само да допълня, че можеш да си настройваш нивото на тези сиви линии от светло до off, естествено от потребителското меню. Аз съм ги настроил на off, т.е. черни (след разработването), защото така ми харесва и не се интересувам от неравномерното износване, тъй като ако се притеснявах, то не би трябвало да гледам филми, при които почти винаги има черни ленти отгоре и отдолу (когато съотношението им е по-голямо от 16:9) .
    След 2 година употреба ,често във формат 14:9 ,и настройка OFF,плазмата на родителите ми има ЯВНО изразени отличаващи се сектори в двете страни на панела.При това тези "непрогорени" части се виждат много ясно при повечето предавания при които няма много динамика в картината.
    Така че ,аз примерно "буча" непрестанно в къщи за такива неща и предочитам картината да е на 'AUTO'" отколкото на някакъв конкретен формат.Вседствие на което ,понасям критики че може телевизор за 2200 лв да е толкова ангажиращ за това постоянно да трябва да се съобразяваш в какъв формат ще гледаш....Ама няма пълно щастие...

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #776

    Re:Panasonic LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от titikondov
    След 2 година употреба...
    това предполага, че е с по-стар панел. това, което съм чел (предполагам и че другите ще потвърдят) е, че при G11 и особено вече при G12 не следва да се наблюдава подобен ефект

    не че може да има 2-годишни наблюдения върху тях, но все пак...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,460
    #777

    Re:Panasonic LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    това предполага, че е с по-стар панел. това, което съм чел (предполагам и че другите ще потвърдят) е, че при G11 и особено вече при G12 не следва да се наблюдава подобен ефект

    не че може да има 2-годишни наблюдения върху тях, но все пак...
    Опасявам се че грешиш. Това си е стареене на фосфора. Нещо като умората на метала
    Просто избягвайте да гледате продължително време /месеци/с черни ивици отстрани.


    Според германците фърмуерът е един и същ за плазми модели G10/S10/U10
    http://www.hifi-forum.de/viewthread-149-7542.html

    http://spuncut.com/panasonic-g10-fw-ver-1213.zip

    http://translate.google.com/translat...ml&sl=fr&tl=bg

    Version 1.213
    http://www.panasonic.fr/file?elid=29...chment/2909333

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,460
    #778

    Re:Panasonic LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения

    Originalsettings Servicemenue TX-P42S10E
    http://s3.directupload.net/file/d/1874/n4do6bpk_pdf.htm

    SD Memory Card Formatting Software
    http://panasonic.jp/support/global/c...formatter.html

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #779

    Re:Panasonic LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения

    hristoslav2, да, прав си, мое недообмисляне
    помислих, чe се говори за image retention... my bad. peace

  18. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #780

    Re:Panasonic LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Originalsettings Servicemenue TX-P42S10E
    http://s3.directupload.net/file/d/1874/n4do6bpk_pdf.htm
    При мен определено фабричните стойности на баланса на бялото бяха различни от тези показани в линка.
    Телевизора беше чисто нов,неразпечатан на 3 включвания и 0 часа.трите включвания си бяха от мене,щото 2 пъти го пускахме в магазина и после в нас като го проверих ми показа тези три включвания.Та варианта,че ми е ползван и "разстроен" телевизора отпада.
    Възможно ли е за различните държави (части на Европа) настройките на баланса на бялото да са различни,заради различния сигнал на кабелните?

    За същия телевизор става въпрос P42S10E.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Blu-Ray Player Panasonic / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 16
    Последно: 17-09-22, 22:36
  2. Отговори: 1522
    Последно: 06-02-13, 14:37
  3. Отговори: 1408
    Последно: 25-12-11, 14:35
  4. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе