Вижте резултатите от анкетата: Колко инча е вашият LCD телевизор Panasonic ?

Гласували
342. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 19''

    0 0%
  • 26''

    2 0.58%
  • 32''

    78 22.81%
  • 37''

    35 10.23%
  • 42''

    153 44.74%
  • 47''

    59 17.25%
  • 55''

    15 4.39%
Страница 5 от 113 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 1684
Like Tree88Одобрявам

Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    58
    #61

    Re:Panasonic LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Проблемът с аспекта на 4:3 програми е нещо отвратително и буквално обезсмисля високото качество на картината.

    В по-високите модели това не е ли решено? А при плазмите на Panasonic?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #62

    Re:Panasonic LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Не знам дали съм разбрал правилно питането ти:

    Как точно да се реши? Дай предложение
    На Панасоник можеш да ползваш или 4:3 (две дебели полета отстрани) или 14:9 (пак полета отстрани) или Just (разтеглено настрани до запълване на екрана, като в центъра не изглежда особено разтегнато, в краищата - повече) или Zoom1 (зуумнато до запълване на екрана хоризонтално, като горе и долу се отрязва, пропорцията се запазва, а ако има субтитри на канала, които не са DVB - изчезват в небитието).
    При Самсунг има възможност при Zoom да се мести екрана нагоре и надолу, така че да си измъкнеш субтитрите.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    27
    #63

    Re:Panasonic LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Няма как да направиш един квадрат в правоъгълник без да го разтегнеш или отрежеш. Тези опции ги има и в най-ниския клас ТВ-та.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    58
    #64

    Re:Panasonic LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Единственото правилно решение за показване на вярна 4:3 картина в 16:9 прозорец е, като се добавят черни ленти от двете страни (отляво и отдясно).

    Груба грешка е да се променят пропорциите на изображението - картината да се разпъне, така че да запълни целия екран.

    Друга груба грешка е да се зумне така, че вляво и дясно да няма черни линии, но да се изреже горната и долната част - тогава се губи информация, в частност субтитрите.

    Имам един евтин ТВ тунер, чийто бутон за аспект превърта през няколкото възможни варианта, но предлага и верния - с допълване от двете страни. Не мога да повярвам, че такива мощни производители като Panasonic имат такъв груб пропуск!?

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #65

    Re:Panasonic LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    И тая "груба грешка" ти носи тъмни/светли ленти завинаги отляво и в дясно .Не е препоръчително да гледате 4:3 с ленти отстрани /особено за плазми/.За всички ,които досега са гледали на 4:3 CRT -не се стряскайте толкова -за седмица /най много месец / изобщо няма да обръщате внимание /при избран добър режим на разпъване/ ,че програмата не е 16:9 .А и ставащите за гледане 4:3 програми стават все по-малко.

  7. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #66

    Re:Panasonic LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от plamen.petrov
    Единственото правилно решение за показване на вярна 4:3 картина в 16:9 прозорец е, като се добавят черни ленти от двете страни (отляво и отдясно).

    Груба грешка е да се променят пропорциите на изображението - картината да се разпъне, така че да запълни целия екран.

    Друга груба грешка е да се зумне така, че вляво и дясно да няма черни линии, но да се изреже горната и долната част - тогава се губи информация, в частност субтитрите.

    Имам един евтин ТВ тунер, чийто бутон за аспект превърта през няколкото възможни варианта, но предлага и верния - с допълване от двете страни. Не мога да повярвам, че такива мощни производители като Panasonic имат такъв груб пропуск!?
    Нещо не можах да разбера какво допълва този ти тунер ?Повечето марки най -вече японските и Филипс имат аспект(Live ,Super Live...) , който разпъва в страни и леко нагоре като реже съвсем малко и образа в центъра почти не е деформиран , като са има пред вид, че камерата следи центъра това е сполучлив режим за гледанe на телевизия. Масово , най-вече филмите и шоу програмите когато се излъчват 4:3 имат черни ленти отдолу и отгоре и тогава с едно зумване екрана се изпълва без деформации и рязане . За сега това е положението , докато не минат всички на 16:9 ще си играем с аспектите.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    58
    #67

    Re:Panasonic LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Само с последното мога да се съглася: "А и ставащите за гледане 4:3 програми стават все по-малко." - а дано по-скоро да е.

    Току що хапнах в едно заведение, там на един плазмен SAMSUNG се въртеше някакво американско реалити шоу, повечето от участниците бяха дебели. Ама не е истина колко противно изглеждаха, като се добави и деформацията на картината. Може да си късоглед, далекоглед, далтонист или и трите, ама това няма как да не го забележиш.

    'Бах таз плазма аз ако за да я щадя щте трябва да се извращавам по тоя начин!

    @nkd: какво допълва тунера? - черни ленти слага отстрани.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,428
    #68

    Re:Panasonic LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от sambapti
    от няколко дни съм горд собственик на Panasonic TX-L42E30E
    мога да споделя как се справих с проблема със субтитрите
    изтеглих си Notepad ++, инсталирах я на български
    отаворих с нея субтитрите и от менюто "Оформление" избрах опцията - Конвертирай до UTF-8(без ВОМ)
    след което Save върху оригиналния файл и - това е - отнема не повече от 1 мин, не изисква вграждане.
    при пускане на файла през USB след стартиране на вътрешния плейър от бутона Options на дистанционното
    избрах субтитрите (включих ги) , след което от езиковото меню избрах Unicode
    считам проблема си за решен
    успех на всички
    Благодаря че сподели решението - поставено е във FAQ.

    Цитат Първоначално публикувано от plamen.petrov
    Проблемът с аспекта на 4:3 програми е нещо отвратително и буквално обезсмисля високото качество на картината.

    В по-високите модели това не е ли решено? А при плазмите на Panasonic?
    Правилното мащабиране от 4:3 към 16:9 е да разтегне картината по вертикала и хоризонтала, така че да отреже горната и долната част на картината. Тоест реже логото и информационните ленти или субтитри долу. След няколко минутен анализ на картината -процесора повдига долната част така че субттрите да станат видими.
    Не търси проблема в телевизора, а в нашите български "телевизии". Техническите екипи и управителните съвети спят -тоест не са в час и още излъчват в 4:3 ....което смятат за нормално. Няма какво да им се чудиш. Канал 1 предава картината по стандарт PAL ,а звука по стандарт SECAM....Това го приеха през 1991 година, като компромисно решение поради това, че повечето телевизори тогава в България не приемаха звук по стандарта PAL и от тогава не са си мръднали задниците да поправят това свое безумие. Сега положението е коренно различно, но положението не се е променило...При запитване до БНТ, защо не предават в 16:9, отговорът беше- Защото по закон/стандарт в България било 4:3 и неможели да направят нищо по въпроса...Нали знаеш поговорката - на крива ракета космоса и пречи.

    Постави го на режим - АУТО !
    Резервен вариант е режим - точен екран.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    20
    #69

    Re:Panasonic LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Аз от няколко дни съм с 42" Е3Е и да си призная съм много доволен от покупката. Филмите си ги пускам през компютъра или лаптопа и това не ми пречи. Картината я гледам в режим точен екран и мисля, че се свиква бързо

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #70

    Re:Panasonic LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Е ,аз от 10 год. съм с 16:9 тв /бързо се свиква/ и още чакам нашите телевизии да минат на 16:9 -режимите в съвременните телевизори са достатъчно добри ,за да не гледате 4:3 с ленти отстрани.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,428
    #71

    Re:Panasonic LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Varna
    Мнения
    236
    #72

    Re:Panasonic LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Panasonic се подготвят да използват нови процесори - 2 ядра x 1.4 GHz, АRM Cortex; поддържа DDR3. Не съм запознат какви точно използват в сегашните си модели, но ако сложат тези в новите такива ще е супер а и дано най-после по този начин сложат и някакъв браузър. В статията се казва още че процесора е способен да обработва 2 канала едновременно предполагам разделящи екрана на 2 равни половини с 1080p. Този процесор може спокойно да се конкурира и да надмине този на Apple A5 използван в сегашния IPad 2 и който се представя доста задоволително. За Apple също се носи слух че ще пускат ОLED TV в средата или края на 2012, предполага се че TV-то ще използва процесора Apple A6 който в момента е в стадий на разработка и ще бъде 4-ри ядрен ARM Cortex с около 1 GHz на ядро. Предполагам новите процесори на Panasonic ще бъдат показани на изложението в Невада. Надявам се и другите производители също да покажат ако не по-добри то поне на същото ниво процесори.


  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,428
    #73

    Re:Panasonic LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    augata благодаря за инфото. Само не ми е ясно кой е производителя на новите процесори.

    http://armdevices.net/2011/06/12/pan...tvset-top-box/

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Varna
    Мнения
    236
    #74

    Re:Panasonic LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    нямам представа кой ще ги произвежда не намерих инфо за това. може би TSM Taiwan понеже те са най-големия производител на Arm процесори. по-важното е че поне по характеристики 2012 процесора е в пъти по-бърз от този през 2011.
    hristoslav2, имаш ли представа какво какво се крие зад наименованието нa engina VReal Live и VReal 3D и каква е разликата между тях?

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,428
    #75

    Re:Panasonic LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    До преди час си мислех, че зад имената на видеопроцесорите /V-real3, V-real4, V-real5.../ се крият процесори на NEC и на Trident/Micronas/ ...но вече не съм сигурен.
    Дали Панасоник нямат свое собствено производство на видеопроцесори?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 113 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница
    От jovanoty във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 841
    Последно: 12-02-24, 09:50
  2. Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница
    От pipchi във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 541
    Последно: 30-10-18, 11:41
  3. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  4. Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 729
    Последно: 15-01-15, 19:03
  5. Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1319
    Последно: 02-01-15, 19:26

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе