Страница 93 от 94 ПърваПърва ... 438391929394 ПоследноПоследно
Резултати от 1,381 до 1,395 от общо 1409

Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    156
    #1381

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от |CL|NIKI
    Даа - оказа се ,че имаме проблем - ТВ-то е на цели 1562.45 часа и е вкл/изкл 200 пъти.
    Днес ще се карам с някого в ТМ.......
    Успех! Стъпи на факта, че според ЗЗП търговеца е длъжен да те уведоми за състоянието на стоката.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    144
    #1382

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от |CL|NIKI
    Даа - оказа се ,че имаме проблем - ТВ-то е на цели 1562.45 часа и е вкл/изкл 200 пъти.
    Днес ще се карам с някого в ТМ.......
    А и можеш да се възползваш от правото си на връщане на стоката без обяснения.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #1383

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от |CL|NIKI
    Даа - оказа се ,че имаме проблем - ТВ-то е на цели 1562.45 часа и е вкл/изкл 200 пъти.
    Днес ще се карам с някого в ТМ.......
    Доста тъпо, пожелавам ти да решиш проблема бързо и кардинално.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    45
    #1384

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от zlatacho
    А и можеш да се възползваш от правото си на връщане на стоката без обяснения.
    Да де но се оказа ,че такова право нямам. Ако стоката отговаря на вписаното в договора - не може да имам претенции.
    Сега мога да претендирам само,че стоката не е нова а втора употреба, според това,че е на 1560 часа работа (грубо 3-4 месеца). И по този начин, ако недай боже се закучат, да си търся правата.
    Говорих с управителя на ТМ и уж се разбрахме - в Пловдив имало една бройка, 46", не 50" но и той ще свърши работа. Уж на приказки се разбрахме приятелски. Той даже ми вика - Иди виж тоя 46GT30 - вчера го сложихме - ако ти хареса да го вземеш него. Да ама като влязох в сервизното меню,натрупаха се няколко консултанта около нас, се оказа ,че той даже е на 2700 часа и е вкл/изкл 260 пъти. Това ли му беше - "сложихме го вчера" незнам. Даже единия консултант вика - "А ми то ние идваме на работа, пускаме ги и като си тръгваме ги спираме......"
    Самият управител ми каза,че съм нямал право ей така да идвам на другия ден и да връщам стоката ако не била дефектна.
    Говорих със Комисията за защита на потребителите - казаха ,че единствено може да ги дърпаме по тази причина - ,че са ми продали ползвана стока.
    Едно е сигурно - провалиха празниците на мен и на моето семейство.....

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    156
    #1385

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от |CL|NIKI
    ....
    Говорих със Комисията за защита на потребителите - казаха ,че единствено може да ги дърпаме по тази причина - ,че са ми продали ползвана стока.
    ...
    Базирайки се на нещастния си опит, именно затова по горе ти написах
    Цитат Първоначално публикувано от Mean
    Успех! Стъпи на факта, че според ЗЗП търговеца е длъжен да те уведоми за състоянието на стоката.
    Ето ти извадката от ЗЗП:

    Чл. 6. Търговецът е длъжен да определи специално обозначени места, отделени от местата на останалите стоки в търговския обект, и предварително да информира по подходящ начин потребителите, когато предлага:
    1. употребявани стоки;
    2. нехранителни стоки с изтекъл срок на годност, чиято продажба не създава опасност за живота и здравето на потребителите;
    3. стоки с отклонения от предварително обявените показатели, чиято продажба не създава опасност за живота и здравето на потребителите;
    4. стоки с намалени цени.

    По принцип хубаво беше да го купиш онлайн, тогава те пази и ЗЕТ.

  7. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #1386

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    |CL|NIKI , аз преди време върнах 42pv80 10 дни след покупката,като им казах че телевизора се самоизключва и рестартира самоволно и изненадващо,та ако може приложи това. Няма накъде да мърдат ,защото подобно нещо не се оправя лесно т.е. скрит дефект.Ако искаш утре натовари телевизора в оригиналния му търговски вид и съм почти сигурен че в утрешната предколедна лудница в ТМ ще вдигнат ръце и ще ти го сменят.Успех

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    45
    #1387

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Току що говорих с един човек, който ми каза ,че дори в ТП не потдържат повече от 1, най много 2 бройки от големите плазми и затова ги изкарват за мостри. В никакав случай да не съм очаквал ,че ще ми намерят неразопаковам. още по малко в ТМ. За 46" по можело да има някой неотворен.
    Аз и утре да се изтъпанча пред магазина ,те като нямат какво да ми дадът какво да правя............
    Управителя ми вика = що не си вземеш LCD? Викам щото не искам....що..Ами имаме 55 " плазма неотваряна - да я вади мда я взимаш?
    Като му припомних ,че ще му покажа сервизното меню и млъкна.....
    Тъпня с извинение.

  10. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #1388

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Ами взимай си пари , не се съгласявай да си отнесеш прогорената плазма обратно, изобщо не се оставяй да те убеждават, те са изпечени лъжци . Тези коледни намаления ги правят точно за това, да си пласират мострите както и т.н. он-лайн магазин . Ако беше LCD да махнеш с ръка и да изкрънкаш намаление или някакъв бонус , но за плазма не става .

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    95
    #1389

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    Ами взимай си пари , не се съгласявай да си отнесеш прогорената плазма обратно, изобщо не се оставяй да те убеждават, те са изпечени лъжци . Тези коледни намаления ги правят точно за това, да си пласират мострите както и т.н. он-лайн магазин . Ако беше LCD да махнеш с ръка и да изкрънкаш намаление или някакъв бонус , но за плазма не става .
    По добре он-лайн да го беше взел. Щеше да им го прати обратно без обяснения и да си вземе парите. Сега без разправия няма да стане.

  12. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #1390

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Ще стане, ще стане като се развика в магазина пред другите клиенти ,ще стане !

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #1391

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от Lance
    Между GT/ST и G серията, най-видимата разлика е заради различния фосфор...
    Какъв различен фосфор те гони...не знам. Плазмените панели са едни и същи и при трите серии - разликата е само в покритието на гланцовият защитен екран.
    http://panasonic.net/avc/viera/eu201...on_plasma.html

    Цитат Първоначално публикувано от |CL|NIKI
    Току що говорих с един човек, който ми каза ,че дори в ТП не потдържат повече от 1, най много 2 бройки от големите плазми и затова ги изкарват за мостри. В никакав случай да не съм очаквал ,че ще ми намерят неразопаковам. още по малко в ТМ. За 46" по можело да има някой неотворен.
    Аз и утре да се изтъпанча пред магазина ,те като нямат какво да ми дадът какво да правя............
    Управителя ми вика = що не си вземеш LCD? Викам щото не искам....що..Ами имаме 55 " плазма неотваряна - да я вади мда я взимаш?
    Като му припомних ,че ще му покажа сервизното меню и млъкна.....
    Тъпня с извинение.
    Върни го и се договори с управителя да ти доставят нов - неразпечатан. Виж и оня 50GT30 дето бил в склада.

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    Ще стане, ще стане като се развика в магазина пред другите клиенти ,ще стане !
    Скандалджия напомни ми да не ти идвам на гости...

  14.  
     
  15. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #1392

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Що бе ела ! Това на майтап. От известно време имат някакво нареждане да не връщат нищо , да не дават отстъпки . Управителите преди бързо решаваха нещата , сега са го закъсали и се правят на мъже .

  16. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #1393

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Както каза nkd,плазмата е със сигурно прогаряне и не е проблем че са навъртени 1500 часа, а че плазмите се ползват от некадърници в магазините,които изобщо не правят разработка на панела и оставят типови клипове да се въртят с месеци .Представете си как на вашата плазма мостра ще гледате в къщи логото на LG ,отпечатило се заради нехаиството на продавачите.Аз лично съм свидетел как на най-добрия 2D модел 42G30 в ТП Младост в София стои с месеци най вече на изключен сигнал и постоянно светещо HDMI лого!!!! Докато скапаните U и C модели разположени в близост бичат яко. Иначе няма как да се продадат при работещ G30 до тях.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #1394

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    По моя препоръка братовчедка ми си купи http://www.technomarket.bg/products/...nic-tx-p50g30e и след празниците, като минат 200-те часа разработка, ще споделя впечатления. Като резервен вариант беше миналогодишният V20. За отбелязване е, че картината още отсега, с ниската яркост, е трепач! Не виждам проблем в светлата всекидневна!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    45
    #1395

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Какъв различен фосфор те гони...не знам. Плазмените панели са едни и същи и при трите серии - разликата е само в покритието на гланцовият защитен екран.
    Върни го и се договори с управителя да ти доставят нов - неразпечатан. Виж и оня 50GT30 дето бил в склада.
    Скандалджия напомни ми да не ти идвам на гости...
    В склада каза ,че имали 55" не 50"....
    Ей нямам късмет и това си е. Нистина всичко е ограбено и няма нищо сносно в момента - става дума за плазми....
    Утре ще отида да видя какво става по моя въпрос и ще настоявам тоя 46GT30 дето бил в Пловдив да го пратят за моя сметка ако няма да имат техни доставки до края на годината.
    Скапаха ми Коледата да му се невиди.........Човек се навива, ходи търси, гледа ,чете и накрая - пак прецакан......
    Как да проверя за прогорено?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic Plasma телевизори - част 4
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1725
    Последно: 01-10-23, 23:58
  2. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 09:36
  3. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 18:02
  4. Отговори: 1522
    Последно: 06-02-13, 14:37
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе