Страница 94 от 94 ПърваПърва ... 4484929394
Резултати от 1,396 до 1,409 от общо 1409

Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #1396

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/


    |CL|NIKI

    в много кофти ситуация си попадна...

    те и в ТМ са ги спекли нещо че след НГ ще има съкращаване на персонала...

    кажи им ако нямат GT да ти го заменят с VT без доплащане

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    45
    #1397

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    За прогорено незнам - не видях, но явно има. Пуснах му бял екран и не се виждат тъмни петна.
    Друго е интересно - на екрана се отпечатва всяка последна картина която е показал - например менюто. Като съм ровил в менюто и после отида на ТВ проимерно, понеже няма сигнал от кабел - екрана е черен с едно NO SIGNAL по средата, само дето отстрани се вижда бледо цялото меню. Пуснах един филм от флашка - давам му пауза, излизам за ТВ сигнал, съответно пак излиза надписа NO SIGNAL и на заден план е стоп кадъра от филма дето съм гледал преди мало... Незнам какво е това - прогаряне ли е, нормално ли е нз......
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1324669066[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от qbadabaduuu
    |CL|NIKI

    в много кофти ситуация си попадна...

    те и в ТМ са ги спекли нещо че след НГ ще има съкращаване на персонала...

    кажи им ако нямат GT да ти го заменят с VT без доплащане
    Още днес поисках 50VT30 - никъде в магазините им в БГ нямало неотворен.
    Явно са имали по 1 бройка в магазините си и са ги сложили за мостри понеже са топ модели....
    Ами аз още днес звънях в Комисията за защита на потребителя, и се разбрах с тях, че ако в ТМ не ми удоволетворят искането, да отида да подам иск в КЗП с/у ТМ на основание - Подвеждане при продажба. Т.е ,че съм отишъл в магазина за нов ТВ а са ми продали ползван. И ме увериха ,че до сега с ТМ и ТП не са имали проблем и всичко се решавало безболезнено. Ха дано. Ако някой има мерак или иска да се покараме заедно с тях може да се уговорим за общ поход с/у въпросните .
    Благодаря за подкрепата и разбирането на всички съфорумници между другото. Помагате ми доста, че така или иначе толкова ме е яд ,че не знам.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    7
    #1398

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    До: |CL|NIKI

    Когато си купувах 42GT30E си личеше, че и друг път е ваден от кашона. Бях с един приятел, който е работил в ТП, а самият телевизор го купих от ТМ. Та той огледа телевизора. Поставихме го в къщи и след три дни, прочетох тук във форума за това прословуто сервизно меню. Звъннах му за да го питам преди да съм го проверил. Той каза да не се притеснявам TV-то е работило около 2 часа. Когато влязох в менюто установих работил е 20 часа, 10 пускания. По мои груби изчисления при мен е работил около 12 часа.

    При теб обаче положението въобще не е същото и аз те подкрепям напълно да си искаш друг. Както много от нас не отиваме в магазин за ползвани вещи, а за нови за такива сме дали пари. Както казват по Коледа се случват чудеса. Пожелавам както на теб така и на всеки да усети тази магия. Весели празници.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    45
    #1399

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Благодаря ти.
    Дано да не е нужно чак чудо да става за да се оправи ситуацията - все пак си има закони а и дадената сума не е малка, да не казвам ,че е и кредит от Джет.....
    Вече подадох жалба до КЗП и пуснах същия мейл и на Техномаркет.Това - за всеки случай.
    Надявам се устната ни договорка с управителя да даде резултат но кой знае.
    Относно ТВ-то - всяка последно визуализирана картина на дисплея се отпечатва в/у него.......
    Весели празници на всички.

  6. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #1400

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Впрочем всички трябва да правят като теб , да пускат и жалба в комисията , така тази практика да ти пробутват стока втора употреба за нова може и да намалее . При договорка само с управителя това остава скрито и те продължават да си лъжат клиентите .
    Нека си продават мострите няма лошо , но трябва да ги обявят като такива и да им сложат обезценка пък клиента да си решава , както правят автомобилните вносители с тест автомобилите примерно .

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1401

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от |CL|NIKI
    За прогорено незнам - не видях, но явно има. Пуснах му бял екран и не се виждат тъмни петна.
    Друго е интересно - на екрана се отпечатва всяка последна картина която е показал - например менюто. Като съм ровил в менюто и после отида на ТВ проимерно, понеже няма сигнал от кабел - екрана е черен с едно NO SIGNAL по средата, само дето отстрани се вижда бледо цялото меню. Пуснах един филм от флашка - давам му пауза, излизам за ТВ сигнал, съответно пак излиза надписа NO SIGNAL и на заден план е стоп кадъра от филма дето съм гледал преди мало... Незнам какво е това - прогаряне ли е, нормално ли е нз......
    1. Щом като на бял екран не виждаш по-тъмни петна/жълтеещи-сивеещи/, тоест екрана е равномерно бял - това означава, че няма прогаряне !!! При 8 часовите тестове със статична картина на HDGury /питай го лично на имейл- hdguru@hdguru.com/ не се получаваше прогаряне. Това разбира се, не трябва да ви успокоява/особено консултант продавачите в магазините !!
    2. Това което си описал, се нарича - остатъчно послесветене. Това е нормално - нямаш ли нещо с фосфорно покритие у вас-часовник, дистанционно? Специално съм си правил експерименти /по-молба на съфорумец/ с интернет приложенията. Държал съм менюто на Youtube в продължение на 40 минути и после съм спирал сигнала - тоест черен екран. На дисплея се забелязва сиво-розовеещото лого на Youtube, което след 1 час работа вече го няма.

    _________________________________________________
    Panasonic Plasma Pros:
    - Totally uniform screen surface (no clouding / banding)
    - Slightly less input lag for gaming
    - No viewing angle restriction (Plasma)
    - No smoothing, no need to use “Game Mode” to get all the detail unlike Samsung
    - Less crosstalk in 3D (although Samsung are getting close)
    - No motion judder in any mode (although some users perceive 30fps video games as more juddery than on LCDs due to the Plasma’s screen drawing method)

    Samsung LED LCD Pros:
    - More energy efficient
    - Slightly higher resolution in 3D
    - Slightly brighter image in 3D
    - Configurable light output, can be integrated in almost any type of room lighting

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    35
    #1402

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Колеги, аз пък наскоро забелязах, че при изключен от менюто екран, в двата горни ъгъла са се отпечатали логата на bTV и NOVA, обаче докато гледам телевизия/филми не се забелязват изобщо, т.е. мнооооооого слабо е прогорял панела - въпроса е може ли да се влоши положението, защото е ясно, че занапред ще продължавам да гледам bTV и NOVA

    Сега, имам и един такъв въпрос - когато гледам филм на плазмата от лап-топ през HDMI, някак ми се струва, че филма на моменти насича, т.е. динамичните сцени с бързи движения имат едно едва доловимо насичане и то не всеки път?
    В лап-топа ли да е проблема, в кабела ли, нещо по настройките на телевизора ли?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    45
    #1403

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Наистина - нали в сервизното меню като цъкаш напред по някое време идват бял екран, червен,син,зелен и т.н. На бял екран нямаше абсолютно никакви разлики.
    Но уви - реших проблема кардинално - днес отидох и смених Панасоника за.....Самсунг 46D8000. Без разправии, без панаири без шум. Знаеха си от ТМ че са оакани. Даже повече - дори този Самсунг 46D8000 не беше от склада - а мостра. Не ми намалиха и цената поради това ,че бил на промоция. И още - нямаха тъчовото дистанционно - срамота. И то незнайно как така го нямат. Не ми дадоха отговор. Написаха ми протокол за получаване. А кога щяло да дойде - незнайно....
    Сега донякъде съм доволен, донякъде не. Вярно е ,че Лед ЛЦД не може да извади такава картина като плазмата - дори и тоя от 8ма серия. Поне жена ми го харесва повече..... Реших така защото иначе щяхме да останем без ТВ за празниците. Ще си купя плазма Панасоник следващата година от новите модели VT50 - няма как то е ясно.
    ЛЕД-а изкарва картината някак си неестествено, пресилено и има накъсване и разни сенки. Долу вдясно открих неравномерна подсветка....
    Няма безкраен кеф....
    Благодаря на всички и особено на hristoslav2. Поздрави.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1404

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от |CL|NIKI
    Но уви - реших проблема кардинално - днес отидох и смених Панасоника за.....Самсунг 46D8000.
    Ами...честито Дето се казва - сменил...кон за кокошка. Важното е, че имате телевизор и жена ти е доволна ....иначе щеше да те сурвака с тигана за нова година

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    156
    #1405

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от |CL|NIKI
    ... днес отидох и смених Панасоника за.....Самсунг 46D8000...
    Трябвало е да размениш за това:
    http://technomarket.bg/products/0910...ung-ps-51d8000

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #1406

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Ами...честито Дето се казва - сменил...кон за кокошка. Важното е, че имате телевизор и жена ти е доволна ....иначе щеше да те сурвака с тигана за нова година
    Първо не е кокошка, и второ коня беше умрял

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    35
    #1407

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/


    Колеги, аз пък наскоро забелязах, че при изключен от менюто екран, в двата горни ъгъла са се отпечатали логата на bTV и NOVA, обаче докато гледам телевизия/филми не се забелязват изобщо, т.е. мнооооооого слабо е прогорял панела - въпроса е може ли да се влоши положението, защото е ясно, че занапред ще продължавам да гледам bTV и NOVA

    Сега, имам и един такъв въпрос - когато гледам филм на плазмата от лап-топ през HDMI, някак ми се струва, че филма на моменти насича, т.е. динамичните сцени с бързи движения имат едно едва доловимо насичане и то не всеки път?
    В лап-топа ли да е проблема, в кабела ли, нещо по настройките на телевизора ли?

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    156
    #1408

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от Kuku Puku
    Сега, имам и един такъв въпрос - когато гледам филм на плазмата от лап-топ през HDMI, някак ми се струва, че филма на моменти насича, т.е. динамичните сцени с бързи движения имат едно едва доловимо насичане и то не всеки път?
    В лап-топа ли да е проблема, в кабела ли, нещо по настройките на телевизора ли?
    Кики, кабела не може да е, той или работи, или не (макар да ми се е случвало да ми предава със зелени линии хоризонтални - скапан н ХДМИ).
    Според мен проблемът е в лаптопа. Я снимай с телефона и качи в ютуб и сподели тук, та да видим какво имаш предвид.
    А за отпечатването, нямаш ли в менюто орбитър (бели линнии вървят по черен фон), да премахне отпечатването. На мен също ми се е отпечатвало на нова логото, но като гледам 30-40 мин. нещо друго, то изчезва.
    Решението, според мен е да гледаш на ZOOM.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1409

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от Kuku Puku

    Колеги, аз пък наскоро забелязах, че при изключен от менюто екран, в двата горни ъгъла са се отпечатали логата на bTV и NOVA, обаче докато гледам телевизия/филми не се забелязват изобщо, т.е. мнооооооого слабо е прогорял панела - въпроса е може ли да се влоши положението, защото е ясно, че занапред ще продължавам да гледам bTV и NOVA

    Сега, имам и един такъв въпрос - когато гледам филм на плазмата от лап-топ през HDMI, някак ми се струва, че филма на моменти насича, т.е. динамичните сцени с бързи движения имат едно едва доловимо насичане и то не всеки път?
    В лап-топа ли да е проблема, в кабела ли, нещо по настройките на телевизора ли?
    1. Нормално. Ако изчакаш или гледаш на друг канал 2-3 часа, тези "отпечатъци" ще изчезнат.
    Не гледай по цял ден една и съща програма!
    2. Насичането е причинено от настройките в компютъра.

    Поради натрупване на над 100 страници в темата се налага да оцепя като ще оставя само FAQ в началото.

    Всеки който не е получил отговор в старата тема ,може да го зададе тук
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg456824


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 94 от 94 ПърваПърва ... 4484929394

Подобни теми

  1. Panasonic Plasma телевизори - част 4
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1725
    Последно: 01-10-23, 23:58
  2. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 09:36
  3. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 18:02
  4. Отговори: 1522
    Последно: 06-02-13, 14:37
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе