Вижте резултатите от анкетата: Как оценявате картината на вашият плазмен телевизор Panasonic ?

Гласували
174. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Отлична

    114 65.52%
  • Много добра

    53 30.46%
  • Добра

    3 1.72%
  • Средна

    1 0.57%
  • Задоволителна

    1 0.57%
  • Слаба

    2 1.15%
Страница 114 от 116 ПърваПърва ... 64104112113114115116 ПоследноПоследно
Резултати от 1,696 до 1,710 от общо 1726

Panasonic Plasma телевизори - част 4

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    617
    #1696

    Отговор: Panasonic Plasma телевизори - част 4

    чертата се появява от разлепен/дефектирал дешифратор за тази част на екрана и е често срещан дефект
    не се лекува - на времето когато беше ерата на плазмите се сменяше целия телевизор че е по-евтино ако е в гаранция - знам го това защото смених 5 поколения телевизори със следващите по-нови модели
    дори последния път когато вече нямаше плазми а ми върнаха парите исках да си откупя моя но от застрахователите не ми разрешиха и 10г. си останах без плазма
    ако не те дразни с такава черта може да го гледаш дълго време - докато нещо друго не даде фира

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    19
    #1697

    Отговор: Panasonic Plasma телевизори - част 4

    Здравейте! Запътил съм се да взема един 50ST60, но е без стойка. Някой тук във форума случайно да продава такава? Търсих в olx, но точно за този модел не намирам.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    617
    #1698

    Отговор: Panasonic Plasma телевизори - част 4

    Трудна работа е със стойките - аз за един 50PV7E правих временна от тръбата от 1 табла от русенско легло от вторични суровини . Не стана красиво но вършеше работа докато му намерят оригиналната
    Препоръчвам да си вземеш стойка за стена - без много мислене и труд ще имаш гарантиран и елегантен резултат . Естествено не всички стойки стават - трябва да е голяма , примерно тази : https://www.olx.bg/d/ad/stoyka-za-te...&sliderIndex=1
    (не рекламирам защото не познавам продавача, но стойката изглежда подходяща за тежка плазма като моята 55'-ца)
    Трети вариант (и най-творчески) е да си направиш самостоятелно стояща стойка - аз си направих такава от стара реклама от вторични суровини на която окачих със стоманена струна моя 65" дисплей

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    159
    #1699

    Отговор: Panasonic Plasma телевизори - част 4

    Здравейте Знаещи!

    Преди 11 години след безценните съвети, които получих от вас си купих телевизор (още помня, за 1099лв.)
    Хора с далеч по-скъпи и по-нови телевизори се радваха на прекрасната му картина!
    Урочасаха го, гадовете

    Ясно е, че ще се купува нов, но това в друга тема

    Въпроса ми е следния: възможно ли е екрана/картината да помътнее изведнъж?

    Ясно е, че се амортизира (взехме му здравенцето), до да помътнее в рамките на 2 месеца!?
    Винаги сме го гледали на настройка Кино/Cinema.
    Сега образа е мътен, като много прашен.

    Като написах прашен се сетих за тру стори на един приятел.
    10 годишна Селска плазма (телевизор на село), преди да го изхвърли, решил да екпериментира.
    Подробно не изслушах технологията, но най-общо - пълно разглобяване, миене с ацетон (на нещо си),
    сглобяване - и светнал "като нов". Цветове, яркост, всичко.

    Ще се радвам на вашето мнение.
    Поздрави.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #1700

    Отговор: Panasonic Plasma телевизори - част 4

    Сам по себе си, плазменият видеопанел няма как така изведнъж да му спадне осветеността. Разбира с годините на експлоатация яркостта спада, но производителите са помислили и за това - има софтуерен алгоритъм, който на всеки няколко хиляди наработени часа вдига управляващото напрежение и така повдига (възстяновява) яркостта. Най-вероятно има проблем с някоя от платките управляващи панела.

    има още една вероятна причина за спада на осветеността - ако дисплеят е бил осветяван от слънцето с течение на месеци или години.

  7. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,000
    #1701

    Отговор: Panasonic Plasma телевизори - част 4

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Сам по себе си, плазменият видеопанел няма как така изведнъж да му спадне осветеността. Разбира с годините на експлоатация яркостта спада, но производителите са помислили и за това - има софтуерен алгоритъм, който на всеки няколко хиляди наработени часа вдига управляващото напрежение и така повдига (възстяновява) яркостта. Най-вероятно има проблем с някоя от платките управляващи панела.

    има още една вероятна причина за спада на осветеността - ако дисплеят е бил осветяван от слънцето с течение на месеци или години.
    Най вероятно има LCD на който му е умряла подсветката. Трябваше да напише модела на ТВто че да може да се провери

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    617
    #1702

    Отговор: Panasonic Plasma телевизори - част 4

    преди 11 г. все още имаше плазми
    и бяха най-доброто, което можеше да се купи - за сега вече не знам кое е за препоръчване

    относно повредата - вероятно заради изсъхнали кондензатори е спаднало някое напрежение за дисплея
    Този пост е редактиран от apmil4ev; 29-03-23 в 09:38.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    159
    #1703

    Отговор: Panasonic Plasma телевизори - част 4

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Сам по себе си, плазменият видеопанел няма как така изведнъж да му спадне осветеността. Разбира с годините на експлоатация яркостта спада, но производителите са помислили и за това - има софтуерен алгоритъм, който на всеки няколко хиляди наработени часа вдига управляващото напрежение и така повдига (възстяновява) яркостта. Най-вероятно има проблем с някоя от платките управляващи панела.

    има още една вероятна причина за спада на осветеността - ако дисплеят е бил осветяван от слънцето с течение на месеци или години.

    Благодаря за бързия отговор.
    Тази платка управляваща панела, различналие от мейн борда?
    Щото мейна отдавна е за смяна, заради 2 неработещи HDMI-я.

    Още един въпрос. Качеството на картината имали отношение към избора на държава, след ресет?
    Количеството канали, със сигурност има, но качеството!?

    Поздрави.

  11. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,000
    #1704

    Отговор: Panasonic Plasma телевизори - част 4

    Цитат Първоначално публикувано от apmil4ev Виж публикацията
    преди 11 г. все още имаше плазми
    и бяха най-доброто, което можеше да се купи - за сега вече не знам кое е за препоръчване

    относно повредата - вероятно заради изсъхнали кондензатори е спаднало някое напрежение за дисплея
    Възможно е, но по голяма вероятността да е LCD, защото вече плазмите към 2013-2014 ги спират от производство, така че за да сме сигурни, добре би било да напише точния модел на ТВ-то.

    Иначе на плазмите е хубаво че ВСИЧКО се ремонтира и поправя, за разлика новите телевизори.

    Моята която я ползвам и аз вече близо 10 години, бях я отписал защото правеше проблеми но я закарах на ремонт, майстора поръча кондензатори и транзистори от eBay и .. стана , и той точно това сподели че старите плазми са парвани като танк и всичко може а им се ремонтира.

    Но и за цената която колегата я взел, ако е нов за 1000 лв.. освен ако не е 42" ... няма как да е плазма и то Панасоник.

    - - - - - - - - - -

    adgj направи една снимка отзад на ТВто-има светъл етикет с информация, ако имаш възможност разбира се .

    - - - - - - - - - -

    Май разбрах какво ТВ има човека, TX-42S30E, Full HD plasma си е !
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 29-03-23 в 12:12.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    159
    #1705

    Отговор: Panasonic Plasma телевизори - част 4

    Модела TX-P42S30.
    Истинска плазма
    Преди години му купих основна платка от и-бей (заради портовете).
    Монтирах я, почистих го и........ нъцки, купил съм за английски стандарт )))

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #1706

    Отговор: Panasonic Plasma телевизори - част 4

    Не е ли също възможно и захранването да е дропнало?
    Но може и самият панел да си е заминал.
    adgj пробвай да му видиш наработените часове.
    Моята все още си пазя като вчера закупена и напрактика картината й е като нова.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #1707

    Отговор: Panasonic Plasma телевизори - част 4

    Цитат Първоначално публикувано от adgj Виж публикацията
    Тази платка управляваща панела, различналие от мейн борда?

    Още един въпрос. Качеството на картината имали отношение към избора на държава, след ресет?
    Платките са две и са различни от Main board
    Качеството на картината не се променя с избора на държава.

    закарай го в сервиза, да проверят кондензаторите
    https://elektrotanya.com/panasonic_t.../download.html
    https://www.eserviceinfo.com/index.p...ic++tx-p42S30e

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    159
    #1708

    Отговор: Panasonic Plasma телевизори - част 4

    Благодаря на всички,
    Както сами отбелязахте, нещата (при идеални други условия) не се случват, така рязко!
    Точно се оглеждах за сервиз, където на му направят съвестна профилактика и проверка.
    Бихте ли ме насочили към такъв в София?
    Както казва един приятел: може да го изхвърлим, но трябва да е в изрядно състояние

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    617
    #1709
    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Иначе на плазмите е хубаво че ВСИЧКО се ремонтира и поправя, за разлика новите телевизори.

    Моята която я ползвам и аз вече близо 10 години, бях я отписал защото правеше проблеми но я закарах на ремонт, майстора поръча кондензатори и транзистори от eBay и .. стана , и той точно това сподели че старите плазми са парвани като танк и всичко може да се ремонтира
    Докато все още има да се предлагат плазми по пазарите съветвам собствениците на плазми да се огледат хубаво за за същата плазма като тяхната и да се запасят с резервни части за още няколко години че новите технологии не са толкова дълготрайни
    Аз днес забърсах една същата като моята напълно работеща и вече мога да спя спокойно :]

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #1710

    Отговор: Panasonic Plasma телевизори - част 4


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 10:01
  2. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 10:36
  3. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 19:02
  4. Отговори: 1522
    Последно: 06-02-13, 15:37
  5. Отговори: 1408
    Последно: 25-12-11, 15:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе