Страница 44 от 46 ПърваПърва ... 344243444546 ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 678
Like Tree98Одобрявам

Panasonic телевизори 2015

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    20
    #646

    Отговор: Panasonic телевизори 2015

    Благодаря за отговорите. Утре ще споделя впечатления от модела.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    10
    #647

    Отговор: Panasonic телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    В сервизното меню трябва да има опция за запис на новите настройки (Safe mode) , но лично аз, не те съветвам да променяш каквото и да било там.
    Тази година 4-та и 6-та серия са производство на Vestel Турция. (C300, C320, CX300, CX400, CX410). Съмнявам се и за CS500


    Няма Save в менюто. Дори и след изключване от мрежата помни какво съм променял, но няма визуална разлика - странно според мен.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 1.jpg‎ (57.2 KB, 943 Прегледи)

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,427
    #648

    Отговор: Panasonic телевизори 2015

    Няма нищо странно. Настройките от менюто, което си дал, са за видеосигнал на конкретен входящ порт.
    Тоест има възможност за професионална настройка на конкретен порт за определен източник на сигнал(модел Блу-рей или медияплейър).
    Примерно имаш някакъв референтен модел на Oppo, и калибрираш телевизора със съответното оборудване и софтуер за избран от теб порт, на който ще го ползваш.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    10
    #649

    Отговор: Panasonic телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Няма нищо странно. Настройките от менюто, което си дал, са за видеосигнал на конкретен входящ порт.
    Тоест има възможност за професионална настройка на конкретен порт за определен източник на сигнал(модел Блу-рей или медияплейър).
    Примерно имаш някакъв референтен модел на Oppo, и калибрираш телевизора със съответното оборудване и софтуер за избран от теб порт, на който ще го ползваш.
    В менюто където пише EXT-1 има още VGA и YPbPr - други входове или ТВ не се появяват( не съм ги забранявал от менюто) . Не успях да намеря никакъв фирмуер за този телевизор - но ще продължа да търся дали там няма да има достъп до менюто както би трябвало.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    17
    #650

    Отговор: Panasonic телевизори 2015

    Привет на всички и честита Коледа, и весело посрещане на Нова година.
    Моля, за съвет по следния казус. Брат ми си взе Panasonic 40CX700 с Firefox OS, опитах да го свържа с един от медийните сървъри, за да гледа филми през DLNA, но с изненада установих, че липсват иконите на Media Server и Media Player в Приложенията. Рових из всички възможни настройки, но не успях да направя нищо, опитах да ъпдейтна софтуера, но същият е актуален и промяна няма. Моля, ако някой знае къде е проблема да пише. Благодаря!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #651

    Отговор: Panasonic телевизори 2015

    Медия сървър опциите са в "мрежа"-"настр. споделяне на файл" , а плеъра се избира от бутон НОМЕ и "устройства" - там би трябвало да се появи и сървъра .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    17
    #652

    Отговор: Panasonic телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Медия сървър опциите са в "мрежа"-"настр. споделяне на файл" , а плеъра се избира от бутон НОМЕ и "устройства" - там би трябвало да се появи и сървъра .
    Благодаря, опциите ги намирам къде са, но проблемът е, че не мога да вляза в медиа сървър т.к. липсва иконата за достъп, а плеъра липсва и от "устройства"

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #653

    Отговор: Panasonic телевизори 2015

    Би трябвало при устройства да ти се появи ако има нещо закачено на USB порт ... Мрежа не ползвам , но и тя би трябвало да е видима там при включване на съответните опции в "мрежа" ... Провери ли какво пише по въпроса в eHELP-а ?

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,427
    #654

    Отговор: Panasonic телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от t3st3e Виж публикацията
    В менюто където пише EXT-1 има още VGA и YPbPr - други входове или ТВ не се появяват( не съм ги забранявал от менюто) . Не успях да намеря никакъв фирмуер за този телевизор - но ще продължа да търся дали там няма да има достъп до менюто както би трябвало.
    Няма и да намериш фирмуер, тъй като 3-та и 4-та серии са производство на Vestel.
    Download Information of VIERA for Europe | Download | TV | Digital AV | Consumer Products | Support | Panasonic Global


    Това е сайтът за фирмуер на Vestel
    Vestel Driver Web Sitesi

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    17
    #655

    Отговор: Panasonic телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Би трябвало при устройства да ти се появи ако има нещо закачено на USB порт ... Мрежа не ползвам , но и тя би трябвало да е видима там при включване на съответните опции в "мрежа" ... Провери ли какво пише по въпроса в eHELP-а ?
    Аз не закачам нищо към USB порт-а, просто искам да му вържа компа и тв-то през DLNA, но опитвайки се да го направя видях, че освен иконата за Media Server липсва и тази за Media Player. Иначе в настройките за "мрежа" всичко е включено, но иконите така и не се появяват в "приложения". Аз съм с 47ЕТ60 и така като гледам няма голяма разлика в начина на свързване м/у моя и по-новите модели т.е. принципът е един и същ, но както се вижда на снимката иконите на сървъра и плеъра при тв-то на брат ми липсват, което ми се струва супер странно т.к. ровейки се из нета виждам снимки на Firefox OS, на които тези икони присъстват...

    В eHelpa-a пише това, което се опитвам и аз да направя с тази разлика, че иконите за достъп липсват.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    28
    #656

    Отговор: Panasonic телевизори 2015

    Когато има рабтещ ДЛНА сървър и телевизорът го види го показва в устройствата. HOME->Устройства
    В APPS се виждат само инсталираните приложения.

    Цитат Първоначално публикувано от trailhawk Виж публикацията
    Аз не закачам нищо към USB порт-а, просто искам да му вържа компа и тв-то през DLNA, но опитвайки се да го направя видях, че освен иконата за Media Server липсва и тази за Media Player. Иначе в настройките за "мрежа" всичко е включено, но иконите така и не се появяват в "приложения". Аз съм с 47ЕТ60 и така като гледам няма голяма разлика в начина на свързване м/у моя и по-новите модели т.е. принципът е един и същ, но както се вижда на снимката иконите на сървъра и плеъра при тв-то на брат ми липсват, което ми се струва супер странно т.к. ровейки се из нета виждам снимки на Firefox OS, на които тези икони присъстват...

    В eHelpa-a пише това, което се опитвам и аз да направя с тази разлика, че иконите за достъп липсват.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #657

    Отговор: Panasonic телевизори 2015

    На компютъра има ли инсталиран сървър ? Май "Твонки" (или нещо такова беше) уж препоръчват Панасоник - ако е настроен правилно сървъра би трябвало да виждаш и телевизора , а в "устройства" на тв да излезе и сървъра като избираем "вход" .
    Не се сещам за друго , тъй като не ползвам/нямам настроен сървър - може да се включи някой с по-голям опит в тая област .

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    17
    #658

    Отговор: Panasonic телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от batpets Виж публикацията
    Когато има рабтещ ДЛНА сървър и телевизорът го види го показва в устройствата. HOME->Устройства
    В APPS се виждат само инсталираните приложения.
    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    На компютъра има ли инсталиран сървър ? Май "Твонки" (или нещо такова беше) уж препоръчват Панасоник - ако е настроен правилно сървъра би трябвало да виждаш и телевизора , а в "устройства" на тв да излезе и сървъра като избираем "вход" .
    Не се сещам за друго , тъй като не ползвам/нямам настроен сървър - може да се включи някой с по-голям опит в тая област .
    Първото, което направих е да инсталирам Universal media server на компа и след като реших да го вържа към тв-то видях, че всъщност иконата за медиа сървър(както е при мен) липсва. Пробвах и това да оставя UMS включен на компа и след това да вляза в "приложения" и "устройства", но и на двете места няма икона за достъп. Явно това е начина при тази OS и може би медиа сървъра, който е на компа трябва да е друг, явно телевизора не сработва с кой да е медиен сървър.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    28
    #659

    Отговор: Panasonic телевизори 2015

    При мен вижда без проблем Universal media server, за разлика от Serviio, което въобще не се показва. Обаче субтитри няма

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    17
    #660

    Отговор: Panasonic телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от batpets Виж публикацията
    При мен вижда без проблем Universal media server, за разлика от Serviio, което въобще не се показва. Обаче субтитри няма
    А правиш ли нещо специално или само стартираш UMS и чакаш да се появи на тв-то?
    Пробвал ли си с PS3?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Телевизори DSM, NEO?
    От xqxoy във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-01-16, 22:27
  2. телевизори
    От emilio-es във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-08-12, 06:46
  3. Отговори: 0
    Последно: 02-03-12, 10:17
  4. 3d Телевизори
    От extremme във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-11, 15:06
  5. Отговори: 3
    Последно: 26-04-11, 12:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе