Страница 10 от 46 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 678
Like Tree98Одобрявам

Panasonic телевизори 2015

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    148
    #136

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от Здравко Генов Виж публикацията
    Здравейте,
    Днес ми монитраха сателитна телевизия и после докато почиствах и разглеждаш меню-тата на приемника забелязах, че имам два изгорели/заседнали пиксела - ЗЕЛЕНИ са пикселите, в една линия вертикална се намират.
    По - принцип много харесвам телезора, но е само на 3 месеца (края на Октомври го закупихме).
    Става въпрос за AS650 42' с IPS LED купен е от Технополис.
    Могат ли да се оправят тези пиксели зелените? Аз ли трябва някак си да ги оправя? Гаранцията покрива ли ги?
    Благодаря предварително.
    "Заседналите" пиксели се оправят, като внимателно натиснеш дисплея върху тях - личен опит с монитор ASUS ( при мен е червен )
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 26-01-15 в 14:31.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    239
    #137

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Да се похваля и аз с един 40 инчов АХ640 - добър телевизор, нямам никакви забележки (освен проблемите характерни за технологията).

    Моите настройки:

    цветове -
    https://www.avforums.com/threads/pan...tings.1888454/
    подсветка - при мен (25) - най-малкото ниво при което не се получава ефекта изпран цвят.
    контраст - при мен (70) предостатъчно, даже на моменти ми е боде очите бялото.
    яркост - при мен (0)
    допълнителни настройки на контраста - (изкл.)
    баланс на бялото - всичко на 0
    aldokalcone, Plamen Chonkov и Belge харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    148
    #138

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от koleto Виж публикацията
    Да се похваля и аз с един 40 инчов АХ640 - добър телевизор, нямам никакви забележки (освен проблемите характерни за технологията).

    Моите настройки:

    цветове -
    https://www.avforums.com/threads/pan...tings.1888454/
    подсветка - при мен (25) - най-малкото ниво при което не се получава ефекта изпран цвят.
    контраст - при мен (70) предостатъчно, даже на моменти ми е боде очите бялото.
    яркост - при мен (0)
    допълнителни настройки на контраста - (изкл.)
    баланс на бялото - всичко на 0
    честито, със здраве да го ползваш
    моите настройки ще споделя в подфорума "калибрация" - там за съжаление голямо мъртвило, никой не споделя

    - - - - - - - - - -


    1080 pure direct
    "Включва подръжка на цифров сигнал във формат 4:4:4. Използва се само с източник на сигнал 4:4:4.
    Забележка: тази функция е възможна само за HDMI вход 1080р. Не работи, когато отсътства сигнал, при входен сигнал YCbCr 4:2:2 и в режим 3D." The 1,080p Pure Direct function transmits and outputs high-quality YUV 4:4:4 30-bit video signals directly to the TV. This reproduces colors that are highly faithful to the original.
    Изводът се набива сам - в сегашните условия - безполезна, при отсъстствие на такова съдържание. При Блу-Рей и всичкото останало видео - просто не работи - все едно, че е изключена.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    1
    #139
    Здравейте,
    Имам проблем със свързване на телевизора с интернет чрез Wifi.
    Модела е 42AS650.
    Моля за помощ.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    13
    #140

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    За да ти помогне някой трябва да спорделиш повече подробности. Какво правиш, до къде стигаш при опит за връзка и т.н.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    33
    #141

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Моля за информация от притежател на Panasonic TX 55 AS 640E който е инсталирал последния ъпдейт да сподели дали се подобри предаването на бързите движения при SD сигнал.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    148
    #142

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от maina Виж публикацията
    Моля за информация от притежател на Panasonic TX 55 AS 640E който е инсталирал последния ъпдейт да сподели дали се подобри предаването на бързите движения при SD сигнал.
    аз съм с 48" - и при "минимална" си е добре, може и "средна" всичко си е префектно ...на "макс" изглежда някой път странно при някои спортове..."Диема" например...когато топката се движи по направление "фронтано-назад" и обратно сякаш малко "придърпва"...изобщо "макс" много предобря нещата - бива плавно, бива, ама
    до колкото си спомням, преди актуализацията здраво "сечеше"
    сега дори го държа на "мин" винаги...спорт, филми - пърфект
    SD си е SD - вари го, печи го, и с телевизор за 3 000 - се тая!!! от нищо-нещо ?!? - е няма как!

    Проблеми при Panasonic

    Deinterlacing работата му е със средна ефективност, така че от време на време може да забележите назъбени ръбове или моаре.
    Не забелязвам, може би леко при логата на програмите има слабо назъбване...

    16:9 сканиране на картината - често при липса на WSS(Wide Screen Signal)телевизорът показва бели тирета в горната част на екрана(това е част от информацията за видеото- дата, времетраене...).
    От 80 канала го има на 2-3 ( Хоби ТВ...), включва се "OVERSCAN" - всичко спи...

    Уплавняване на движението на обекти на екрана - малко възможни настройки, което води до ефект на сапунена опера.
    При настройка IFC - min - перфектно!

    50Hz бъг - слаба обработка на нискокачествени сигнали, което води до двойни и тройни обекти на екрана.
    Липсва такъв проблем.




    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от koleto Виж публикацията
    Да се похваля и аз с един 40 инчов АХ640 - добър телевизор, нямам никакви забележки (освен проблемите характерни за технологията).

    Моите настройки:

    цветове -
    https://www.avforums.com/threads/pan...tings.1888454/
    подсветка - при мен (25) - най-малкото ниво при което не се получава ефекта изпран цвят.
    контраст - при мен (70) предостатъчно, даже на моменти ми е боде очите бялото.
    яркост - при мен (0)
    допълнителни настройки на контраста - (изкл.)
    баланс на бялото - всичко на 0
    AX или АS ?
    Този пост е редактиран от Plamen Chonkov; 28-01-15 в 16:24.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #143

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Plamen Chonkov одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    239
    #144

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    АS e разбира се

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    3
    #145

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Здравейте, поздравления за хубавия форум. Искам да споделя впечатления от tx-47as750. Първоначално имах проблем с гледане на филми през wifi, след което взех двубандов рутер, настроих връзката на 5Mhz и сега няма проблем, компютър-рутер свързани с кабел, телевизор рутер на wifi. Тв аниуер при мен работи и през нета на мобилния оператор, малко бавно се свързва, но работи, когато съм в домашната мрежа мога да гледам директно, без да влизам в my home cloud. Като че ли и при мен има леко затъмнение на подсветката в ъглите, но пълно щастие няма. Ако някой с такъв телевизор е направил качествени настройки на картината моля да ги сподели. Пробвах с настройки за 650 но не ми хареса.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #146

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от monkey1972 Виж публикацията
    Здравейте, поздравления за хубавия форум. Искам да споделя впечатления от tx-47as750. Първоначално имах проблем с гледане на филми през wifi, след което взех двубандов рутер, настроих връзката на 5Mhz и сега няма проблем, компютър-рутер свързани с кабел, телевизор рутер на wifi. Тв аниуер при мен работи и през нета на мобилния оператор, малко бавно се свързва, но работи, когато съм в домашната мрежа мога да гледам директно, без да влизам в my home cloud. Като че ли и при мен има леко затъмнение на подсветката в ъглите, но пълно щастие няма. Ако някой с такъв телевизор е направил качествени настройки на картината моля да ги сподели. Пробвах с настройки за 650 но не ми хареса.
    С кой медиа сървър гледаш филмите и не ти ли товари компютъра,докато буферира филма.Кои субтитри ти излизат на телевизора или от сървъра.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    148
    #147

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Здравейте пак
    Относно настройките на картината ( цветове, контраст ) на TX 48 AS 640 споделям опита си в секцията " Сервиз и калибрация"
    който го вълнува, да иде там, за съжаление, там е малко мъртвило, никой не споделя
    В крайна сметка нито апаратурни, нито калибрации "на око" няма да ви задоволят, ако не осъзнаете какво целите с тях,
    смисъл, какво разбирате под "естествени " цветове и склонните ли сте да се "примирите" с крайния резултат - една "постна, убита картина" според доста хора
    Аз до последно се опитвам да правя настройки по "HD Profesional calibration 1080 p Test" клипчета от "You Tube" часове наред, главно нощем...
    Може на някого да му се стори несериозно, но резултата е смайващо добър не спирам да се наслаждавам !

    - - - - - - - - - -

    Но сега питането ми е свързано със SMART функциите...Там съм много бос
    Забелязвам, че:
    1. При share от телефон доста от клипчетата "придърпват"...при настройка IFC "max" нещата се подобряват значително.
    2. При гледане на същите клипчета от Wi Fi ( не знам характеристиките на рутера си...) го няма тоз проблем.
    Първоначално си помислих, че го има, но днес пробвах същия клип на PC в работата, той е нов, доста мощен, на него правя рендери,
    и тук се вижда както на телевизора и доста се успокоих
    Ето го клипа https://www.youtube.com/watch?v=6v2L2UGZJAM

    Въпроса ми е:
    На какво се дължат "придърпванията":
    1. На начина на свързване на ТВ с устройствата ( Wi FI, BlueTooth) , на характеристите на устройствата ( рутер...)
    2. На плейъра ( този на ТВ или на смартфона ?
    3. Качеството на самия клип ( типа на компресията ) ?
    4. Процесора на ТВ?
    В заключение - как и с какво да се свържа, за да тегля филми да да се наслаждавам на макс, без проблеми?TEST

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    236
    #148

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Имам едно питане към сопствениците на as640......гледате ли 3д като хората на този телевизор и с какви очила.......щото при мен нещо не е както трябва....в смисъл картината си е 3д,но ефекти никакви.......на 2 плазми st50 пробвах със същия плеър съответно и филмите и очолата на самсунг ...ее на джак спауър шпагата ще ми извади очите:-D .......на моя as640 обаче не става.... пп.да не си иска очила на панасоник

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    148
    #149

    Отговор: Panasonic LCD TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от frodo Виж публикацията
    Имам едно питане към сопствениците на as640......гледате ли 3д като хората на този телевизор и с какви очила.......щото при мен нещо не е както трябва....в смисъл картината си е 3д,но ефекти никакви.......на 2 плазми st50 пробвах със същия плеър съответно и филмите и очолата на самсунг ...ее на джак спауър шпагата ще ми извади очите:-D .......на моя as640 обаче не става.... пп.да не си иска очила на панасоник
    странно...няма логика...изключваш ли IFC?
    аз също не съм си купувал още очила, и се чудя...преди бях писал, че един човек с 55" ас 640, беше пробвал и с двата вида, каза че няма разлика...проблема му беше, че в къщи задния фон му го "маже" ,а в магазина сичко си е наред...той си бил помислил. че е заради очилата и си купил оригинални, ама...

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    3
    #150
    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    С кой медиа сървър гледаш филмите и не ти ли товари компютъра,докато буферира филма.Кои субтитри ти излизат на телевизора или от сървъра.
    Гледам с ДМС. Пускам субтитрите през сървъра за да мога да ги уголемявам, съответно компютърът транскодира филма. При 3Д се товари на 100% и започва да сече, тогава пускам без транскодиране и гледам с малки субтитри. Компютърът ми е доста стар, поне на 7 години, не знам с по съвременен как ще се товари.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 46 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Телевизори DSM, NEO?
    От xqxoy във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-01-16, 22:27
  2. телевизори
    От emilio-es във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-08-12, 06:46
  3. Отговори: 0
    Последно: 02-03-12, 10:17
  4. 3d Телевизори
    От extremme във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-11, 15:06
  5. Отговори: 3
    Последно: 26-04-11, 12:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе