Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 150
Like Tree9Одобрявам

Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #121

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #122

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Май наистина са минало, като им гледам снимките на сегашните!
    Едно време Technics SU-C1000/A1000 мисля бяха (control + power amp) и по-високия клас с виртуална батерия свиреха доста добре за цената си. Не можеха да се сравняват с Pioneer и Onkyo, но все пак си бяха добри машинки.
    А вътре крайния усилвател беше dual mono, MOSFET, магнитно екранирани тороидални трафове, изолирани помеднени антивибрационни шасита и други "гъдели".

    Аз не съм фен на корейци и китайци, така, че просто няма как да спомена някоя тяхна марка. Въпреки, че съм имал 4 години 20" Samsung, чийто кинескоп беше Made in Germany с прекрасна картина.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,585
    #123

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Май наистина са минало, като им гледам снимките на сегашните!
    Едно време Technics SU-C1000/A1000 мисля бяха (control + power amp) и по-високия клас с виртуална батерия свиреха доста добре за цената си. Не можеха да се сравняват с Pioneer и Onkyo, но все пак си бяха добри машинки.
    А вътре крайния усилвател беше dual mono, MOSFET, магнитно екранирани тороидални трафове, изолирани помеднени антивибрационни шасита и други "гъдели".

    Аз не съм фен на корейци и китайци, така, че просто няма как да спомена някоя тяхна марка. Въпреки, че съм имал 4 години 20" Samsung, чийто кинескоп беше Made in Germany с прекрасна картина.
    Пълни каруци. Върни малко по-назад и виж. https://www.youtube.com/watch?v=2lI_JdfbQkc
    След 90-те, качеството е ниско. Как само се ловите са MOSFET, BIONZ и подобни напъвания.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #124

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Клипът е за AV receiver! Аз писах само и единствено за stereo комбинация предусилвател и крайно стъпало, производство някъде до към края на 90-те.
    И рекламните названия не ми влияят. Говоря за неща, които съм чул и видял лично на доказано качествени източници, по-висок клас озвучителни тела и в сравнително добре обзаведени помещения. За съжаление вече не помня конкретните марки и модели.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,585
    #125

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Клипът е за AV receiver! Аз писах само и единствено за stereo комбинация предусилвател и крайно стъпало, производство някъде до към края на 90-те.
    И рекламните названия не ми влияят. Говоря за неща, които съм чул и видял лично на доказано качествени източници, по-висок клас озвучителни тела и в сравнително добре обзаведени помещения. За съжаление вече не помня конкретните марки и модели.
    Имаше и други сравнение в тубава. Сега не ги намира. Да, има марки и модели за благ злук. Техникс не е от тях.

    Ползвах усилвател A900MK. С времето сдадоха потенциометрите, бутонът за тон. Най-голямата изненада беше обръщането на каналите. Левият стана десен и обратно. Не ми стана ясно как стана и го оставих в един шкаф. Сега яко се жули DTS oт домашното.

    Имаха добри грамофони.
    Този пост е редактиран от brotzki; 09-08-18 в 21:15.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    66
    #126

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Хора, помощ!

    Отскоро съм (не съм сигурен дали да кажа горд и щастлив...) собственик на същия тв. Като цяло – харесва ми! Но за това после, след като оправим проблема.
    А той е следният:
    Имам Marantz NR1508, който връзвам през ARC, настройвам всичко, успявам да включвам и изключвам тв и ресивъра само от дистанционното на тв (въпреки че при всяко включване не захапва автоматично аудиото от ресивъра), т.е. явно връзката е направена и двете са „скачени“.
    Проблемът – НЯМА звук!
    Четох по разни чужди форуми, че е възможно двете устройства (никъде не намерих точно тези два модела на едно място, но проблемът е същият) да не си пасват и оттам да идва проблемът. В упътването на тв пише, че
    VIERA Link "HDAVI Control" е уникална функция, разработена и добавена от нас, която се базира на контролните функции, осигурени от индустриалния стандарт HDMI, известен като HDMI CEC (Consumer Electronics Control ). Поради тази причина нейната съвместимост с продукти на други производители , поддържащи СЕС, не може да бъде гарантирана.
    .

    Дали е това, или аз не правя нещо като хората?
    П.п. преди успявах да пусна сетъп менюто на ресивъра, избирайки HDMI2 на тв (през AV менюто), но вече и него не мога да достъпя...

    Не очаквах да е толкова сложно и мъчно да кажеш на А да пуска звука от Б. Ужас просто.

    Моля, помагайте!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #127

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    HDMI ARC входа на тв ли ползваш (май HDMI 2 беше)?
    APPS>Viera Link и там вече каквото ти трябва .
    Моя в случая не го ползвам с ресивър и не съм му пробвал как е, но при всички Панасоници е същото и плазмата ми е свързана така от години и нямам дертове с Ямаха ресивър.

    По принцип има вероятност от някакви проблеми при CEC свързаност , но аз поне от години не съм срещал подобни освен с едни стари ЛГ, които работеха само с ЛГ уреди и от време на време с Андроид-а на Сони-то , който остава на черен екран при подаден сигнал за вкл. на тв .

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    66
    #128

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Така! Проблемът е „разрешен“ – явно двете устройства се „опознаваха“ известно време и им трябваше време. Няколко пъти включвах и изключвах HDMI кабела (впрочем пробвах с втори, с който стана; първият, макар и работещ, явно не е много читав). Това помогна!
    Всичко тръгна и върви. Интересно наблюдение и въпрос, Светльо:
    Когато работи и гледам 10 минути, изключа тв (ресивърът се гаси заедно) и пак го включва – пак си тръгват и двете. Но когато са изключени по-дълго, явно се „забравят“ и при новото пускане трябва ръчно от дистанционното на ресивъра да включа ресивъра.
    Идеи?

    По-късно ще пиша с ъпдейти за тв.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #129

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Ами не се сещам за подобни забравяния - аз понеже обикновено късно вечер съм пред плазмата и често се карам на сина, че по някое време през деня е изключвал директно тв (а той изключва и съответно ресивъра през CEC) та ме изненадва с "алармата" вечер
    Виж някоя "ЕКО" опция да не е включена в тв или ресивъра .

    А и кабелите, както си разбрал вече често са причина за някои странни на пръв поглед "ефекти/дефекти" - обикновено към 20-25лв за 1.5-2м HDMI са достатъчни за прилчно качество без изненади.
    Имам даже един от Лидл с "чупещи" се под ъгъл накрайници за 11лв , който си бачка от доста години без да ми създава проблеми
    ronnie72 одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #130

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Меню - Настройки - Link настройки
    HDMI тип съдържание - Auto
    Включен Link - Вкл.
    Изключен Link - Вкл.

    отиваш и най-долу на Изтегляне - достъп...

    Ако и това не помогне, ако и двете устройства са вързани на един контакт, без да разкачваш нищо - изключваш захранването от бушона за 5 минути и го пускаш отново.

    Добави и оптичен кабел от телевизора към ресивъра.
    ronnie72 одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    66
    #131

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Здравейте отново!

    Успях да свържа ресивъра с тв. Проблемът беше в това, което от вас знам – HDMI и кога го включваш. Ако и друг има сходен на моя проблем – опитайте няколко пъти да свържете устройвата си, когато са изключени. При мен след 4-5 опита стана. Така че сега при включване на тв се включва (и при изключване е същото) и ресивърът, като колоните, свързани към последния, служат за колони на тв. Така че дотук всичко е гот!

    Но ето и следващите предизвикателства:
    1. Как да накарам тв да приеме сигнала, когато каствам към него нещо по мрежата? Уж включих DLNA настройката, уж всички останали също са ок. Когато му пусна даден файл, на екрана излиза Connecting X's laptop или нещо такова и дотам. Не успява да изкара нищо. Идеи? Телевизорът е по wi fi, а не по кабел вързан. Ресивърът е по жица.
    2. Когато намеря ресивъра по мрежата (или пък с HDMI кабел към него!), не успявам през него да стриймна/кастна към тв. Някаква идея защо?
    3. Изчетох всичко за премахването на т.нар. soap opera ефект, но без резултат. Уж всички опции са изключени и т.н., но спасние – няма! Помощ!

    Кратко резюме за тв – с една дума – възхитен съм! Картината е чудесна, менютата – удобни, дистанционното и управлението като цяло – също. Чисто физичекси се усеща елегантност и внимание към детайла, което е приятно за окото. Тънката рамка е много изискана! Засега е пъргав и бърз. Удобство е, че можеш да пренаредиш директно каналите, без да си създаш списък (както е при филипсите). Минус е, че не са платили за DTS, а доста от филмите по нета са с такъв звук.
    Хващам един 4К канал (турски, на 2160 на 50 херца обаче), на който попаднах на футбол. Картината беше безобразно добра! Жалко, че докато 4К телевизиите навлязат, този тв ще е допотопен както стария филипс от 2013. :D

    П.п. От къде намирате 4К съдържание?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #132

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Цитат Първоначално публикувано от Rehwaz Виж публикацията
    1. Как да накарам тв да приеме сигнала, когато каствам към него нещо по мрежата? Уж включих DLNA настройката, уж всички останали също са ок. Когато му пусна даден файл, на екрана излиза Connecting X's laptop или нещо такова и дотам. Не успява да изкара нищо. Идеи? Телевизорът е по wi fi, а не по кабел вързан. Ресивърът е по жица.
    https://www.youtube.com/watch?v=vRWjji6MisQ

    https://www.youtube.com/watch?v=Ls4g3AuetME

    TV Remote2 | TV | Digital AV | Support | Panasonic Global

    Enjoy your VIERA with Home Networking | TV | Digital AV | Support | Panasonic Global

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #133

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    2, ресивъра освен музика (в поддържаните от него формати)едва ли ще приеме нещо друго да му предаваш
    3. не ми е правило впечатление да има с моите настройки - вече ако дам на максимална степен "замазването" естествено се получава - не съм пред тв, но виж си настройките за IFC да е на минимум или най-много на средно (макар и тогава в някои материали може да се забележи) , а и "мигащата подсветка" е доста добре реализирана и почти няма спад в яркостта и други странични ефекти - при Самсунга ми е неизползваема - отврат направо.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    88
    #134

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    няма ядове - нормално за всички марки смарт тв -от време на време е нужен рестарт, даже и изключване от контакта - моя досега не се е рестартирал, но аз ползвам само ютюб/вимео и приложението на Булсат от време на време.

    Провери си добре файловете и субтитрите , за да не ги вижда веднага значи има някаква разлика . може и да ги преименуваш (филма и субтитрите) с някакво кратки име (1/А) и пак да пробваш или ги отвори с ноутпад и виж да не са някоя странна кодировка.


    Тук е отAug 2017Живее вКазанлъкМнения33

    Днес, 19:15 #134
    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Благодаря за Супер предложението Ви svetlio1 за смяна на името на файла. И при мен изписваше "Няма субтитри", но след като му смених името от The.Equalizer.2.2018.2160p.UHD.BluRay.REMUX.HDR.HEVC.Atmos-EPSiLON на А1 както и суб файла ме допусна до настройки и успях. Дано е така с всички останали филми. Аз глупакът до сега гледах през лап топа, а то каква картина давал плеарът муА и лап топа не кара UHD. Ето още една причина за Благодаря. Отървахте ме от купуване на мултимедиен плеър или да ми сглобяват точно за филми настолен компютър за да мога да гледам. Жив и Здрав Както и Всички около Вас. Весела Коледа и Щастлива Нова Година.
    Живи и Здрави, също и Всички писали по темата, както и Всички около Вас. И на Вас Весела коледа и Щастлива нова година.







    Този пост е редактиран от skaiuokar; 05-12-18 в 19:27.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    88
    #135

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Колко добре е да се използва като монитор?
    От 2 седмици имам и настолен, но вече три пъти ми излиза картина 640/480 на HDMI 3 с кабел HDMI 2.0. И настройките са тъмни. Не мога да коригирам. Оправят се /изключени/ сами докато съм на работа. Но последният път се оправяха 3 дена и не успяха. Рестартирах, спирах и накрая занесох компа при другия ТВ Philips 40PUH6400. Всичко бе ок на момента. Като го върнах пак ок стана, но докога...? HDMI b 2.0 са изходите на компа. Настройките на HDMI входовете на ТВ са всички на auto.
    Докато имам пари, да купя монитор, ако е по-добре за ТВ.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PANASONIC 3D TX-50DS630E - лични впечатления
    От sirgeorge във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 70
    Последно: 10-05-20, 10:25
  2. Panasonic LUMIX GX1 / лични впечатления?
    От wizli във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 03-11-12, 23:26
  3. Panasonic TX-32LM70-впечатления
    От centurionX във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 27-09-07, 17:57
  4. Panasonic CS-227TB - впечатления
    От nikivv във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 22-08-07, 19:23
  5. Някой има ли впечатления от Panasonic GD-75
    От Cko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 08-07-02, 21:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе