Не става дума за цената, а за това, че тези взимат готов продукт, сменят една емблема и софтуер и го продават 2.5-3 пъти по-скъпо. Аре марш у лево и дано фалират по-бързо, боклуците.
Не става дума за цената, а за това, че тези взимат готов продукт, сменят една емблема и софтуер и го продават 2.5-3 пъти по-скъпо. Аре марш у лево и дано фалират по-бързо, боклуците.
Panasonic са разширили прилагането на ODM, вече и в OLED
MZ2000, MZ1500, MZ980 - OLED Panasonic
MX950, MX940 - LCD Panasonic
MX800 - TCL
MZ800, MZ700 - OLED Vestel
MX700, MX710, MX600, MX610, MSW504, MSW504S, MS490, MS480, MS360, MS350, M330 - LCD Vestel
доказва го софтуерната поддръжка
https://av.jpn.support.panasonic.com...23/europe.html
Моделите които липсват в списъците от линка, няма да имат софтуерна поддръжка.
OEM и ODM са акроними, които се срещат доста често в света на производството.
OEM означава производител на оригинално оборудване, а ODM означава производител на оригинален дизайн.
Въпреки че много хора често бъркат двата термина и ги използват взаимозаменяемо, те със сигурност не означават едно и също нещо. OEM производителите създават продукти въз основа на дизайни, предоставени им от клиенти, докато производителите на ODM проектират част или целия продукт сами, преди да ги произведат за клиенти. Тази статия ще ви помогне да обясните разликите и предимствата между двата вида производители.
Производител на оригинално оборудване - Original Equipment Manufacturer
OEM (производител на оригинално оборудване) изгражда продукт на клиент, който е изцяло проектиран от този клиент и след това е възложен за производство. Apple iPhone, например, е изобретен и проектиран от Apple, след което е сключен договор с Foxconn за изграждане. С това iPhone има много по-високо ниво на продуктова диференциация, тъй като дизайнът е достъпен само за Apple и неговия договорен производител.
Основното предимство на OEM е, че клиентът запазва пълен творчески контрол върху дизайна. Когато използвате OEM, също ще има малки или никакви ограничения за интелектуална собственост, които могат да попречат на преминаването към друг производител в бъдеще, ако е необходимо.
Друго предимство от използването на OEM срещу ODM е гъвкавостта в дизайна на продукта. OEM производителите могат да създават продукти по всякакви спецификации, докато ODM продуктите са ограничени до предварително определен дизайн.
Недостатъкът на OEM производството е високото ниво на ресурси, необходими за производството на уникален продукт. Тези ресурси включват разходите за научноизследователска и развойна дейност заедно с времето, необходимо за създаване на дизайна, преди той да бъде готов за производство. Тези инвестиции често са доста високи и носят известен риск за компанията.
Позовавайки се на Apple, те инвестират милиони долари в изследвания и разработки в продължение на няколко години, за да създадат своите уникални продукти. Apple има пазарен дял, който гарантира, че ще видят възвръщаемост на тази инвестиция, но много компании нямат тази гаранция.
Производство с оригинален дизайн
ODM (Original Design Manufacturer) също се нарича частно етикетиране или продукти с бял етикет. В този случай производителят има съществуващ дизайн на продукта и клиентът може да направи леки промени, за да го продава под собственото си търговско име. Някои примери за промени включват марка, цветове или опаковка.
Пример за ODM продукт са зарядните устройства за автомобили. Ако търсите зарядни за автомобили в Amazon, ще видите множество компании с по същество един и същ дизайн. Въпреки че продуктите се произвеждат по един и същ общ дизайн, всеки е специално брандиран, оцветен и опакован според спецификациите на всеки купувач.
ODM също не се отнася само до електрониката. Забелязвали ли сте някога как мебелите, дрехите или спортното оборудване често имат сходни изглеждащи продукти? Това е друг пример за ODM производство.
Предимството на ODM производството е малкото количество ресурси, от които клиентът се нуждае, за да създаде продукт. С ODM клиентът не трябва да инвестира милиони долари или време в научноизследователска и развойна дейност, за да разработи нов продукт. Чрез намаляване на разходите за разработване на продукта, клиентът може да съсредоточи повече време и пари върху маркетинговите стратегии.
Друга полза от използването на ODM производител е наличието на икономии от мащаба. Това означава, че единичната цена на продукта е по-ниска, тъй като производителят изгражда същия дизайн в големи обеми.
Недостатъкът на ODM е, че може да бъде трудно да се откроите от конкурентите, които по същество предлагат същия дизайн на подобна ценова точка. Това ниво на ценова конкуренция често означава по-ниски маржове на печалба.
Например, краен потребител, който иска да закупи ODM зарядно за кола, е по-вероятно да избере най-ниската цена, вместо да се интересува от цвета или марката. Изисква се голямо количество креативност от клиента, за да разграничи наистина своя ODM продукт от конкурентите на пазара.
Когато решавате да използвате OEM срещу ODM, това наистина се свежда до наличните ресурси. Ако една компания има бюджет за научноизследователска и развойна дейност, заедно с разумен план за пускане на пазара, тогава използването на OEM е подходящо. Ако времето и ресурсите са оскъдни, тогава ODM е пътят, по който трябва да се извърви продуктът.
Фил Хънтън отдавна не става за нищо..Нищо съществено, само маркетинг.
Този пост е редактиран от hristoslav2; 05-07-23 в 20:44.
Най-добрите настройки за вашия Panasonic OLED
https://www.avpasion.com/sacale-part...agen-settings/
Този пост е редактиран от hristoslav2; 09-07-23 в 10:03.
Първи поглед: 2023 телевизори на Panasonic, включително MLA OLED, miniLED LCD
https://www.flatpanelshd.com/focus.p...&id=1689166016
MLA OLED изглежда страхотно
Вече прегледахме първия OLED телевизор с MLA (Micro Lens Array) технология, LG G3, така че не е изненадващо да видим първия OLED на Panasonic с MLA, който осигурява подобно увеличение на яркостта.
Това подобрение беше ясно само като се погледнаха новите телевизори, които бяха подредени, всички показващи едно и също HDR съдържание. При HDR съдържание пиковете на яркост в картината са по-високи, а ярките цветове по-интензивни за общ по-голям обем на цветовете. Например, в една демонстрация оранжевото блестеше с по-реалистичен интензитет в предните фарове на автомобил, докато природните сцени изглеждаха по-добре като цяло поради по-ярките сини цветове в небето и по-зелените листа и трева в сцените през деня.
Няма съмнение, че MLA представлява значителна стъпка напред за WOLED, която Panasonic ще продължи да използва изключително през 2023 г., вместо да добавя QD-OLED към микса.
Това, което е изненадващо обаче, е, че MLA панелът няма да се използва в 77-инчовия MZ2000 на Panasonic, който изглежда по същество е LZ2000 от 2022 г. с актуализиран софтуер. Само 55 и 65-инчовите MZ2000 ще разполагат с MLA технология.
Може да успеете да видите разликите (MLA OLED отдолу, 77" отгоре) в това видео, но бих добавил, че разликите в пиковата яркост и наситеността на цветовете при висока осветеност бяха още по-изразени, когато стоите пред телевизорите.
Въз основа на това, което видяхме досега, очакваме Panasonic MZ2000 (55 и 65 инча) отново да бъде един от най-добре представящите се телевизори тази година.
Що се отнася до другите OLED модели, MZ1500 има модифициран по-ярък OLED EX панел, който беше използван във водещите модели от миналата година, докато MZ980 има обикновен OLED EX панел. MZ800 за първи път е оборудван с 50/60Hz OLED панел. Не прекарахме много време с тези модели, тъй като не очакваме голяма промяна в качеството на картината.
55 и 65-инчовите MZ1500 и MZ2000 имат въртяща се стойка.
MiniLED изглежда добре, но...
Panasonic се възползва от възможността да сравни своя първи miniLED LCD телевизор, MX950, с edge LED LCD телевизор, така че естествено изглеждаше по-добре.
MX950 използва miniLED зоново затъмняване за подобряване на черното, пикова яркост и контрол на яркостта. Panasonic не потвърди колко зони за затъмняване има, освен че казва, че броят им е „подобен на конкурентите“. Въз основа на това, което успяхме да видим от кратката демонстрация, това не беше много, но определено повече от стандартен LCD телевизор със зоново затъмняване.
MX950 изглеждаше добре, но не бях много впечатлен от качеството на картината поради видимо разцъфване, смачкани детайли в сенките и лоши ъгли на видимост и според мен би било грешка да го считам за пряк наследник на DX900 от 2016 г. – същата година, в която се появи ни Z9D на Sony.
Проблемът с много от тези „средни“ miniLED LCD телевизори е, че макар да са по-добри от обикновените LCD телевизори, те не отговарят на подобни или по-евтини OLED телевизори по отношение на качеството на картината. Например MZ980 OLED на Panasonic изглеждаше много по-добре.
Както MX950, така и MX940, който не е miniLED разширение за по-малки размери на екрана, имат 100/120Hz LCD панели с HDMI 2.1 входове, докато другите LCD диапазони са 50/60Hz панели без HDMI 2.1. По-интересното тук е изборът(ите) на телевизионна платформа.
Този пост е редактиран от hristoslav2; 13-07-23 в 08:19.
Този пост е редактиран от hristoslav2; 19-07-23 в 23:23.
Vincent е ОГРОМЕН! Вече май не бих си взел телевизор без да съм гледал неговор ревю преди това. Изкефи ме как си хвана самолет до New York и разкри Samsung
Вече знаем, че моделът е наличен в търговската мрежа на UK. Тео разполага с бройка и до две седмици очаквам видеото с теста.
Следващият месец ще е наличен в Нидерландия, Белгия, през септември във Франция, Испания и Германия, а през октомври и у нас.
https://www.youtube.com/watch?v=iO0MkdhTRiA
Ха-ха, ебати тухлата тоя панасоник. Направо извънгабаритен
Менюто и то от 10 години не е променяно, барабар с дистанционно тип пияно от 90'
И какво е лошото в това (евентуално, щото не съм гледал клипа)?
Когато нещо работи добре - не променяй! Все още менютата и работата с Панасоник-а/ците ми е най-удобна и лесна.
И дори в тъмно не търся един час бутон, който при други марки ползвам през пет минути и пак се кьоря 10 мин. да го намеря къде беше
Напълно съм съгласен! Споделяйки твоето мнение, реших да грабна един LZ1500. Продава се само от веригата Технополис, от скоро са и с намалени цени. И днес се оказа, че няма наличност, останали само мострени бройки. И понеже не бързам, ще видя как ще са новите цени на MZ1500, и ако са нечовешки ще ме принудят да сменя бранда, колкото и да не искам.
Сега им отворих сайта и не виждам намаление. Вече няма и 77". Докато го имаше унгарския сайт беше добре, там имаше намаления редовно. Сега само тези продават Panasonic за България.